Travanj 19, 2024, 18:12:24 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Crna čupava alga i hipermangan  (Posjeta: 2628 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ROCCO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
Crna čupava alga i hipermangan
« u: Prosinac 22, 2014, 15:29:00 poslijepodne »
Zanima me da li bi namakanje mangrovog panja koji je obrastao u crnu čupavu algu u hipermanganovoj kupki dalo rezultat bolji od ribanja četkom istog ?
Radimo kao crvi, zato nam je sve tako trulo!

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Crna čupava alga i hipermangan
« Odgovori #1 u: Prosinac 22, 2014, 16:42:13 poslijepodne »
nemoj to raditi. Hipermangan je otrovan za ribe i ako ti se panj toga napije onda  :dead: ja sam jednom bilje ostavio predugo u prejakoj koncentraciji pa je bilo  :dead:

Offline ROCCO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
Odg: Crna čupava alga i hipermangan
« Odgovori #2 u: Prosinac 22, 2014, 18:01:16 poslijepodne »
nemoj to raditi. Hipermangan je otrovan za ribe i ako ti se panj toga napije onda  :dead: ja sam jednom bilje ostavio predugo u prejakoj koncentraciji pa je bilo  :dead:

Ok, hvala, onda ništa.
Četko draga evo mene.
Radimo kao crvi, zato nam je sve tako trulo!

Offline ante78

  • Trade Count: (+12)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 458
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: NOVA GRADIŠKA
Odg: Crna čupava alga i hipermangan
« Odgovori #3 u: Prosinac 22, 2014, 18:53:00 poslijepodne »
hidrogen peroksid 3% uklanja jako ljepo crnu cupavu vani na suhom ili  unutra s ribama

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Crna čupava alga i hipermangan
« Odgovori #4 u: Prosinac 27, 2014, 14:00:27 poslijepodne »
sorry na upadu ali da ne otvaram istu temu po 150 -ti put

crna čupava

akvarij cca 45 litara vode tjedne izmjene svakih 7 dana cca 20%

Co2 boca traje 8 sati koliko i rasvjeta, dropchecker u zelenom čak prema žutom pred gašenje svjetla, bilje počinje perlati cca 2 sata nakon paljenja svijetla

gnojenje N 15 ppm, P 0,8 ppm, K 12 ppm, CSM+B 5ml, ovo su sve tjedne doze i gnojiva stavljam oko 2 sata nakon izmjene vode a CSM+B nakon gašenja svjetla

rasvjeta 15x3w china noname led

dakle crne čupave ima samo u čošku ispod izlaza spraybara i to na podlozi i na kopčama od grijača koji je na suprotnoj strani izlaza filtera, drugih algi ili nekih naznaka po bilju nema tako da mi nije jasno zašto samo na ta dva mjesta se uvijek javlja, nema je puno ali opet se javlja uvjek na ta dva mjesta, ima netko kakvu ideju jer po meni su ta dva mjesta potpuno različita na jednom je protok velik a na drugom gotovo da ga nema ??


Offline elvis123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Čakovec (Ivanovec)
Odg: Crna čupava alga i hipermangan
« Odgovori #5 u: Prosinac 31, 2014, 15:19:03 poslijepodne »
evo,dao sam si truda i prošvrljao po cjelom forumu gdje je tema crna čupava alga jer je i ja imam dosta,i primjetio sam da je po pitanju nje gotovo nemoguće dati neki univezalan odgovor.našao sam brdo kontradiktornih odgovora,neki vele da je uzrokuje višak fosfata manjak nitrata, drugi opet da višak nitrata, treći da nastaje zbog pomanjkanja CO2, pa onda ako je prisutan CO2 onda zbog njegove nestabilnosti,pa sam našao da joj odgovara jači protok,isto tako i slabi protok, pa jako svjetlo, ili slabo svjetlo,pa onda da treba radit redovne izmjene vode i onda naletim na post od jednog kolege koji veli da je se rjesio tek kad je prestao s čestim (1 tjedno) izmjenama vode.. pa nekima pomaže EasyCarbo,nekima ne,itd,itd...nekak mi se čini da po pitanju crne čupave nema jednostavnog i jedinstvenog odgovora..svaki akvarij je prica za sebe i rješavanje crne čupave je vjerojatno različito od akvarija do akvarija..

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Crna čupava alga i hipermangan
« Odgovori #6 u: Prosinac 31, 2014, 18:12:48 poslijepodne »
pa to isto bi nasao i za svaki drugi tip algi  :D ono kaj kod mene pali kod tebe mozda ne bi. Kaj se tice crne cupave, ja ju imam po opremi i "mrtvim" stvarima u manjem gdje sam na kvascu tak da to nekako najvise pripisujem (ne)imanju konstantnog CO2. Ono kaj je sigurno, nje se neces rijesiti tako da se povuce kao druge alge. Kad se nadjes i postignes taj neki balans i primjetis da se vise ne siri onda porezes zarazeno lisce.

Offline Beri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 392
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: Crna čupava alga i hipermangan
« Odgovori #7 u: Prosinac 31, 2014, 18:48:19 poslijepodne »
Kupnjom testera za No3 i Po4 sam ustanovio višak istih elemenata. Imam bocu Co2 koja radi u zelenom polju,
dakle umjereno 24 h pošto gnojim po pps metodi. Smanjenjem tih parametara više nemam crne po bilju, 
sve manje po podlozi ,dnu stakla, po filteru nakon dva mjeseca.
Mislim, razlika je očigledna i stabilna. Teže spuštam No3 zbog prenatrpanosti ribama, uopšte ga ne
dodajem svo to vrijeme. I dalje je prisutan visok No3 , češće mijenjam vodu.