Travanj 26, 2024, 11:16:31 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Jbl cristal profi 900 - procurio  (Posjeta: 13111 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zvonimir_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški  
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #50 u: Siječanj 08, 2015, 11:52:14 prijepodne »
...pozitivno sam šokiran postupkom JBL-a ... :zagrljaj:


Dear Sir,

thank you very much for your email.

We will send you today a replacement pump head.
Please do not wonder when you receive a pump head for the new range CP e701.
This will also fit on the old model.

Also we will send you a new Distributor plate. These one will fit much better on the filter and will avoid that water comes through.


We hope this answer was helpful.



Best regards

Mit freundlichen Grüßen

JBL Service
JBL GmbH & Co. KG
Dieselstraße 3
67141 Neuhofen, Deutschland
Tel:
+49 (0)6236 4180 200
Fax:
+49 (0)6236 4180 201
E-Mail:

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #51 u: Siječanj 08, 2015, 14:48:24 poslijepodne »
čuj svjesni su da je bilo problema, a pošto spadaju u jednu multi kompaniju, a takva gesta je i jedna vrsta marketinga koja će im se vratiti kroz kupce koji sad upravo ovo čitaju...  ;)

inače sve te veće kompanije bez problema mijenjaju dijelove i poslije garancije imaš tu na forumu kojima je Eheim direktno na kućnu adresu slao nove dijelove iako je istekla garancija odavno bez ikavog prethodnog testiranja...

nekad se mora i na riječ vjerovati

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #52 u: Siječanj 08, 2015, 20:36:30 poslijepodne »
Prije svega drago mi je da je riješen problem i da je slučaj riješen i da je ovo pisanje urodilo plodom :up:

Inače mi kao distributeri smo dužni priložiti račun za kasnije reklamacije JBL-u ili bilo kome drugome jer je takav dogovor,
dakle da ste išli prema nama sa upitom,ja bi također morao tražiti njihovo dopuštenje ukoliko ne postoji dokaz(račun) o starosti ili o lokaciji kupnje...

No bitno da je problem riješen :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #53 u: Siječanj 08, 2015, 20:56:40 poslijepodne »
E o tome sam ja pricao.

Naravno, stvar vise vjerovatno spada u medjuljudske, nego u pravne odnose, ali ipak...
-taj dio nije zakonski reguliran i ovisi o onome što se tumači kao dobra volja ili interes :'( :'(

Zakon jasno kaze, da reklamacija, kao takva, ne smije kupcu prouzrociti nikakve (dodatne) troskove, ali izgleda uopce ne precizira na sto se to tocno odnosi.
dakle ukoliko reklamacija podlježe svim pravilnikom kojim je proizvođač-distributer dužan riješiti kompletnu nastalu štetu sa logistikom

Dali je propadanje akvarija vrijednog xy kn, za vrijeme dok smo bez bitnog komada opreme, jer se on salje negdje, testira i ispituje, zakonski pokriveno s tim "ne smije prouzrociti dodatne troskove", ili nije...?
Za taj dio mi imamo filter vanjski koji na upit i traženje kuca šaljemo dok se ne riješi reklamacja  :up:

Trgovci to ocigledno tumace kao da nije, a onda mi najcesce i odustajemo od takvih egzibicija, barem dok na neki drugi nacin ne osiguramo funkcioniranje akvarija dok traje taj period "reklamacijskog procesa".

Naravno, u cijeloj prici, ja kuzim (donekle) i sve te trgovce, da ne mogu bas na blef i na rijec mjenjati komad opreme, posebice ako nemaju tocno taj model, nego nesto novije,modernije,bolje,skuplje....ali...siguran sam da postoje nacini i za to regulirati, na nacin da bi se trgovac zastitio od svake lazne reklamacije, ili nekog pokusaja prevare, a opet, i kupac bio zasticen, da moze ono sto je posteno platio, i posteno reklamirati, uz suradnju i pomoc tog istog trgovca, barem u vidu neke posudbe, ili neke "zamjenske opreme" izbjeci neke nove i dodatne stete, jer mi ne reklamiramo ni tostere, ni friteze, mi reklamiramo ono o cemu nam ovisi "zivot" u nasem akvariju.
Dakle što se djela primjedbe tiče sam gore naveo,
inače svaki zastupnik-distributer-proizvđač dužan je zakonski osigurati djelove 5 godina od dana kupnje i to kod nas stoji :up:
npr. mi još imamo dijelova za modele CP 120,250,500 koji su završili sa prozvodnjom 2008 :zagrljaj:(ventili,rotori,filter mediji...)

Ja takav dogovor, kako rekoh, nisam uspio postici.
ali na zadovoljstvo svih ipak jesi :) :up:

I još jednom vrlo bitno da znate sve cca. 95% dijelova je na stanju DDL-a :up:
jedino što nemamo za VANJSKE FILTERE su baš kanisteri jer ih nitko do sada nije tražio i reklamirao i kompletne glave-sve ostalo je na stanju :up:
Ali da se dogodi greška na uređaju koji je pod garancijom,a nemamo dio dobit će novi uređaj  :) :up: bez zadrške  ;)
samo za narudžbu takvog dijela koji se traži ,a nema veze sa reklamacijom ako a nema momentalno u ponudi će se naručiti u prvoj sljedećoj narudžbi :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #54 u: Siječanj 08, 2015, 22:33:11 poslijepodne »
Kako rekoh, ja sam u cijeloj prici imao i debele srece, jer je "kvar", odnosno nedostatak totalno banalan, i lako popravljiv, tako da sam isao na tu soluciju.

No, kako rekoh, i to stoji, distributer nije imao niti takav "model" opreme, niti taj dio na spomenutom dijelu opreme, i to je glasno i jasno rekao..... navodno, stari model. da, star godinu i sitno. ne moj komad opreme, vec model...ok, nek je i stariji, ali opet nije 5 godina.

Istina bog, nudio je....hajmo reci, s obzirom da kako stalno naglasavam ne zelim pljuckati po nikome......grijac od 25w za akvarij od 500l, i on bi kao trebao biti dovoljan.....dok on ne popravi moj, jelte.... (naravno, ne radi se o grijacu, samo usporedba sto je nudjeno za kakav akvarij).

Nebitno, nije poanta da ja pljuckam po tom prodavacu, sve 5.

Pohvale onda DDL-u (iako im netreba od mene) sto dakle ipak postoji neki sistem da se kupca ne ostavi u problemu, dok se rjesava garancija, a taj zamjenski dio opreme je jako bitna stavka. Nemora biti isti kao i reklamirani, ali dok god je u rangu, to je dobitak. Ok, ni to ja nisam rjesio.  :D :D

Inace, iznenadili bi se koji "poznati" i slavni proizvodjac je mene onako ladno odj.... jednim mailom, bez ikakvog objasnjenja, ili nudjenja iceg "konkretnog"...

Kako god.....bajbaj poznati proizvodjac, kod mene u akvarij vise nikad neces.  :D :D :D :D

Offline zvonimir_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški  
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #55 u: Siječanj 09, 2015, 19:09:20 poslijepodne »
U cem je problem otkriti ime proizvodjaca?...anway mene prvi odgovor iz Jbl iziritiraohttp://m.youtube.com/watch?v=7e3-F0u1vIo..jer sam ih konkretno pitao neke stvari..posebno jer je jos jedan filter u pogonu i sto da radim..te mogu li mi dati poviljniju cijenu zaglavu filera kad maknu sve dijelove koje mi ne trebaju..a njihov prvi odgovor je da li imam racun..i da im dam adresu kad provjere racun..Poslao sam malcice ostriji mail da je garancija istekla i da ne ocekujem zamjenu vec da mi vele mogu li mi dati jeftiniju cijenu i sto da radim sa drugim filterom..jer ak je to cesta pojava maknit cu ga iz uporabe da si ne napravim stetu.....kad eto iznenadili me ;)

Offline zvonimir_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški  
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #56 u: Siječanj 25, 2015, 14:42:43 poslijepodne »
...stigao novi filter...glava je došla sa svime...novom brtvom i impellerom..te dodatnom pločom na dnu..

ne čini mi se da je protok kod E700i slabiji od E900 ...jedino što ima jednu posudu manje...

 :zagrljaj:

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #57 u: Siječanj 25, 2015, 14:47:27 poslijepodne »


ne čini mi se da je protok kod E700i slabiji od E900 ...jedino što ima jednu posudu manje...

 :zagrljaj:
ne mozes to ovako vidjeti, jedino kanta i stoperica

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #58 u: Siječanj 26, 2015, 21:30:26 poslijepodne »
čuj svjesni su da je bilo problema, a pošto spadaju u jednu multi kompaniju, a takva gesta je i jedna vrsta marketinga koja će im se vratiti kroz kupce koji sad upravo ovo čitaju...  ;)

inače sve te veće kompanije bez problema mijenjaju dijelove i poslije garancije imaš tu na forumu kojima je Eheim direktno na kućnu adresu slao nove dijelove iako je istekla garancija odavno bez ikavog prethodnog testiranja...

nekad se mora i na riječ vjerovati
Meni je Eheim poslao doslovno pola djelova poklopca tj sve izmjenjive dijelove + sve brtve :klap:

Nego kad vec razglabate o procurivanju itd. samo da se ubacim i pitam gdje kupiti neko brtvilo za dihtunge? da nebi bilo nismo znali :D jer napokon ide Eheim u funkciju skupa sa dijelovima koje je svabo poslao
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #59 u: Siječanj 26, 2015, 22:35:27 poslijepodne »
brtvilo za dihtunge?
OK, a koja je razlika izmedju brtve i dihtunga?  :D Mozda mislis na nesto za podmazivanje/zastitu brtvi? Imas eheim sprej za to.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #60 u: Siječanj 27, 2015, 08:51:05 prijepodne »
brtvilo za dihtunge?
OK, a koja je razlika izmedju brtve i dihtunga?  :D Mozda mislis na nesto za podmazivanje/zastitu brtvi? Imas eheim sprej za to.

 :-[ hehehe dada, to sam htjela napisat :D
Sve ja to znam da postoji al zna li netko gdje toga trenutno ima za kupit? - ocito je neka nestasica po pet shopovima
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #61 u: Siječanj 27, 2015, 10:45:39 prijepodne »

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #62 u: Siječanj 27, 2015, 12:49:45 poslijepodne »
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline zvonimir_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški  
Odg: Jbl cristal profi 900 - procurio
« Odgovori #63 u: Siječanj 28, 2015, 06:25:09 prijepodne »
Susjeda..treba ti malo vazeljina ;)..mislim da u uputama jbl cak to stoji napisano ;)