Travanj 24, 2024, 17:24:19 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: "Mljeena voda"  (Posjeta: 3257 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tturkalj

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
"Mljeena voda"
« u: Lipanj 28, 2004, 21:51:00 poslijepodne »


Kao prvo puno pohvala samom forumu. Zaista ste dobri i ima se nesto za nauciti. Sirovi sam pocetnik pa kako nisam odmah htio slusati savjete o velicini akvarija krenuo sam od 10L pa na 20L i konacno sada imam vec 2 mjeseca akvarij velicine 120L. Akvarij je kupljen novi sa poklopcom i od opreme imam grijac 150W, vanjski kanisterski filter protoka 700L (dase regulirati), gro-lux zarulju 30W. u filteru se nalazi spuzva za grubo filtriranje, "vata", keramiaki valjeiai i prvih mjesec dana bio je i aktivni ugljen. Vodu sam pripremio sa aqua safe-om.


PROBLEM: Nakon tih dva mjeseca voda je cista ali ne i bistra, naime, pojavili su se neki kao "bijeli oblaci" u vodi (kao da u cistu vodu kapnes kap mlijeka).


Molim Vas da li netko zna sta bi to moglo biti (hrana, sljunak...)???





HVALA
Tomislav Turkalj-Varaždin

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
"Mljeena voda"
« Odgovori #1 u: Lipanj 28, 2004, 23:00:00 poslijepodne »


ne da mi se pisat, al pogledaj ovo...


http://www.thetropicaltank.co.uk/cloudywt.htm

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
"Mljeena voda"
« Odgovori #2 u: Lipanj 29, 2004, 08:10:00 prijepodne »
Ako se pojavljuje u vidu oblaeiaa,najvjerojatnije se radi o prenamnoženim infuzorijama.One do?u sa našom vodovodnom vodom i u njima odgovarajuaim uvjetima razmnože se vrlo brzo stvarajuai dojam da nam je voda mutna.Kod riba ne pravi veai problem,ali i one troše kisik iz vode,a to može biti pogubno u ovim ljetnim mjesecima.Uklanjaju se jednostavno dodavanjem formalina37%,dvije kapljice na pet litara vode ili ukljueivanjem UV lampe,mogu pomoai i praparati na bazi acriflavina(npr serin Mycopur).Djelomiene izmjene vode pospješuju razmnožavanje tih mikroorganizama.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
"Mljeena voda"
« Odgovori #3 u: Lipanj 29, 2004, 08:38:00 prijepodne »


...a ja sam ih se znao riješiti i gašenjem svjetla u akvariju na 3-4 dana...





ali ne uvijek

Offline tturkalj

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
"Mljeena voda"
« Odgovori #4 u: Lipanj 29, 2004, 14:50:00 poslijepodne »
...nabavio sam u apoteci 36% formalin. Da li ga mogu stavljati dok su ribe u akvariju?
Tomislav Turkalj-Varaždin

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
"Mljeena voda"
« Odgovori #5 u: Lipanj 29, 2004, 15:03:00 poslijepodne »
da ali pazi na koncentraciju i obavezno pojaeaj prozraeivanje jer formalin izvlaei kisik iz vode

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
"Mljeena voda"
« Odgovori #6 u: Kolovoz 04, 2004, 00:58:00 prijepodne »
Prijetri dana krenuh osposobiti novi Cayman-50:


1. dan - pranje dan prije iskuhanog sljunka 1-3 mm, pranje akvarija sa octom +dobro ispiranje, pranje par plasticnih biljcica (dok ne stvorim prirodnim putem dobru podlogu za prave biljke), korijen ...


Sve to slozim i sipam vodu pripremljenu sa Aquasafeom. Bubnem one dvije start kapsule sa bakterijama i pustim filter da sljaka.


Predvecer bacim jednu tableticu za plactosomuse, onak ... da pravi bakterije. Voda se izbistrila oko 20.00 h.


2. dan - u jutro u akvariju lagana maglica ... kao da se valjaju neki oblaeiai ... nije strasno, ali se primjeti.


Namjeravam za 7 dana ubaciti jednog malog Ancistrusapa nakon jos 7 dana odlazim 2 tjedna na more (sused bude bacio tableticu svakih 4-5 dana, svjetlo je na timeru). Kad se vratim s mora ide par Gupija, pa nakon tjedan - dva opet par Gupija ... pa Platty i za kraj eventualno koji Cory (efektivno imam 30 L vode).


E sad, sto se tice tih laganih maglenih oblacica, da li je to O.K. i da ne diram do daljnjeg jer ovo mi je prvi akvarij u zivotu (a sigurno ne i poslijednji) tako da sam malko nesiguran a nacitao sam se svakakvih postova sa forumapa da me zena cudno gleda kada zurim u akvarij a jos ni ribica nemam

Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
"Mljeena voda"
« Odgovori #7 u: Kolovoz 04, 2004, 09:08:00 prijepodne »
Citat: Max....sz

...pa da me zena cudno gleda kada zurim u akvarij a jos ni ribica nemam



hahahahaaa....


za pocetak pusti da vrijeme napravi svoje, da se akvarij ustabili, ako ne onda cemo vidjeti sta napraviti

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
"Mljeena voda"
« Odgovori #8 u: Kolovoz 04, 2004, 16:42:00 poslijepodne »
Ne diraj do daljnega. To je normalna pojava kod startanja novog akvarija. Barem je meni tako bilo. Razbistrila se nakon nekog vremena
Split/Hrvatska

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
"Mljeena voda"
« Odgovori #9 u: Kolovoz 04, 2004, 18:28:00 poslijepodne »
Trebala bi se razbistriti za dan maximum 2 ako je sve u redu.Za obadva slucaja postoji mogucnost da kamenje nije ok.TTurkalj pokusaj vratiti aktivni ugalj ,vjerovano ce izbistriti vodu ali ako je problemu kamenju ima sansi daces gamorati mjenjati.Ja sam prvi start sa mojim akvarijumom ovdje(iance prva stvar koju sam kupio ovdje je bio stereo a druga akvarijum)pao na kamenju -konstantno je bjelilo vodu da sam ga na kraju morao zamijeniti.
Oh sto te volim joj

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
"Mljeena voda"
« Odgovori #10 u: Kolovoz 06, 2004, 22:11:00 poslijepodne »
5. dan - za jedno 50 % su se smanjili bijeli "oblaeiai" tj.sad je vea teško primjetiti da se "valjaju" no jos uvijek se primjeti neko lagano zamucenje vode.

Riba još nema, a ja svejedno preeesto"bacim oko"u akvarij "prateai situaciju" s ovim bjelim oblaeiaima.

Žena je shvatila da sam beznadan slueaj, gura mi pare u noveanik i govori da si kupim koju ribicu ... da ne gledam prazan akvarij.

Vaš savjet glede "oblaeiaa" i kad staviti Ancistrusa ?
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
"Mljeena voda"
« Odgovori #11 u: Kolovoz 07, 2004, 14:06:00 poslijepodne »
jos malo sacekaj i terbalo bi se izbistrit, ne dodavati nikakve preparate za "bistrenje". ancistrusa mozes staviti, ako hoces.

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
"Mljeena voda"
« Odgovori #12 u: Kolovoz 07, 2004, 16:26:00 poslijepodne »
Kupih danas u "Viliju" dvije zelene kugliceneke alge. E sad Siniša mi rekao kako se to zove, a ja naravno vec nakon prvog semafora+ "Pas mater i vozaeu", zaboravio kako se to zove ... zna li netko?


Kako se strueno zovu oni veliki žuti puževi? Koliko su korisni i koliko žive?


U ponedjeljak idem po jednog šljakera iz "Zrinjevca" (Ancistrus)


Fala Chubby na odgovoru,ueinit au kako kažeš
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
"Mljeena voda"
« Odgovori #13 u: Kolovoz 07, 2004, 16:42:00 poslijepodne »
Cladophora