Ožujak 28, 2024, 15:35:57 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Drvo/tamni pijesak/lava kamen ili drvo/svijetli pijesak/običan kamen  (Posjeta: 2166 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Drvo/tamni pijesak/lava kamen ili drvo/svijetli pijesak/običan kamen
« u: Lipanj 11, 2009, 15:39:49 poslijepodne »
Eto malo sam u nedoumici, planiram presložiti akvarij pa si razmišljam da li zadržati svijetli pijesak i staviti obično bijelo kamenje ili preći na tamni pijesak i lava kamenje, uz već postojeće drvo koje bi ostalo? Svijetli pijesak i lava kamenje mi nekako ne ide baš, setup bi bio holandski ali ovaj put i s kamenjem osim s drvom, malo prema nature.

Sviđa mi se i jedno i drugo, samo nisam naišao na toliko slika s tamnim pijeskom i lavom pa me to intrigira isto tako...

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Drvo/tamni pijesak/lava kamen ili drvo/svijetli pijesak/običan kamen
« Odgovori #1 u: Lipanj 11, 2009, 17:51:54 poslijepodne »
meni se u mom bolje pokazala kombinacija tamnog pijeska (šljunska) u akvariju. Na svijetli se uvijek barem dijelom prime alge, barem za šljunak govorim, a i veća je refleksija, pa kao šteti ribama, ali to bi zanemario. Ja glasam za tamni pijesak i lava kamenje + staviš neku svijetlu pozadinu da se to istiće i bit će mrak.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Drvo/tamni pijesak/lava kamen ili drvo/svijetli pijesak/običan kamen
« Odgovori #2 u: Lipanj 12, 2009, 07:10:03 prijepodne »
To imaš pravo za alge na svijetlom šljunku. Eto naišao sam na nekoliko lijepih postava s tamnim pijeskom i lava kamenjem, mislim da ću se na kraju opredijeliti za tu opciju. Ne znam, čini mi se da mi s podlogom nešto ne štima kad me pojedine biljke meni najdraže zafrkavaju pa stoga ću ići na sve van i nanovo postaviti, u biti neću baš raspored drastično mijenjati već više promijeniti podlogu. Ali kako nisam dugo stavljao slike na forum bit će to neš sasvim drugo jer i onaj postav čije su slike tu više ne izgleda tako, a ne stavljam novije slike jer nisam zadovoljan.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Drvo/tamni pijesak/lava kamen ili drvo/svijetli pijesak/običan kamen
« Odgovori #3 u: Lipanj 12, 2009, 11:59:45 prijepodne »
Onda definitivno idi na zemlju ispod šljunka, meni se pokazala izvrsnom nakon što su je svi nahvalili.