Ožujak 28, 2024, 13:01:30 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: legalizacija cites beba  (Posjeta: 4009 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
legalizacija cites beba
« u: Studeni 01, 2014, 22:14:23 poslijepodne »
evo imam pun akvarij cites beba i sad me zanima legalizacija (jer ih zalim prodat jer neznam di cu sa njima) posto im roditelji imaju papire  mislim da nebi trebalo bit problema ali ajde ako mi neko moze objasnit kom,gdje ,kako ,kad da se javim sto da kome platim ili posaljem jer bi stvarno htio imat legalne bebe a ne sve na crno eto hvala u naprijed  :up:

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: legalizacija cites beba
« Odgovori #1 u: Studeni 03, 2014, 19:12:28 poslijepodne »
Moras od ministarstva zatrazit uzgojnu dozvolu. S obzirom da su na citesu trebat ces na 2 ministarstva koliko sam skuzio, pa kad to dobis onda prijavis leglo i moci ces papire za njih davat.

Danijela je osoba koja ce ti najbolje pomoc oko ovoga
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: legalizacija cites beba
« Odgovori #2 u: Studeni 04, 2014, 16:45:59 poslijepodne »
Neka ti Danijela objasni, ali evo moj slučaj - pišem kakva je situacija oko prijave zmija, vjerovatno je ista procedura i za ribe...

Trebaš poslati zahtjev za uzgoj na Ministarstvo zaštite okoliša i prirode - progooglaj adresu jer znam da su u toku selidbe, pa pretpostavljam da su je promijenili (nisam sigurna, nisam ih pitala).
Najprije pogledaj Zakon o zaštiti prirode, ako se ne varam, članak 68 na dalje, tamo piše što treba predati od dokumenata.

Uglavnom, napišeš detaljan dopis sa opisom roditelja, starost, uvjete držanja, plan uzgoja itd, što detaljnije, i na dopis zalijepi slike roditelja i smještaja. Ujedno nadopiši kad su roditelji uvezeni, ako su uvezeni nakon ulaska u EU, onda samo napiši u dopisu točan datum uvoza. Ako imaš i račun od kupnje roditelja, priloži i to, ako nemaš, a životinje su uvezene nakon 01.07.2013., samo nadopiši da nemaš više ni jedan dokument jer račun nije obavezan nakon tog datuma, treba jedino CITES.
Uz dopis obavezno priloži kopije CITES-a od oba roditelja, poželjno u boji.
Napomena - ako su roditelji kupljeni na sajmu, tada ne treba priložiti račun jer se više ne izdaje.
Ako su kupljeni od privatnog uzgajivača, onda treba i račun.
I priložiš biljege od HRK 70,00.

Znači, dopis, kopije CITES-a, račun ako ga imaš i biljezi, i naravno, tvoji podaci (možeš priložiti i kopiju osobne za svaki slučaj, ja jesam).

I naoružaj se strpljenjem... Ja sam poslala zahtjev za prijavu hobi uzgoja za neke zmije 02.06. i još čekam...
A sve je navodno OK i samo što mi nisu poslali papire. Zvala sam ih u nekoliko navrata, ali svaki put isto...

U Zakonu piše da je Ministarstvo dužno dati mišljenje u roku 30 dana. Ha.

Sretno.
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2014, 16:49:38 poslijepodne od aktalv6666 »
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: legalizacija cites beba
« Odgovori #3 u: Studeni 05, 2014, 23:00:23 poslijepodne »
ok hvala do neba   :)
znaci za ovu turu mi je onda kasno pa vjerovatno necu imat papire ali za sljedecu cu dat sve od sebe da to uspijem  :up:

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: legalizacija cites beba
« Odgovori #4 u: Studeni 07, 2014, 17:25:55 poslijepodne »
nema problema :)
zadnja informacija - preselili su se, ali su telefoni isti
(valjda će i moji papiri uskoro, navodno idući tjedan ili onaj iza :) )

pozz!
....mama, ne šizi, neće me pojesti....