Travanj 20, 2024, 00:16:46 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Crvena voda u akvariju  (Posjeta: 2113 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline katarinam

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
Crvena voda u akvariju
« u: Lipanj 10, 2017, 11:42:13 prijepodne »
Opet otveam novu temu.... Naime, osim sto sam u fazi nabavke novog akvarija, imam postojeci od 54 l, i ono sto mi se konstantno dogada je da je voda nekako crvena, roza... Ne znam sto mi oboja vodu i sto da ucinim u vezi toga??

Offline katarinam

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
Odg: Crvena voda u akvariju
« Odgovori #1 u: Lipanj 10, 2017, 13:45:03 poslijepodne »
Pokusavam staviti sliku ali nesto me zeza... Hranim ribice sa hranom Premium Vita, Vitakraft, iz DM-a jer nemam bas blizu neki PET centar pa mi je ovo najdostupnije. Jel bi moglo biti od hrane? Imam ribice gupy i black molly. Neki savjet??

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Crvena voda u akvariju
« Odgovori #2 u: Lipanj 10, 2017, 14:23:59 poslijepodne »
Moguće je da je obojenu vodu odgovoran panj koji otpušta tanine, a druga vrlo vjerojatna varijanta je da ih previše hraniš nekom jeftinom obojenom  hranom....



Savjet je da izmjeniš veći dio vode i ne hraniš ribe par dana. Ako se u međuvremenu voda opet oboji (a ti ne hraniš) tada je riječ ili o panju ili o nekom jeftinom obojenom dekoru koji otpušta boju, ako ne, riječ je o hranu, kojom vrlo vjerojatno obilno hraniš ribe, pa se nepojedena hrana otapa u vodi i boji ju.

Offline katarinam

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
Odg: Crvena voda u akvariju
« Odgovori #3 u: Lipanj 10, 2017, 18:15:28 poslijepodne »
Nemam panj, tako da je vjerojatno hrana :( ne znam sta bi drugo tako bojalo. Neki savjet, koju bi hranu mogla naruciti online iz nekog pet centra? Pokusat cu prvo istestirati ovako.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Crvena voda u akvariju
« Odgovori #4 u: Lipanj 10, 2017, 19:09:23 poslijepodne »
E sad. Da li je voda mutna i crvena ili je samo crvena i kristalno bistra? Ako je mutna i crvena onda definitvni previše hraniš ili imaš podlaogu koja ispušta nešto u vodu s obzirom da nemaš  panj. Može bit i da akvarij nije do kraja cikliran ili da je bioload puno prevelik za filter koji imaš...

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: Crvena voda u akvariju
« Odgovori #5 u: Lipanj 16, 2017, 18:18:28 poslijepodne »
glede hrane nisam shvatio koje ribe imaš(ili barem ukupni broj) no generalno postoje vrlo povoljne hrane ,koje malo jače maste vodu,i  premium hrane koje gotovo da ne maste vodu..u svakom slučaju ako ribe bi trebala hraniti toliko koliko mogu skoro pa odmah pojesti.,pa onda zamaščivanja vode,ni raspadanja hrane na dnu i do posljedičnih problema ne može ni doći..

1. obojana i bistra ili obojana i mutna?
2.popis što neživog imaš u akvariju?
3.sve cijevi,spojevi cijevi ,plastični?
4.starost akvarija/poklopca i starost trenutačnog postava

prepolovi dozu kojom hraniš ribe,i češće promjeni veči dio vode,češče nego inaće pa javi..čini mi se da si zaista,ali zaista pretjerala sa hranom,koja u svom sastavu ima pojačivač crvenog pigmenta i opčenito  boje u riba..
« Zadnja izmjena: Lipanj 16, 2017, 18:31:49 poslijepodne od sinisa1hr »

Offline katarinam

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
Odg: Crvena voda u akvariju
« Odgovori #6 u: Lipanj 19, 2017, 12:55:12 poslijepodne »
Voda je blago mutna, ne jako, više kao obojana baš. Imam plastične biljke :( (U potrazi sam za većim akvarijem sa adekvatnom rasvjetom pa ću uzeti i živo bilje). Jel moguće da je to jer mi je riknula rasvjeta? Sve ostale cijevi i sl su plastični. Imam ga oko godinu dana.