Ožujak 29, 2024, 16:00:26 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Boja mladih guppya  (Posjeta: 1438 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline snicla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Fiume
Boja mladih guppya
« u: Svibanj 25, 2017, 23:11:51 poslijepodne »
Guppiji imaju vec +3 mjeseca, uopce nemaju boje i dosta su mali (zenka malo vise od 2 cm, a muski oko 1,5 cm) malo me to brine posto sam procitao da u 4 mjeseca dosegnu punu velicinu i vec dobiju boju. Hranim ih obicnim smrvljenim suhim listicima i poceo sam im davati kuhani grasak, cini mi se da im se svidja. Imate jos neku ideju kako da pomognem u brzem i kvalitetnijem razvoju?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk


Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Boja mladih guppya
« Odgovori #1 u: Svibanj 26, 2017, 06:43:40 prijepodne »
Vrlo vjerojatno su već puno puta križani zajedno pa su zato i vrlo kratki. Ako želiš da se to promjeni trebaš barem jednom na godinu nabaviti nekoliko novih primjeraka. Također, ako ih misliš ozbiljno uzgajati za izložbe trebaš odvajati mužjake o ženki čim postaneš siguran kojih su spolova.

Što se same hrane tiče, postoje hrane koje se koriste u uzgoju, a cilj korištenja tih hrana je rapidni rast i razvoj ribe, te hrane su obično dosta skuplje u odnosu na hrane koje možeš kupiti u svakom dućanu koje se u pravilu koriste za održavanje ribe u optimalnoj kondiciji. S obzirom na doba godine, to možeš kompenzirati sa živom hranom koju ne moraš sam uzgajati (larve komaraca), ili pak možeš sam jednostavno uzgojiti neke crviće (grindal, ehinetreje....) sve ovisi o uvjetima koje imaš.

Sve u svemu, iako se radi o vrsti riba koja je kod većine ljudi okarakterizirana kako riba za početnike, moraš poštivati zakone genetike, odvajati primjerke po spolu i veličini i hraniti hranama bogatim folnom kiselinom ako želiš vrhunske rezultate, također moraš paziti i na temperaturu vode, jer s njom reguliraš brzinu metabolizma kod ribe, redovitim izmjenama vode možeš dobiti ujednaćen rast svih primjeraka, ali opet trebaš paziti i na temperaturu vode koju dodaješ u tank...

Nije to baš tako jednostavno kako većina ljudi priča, za vrhunske rezultate moraš puno toga napraviti