Ožujak 29, 2024, 12:05:13 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: formiranje biljnog akvarijuma  (Posjeta: 2232 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neznamnista

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
formiranje biljnog akvarijuma
« u: Lipanj 05, 2015, 22:05:36 poslijepodne »
Lijep pozdrav,
trebao bi mi savjet vezano za formiranje biljnog akvarija. Imam veliki akv. od 120 l i za njega cu dobiti dosta bilja. Ako ostane puno biljaka formirala bi mali od 30 l, ali sam shvatila da ne znam kako to uraditi.Mislila sam samo biljke staviti ali ne znam sta je sve potrebno samo za biljni. Nekad bih ako nabavim grijac  postao domom za toplovodne ali za pocetak samo bilje. Mogu savjeti i sugestije kako formirati cisti biljni akv.
Hvala

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: formiranje biljnog akvarijuma
« Odgovori #1 u: Lipanj 05, 2015, 23:20:22 poslijepodne »
Ajooooj.
Ajmo prvo prirucnik za pocetnike.
Pa pitanja sta nije jasno.
Uglavnom osnovne smjernice , treba ti hranjiva podloga, dobra rasvjeta , gnojidba- mikro i makroelementi , te eventualno co2.
Ovisi kolko ces zahtjevno bilje stavljati.

I procitaj ipak malo prije neg postavis pitanja ja bi nesto a ne znam nista ..

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: formiranje biljnog akvarijuma
« Odgovori #2 u: Lipanj 06, 2015, 13:40:48 poslijepodne »
Jedna lampa sa štednom žaruljom, malo hranjive podloge (može neka kupovna, a može i 1 cm zemlje za cvijeće, samo ju prosijaj prije od velikih dijelova i prokuhaj ju sat-dva u nekom starom loncu...možeš i pomješati kupovnu i zemlju za cvijeće da dulje "drži") i jedna mala pumpa/filter da cirkulira vodu je u principu sve kaj ti treba. Za nezahtjevne/srednje zahtjevne biljke dosta. Ako želiš nekaj zahtjevnije onda CO2 i malo više svjetla + malo jače gnojenje. Koje biljke planiraš staviti? Koju podlogu imaš u velikom akvariju? Jel imaš CO2 u velikom?
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline neznamnista

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: formiranje biljnog akvarijuma
« Odgovori #3 u: Lipanj 08, 2015, 21:17:34 poslijepodne »
Ajooooj.
Ajmo prvo prirucnik za pocetnike.
Pa pitanja sta nije jasno.
Uglavnom osnovne smjernice , treba ti hranjiva podloga, dobra rasvjeta , gnojidba- mikro i makroelementi , te eventualno co2.
Ovisi kolko ces zahtjevno bilje stavljati.

I procitaj ipak malo prije neg postavis pitanja ja bi nesto a ne znam nista ..

hmmm imam drugi akvarij od 120 l......hvala na prijedlozima.....

Offline neznamnista

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: formiranje biljnog akvarijuma
« Odgovori #4 u: Lipanj 08, 2015, 21:25:16 poslijepodne »
Jedna lampa sa štednom žaruljom, malo hranjive podloge (može neka kupovna, a može i 1 cm zemlje za cvijeće, samo ju prosijaj prije od velikih dijelova i prokuhaj ju sat-dva u nekom starom loncu...možeš i pomješati kupovnu i zemlju za cvijeće da dulje "drži") i jedna mala pumpa/filter da cirkulira vodu je u principu sve kaj ti treba. Za nezahtjevne/srednje zahtjevne biljke dosta. Ako želiš nekaj zahtjevnije onda CO2 i malo više svjetla + malo jače gnojenje. Koje biljke planiraš staviti? Koju podlogu imaš u velikom akvariju? Jel imaš CO2 u velikom?
U velikom imam sitni pijesak. I zlatne su u velikom pa i nemam mnogo bilja zasada. Ja sam iz Sarajeva i vrlo smo slabi sa biljem. Dobicu vjerovatno manje zahtjevno bilje od akvarista iz HR poput (cripte, microsorumi, anubie,valsnerie...) Iako nista ne odbijam jer mi rirbice ne jedu bilje pa cu posaditi sve sto dobijem,a ne bude previse za veliki i uvjeti u njemu budu odgovarali. U velikom nemam co2 jer imam jako malo bilja zasada. Plan mi je ako biljaka ostane formiram mali i posadim ostalo bilje prosto da ne propadne jer cu ga velikim angazmanom akvarista dobiti.

Offline TIO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
Odg: formiranje biljnog akvarijuma
« Odgovori #5 u: Listopad 04, 2015, 21:39:06 poslijepodne »
Tropski može bilje
A hladna vida eventualno rogolist