Travanj 24, 2024, 06:35:44 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Paučina s jajašcima ?!  (Posjeta: 1002 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline varazdinec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
    • BBK Ivanščica
Paučina s jajašcima ?!
« u: Prosinac 08, 2014, 18:52:10 poslijepodne »
Dal neko zna kaj bi ovo bilo, ova "paučina sa jajašcima" na slikama???
Od mekušaca imam nerite (theodoxus fluviatilis), ali znamo kak njihova jajašca izgledaju, imam jednog ušatog barnjaka (Radix ovata) koji je jednospolni, a već je neko vrijeme u aq tak da sumnjam da je jedinka u prirodi bila oplođena, a i striček Google veli da njegova drugačije izgledaju...
Imam i dvije vrste školjke Unio crasus i Pseudanodonta complanata, oba dvije jednospolne i u aq su bar 4-5 mj, ali neznam kak im jajašca izgledaju...

Offline mimo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Varaždin
Odg: Paučina s jajašcima ?!
« Odgovori #1 u: Prosinac 16, 2014, 01:12:43 prijepodne »
Imao sam i ja istu stvar več par puta al samo napravim izmjenu vode i samo ode, čini mi se bezopasno pošto nisam imao nikakvih problema osim što ružno izgleda, u akvariju imam amano kozice, ancija i limuntetre i pokoji od onih dosadnih puževa što dođu sa biljem, kad bolje razmislim to mi se pojavljivalo kad su mi se namnozili pa mozda je to od njih makar oni ne polažu jajašca tako  -?

Offline varazdinec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
    • BBK Ivanščica
Odg: Paučina s jajašcima ?!
« Odgovori #2 u: Prosinac 29, 2014, 21:33:18 poslijepodne »
Našel sam krivca, izmet školjke (Pseudanodonta complanata). Bezribice (Pseudorasbora parva) to začas popapaju, a dio ode u filter... Ako se dogodi u većoj količini to filter pročisti kroz par sati...