Ožujak 28, 2024, 19:17:33 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Aquascape helpdesk  (Posjeta: 97562 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #50 u: Ožujak 30, 2010, 12:14:02 poslijepodne »
Ibanez aj otvori zasebno temu za svoj akvarij, pa ti svi pomognu. Ili ce ti moder premjestit.  :)

Ovaj aquascape helpdesk nije zamisljen bas da ljudi stavljaju akvarije, a mi komentiramo...vec kao tema u kojoj ce sva opcenita znanja i vjestine biti otvorene za diskusiju na jednom mjestu. Izgubit ce se smisao foruma onda ako ce sve zivo biti ovdje u ovoj temi, i sve ce biti jedna velika svastara.  ;)


Sarita, majka mu stara  :D, u slatkovodna akvaristika...galerija...pa tamo negdje pri pocetku, druga treca strana.

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #51 u: Ožujak 30, 2010, 12:18:48 poslijepodne »
Ibanez aj otvori zasebno temu za svoj akvarij, pa ti svi pomognu. Ili ce ti moder premjestit.  :)

Ovaj aquascape helpdesk nije zamisljen bas da ljudi stavljaju akvarije, a mi komentiramo...vec kao tema u kojoj ce sva znanja i vjestine biti otvorene za diskusiju na jednom mjestu. Izgubit ce se smisao foruma onda ako ce sve zivo biti ovdje u ovoj temi i sve ce biti jedna velika svastara.  ;)


Sarita majka mu stara  :D, u slatkovodna akvaristika...galerija...pa tamo negdje pri pocetku, druga treca strana.
Ok, sorry.
Premjestim ja to u svoj post.

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #52 u: Ožujak 30, 2010, 14:17:13 poslijepodne »
Moke kakve su to T5 lampe od 18W? Neke nestandardne...cuo sam samo za t8 18W.

Dobro si napravio sa smanjenjem rasvjete...na pocetku svakog akvarija se i radi tako, pa se postupno poveca rasvjeta kad se biljke razrastu. Ne stavis odmah da frlji ko ludo.

Otvori temu, ako jos nisi...ubaci kakvu sliku pa ce ti biti lakse pomoc. Ovako na pamet mozemo samo pretpostavljat sta je.

u pravu si t5 14w..moja greska...a poslikam citavu stvar pa posaljem da vidite..Hvala kolega... :up:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #53 u: Ožujak 30, 2010, 16:32:20 poslijepodne »
Evo još malo o ispuštanju elemenata iz zemlje za cvijeće u vodeni stup. Prekjučer sam napravio izmjenu vode, oko 35-40% i danas odnio vodu u laboratorij na analizu. Amonijak 0, nitriti 0,02, nitrati 47,5, s time da sam dodao u nedjelju poslije izmjene vode 7ppm nitrata.
Kako regulirati koncentraciju makroelemenata kod tako aktivnih podloga?

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #54 u: Ožujak 30, 2010, 19:06:35 poslijepodne »
...molio bih savjet,promaklo moje pitanje o terasama! :)  Edit: sorry na mobu sam na netu pa nisam vidio odgovor! Hvala lp!

Ipak ih nemam sorry, ne rade vise siteovi.  :'( 

Morat ces na google pa stavi ovdje ako nades kakav dobar clanak. Mozda ga i prevedemo da bude na portalu.  ;)  



evo našao sam ponešto:

http://www.aqua-art.org/readarticle.php?article_id=34
http://www.freshmarine.com/aquarium-terrace.html

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Par pitanja
« Odgovori #55 u: Ožujak 30, 2010, 19:45:31 poslijepodne »
Bok, sve pohvale u vezi teme za početak, jako dobra ideja i već se vidi da će biti uspješna. :)
A sad par pitanja, imam neke nedoumice. Na akvariju dimenzija 100*50*60 (dšv) nalazi se Haquos rasvjeta 4*39 W (3*865+1*GroLux) s reflektorom, na visini od oko 15 cm od vode (oko 50 cm je visina vodenog stup). Period osvjetljenja je 8.5 sati. Pitanje je je li to previše? Stavio bi da dvije gore samo par sati, ali lampe se ne mogu odvojeno spojiti na timer. Također ne mogu poslušati savjet da stavim jednu lampu naprijed, a jednu iza kad su sve zajedno u konzoli širine 15ak cm. A opet, kad upalim samo dvije ili tri nekak mi izgleda premračno (vjerojatno je to zato kaj već 3 godine čitam o famoznom W/L, a sad su tu neke nove fore  :D). Ako ostavim da gore samo dvije na sredini akvarija, hoće li biti dovoljno?
Imam problema sa zelenom končastom, ništa strašno, ali me živcira. Protok je otprilike 10 puta volumen akvarija tak da to ne bi trebao biti problem. Podloga je zemlja za cvijeće, međutim biljke baš i ne rastu kako sam očekivao.
Također mi je čudno kaj je Rotala došla do površine vode, a nigdje ni traga od roze ili crvenkaste boje, dok je u starijem akvariju sa T8 lampama bila predivno obojena (to bi moglo biti zbog previše nitrata? Ne znam koliko su jer ne mogu mjeriti, gnojim EI sistemom. Probao sam i PPS pro, ali biljke su stagnirale, otkad je EI puno bolje rastu).
CO2 je raspršen, prolazi kroz stream pumpu, DC je na žutom (jel istina da DC ne detektira takav CO2? To mi je čudno jer mi se čini da se CO2 otapa bolje kad se rasprši).
I meni se čini da su stvari bile puno bolje sa T8 rasvjetom, sve je raslo umjerenim tempom, a bez algi ili ikakvih problema. (u potpisu su slike tog starog akvarija, ovaj sad ne izgleda ni 1/4 dobro kao taj).
Molim komentar, odgovore na pitanja i kakav savjet od stručnjaka. :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #56 u: Ožujak 30, 2010, 20:02:54 poslijepodne »
Pozdrav ,da pohvalim temu i kolegu lp-ja na  korisnim savjetima :up:

Zanima me  dali mogu  pvc tapetu ljepiti unutar aq i koliko je to uopce moguce da se nece nakon nekog vremena odljepiti ( crna je i mat ) ?

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #57 u: Ožujak 30, 2010, 20:21:24 poslijepodne »
Pozdrav ,da pohvalim temu i kolegu lp-ja na  korisnim savjetima :up:

Zanima me  dali mogu  pvc tapetu ljepiti unutar aq i koliko je to uopce moguce da se nece nakon nekog vremena odljepiti ( crna je i mat ) ?

..ako neko zna odgovor slobodno neka komentira .. :P

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #58 u: Ožujak 30, 2010, 20:22:01 poslijepodne »
Nigdje ne mogu naći Rentin Harmony... -?

pogledaj u mojem potpisu..na forumu je Akvarij by Renta a kasnije za natjecanja dobio je ime Harmony.

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #59 u: Ožujak 30, 2010, 20:25:02 poslijepodne »
Rast glosse u vis je povezan sa prekomjernom kolicinom co2...a ne sa manjkom svjetla. Imas li previse co2 ode u visinu.


Ovo mogu potvrdit i iz iskustva. Pole i ja u sklopu udruge RiBA održavamo akvarij u jednoj osnovnoj školi. U njemu nema dodavanja Co2, svjetla ima možda čak i previše... Uglavnom...glosa, koja je posađena pred jedno mjesec i pol, širi se dosta sporo (što je dobro), listići su minijaturni i jedva da vire iz pijeska.
   Inače, odlična tema LP! Samo napred!
« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2010, 20:50:34 poslijepodne od Crni »

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #60 u: Ožujak 30, 2010, 20:34:34 poslijepodne »
no i tak, idem ja dalje sa svojim pitanjima  :D
zanima me, al stvarno, nikad nisam obraćal pažnju na šišanje bilja, ja sam to onak zdravo seljački, škare i reži...
pitanje, konkretno za rotalu, kak je najbolje to odradit i dal se treba obratit pažnju na nešto, i kako se dobije gusta, kao npr, kod crnog??
malo glupo pitanjce..
i još pitanje br2.
riccia fluitans, dal bi rasla sa 13w svjetla bez co2? (nano tank)

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #61 u: Ožujak 30, 2010, 21:02:46 poslijepodne »
Ja svoju režem kad dođe do površine na recimo četvrtinu. Onda ona pusti iz reza po dvije-tri nove stabljike. Kad dođe do vrha, onda opet na 2/4 četvrtini....i onda imaš grm kad tak ponoviš to par puta. :)
A Riccia bi rasla bez problema na 13w u malom tanku bez CO2...ako ju misliš držati na površini da pluta ko što joj ime kaže :D A na dnu...pa ne znam baš, pogotovo jer je dosta osjetljiva na EC ako ga misliš dodavati umjesto CO2
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #62 u: Ožujak 30, 2010, 21:11:38 poslijepodne »
no i tak, idem ja dalje sa svojim pitanjima  :D
zanima me, al stvarno, nikad nisam obraćal pažnju na šišanje bilja, ja sam to onak zdravo seljački, škare i reži...
pitanje, konkretno za rotalu, kak je najbolje to odradit i dal se treba obratit pažnju na nešto, i kako se dobije gusta, kao npr, kod crnog??
malo glupo pitanjce..
i još pitanje br2.
riccia fluitans, dal bi rasla sa 13w svjetla bez co2? (nano tank)

   Kad već zazivaš  :devil:
Kako ti je i wickerman999 odgovorio...što više režaš gušće će ti rast. S time da prvi put režeš par centimetara ispod željene visine grma. Svaki sljedeći rez malo iznad predhodnog da dobiješ efekt grananja.
Ali mislim da bez Co2 kod rotale neće biti neke "velike gustoće".

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #63 u: Ožujak 30, 2010, 21:14:10 poslijepodne »
hvala na odgovorima za rotalu, znači da ipak ne valja zdravo seljački rezat...
a ovo za ricciu, dal bi išla bez ikakvog dodavanja co2, dal je netko probao?

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #64 u: Ožujak 31, 2010, 08:13:41 prijepodne »
hvala na odgovorima za rotalu, znači da ipak ne valja zdravo seljački rezat...
a ovo za ricciu, dal bi išla bez ikakvog dodavanja co2, dal je netko probao?

Imam ti ja ricciu na dnu u 44 litarnom sa 15w aqua-glo, koristim EC i profito, šišam svaki tjedan (tj nisam jedno 3 tjedna šišal pa mi se odvojila od podloge tak da ju moram opet dolje vezat  X-(), jedino ne perla  :P
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline Neve

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 925
  • Lokacija: Pula
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #65 u: Travanj 01, 2010, 11:52:46 prijepodne »
Evo još malo o ispuštanju elemenata iz zemlje za cvijeće u vodeni stup. Prekjučer sam napravio izmjenu vode, oko 35-40% i danas odnio vodu u laboratorij na analizu. Amonijak 0, nitriti 0,02, nitrati 47,5, s time da sam dodao u nedjelju poslije izmjene vode 7ppm nitrata.
Kako regulirati koncentraciju makroelemenata kod tako aktivnih podloga?


Ajde da ne preskoćimo ovo, mislim da je jako zanimljivo.

Karlo, fosfate nisi mjerio? Bilo bi zanimljivo vidjeti u kojoj su količini prisutni.
Pula
hrvatskakolonija.blog.hr

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #66 u: Travanj 01, 2010, 12:33:03 poslijepodne »
To mu je kad ide analizirat. Sta ne znas, ne boli...  :D

Ne mora to biti Karlo od zemlje. Ako mjenjas sa pipovacom moze se u njoj nalazit nitrata...dopusteno je u Hrvatskoj u vodi za pice imati nitrata. Iznenadio bi se koliko.
http://www.komunalac.hr/dokumenti/Pravilnici/Pravilnik%20o%20zdravstvenoj%20ispravnosti%20vode.pdf

Onako iz iskustva, dok sam jos prije mjerio sa testerima salifertom vodu za pice, uvijek bi mi pokazivala 25-30 mg/l nitrata. Pa ja mislio ne trebam dodavat nitrate...i da vidis kako su biljke pocele propadat. Cim sam se prestao time opterecivat koliko ima cega u vodi i poceo dodavat normalno nitrate odmah se sve oporavilo. A znas da nemam nikakvih problema sa algama skoro nikada.

Ako mjenjas sa r/o onda je vjerojatno od zemlje, al i to nisu nekakve kolicine da padnes u nesvjest i koje bi trebale stvarat toliko problema...i dalje mislim da je do svjetla i co2 omjera, tj da trebas ostavit samo dvije lampe dobro rasporedene iznad akvarija, s obzirom da su t5.  ;)  
« Zadnja izmjena: Travanj 01, 2010, 12:42:51 poslijepodne od lp »

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #67 u: Travanj 01, 2010, 12:41:25 poslijepodne »
Bok, sve pohvale u vezi teme za početak, jako dobra ideja i već se vidi da će biti uspješna. :)
A sad par pitanja, imam neke nedoumice. Na akvariju dimenzija 100*50*60 (dšv) nalazi se Haquos rasvjeta 4*39 W (3*865+1*GroLux) s reflektorom, na visini od oko 15 cm od vode (oko 50 cm je visina vodenog stup). Period osvjetljenja je 8.5 sati. Pitanje je je li to previše? Stavio bi da dvije gore samo par sati, ali lampe se ne mogu odvojeno spojiti na timer. Također ne mogu poslušati savjet da stavim jednu lampu naprijed, a jednu iza kad su sve zajedno u konzoli širine 15ak cm. A opet, kad upalim samo dvije ili tri nekak mi izgleda premračno (vjerojatno je to zato kaj već 3 godine čitam o famoznom W/L, a sad su tu neke nove fore  :D). Ako ostavim da gore samo dvije na sredini akvarija, hoće li biti dovoljno?
Imam problema sa zelenom končastom, ništa strašno, ali me živcira. Protok je otprilike 10 puta volumen akvarija tak da to ne bi trebao biti problem. Podloga je zemlja za cvijeće, međutim biljke baš i ne rastu kako sam očekivao.
Također mi je čudno kaj je Rotala došla do površine vode, a nigdje ni traga od roze ili crvenkaste boje, dok je u starijem akvariju sa T8 lampama bila predivno obojena (to bi moglo biti zbog previše nitrata? Ne znam koliko su jer ne mogu mjeriti, gnojim EI sistemom. Probao sam i PPS pro, ali biljke su stagnirale, otkad je EI puno bolje rastu).
CO2 je raspršen, prolazi kroz stream pumpu, DC je na žutom (jel istina da DC ne detektira takav CO2? To mi je čudno jer mi se čini da se CO2 otapa bolje kad se rasprši).
I meni se čini da su stvari bile puno bolje sa T8 rasvjetom, sve je raslo umjerenim tempom, a bez algi ili ikakvih problema. (u potpisu su slike tog starog akvarija, ovaj sad ne izgleda ni 1/4 dobro kao taj).
Molim komentar, odgovore na pitanja i kakav savjet od stručnjaka. :)

Bit ce dovoljne samo dvije lampe sigurno...pa ces morat manje gnojit jer je manje svjetla. Vjerojatno ce se Rotala i zacrvenit onda na nizoj razini nitrata, jer ces manje gnojit. Probaj, nemas sta izgubit, pa nam javi.

Ovo za co2 drop checker i rasprseni co2 prvi put cujem da ga ne detektira, a pratim sve znacajnije forume...tako da ti ne mogu pomoc. Mozda se javi netko ko ima drop checker i takav co2.

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #68 u: Travanj 01, 2010, 12:45:30 poslijepodne »
evo našao sam ponešto:

http://www.aqua-art.org/readarticle.php?article_id=34
http://www.freshmarine.com/aquarium-terrace.html

Super, ako ces radit po tim clancima terase javi nam kakvi su rezultati, hoce li izdrzat...pa onda ubacimo kao članak.  ;)

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #69 u: Travanj 01, 2010, 15:40:43 poslijepodne »
To mu je kad ide analizirat. Sta ne znas, ne boli...  :D

Ne mora to biti Karlo od zemlje. Ako mjenjas sa pipovacom moze se u njoj nalazit nitrata...dopusteno je u Hrvatskoj u vodi za pice imati nitrata. Iznenadio bi se koliko.
http://www.komunalac.hr/dokumenti/Pravilnici/Pravilnik%20o%20zdravstvenoj%20ispravnosti%20vode.pdf

Onako iz iskustva, dok sam jos prije mjerio sa testerima salifertom vodu za pice, uvijek bi mi pokazivala 25-30 mg/l nitrata. Pa ja mislio ne trebam dodavat nitrate...i da vidis kako su biljke pocele propadat. Cim sam se prestao time opterecivat koliko ima cega u vodi i poceo dodavat normalno nitrate odmah se sve oporavilo. A znas da nemam nikakvih problema sa algama skoro nikada.

Ako mjenjas sa r/o onda je vjerojatno od zemlje, al i to nisu nekakve kolicine da padnes u nesvjest i koje bi trebale stvarat toliko problema...i dalje mislim da je do svjetla i co2 omjera, tj da trebas ostavit samo dvije lampe dobro rasporedene iznad akvarija, s obzirom da su t5.  ;) 

voda je testirana u laboratoriju koji testira vodu Karlovačke županije, a voda pipovača koju koristim ima 4-5 mg/l NO3. Fosfate ne testiraju.
Co2 je na gornjoj granici što pokazuju 2 DC-a na suprotnim stranama akvarija sa različitim reagensima, a pokazuju to i ribe ako samo malo pojačam.
Rasvjeta trenutno 200 W za 850 l akvarij. Nešto je tu drugo posrijedi, otkrit ću ja što mamicu mu...

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #70 u: Travanj 01, 2010, 17:06:14 poslijepodne »
Karlo se razljutio...bjezite alge.  :devil-smiley-029:   

Krivo sam se ja izrazio, na brzinu sam pisao...mislio sam na one dvije lampe sta si rekao da pice po sredini obje, da njih razdvojis ako mozes da ne pice po istom mjestu ako se alge javljaju ispod njih zbog jakog inteziteta.

Sad kad vidim tu analizu vode, nema sta drugo biti...amonijak 0, kazes co2 ima i previse, nitrati sigurno ne uzrokuju zelenu algu, a jedino ako nemas bas hrpetinu brzorastucih biljaka da ti pojedu sve fosfate koje ubacis...al onda bi i nitrati bili manji sigurno.

Eto onak samo glasno razmisljam da ti pomognem.  ;)

Offline ayiramalaq

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #71 u: Travanj 02, 2010, 16:36:30 poslijepodne »
Imam i ja pitanje:) Ubrzo cu poceti slagati svoj akvarij. Zemlja za cvijece stoji u vodi oko 3 tjedna i nju sam mislila pomjesat s jbl supstrat aqua plus (nesto). Mogu to zajedno?

Offline IV@N@

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 739
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
  • Dorado Kras Gotnik
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #72 u: Travanj 02, 2010, 18:28:50 poslijepodne »
po meni ti je bezveze kupovat te gotove supstrate, zemlja ti je daleko bolja.možeš zemlju i vulkanit pomješat.
Our fears are only what we tell them to be...

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #73 u: Travanj 02, 2010, 18:53:10 poslijepodne »
Slažem se sa kolegicom...sve sta ima u tom jbl supstratu imaš jos vise u zemlji. Radije vulkanit preko zemlje pa sljunak. Zemlju sa svim hranjivim tvarima, vulkanit sa velikom moci upijanja nutrijenata...super.


Offline ayiramalaq

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #74 u: Travanj 02, 2010, 22:42:56 poslijepodne »
ok, hvala :up: