Ožujak 28, 2024, 16:02:48 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Okrug reef 210*50*55  (Posjeta: 154696 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline galebant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #325 u: Listopad 09, 2015, 22:38:20 poslijepodne »
Danas bio i vidio ovaj akvarij...bit cu kratak....ove slike su NULA !!! Akvarij uživo izgleda 159 puta savršenije....bravo...
 

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #326 u: Listopad 09, 2015, 23:12:07 poslijepodne »
jbt fulao sam ovo...

sretan rodjendan s zakasnjenjem, ovo stvarno izgleda odlicno, posebice nakon onih problema ljetos.

Sve u svemu, jos jedan dokaz da strpljenje i volja cuda cine u morskoj akvaristici.  :up:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #327 u: Listopad 10, 2015, 09:02:14 prijepodne »
Momci hvala za lipe rici i pohvale. Galebant drago mi je da ti se tank svidija  :). Damire da tesko je izdici se posli krahova ali zbilja imam volje i ljubavi za ovaj hobi pa je valjda to presudilo

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #328 u: Listopad 10, 2015, 10:55:14 prijepodne »
Galebant ne slazem se tank je uzivo 1590000000+1 puta bolji....

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #329 u: Listopad 14, 2015, 22:17:05 poslijepodne »
Prije neki dan sam uživo promatrao ovaj akvarij koji predstavlja ipak jedan značajan uspjeh u akvaristici s obzirom da je skoro čitav ljetni period aq bio bez stalnog nadzora gazde. Bilo je tu padova, algi, značajnih fluktuacija parametara, bujanja različitih oblika malicioznosti koje su prateći AN i njegove članove često rezultirale totalnim kolapsom i na kraju odustajanjem. Iako mlad u morskim vodam kolega je trudom sistem održao godinu dana. Malo je reći održao, već ga je usprkos problemima revitalizirao i postavio u stupanj u kojem koralji (uglavnom meki) bujaju rapidno, zdravo i definitivno se šire (vrijeme fragiranja je vrlo blizu). Postane slike koliko se god trudili to poslikati sa mobitelima (svih proizvođača i poplave mega piksela) ne mogu dočarati dimenziju i ljepotu mekanih koralja koji su skladno podijeljeni na dvije kamene strukture. Prekrasan tank koji oduševljava svojom dinamičnošću ali i malim nedostatkom koloriteta koji je ciljano izgubljen željom gazde za bujnijim rastom i oporavkom od ljetnih događaja. Naravno tu je i svjetlo o kojem se može diskutirati i treba diskutirati ali samo u vrhu domene za postizanje idealnih parametara i naravno sveukupnog ugođaja.
Sve pohvale i zahvale što si sa nama konstantno vrijeme dijelio iskustvo sa svojim tankom.
 :klap:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #330 u: Listopad 15, 2015, 08:29:19 prijepodne »
Prije neki dan sam uživo promatrao ovaj akvarij koji predstavlja ipak jedan značajan uspjeh u akvaristici s obzirom da je skoro čitav ljetni period aq bio bez stalnog nadzora gazde. Bilo je tu padova, algi, značajnih fluktuacija parametara, bujanja različitih oblika malicioznosti koje su prateći AN i njegove članove često rezultirale totalnim kolapsom i na kraju odustajanjem. Iako mlad u morskim vodam kolega je trudom sistem održao godinu dana. Malo je reći održao, već ga je usprkos problemima revitalizirao i postavio u stupanj u kojem koralji (uglavnom meki) bujaju rapidno, zdravo i definitivno se šire (vrijeme fragiranja je vrlo blizu). Postane slike koliko se god trudili to poslikati sa mobitelima (svih proizvođača i poplave mega piksela) ne mogu dočarati dimenziju i ljepotu mekanih koralja koji su skladno podijeljeni na dvije kamene strukture. Prekrasan tank koji oduševljava svojom dinamičnošću ali i malim nedostatkom koloriteta koji je ciljano izgubljen željom gazde za bujnijim rastom i oporavkom od ljetnih događaja. Naravno tu je i svjetlo o kojem se može diskutirati i treba diskutirati ali samo u vrhu domene za postizanje idealnih parametara i naravno sveukupnog ugođaja.
Sve pohvale i zahvale što si sa nama konstantno vrijeme dijelio iskustvo sa svojim tankom.
 :klap:

Cast mi je bila ugostiti iskusne ljude kao sta si ti Malitu i kada dobijem ovakav komentar pohvale od iskusnijih ljudi na forumu onda znam da sam na pravom putu. Moj uspjeh bi podijelija i kolegom Grofom koji me je savjetova sta i kako. Da Malitu ima istine u ovome sta si napisa da kada ljudi vide na sta je tank izgleda dosta ih odustane ali ja sam tvrdoglava bestija koja uvijek trazi razlog i rjesenje. Za sve buduce reefere ako ikada dodete u situaciju u kojoj sam bio ja a nebi je nikome zelija posla bi poruku ne dizite ruke od zivota unutar tanka jer ako malo date truda vas tank ce vam to vratit i cijenit cete sebe i njega vise nego prije. Procitajte malo kako rjesit stvari, trzite savjet jer nije sramota pitat ja cu rado odgovorit a nadam se i drugi. Jos sam mlad ( bar sta se tice akvaristike ) kao sta je kolega Malitu to reka ali ima ovde starih manga kao sta je i doticni komentator koji ce drage volje dat savjet i ukor ako treba.

Sve u svemu kada dobijem pohvale od kolege Malitua i usmene pohvale od Grofa to je zbilja nagrada za sav moj trud i ulozeno vrijeme za jedan mozda ne toliko spektakularan tank kao sps ali meni ni malo manje lijep.

Ljudi hvala vam na ricima podrske i ovo mi je dodatni boost za suzivot na duze staze s jednim od prekasnih eko sustava i ponosan sam sta iman dijelic te prirodne ljepote u mom zivotnom prostoru.

Pozdrav i do iduceg javljanje kada dode fish i rasvjeta se upotpuni.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #331 u: Listopad 30, 2015, 17:06:49 poslijepodne »
Pozdrav narode. Da malo osvjezimo temu  :). Mogu sada sa sigurnoscu rec da sam bitku s algom i nitratima dobio. Borba je bila polagana ali izlazim kao pobjednik, bravo ja  :D. Tank nikad nije izgleda bolje bar po mome videnju cak i koralji koji su na prvi izgled bili nepovratno izgubljeni su se vratili u zivot. Ne samo vratili nego i bome lipo rastu. Dodalo se i nesto nove ribe, koralji su malo preslozeni, uglavnom tank je dobija finalni izgled onako kako sam ja u pocetku htio da izgleda. Lampe mi jos nisu stigle tako da sam trenutno i dalje na led cca 400 w. Za one koji nisu pratili temu samo da ponovim. Na postojecu rasvjetu planiram stavit jos 4 x 39 w ATI i to u kombinaciji 2x blue plus , 2 x coral plus. Koralji rastu i polako se greben pokriva.

Od zivina dodano :

Xanthichthys auromarginatus x 1
Amphiprion clarkii x 1
Synchiropus splendidus x 1
Astropecten polycanthus x 1

Parametri mora:

KH 8.1
MG 1300
CA 410
SG 1.025
PH 8.2
Temp. 25
NO3 1-3
PO4 0

Sta se tice coral box pellet reactora ( s aspekta bio pelleta ) posto je bilo prica da to nece nista valjat samo da kazem kod mene se vrti 2 mjeseca bez ciscenja i bolji je ( iako je kockastog dizajna ) od renomiranih proizvodaca kao sta ja imam 2 x reef octopusove reactore a duplo jeftiniji. Nikakvih problema s uredajem ni s mjesanjem medija takoder sve pohvale za akril te jednostavnost nadopune medija u ovom slucaju bio pelleta.

Sta se tice zivota unutar tanka ne mislim nista vise stavljat osim par fragova histrixa i mozda nesto u tom stilu lakih sps-ova ( sta dobri covik donira  ;) ).

Zanimljiva mi je i jedna situacija koja mi se dogodila u tanku nakon sto sam doda jos jednog Clarkii-ja. Naime fish je dodan jutros u 3:00 ujutro :D. Posto nije bilo svitla tek ujutro su stari stanovnici big brothera ugledali nove clanove. Posto kolege koji su viddjeli znaju velicinu moga starog clarkii-ja ( velicine je angela kojeg iman u tanku ) a i poznavajuci samu prirodu istih mogu samo reci da nije riba s kojom se treba zezat. E sad kad je stari ugleda novog ono sta me je zaprepastilo Clarkii-iji se glasaju i to toliko jako da sam mislija da mi rockscape pada po tanku. Naime imaju nekakav zvuk koji ispustaju kao znak upozorenja klapajuci vilicom koji je iznenadujuce jak. Svaki put kada bi se stari zaletija prema mladom izgledalo je kao galop konja. Ono sta je najljepse svjedocija sam zastiti Hepatusa prema malom clarkiju. Kada je tang uocija sta se dogaca kada god bi cuo taj zvuk letija bi izmedu njih i sprecava da stariji tuce mladega. Dora zastitnik. Predivan prizor prirodne zastite koji nisam uspija snimit jer svitla su jos bila off a nisan tija bit brutalan prema zivotinjama i sokirat iz dodatno. Uglavnom dosad nevideno ponasanje i cast mi je bila prisustvovati necem takvom te mi budi dodatni interes prema ovom hobiju i ljubav prema njemu dize na jos veci nivo jer bit svega je da dozivimo jedan mali dio toga unutar svoja cetiri zida. Priroda je divna stvar ponekad brutalna ali u vecini slucajeva predivna.

Eto nakon podijeljenog iskustva suma summarum prezadovoljan svime i drago mi je da ovo mogu podijelit s vama.

Zivi bili i evo jedan video komplet tanka i koralja kako to izgleda danas snimljeno.

https://www.youtube.com/watch?v=MhZDGQEUkc0&feature=youtu.be


Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #332 u: Listopad 30, 2015, 17:45:54 poslijepodne »
Odlicno!Vidi se napredak sa svakim novim postom.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #333 u: Listopad 30, 2015, 19:30:09 poslijepodne »
Hvala drago mi je da tibse svida i da se vidi napredak.

Offline Saša Petrić

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #334 u: Listopad 30, 2015, 21:57:09 poslijepodne »
Ljepo, ljepo, svaka čast! :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #335 u: Listopad 30, 2015, 22:08:42 poslijepodne »
Ljepo, ljepo, svaka čast! :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

 :zagrljaj:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #336 u: Listopad 30, 2015, 23:15:56 poslijepodne »
Lijepo, čestitam. :122:

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #337 u: Listopad 31, 2015, 10:44:33 prijepodne »
Vrh....Bravo, prijatelju.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #338 u: Listopad 31, 2015, 19:00:48 poslijepodne »
Ekipa fala puno na lipin ricima.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #339 u: Listopad 31, 2015, 23:36:48 poslijepodne »
super izgleda,nema se tu sto reci.  :up:

nego...hranjenje svaka 2 dana?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #340 u: Studeni 01, 2015, 09:58:44 prijepodne »
Reprezentativno!  :up:

Moj akvarij je manji od sinularie u desnom dijelu tvog akvarija :)

Koji je točno koralj na vrhu kamena s lijeve strane do stream pumpe?

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #341 u: Studeni 01, 2015, 10:12:46 prijepodne »
Stilopora subserijata ljubicasta ako se ne varam,vidi se ulozeni trud i strpljivost  :)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #342 u: Studeni 02, 2015, 08:36:40 prijepodne »
super izgleda,nema se tu sto reci.  :up:

nego...hranjenje svaka 2 dana?

Da svaka dva dana suhu jednom tjedno mysis i artemija. Od kada sam reducira stanje u tanku je nikad bolje. Dodajem jos Koral fluid od JBL i Ultra Min S od Fauna marin 2 puta tjedno.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #343 u: Studeni 02, 2015, 11:57:34 prijepodne »
Nisam shvatio ovo oko hranjenja...
Hranis svaki drugi dan sa suhom jednom dnevno, i još ubacis misise i artemiju u tom danu ili kad ne daješ nista?
Može malo preciznije pojašnjenje, te me zanima u kojem vidu je stanje nikad bolje? Nema algi, parametri bolji ili? :)
I što ribe kažu na redukciju?
Tnx!

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #344 u: Studeni 02, 2015, 12:06:57 poslijepodne »
Dakle ovako posto sam bio nerazuman  :D

Ovo je primjer

Ponediljak: suha granule i spirulina
Utorak : nista
Srida: suha + koral fluid + ultramin
Cetvrtak: nista
Petak: Mysis ili artemija
Subota: koral fluid + ultramin
Nedilja: suha

Svaki 2 tjedan moj mix target feed koralje.

Sta se tice stanja pa samim smanjenjem fosfata i padom nitrata sve skupa izgleda zdravije i ljepse. Od boja koralja do manjka alga i ostalih gadnjih stvari. Valjda sam sad bija jasniji  ;)

Sta se tice riba i redukcije ne bune se a i da budemo realni i iskreni onoliko koliko ima damo hrane na dnevnoj bazi ne vide na pravom reefu u tjedan dana  :)
« Zadnja izmjena: Studeni 02, 2015, 12:10:16 poslijepodne od Slim_okrug »

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #345 u: Studeni 02, 2015, 12:16:07 poslijepodne »
E super, hvala na info!
Ja sam u početku hranio svakih 2 dana i sve je bilo perfektno, sada sam u zadnje vrijeme nekako počeo biti lak na ruci i počeo davati hranu svaki dan a nekad i 2 puta dnevno po manje količine.
Primjetio sam da su parametri isti ali sam primjetio pojavu cijana po pijesku, kakvu nisam imao nikada prije... Sad jeli to povezano s hranom ili nećim drugim ne znam, ali i ja imam osjećaj da je nekad kada sam hranio ribe manje stanje bilo u globalu bolje...
Tako da sada vraćamo se na staro, jednom dnevno i to s postom pokoji dan...pa me baš zanima kakav bude odgovor sistema, a ribe mi se čine jednako sretne u oba slučaja...

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #346 u: Studeni 03, 2015, 19:14:46 poslijepodne »
Sad je jasnije....

Iako, u mnogim slucajevima se protura misljenje da stabilne parametre i niske vrijednosti treba postici unatoc hranjenju, a ne da su oni rezultat smanjenja hranjenja, jer je to onda logicna posljedica (nema hrane,nema opterecenja vode), a ne zasluga stabilnog sistema i kvalitetne filtracije.

Meni se reduciranje hranjenja nije dobro pokazalo, parametri vode su mizerno nizi, a slucaj s cijanom je bas obratno od igorovog slucaja - hrani svaki dan, 2x dnevno = nema cijana, hranjenje svaka 2 dana - cijano po pijesku. S time naravno sto je moja filtracija naspram vase vise bozja milost a ne smislena filtracija reef tanka, ali opet.... :D

Offline Zubatac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #347 u: Studeni 03, 2015, 21:08:25 poslijepodne »
lipo !  :up: samo naprid !

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #348 u: Studeni 09, 2015, 14:11:23 poslijepodne »
Posto polako napustam led svitla i prebacujem se na t5 evo samo par slikica t5 vs led. Dakle desni dio je osvitljen s priblizno istom vatazom kao i livi dio na kojem su 2 x 39 t5. Mislim da je razlika ocita da ne govorim koliko je svitlo prirodnije i oku ugodnije pogotovo bacanje svjetla po prostoriji. Zao mi je samo sta nisan odma isa na t5 ali eto covik se uci dok je ziv  :).

Offline Saša Petrić

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #349 u: Studeni 09, 2015, 15:04:19 poslijepodne »
Koje su lampe?


Sent from my iPad using Tapatalk