Travanj 27, 2024, 04:34:18 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zanimljive knjige i ostali dokumenti  (Posjeta: 3756 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« u: Siječanj 22, 2015, 10:08:00 prijepodne »
TomislavKt mi je bacio bubu u uho pa sam malo čačkala po netu i pronašla dosta interesantnih tekstova/dokumenata pa čak i knjiga ili dijelova knjiga na temu koi riba, izgradnje jezera i sl. koje se mogu skinuti. Učinilo mi se zgodno da na jednom mjestu s vremena na vrijeme stavimo ono što nam se čini dovoljno zanimljivim da podijelimo jedni sa drugima pogotovo kad znamo da je do neke literature teško doći a svaka informacija nam dobro dođe. Osim toga uvijek možemo istu prokomentirati kroz vlastita iskustva i kroz neku temu. Također, preporuka na neku pročitanu literaturu bez obzira bila ona na netu ili ne je i više nego dobro došla.

Za početak ću staviti link na jedan dokument koji na 98 strana slikovno prikazuje varietete koi riba što vjerujem da će svima biti vrlo zanimljivo :)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/92871920/Knjige/238510172-Koi-Varieties.pdf

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #1 u: Siječanj 22, 2015, 10:39:34 prijepodne »
Učinilo mi se zgodno da na jednom mjestu s vremena na vrijeme stavimo ono što nam se čini dovoljno zanimljivim da podijelimo jedni sa drugima pogotovo kad znamo da je do neke literature teško doći a svaka informacija nam dobro dođe. Osim toga uvijek možemo istu prokomentirati kroz vlastita iskustva i kroz neku temu. Također, preporuka na neku pročitanu literaturu bez obzira bila ona na netu ili ne je i više nego dobro došla.


Odlicna ideja  :up:
I predlazem da se tema zaljepi na pocetak

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #2 u: Siječanj 22, 2015, 12:03:43 poslijepodne »
..evo uvodnog dijela spomenute knjige Nishikigoi Mondo, pa koga zanima tematika knjige i uvod s sadržajem ...
..klikom na link otvorit će se stranica s opisom knjige a u dnu je PDF poveznica od 1.2Mb..
 http://koicompetence.de/NISHIKIGOI-MONDO

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #3 u: Siječanj 22, 2015, 14:05:36 poslijepodne »
Dobra ideja , ali bi bilo dobro da prije postave linka sami to pročitate pa onda komentirate da li se uopće to isplati čitati . Bojim se da će sada svatko tražit kojekakva štiva i stavljati linkove . Dobar dio knjiga se piše samo zbog profita i kad čovek to pročita vidi da zna i više od autora .

Offline ritta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 274
  • Spol: Ženski   Lokacija: Đakovo
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #4 u: Veljača 01, 2015, 07:26:13 prijepodne »
Moje misljenje je da su knjige OK ali savjeti i iskustva forumasa koji su na forumu su neprocjenjivi.
Kada ti netko iz iskustva i prakse prenese neka saznanja i sto je bitno svi smo tu blizu pa nam je i klima bitna.
Nema te knjige koja bi mi objasnila kako napraviti npr.filter iz kucne radinosti kao sto su mi neki forumasi objasnili.
Svakako da od viska glava ne boli pa pozdravljam svaku objavu koja moze pomoci ali ja se osobno radje drzim one ntare uci na tudjim greskama i slusaj savjete iskusnijih.  ;)

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #5 u: Veljača 11, 2015, 14:27:30 poslijepodne »
Evo prelistao sam jednu knjigu koja mi je stigla



ako ste bas cicije za kupit je, mozete stopirati filmic i citati  :D

EDIT: film starta na 0:33
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2015, 14:33:55 poslijepodne od majstor76 »

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #6 u: Veljača 24, 2015, 11:09:46 prijepodne »
hvala majstore76. razmišljala sam o toj knjizi ali sam se nakon ovog tvog videa ipak odlučila za nešto drugo i sad kad mi je knjiga stigla vidim da nisam pogriješila :)

Radi se o knjizi  " The Manual od Koi Health" koja vrlo jednostavnim jezikom govori i prehrani riba, parametrima i kvaliteti vode, rukovanju s ribama, sprečavanu bolesti ali je zapravo najveći dio  knjige opis najčešćih bolesti u koi šarana...sve je popraćeno fotografijama u boji kao i savjetima kako prepoznati, kako  spriječiti, kako liječiti i čime....da ne povjerujete kakvih sve boleština ima  :o :o
izdvojila sam par stranica samo da malo dobijete osjećaj o kakvoj je knjizi riječ....jedino se bojim da će kad prostudiram ovu knjigu moji ribani biti pod velikim povečalom svaki dan  :D ;)

 https://www.dropbox.com/s/1bck5htow845bna/The%20Manuel%20of%20Koi%20Health.pdf?dl=0

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #7 u: Ožujak 18, 2015, 10:59:48 prijepodne »
Vidim da ste se svi bacili na čitanje stručne literature  :D :D . Evo da tema ne umre slučajno sam naletio na časopis o ribnjacima i sve u njima i oko njih , ima zanimljivih članaka i slikica pa ko voli nek izvoli  :)
http://www.pondtrademag.com/category/issues/

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #8 u: Ožujak 18, 2015, 21:12:18 poslijepodne »
Vidim da ste se svi bacili na čitanje stručne literature  :D :D . Evo da tema ne umre slučajno sam naletio na časopis o ribnjacima i sve u njima i oko njih , ima zanimljivih članaka i slikica pa ko voli nek izvoli  :)
http://www.pondtrademag.com/category/issues/

Hvala max-max! bacila sam oko i ima zgodnih stvarčica...a i sličica :up:

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #9 u: Travanj 18, 2015, 16:16:45 poslijepodne »
Koi Kichi Quiz jako zgodan program napravljen od strane Nizozemaca.

The Koi Kichi Quiz (KKQ) is kind of a quiz with a built in search function for koi enthusiasts.  The program contains almost all sub varieties of koi, their description and a large number of koi related terms. The program classifies over 160 sub varieties according to the show varieties used in the ZNA shows in Japan and the Holland Koi Show (HKS) in the Netherlands. Furthermore the program contains over 220 koi related terms about colour, pattern, body etc. The goal of the “Koi Kichi Quiz” is to elevate your knowledge about varieties and terms in a playful fashion. The contents of the KKQ are checked and assessed by official ZNA and BKKS judges from the Netherlands, England, Belgium and South-Africa. This way we can guarantee that the distribution of information is of a high standard. Nevertheless an error may have crept in.

i link na stranicu za download :
http://www.nvn-koi.nl/content/index.php?itemid=198&catid=1163&opencatid=1163&catgroup=1000


Offline Ziggy76

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Muški   Lokacija: Brcko
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #10 u: Travanj 28, 2016, 06:18:12 prijepodne »
Evo i nekoliko zanimljivih aplikacija za android OS vezano za KOI i Zlatne Ribice


Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #11 u: Listopad 25, 2016, 19:29:18 poslijepodne »
Morao sam temu podići iz mrtvih , pronašao sam jednu na oko lijepo uređenu stranicu o koićima i svemu kaj ide uz njih . Naravno da kada sam počeo čitati vidio sam da to pišu osobe bez ikakvog znanja ili provjere informacija . Evo link pa ih malo izkomentirajte , bar u onom dijelu gdje vam dopuštaju .

http://www.koi-sarani.moj-vrt.org

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #12 u: Listopad 26, 2016, 17:28:00 poslijepodne »
Ne znam je li to zbog mene ili zbog vas ali ova stranica više ne postoji . Ja sam im samo ukazao na hrpu netočnih podataka  :D

http://www.koi-sarani.moj-vrt.org

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #13 u: Listopad 26, 2016, 19:30:54 poslijepodne »
Eto kako ti utices na ljude...
Da mi je samo znat sta si im napisao   :D

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #14 u: Listopad 26, 2016, 21:09:34 poslijepodne »
Samo sam u rubriku "vaši komentari" napisao greške koje sam uočio u njihovim člancima , bilo ih je hrpa . Nakon 24 sata stranica nestala a imala je potencijala , trebalo je samo malo stručnosti i znanja . Nisam kriv  :D :D

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Zanimljive knjige i ostali dokumenti
« Odgovori #15 u: Listopad 27, 2016, 21:50:17 poslijepodne »
 Hehe koji lik...