Travanj 25, 2024, 09:13:53 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Koi farma  (Posjeta: 13119 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Koi farma
« Odgovori #25 u: Veljača 24, 2017, 11:17:49 prijepodne »
Ludnica...vjerujem da zaista ostanes u soku kad to vidis u zivo i onda sebi ne mozes doc danima  :heart: :o
Kako je sa odrzavanjem kvalitete vode, filtracijom i sl stvarima s kojima se svi tu borimo i kemijamo?

Nadam se da ce tvoj koi kutak biti otvoren za pogledati bez obzira na kupovinu...iako iz iskustva znam da to pogledati znaci vratiti se kuci barem sa jednom ribom :D

« Zadnja izmjena: Veljača 24, 2017, 11:24:00 prijepodne od royalblue »

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #26 u: Veljača 24, 2017, 11:47:22 prijepodne »
Održavanje vode ...dobro pitanje ....

Kad smo pričali, spomenuo sam pojam KOI Keeper... rekli su mi da je to krivo i da bi trebalo biti WATER KEEPER jer
u biti glavni zadatak je paziti na vodu i održavati je kvalitetnom a da koići samo žive u njoj i puno je manje posla paziti na njih  :D :D :D

O filterima mi nisu htjeli reći ništa... u biti, oko tehničkih stvari i detalja su bili jako škrti na riječima.
Znam samo da vodu mijenjaju jednom tjedno u svim bazenima.


E da, samo da znate ..... kohaku nije bijela riba sa crvenim uzorkom već obrnuto. Pravi kohaku se izleže crven, kasnije se pojave uzorci ...
isto je i sa sanke varijetetom ... no zbog krivog prijevoda sa japanskog prije ohoho godina uvriježilo se suprotno mišljenje ...

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #27 u: Veljača 24, 2017, 17:56:21 poslijepodne »
Tblake da li su im ti plastenici grijani ili ne i da li u tim plastenicima ribe drže preko zime ?

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #28 u: Veljača 24, 2017, 18:45:30 poslijepodne »
Max, plastenik je zagrijan samo od vode iz bazena i preko cijele zime su ribe u njima ( ima na jednoj slici). Ta voda je nešto
hladnija, 16-18 stupnjeva. U Koi hausu je temp. vode u bazenima oko 22 stupnja a griju i zrak.
Riba se hrani 6-8 puta dnevno a jednom tjedno mjenjaju vodu u bazenima. Bazeni imaju podno grijanje.

Za zagrijavanje vode potroše sada oko 6T ugljena tjedno a po zimi i 10.

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #29 u: Veljača 24, 2017, 19:08:03 poslijepodne »
Evo još par slikica od novih Lipovljanaca

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Koi farma
« Odgovori #30 u: Veljača 24, 2017, 20:25:18 poslijepodne »
A jesi imao problema prilikom prevoza !? Kak ti.je to islo !?

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #31 u: Veljača 24, 2017, 20:56:25 poslijepodne »
Da kak si ih prešvercao preko grane  :D :D

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Koi farma
« Odgovori #32 u: Veljača 25, 2017, 05:56:24 prijepodne »


Molio bih cijenjene kolega ako imaju kakvu informaciju ili ideju gdje nabaviti ili kako napraviti tankove da mi se jave i savjetuju.
Plaćam u naturi .... koićima   :D :D  :D

eto ja sam ti napisao na PVT poruku da bas ne reklamiram pa ti vidi....

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #33 u: Veljača 25, 2017, 07:25:08 prijepodne »
A jesi imao problema prilikom prevoza !? Kak ti.je to islo !?

Prijatelju, ribe mi dolaze sredinom 4. mjeseca. Još su tamo.
Riba se dovozi ( najsigurnije je) kad je možeš staviti u vodu temperature 16 stupnjeva. Kod mene je u ribnjaku sada 9.

Dolazi oko 620 komada ukupno. Sve one moraju prvo u karantenu, pa tek kasnije ih stavljam u ribnjak a neke planiram i dalje uzgajati u tankovima.
Za neke od njih su već zainteresirani neki od kolega sa foruma ali bez obzira na to, potrebno mi je minimalno 6 tankova za prvu ruku ... dalje ću vidjeti
nakon selekcije ...

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Koi farma
« Odgovori #34 u: Veljača 25, 2017, 07:33:03 prijepodne »
Aha, pa i ja sam zainteresiran... a kakvi tankovi ti trebaju !? Oni na slikama su nekakvi od daska sklepani jel to istina ili je to sasvim.druga prica!?

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #35 u: Veljača 25, 2017, 08:37:21 prijepodne »
Aha, pa i ja sam zainteresiran... a kakvi tankovi ti trebaju !? Oni na slikama su nekakvi od daska sklepani jel to istina ili je to sasvim.druga prica!?

Prijatelju, ma ti si cijeli sklepan  :P

Njihovi tankovi su zidani od betonskih kvadri širine 20 cm i poslije popunjeni betonom. Imaju dvije veličine: cca 6,0x2,8x1,5 ( cca 25 m3) i 8,0x 3,8 x 1,5 ( cca 40m3)
Zidovi su izolirani i onda imaju nekakve varene plastične ploče od 5-6 mm.

Ne znam di si daske vidio, možda ono što se tebi na slici čini kao daska je polikarbonatna ploča izdignuta cca 40-50 cm iznad vode koja sprečava ribe da iskoče van

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Koi farma
« Odgovori #36 u: Veljača 25, 2017, 08:49:12 prijepodne »

Molio bih cijenjene kolega ako imaju kakvu informaciju ili ideju gdje nabaviti ili kako napraviti tankove da mi se jave i savjetuju.

Nesto ovako mozebitno

http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/akumulacije-vodu-oglas-11568108

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Koi farma
« Odgovori #37 u: Veljača 25, 2017, 08:51:56 prijepodne »
Aha, pa i ja sam zainteresiran... a kakvi tankovi ti trebaju !? Oni na slikama su nekakvi od daska sklepani jel to istina ili je to sasvim.druga prica!?

Prijatelju, ma ti si cijeli sklepan  :P

Njihovi tankovi su zidani od betonskih kvadri širine 20 cm i poslije popunjeni betonom. Imaju dvije veličine: cca 6,0x2,8x1,5 ( cca 25 m3) i 8,0x 3,8 x 1,5 ( cca 40m3)
Zidovi su izolirani i onda imaju nekakve varene plastične ploče od 5-6 mm.

Ne znam di si daske vidio, možda ono što se tebi na slici čini kao daska je polikarbonatna ploča izdignuta cca 40-50 cm iznad vode koja sprečava ribe da iskoče van
Hehe sorry, taj dio koji je van polikar... ploče su mi izgledale kao daske (tamo gdje ti nesto lovis) pa sam zato rekao .. a hebiga malo sam fulao...

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Koi farma
« Odgovori #38 u: Veljača 25, 2017, 12:21:26 poslijepodne »
:AkTer:  :ying:  :klap:
Ajde da se ja malo pohvalim. Ja sam jedan od kolega ,koje je TBlake spomenuo u jednom od prijasnjh postova, koji nestrpljivo ceka dolazak svojih novih mezimaca  8)
Zahvaljujuci TBlake-u napokon je i kod nas dostupna riba visoke kvalitete. Riba sa porijeklom i cije cijelo porodicno stablo se zna sve do poslje WW2. Znam o cemu pricam, prerovao sam cijelu Eu u potrazi za kvalitenim koicima. I vrhunsku kvalitetu do sada se je moglo pronaci samo u Engleskoj. Nesto i u Njemackoj ali ne taj nivo kao kod Engleza. Kako idete prema istoku tako su ribe sve slabije kvalitete Engleska,Njemacka,Austrija,_Italija, Solvenija, Hrvatska, BiH i Srbija ... neka se nitko ne pronadje uvrjedjen ali to je cinjenica.
Tomo je odradio pravu stvar sa svojim odlaskom na Yoshikigoi farmu i sto je uspio dobiti njihovu ribu u RH.
Ljudi moji to nije mala stvar. Kao prvo sam odlazak tamo nije jeftin a i nece oni svakom cufteru sa ceste prodati ribu. A znate na koje trzista Yoshikigoi najvise izvozi? Americko i Englesko!!
Gdje su ono najkvalitetniji koici u Eu? ENGLESKA
I gdje su najeduciraniji i najposveceniji koi keeper-i? ENGLESKA
Tko je zbubao najvise para u taj hobi? ENGLEZI
Tko je totalno poludio za ribama sa Yoshikigoi farme? Amerikanci, Englezi (i Hrvati uskoro) 
I eto napokon ce kvalitetna roba prvo doci k nama u RH pa onda sta ostane od nas ide dalje prema zapadu. Obrnutim smjerom nego sto je islo do sad. Sad cemo mi imati priliku prvi odabrati i kupiti si kvalitenu ribu ako je znamo prepoznati.
Sad kad citam sve ovo sto sam napisao u ovaj post konstano mi se namece ideja kako bi bilo jako dobro da se organiziramo, skupimo u hrpu i osnujemo Hrvatski Koi Klub?
Pocnemo jedni drugome prenositi znanje i pomagati si. Svi smo mi ulozili puno i novaca i truda i sebe u taj nas hobi da bi samo tako pustili da nam toliko zeljeni ljubimci propadaju, boluju i da nam se teme ovdje na forumu konstantno vrte u krug i da nam netko prodaje muda pod bubrege "kupis sada ribo za 10 E stavis je u jezero i za dva godine vredi kao BMW" vrijedi ali kao plasticna kineska kopija Burago modela  ... Nema to smisla. Ajmo glave u hrpu ... uciti i napredovati.

Da se vratim na temu evo sto o farmi misli Mark Gardner covjek koj se koicima bavi od svoje 16 godine i konstano putuje i obilazi showe i farme po Japanu i ostaku svijeta:

http://nishikigoi.life/2016/07/14/yoshikigoi-first-visit-first-impressions/
http://nishikigoi.life/2016/08/07/a-week-at-yoshikigoi/


« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2017, 12:24:36 poslijepodne od TomislavKt »

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Koi farma
« Odgovori #39 u: Veljača 25, 2017, 13:41:12 poslijepodne »
TomislavKt nisam razumio, kaj će sad ubuduće biti dotok ribe ili to je samo za ovaj put!? Sto se tice kluba ja sam za, ajde da nademo jedan dan i probamo se dogovoriti..

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Koi farma
« Odgovori #40 u: Veljača 25, 2017, 15:06:10 poslijepodne »
TomislavKt nisam razumio, kaj će sad ubuduće biti dotok ribe ili to je samo za ovaj put!? Sto se tice kluba ja sam za, ajde da nademo jedan dan i probamo se dogovoriti..
TomislavKt nisam razumio, kaj će sad ubuduće biti dotok ribe ili to je samo za ovaj put!? Sto se tice kluba ja sam za, ajde da nademo jedan dan i probamo se dogovoriti..
Dotok ribe ovisi samo o nama i nasoj volji,ovaj put je tblake preuzeo inicijativu i probio led,kako ce se to dalje odvijat ovisi samo o nama!
Tomislavkt,podrzavam tvoju inicijativu u potpunosti!Racunajte na mene...

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Koi farma
« Odgovori #41 u: Veljača 25, 2017, 15:14:10 poslijepodne »
Tocno tako Dado. Zakon potražnje i ponude...

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Koi farma
« Odgovori #42 u: Veljača 25, 2017, 17:15:58 poslijepodne »
Kolega tblake,mozda bi ti ovako nesto bilo zanimljivo....

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Koi farma
« Odgovori #43 u: Veljača 25, 2017, 17:23:52 poslijepodne »
koja je to vrsta ribe, butterfly? i ja bi takvo nesta :)

Nego ajmo malo ozbiljno na temu,  ako bi tamo recimo na duze vrijeme drzao ribice, jesi razmislio na jeftiniju varijantu, recimo od rigispa sa nekim pojacanjima da napravis si okvire, znaci koliki bi ti bili bazeni i onda sa geoplasticom izolirao ih, tako bi dobio bazene kakve zelis, vjeruje jeftinije a opet mozes stavljati cijevi za aquapond i pumpe i sve , i vjerujem da bi bolje mogao iskoristi prostor...  i da kod aquapondina jel planiras probati i gomoljaste biljke ili ono na recimo iskusane salatu itd...?
« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2017, 17:39:34 poslijepodne od erorr »

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Koi farma
« Odgovori #44 u: Veljača 25, 2017, 21:53:40 poslijepodne »
 
Zahvaljujuci TBlake-u napokon je i kod nas dostupna riba visoke kvalitete. Riba sa porijeklom i cije cijelo porodicno stablo se zna sve do poslje WW2. Znam o cemu pricam, prerovao sam cijelu Eu u potrazi za kvalitenim koicima. I vrhunsku kvalitetu do sada se je moglo pronaci samo u Engleskoj. Nesto i u Njemackoj ali ne taj nivo kao kod Engleza. Kako idete prema istoku tako su ribe sve slabije kvalitete Engleska,Njemacka,Austrija,_Italija, Solvenija, Hrvatska, BiH i Srbija ... neka se nitko ne pronadje uvrjedjen ali to je cinjenica.

malo mi je ovo nekako preuveličano (ali mislim samo na ovaj dio koji citiram inače tema je super) kao da do sad nije bila dostupna riba visoke kvalitete.. čovjek kad pročita rekao bi otkrili ljudi nez ni ja šta i gle napokon nekim čudom po prvi puta imate priliku doći do vrhunskih primjerka , ranije niko nije mogao uzeti kvalitetnu ribu  , nisu postojali dobavljaci u Eu ,nisu postojale farme  i web stranice preko kojih se stupi u kontakt sa dobavljacima u EU ..znači bili smo u zabludi cijelo vrijeme ,dobavljači od kojih su neki članovi uzimali japance su nula odma ih prekriži kakvi oni i njihove ribe  :D 

Od osoba koje tako tvrde da su prerovile sve i znaju sve te informacije ne očekujem uopšte ovakvo pitanje za najvecu  Koi farmu u Eu
Kolika je povrsina farme?
Tomislav

ribe jesu kvalitetne i sve to ali ko je htjeo stvarno kavlitetne ribe mogao ih je kupiti i ranije , to što su one skupe to je druga prica ali da su bile dostupne bile su  ;) opet ponavljam tema je super  :up: samo malo smanjite "ribu" izginuše sva djeca  :D .. 


no hard feelings
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Koi farma
« Odgovori #45 u: Veljača 26, 2017, 00:53:04 prijepodne »
Nisam u koi vodama
Ali Malek dali znas razliku preprodavaca,dobavljaca i uzgaivaca?
Ne pricam samo o razlici u cijeni nego i prodavanja svega i svacega pod kvalitetno
Tak da mislim da nisu decki otkrili toplu vodu,ali su je nasli odma tamo odakle izvire i u ogromnim kolicinama
Tako da nema potrebe umanjivati neciji trud,volju i entuzijazam
Jer sigurno si i ti bio na nekoj takvoj farmi pa ti je to sve normalno,ili si mozda vidio na netu  ;)

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #46 u: Veljača 26, 2017, 08:40:19 prijepodne »
Nisam u koi vodama
Ali Malek dali znas razliku preprodavaca,dobavljaca i uzgaivaca?
Ne pricam samo o razlici u cijeni nego i prodavanja svega i svacega pod kvalitetno
Tak da mislim da nisu decki otkrili toplu vodu,ali su je nasli odma tamo odakle izvire i u ogromnim kolicinama
Tako da nema potrebe umanjivati neciji trud,volju i entuzijazam
Jer sigurno si i ti bio na nekoj takvoj farmi pa ti je to sve normalno,ili si mozda vidio na netu  ;)

Bravo Tiii, da, ovo je poanta, ali da malo smanjim tenzije kao i ushit kolege Tomislava.

Dakle, ja sam koikichi!!! Uzgajam, proučavam, ispitujem..... svašta što mogu o koićima. Planiram i put u Japan.
I ne zadovoljavam se u životu sa prosijekom ili nećim ispod. Uvijek tražim riješenje i način kako da dođem do cilja.
I ne volim kad me neko guzi i još mu moram platiti za to  :D.
Opčenito, ali ovaj put prićamo o koićima. I samo želim reći, može se doći i do kvalitetne ribe a da nije preskupa i da je
prihvatljiva za naš đep.

Na žalost, činjenica je u tome da je kod nas prisutno jako puno ribe slabe kvalitete kao i opće neznanje o njima što je
mene dovelo u situaciju da sam za ribice pri kupovini plaćao 2-3 puta,  pa i više, veću cijenu nego riba vrijedi. Stavio bih
naglasak na Neznanje!

Kupio sam prije 2 godine Tosaia od 41 cm za 750eura!!! Onda i nikad više jer sada po ljusci i perajama znam prepoznati
stariju i mlađu ribu i znam da to nije bila riba od godinu dana starosti.



E sad, ribe o kojima pišemo kupujem za sebe. No, neke ću zadržati, neke neću. Ove što idu proć će biti za kolege i prijatelje
po nabavnoj cijeni jer imam želju pomoći da naš hobi dođe na veći nivo. Na svim segmentima....

Ribe dolaze.....  S druge strane uvozim nekekve strojeve iz Kine u 5 mjesecu, imam hrpu slobodnog prostora unutar kontejnera i planiram za sebe dovesti
10 kubika matale i još nekih sitnica!!   
Treba i vama nešto?  Ok, tu sam, nemam problema i samo recite...
Na vama je samo da se još educirate i učite i možemo zaista od našeg hobija napraviti nešto još ljepše.

Imam privatnu firmu koju sam u 20 god. i radom u 2 smjene doveo do stabilnosti i ona mi je izvor egzistencije, od nje zarađujem i živim.
Nishigikoi su moj hobi, na njima nemam potrebe zarađivati ali želim pomoći da koići i meni i drugima uljepšaju život.










Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #47 u: Veljača 26, 2017, 09:40:50 prijepodne »
lijepo :up:

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Koi farma
« Odgovori #48 u: Veljača 26, 2017, 09:57:19 prijepodne »
Nema potreba za više riječi, osim Tblake hvala ti sto nam svima želiš pomoći i svaka čast legenda si...

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #49 u: Veljača 26, 2017, 15:40:52 poslijepodne »
Ja sam prvi tvrdio da koići koji dođu iz Japana na naše tržište kod njih služe da bi mačke bile site ali sa druge strane te ribe su daleko kvalitetnije od ovih naših samoprozvanih "uzgajivača" . Tebi svaka čast na trudu i zalaganju ali mi još uvijek neznamo razliku između zlatne ribice i koi šarana , ako i znamo onda se hvalimo da imamo jebene ribe u svom vlasništvu i naravno da ih hranimo samo sa najkvalitetnijim kukuruzom koji možemo nabaviti u Hrvatskoj . Naravno da se jako brinemo o tim svojim ribama i uredno minivašem očistimo ribnjak svako proljeće jer ne možemo gledati da nam raste alga po kamenu u ribnjaku a i ribe bi mogle pozeleniti od te alge . Da to smo mi , vlasnici ribnjaka sa koi šaranima i zlatnim ribicama . Znamo sve i jako se uvrijedimo kad nam netko kaže da radimo krivo jer kako može biti krivo kad tako radimo već godinama .
Negdje sam bio napisao kako se spremam grijati ribnjak preko zime jer ne želim imati ovakve brige sa niskim temperaturama i ljudi me popljuvali kao zadnjeg šmrkavca jer to ne treba raditi i nitko od njih to ne radi a i koliko će koštati grijanje ribnjaka pa to su ti samo ribe , bude njima dobro .