Ožujak 29, 2024, 15:27:30 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pitanje za znalce vezano za nadzemni filter  (Posjeta: 2648 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ziggy76

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Muški   Lokacija: Brcko
Pitanje za znalce vezano za nadzemni filter
« u: Ožujak 15, 2020, 16:24:28 poslijepodne »
Pitanje za znalce. Imam ovakav slican filter, ulaz vode odozgo, izlaz vode negdje na pola visine kutije kao ovde, da li je realno da nivo vode u filteru bude na ovoj visini prikazanoj na slici i oznaceno crvenom linijom, ili je realno da bude gdje izlaz vode iz filtera oznacneno zelenom linijom?

Drugo pitanje, Ja imam jednu pregradu pre cetki koja nije izbusena, to je dio gde se voda uljeva u filter, ajde reci da je to zamisljeno kao neki taloznik, voda u tu pregradu ulazi preko mrezice koja je na vrhu. Rupe na pregradi poslije cetki gdje pocinju japan mat i spuzve, izbusio sam u donjoj polovini pregrade, a na izlazu iz spuzvi sam izbusio u gornjoj polovini. Pregradu poslije bio kuglica nisam busio nego voda preljeva preko nje, ovde vidim da su sve pregrade izbusene? Pitam ovo jer me muci sta ce se desiti ako sve pregrade izbusim kao ovde, bojim se da mi nivo vode u filteru ne padne na nivo izlaza vode iz filtera, u tom slucaju bi izgubio 50% filtracije. Jasno mi je da to diktira brzina ulaska vode u filter i brzina na izlazu. Pumpa je 5000L/h a precnik izlaza je 4-5cm, samo jedan izlaz vode je kod mene(mogao bi ga podici). Nemam prostora za eksperimentisanje jer nemam vise ovog materijala od kog sam radio pregrade tako da nesmijem da zeznem stvar 😨.

Takodje me zanima da li da uklonim pregradu prije cetki?