Travanj 26, 2024, 11:05:19 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Prvi akvarij i pomoć oko njega..  (Posjeta: 12684 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sjenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« u: Siječanj 06, 2006, 11:41:00 prijepodne »
Pozdrav svima..

Nakon tri tjedna isčitavanja ovog foruma i pronalaska mnogih korisnih informacija i iskustava odlučio sam konačno i krenuti sa akvarijem..iz Zagreba.. prije svega mi je cilj guštati i što više toga napraviti doma.. sam.. od rasvjete do poklopca.. ne žuri mi se sa ribama..želim napraviti nešto.. a za to će mi trebati i vaša pomoć..
Tako sam jučer definitivno odlučio o dimenzijama i litraži te naručio akvarij 60*30*40 (d/š/v).. (takav me došao 250 kn, 8 mm staklo, kako sam tu prošao..da li je cijena prihvatljiva ili su me izrajbali ? )
Dakle on je nominalno 72 litre zapremnine ali kada se oduzmu debljine stanica biti će to nešto manje.. uzeo bih i više ali prostor jednostavno trenutačno ne dozvoljava..
Sami akvarij će biti gotov sljedeći tjedan… pa dok nestrpljivo čekam.. zanima me više toga :
1.) podloga.. sada na mnogim mjestima sam pročitao da se stavlja samo šljunak.. (sitni..4-5 mm) a mene zanima da li je dobar i obični takve granulacije sa šoderica ili onaj kupovni u vrećama ima i neki dodatak za bolji rast biljaka ?? preporučili mi na moj akvarij da stavim oko 10 kg šljunka.. da li je to zaista tako ??
2.) biljke .. pa tu me jedino muči malo cijena.. 30 –ak kuna po komadu.. po osobnoj procjeni bih trebao 5 – 6 komada (naravno ispravite me ako sam u krivu..).. gdje nabaviti jeftinije ?.. za početak nešto što malo brže raste.. želio bih jednu malo višu koja bi sakrila filter.. te neku za sredinu , po mogućnosti crvene boje kao nekakvo središte akvarija.. ako može kakva preporuka.. bio bih zahvalan..
3.) rasvjeta.. pošto se u struju relativno kužim jučer sam složio rasvjeti kroz popodne.. uglavnom tri neonske od 50 cm.. svaka 13 W.. ukupno 39 W.. negdje sam čitao da se preporuča 0,5 W po litri.. po tome bi ovo moje bilo dovoljno.. ili ne ??
Također zanimaju me vaša iskustva.. da li isparavanje i kako utječe na same spojeve, strujni krug.. Tj. da li su potrebne dodatne izolacija.. ako jesu.. što preporučate ??
4.) poklopac… također ga planiram sam napraviti.. i dvoumim se između šperploče od bukve i laminata.. nacrtao sam plan.. samo treba napraviti… (nažalost danas je praznik a jučer nisam kupio materijale pa danas trunem.. i ne mogu skoro ništa raditi..)
5.) filter.. koji kupiti na tu litražu.. vjerojatno u akvarij idu gupiji i neonke (ali kasnije).. zanima me koji model preporučate.. i ako znate gdje kupiti i koja bi cijena bila ??
Zagreb

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #1 u: Siječanj 06, 2006, 12:37:00 poslijepodne »
evo ovako... u najkracim crtama:

1. podloga: najbolje je da kupis gotovi substrat, tj neku originalnu podlogu za akvarijsko bilje (necu sada navoditi imena proizvodaca itd) - to kupi u nekom pet shopu i sve 5... na to se stavljaju razlicite granulacije sljunka... naravno, ne prekrupan jer bi to otezavalo usisavanje dna i smanjivalo urednost aq...

2.biljke: nemoj kupovati po pet shopovima jer je to preskupo, barem meni, nego radije pricekaj da netko odavde odluci malo podsisati svoje bilje ili kada netko ude prodavao bilje te ces na taj nacin proci puno jeftinije a bilje ce biti kvalitetnije...

3.rasvjeta: u to se ne razumijem, ali posto svi kazu da je 0.5w po litri dosta onda je tih 39 dost za tvoj aq...

4. poklopac: opet se ne kuzim

5. filter: najbolji bi ti bio neki vanjski, kanistarski... nedavno sam postala vlasnik istoga i preporodila sam se, prije je aq filtrirao unutrasnji fluval i ciscenje je bilo obavezno svakih 5-6dana, a s vanjskim, svi kazu, pa se i ja nadam, da ce ciscenje biti rjeđe i da ce filtracija biti bolja (tetra tec ex 700), tebi bi onda bio dobar tetra tec ex 600 za akvarije do 100litara...

6. grijac - ne kuzim se bas... netko ce to bolje objasniti...

7. neonke s gupijima u pravilu ne bi isle jer im odgovaraju različiti tipovi vode, no ove neonke koje kupujemo u nasim ducanima su vise manje domaci uzgoj, pitaj u biti, jer ako nisu radije potrazi neke iz domaceg uzgoja jer su te prilagodene na nasu vodu i kao takve mogu u aq s gupijima (imam 5 neonki s gupijma vec 1,5godinu i sve je ok)
cistaci: za alge su ancistrusi, za dno su corydorasi - prema velicini bi ti odgovarali corydorasi pande... ne kuzim na sta mislis pod cistace povrsine???

8. kemija: mozes koristiti tekuca gnojiva za biljke ili ona u tableticama, + narvno podloga za bilje... gnojivo tekuce je oko 25-40kn za 100ml ovisno o proizvođacu...
zatim: aquasafe ili nesto slicnog djelovanja za suzbijanje klora i inih stetnih materija u vodi...to je oko 25-30kn...
zatim: lijekovi za ribice
te na kraju: testeri za vodu...

9. pumpa - ona ti u biti i ne treba ako imas puno biljaka al ja ju npr svejedno imam jer volim cuti zvuk vode itd, obavezno ti treba ako ces lijeciti ribe povisenjem temp ako se razbole...
imas nove tetrine pumpe, fora izgledaju, cijenu ne znam

eto to bi bilo to... bolje ne znam...    
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #2 u: Siječanj 06, 2006, 13:02:00 poslijepodne »


dobro dosao...puno srece i veselja u novom hobiju ti zelim., pandorica te je super savjetovala evo da je malo dopunim..


granulacija sljunka 5-6 milimetara ti je prekrupna, tako da je najbolj eizabrati 1-3 koji je najbolji za bilje.


Cistaci su za dno corydorasi, ali ih minimale kupi vise od 2 komada, jer su to iebe jata i ako nemaju drustvo u badu su, za lisce bi ti preporucio sijamskog algojeda, jako je dobar i otocincluse isto navodno super...A grijaci su ti super svi uglavnom, ja kupim najjeftinijeg ako kupis 100w to ce ti biti idealno.


Ako kupis vanjski filter (ili neki unutarnji), mozes podesiti izlaz da ti mreska povrsinu vode, tako da ti nije potrebna pumpica za zrak..a proizvodnju kisika ce ti nadopuniti i bilje kojeg ces posaditi..


Ostalo neki drugi ..nemrem vise pisat..Sretno


ZG,Vrapče

Offline sjenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #3 u: Siječanj 06, 2006, 13:10:00 poslijepodne »
Pandorica puno hvala na savjetima..



Dakle podlogu ću uzeti u Zoo iako sam se nadao da bih mogao sa šoderice
nekaj skemijati.. tamo naime imaju sito i sve to lijepo slože.. ali eto
budem još pitao u zoo.. ili ako netko ovdje nešto još zna..



A kaj se bilja tiče.. nekak mi je trulo.. (zapravo neugodno) sad tu
ljude zicat bilje.. mislim.. ipak su ga i oni nekad morali kupiti.. pa
cu smanjit ulaganja u hranu ( svoju ) i ulozit u biljke



Dakle ako nafilam biljaka pumpa mi ne treba.. barem u prvom stadiju.. lako se poslije nadokupiti..



A filter me nekako najviše i brine.. koštaju između 200 - 300 kn koliko
sam vidio a ne bih htjeo fulati.. pa da moram ponovno kupovati..
(ograničena sredstva).. tako da ako znate dajte mi drito model koji
"valja".. može i vanjski... te ako znate cijenu...



A ribe za površinu.. tako mi rekli u zoo ne pitajte mene



(ispricavam se na veličini fonta u prvom postu.. eto tek sada vidio.. bilo copy - paste.. pa valjda tako ostalo.. )


Zagreb

Offline Branko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1010
  • Dob: 56 Lokacija: Zagreb
    • http://još.nemam
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #4 u: Siječanj 06, 2006, 13:20:00 poslijepodne »
Biljke: to se fakat da nabaviti višak od drugih, ono što imaju, a ak imaš posebne želje to kupiš (bar ja tako radim). Ako ti paše vodena kuga ja imam viška, dobro raste ( ko "kuga"   ), a ako dođeš na sastanak 13.01 na Staru Savu vjerojatno još nešto užicaš.

Vanjski filteri su nažalost skupi. Koštaju od 450 kn na više čini mi se, jedino ako se odlučiš na neki hang-on model, npr. od Hagena nađe se i za 200-300 kn.

Ribe za površinu su ... gupije   ; plivaju doduše posvuda, ali su nekako najrađe pri površini.
Nonsense ist der Sieg des Geistes über die Vernunft!

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #5 u: Siječanj 06, 2006, 13:30:00 poslijepodne »
i na kraju kad sve zbrojiš DIY akvarij od 70 litara te dođe oko 800 kunica
dok jedan kompletan akvarij, npr Cayman 60 koji je otprilike tih dimenzija (75 lit.) dođe oko 850 kn (sa grijačem, poklopcom, filterom)

akvariji ispod barem 120 litara nisu isplativi u DIY verziji


Offline sjenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #6 u: Siječanj 06, 2006, 13:32:00 poslijepodne »
Eto Antimone to je možda istina (nisam provjeravao niti mislim) ali ako
je o meni riječ jednostavno želim sve napraviti sam.. veći gušt mi je
nešto raditi.. nego samo kupiti..
Zagreb

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #7 u: Siječanj 06, 2006, 13:35:00 poslijepodne »
pumpu obavezno uzmi-jer dok se bilje ne razraste bolje je da ju imas... da ne bi bilo krepanih ribolina hehe...

nema na cemu...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #8 u: Siječanj 06, 2006, 13:36:00 poslijepodne »
a vidiš, ja sam se iza dva napravljena akvarija (120 i 240 lit) malo uljenio,..
samo sam htio skrenuti pažnju svima koji imaju namjeru raditi DIY akvarij na isplativost cijelog projekta,... da ne govorim o estetici ili nedajbože riziku od pucanja ili odljepljivanja


Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #9 u: Siječanj 06, 2006, 13:39:00 poslijepodne »
a za vanjski filter pogledaj na http://www.ljubimac.hr

odi na web shop i pogledaj pod vanjske filtere - tocnije tetra tec i gledaj model ex 600. mislim da je oko 450kn, al supoer je to kaj uz njega dobijes sve filter medije i sve sto ti treba, a dijelova ima, mislim da ces uz njega dobiti i grijac na poklon-posto sam nedavno kupovala ex 700 mislim da u ljubimcu nema vise grijaca na poklon, al sam sigurna da ih ima u villiju u samoboru. perkovceva neki broj-ne znam tocno
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline sjenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #10 u: Siječanj 06, 2006, 14:10:00 poslijepodne »
Dakle otvoreno mi ostaje pitanje grijača.. eto malo podataka ako tko
zna.. dnevna temp sobe zimi je 21 stupanj.. noćna 18 stupnjeva.. trebao
bih ustaliti na 23 - 24 stupnja i koliko jak grijač mi je potreban ??
(hmm ili je potrebno još dići temp. za gupije i neonke..).. 100 W.. ma
muči me zapravo kako funkcionira.. da li ima kakav regulator jačine ili
??



I dalje ih želim upariti.. mnogim uspjeva.. zašto ne bi i meni..



(heh koji početnik.. možda vam sve to izgleda glupo ali mene takve sitnice zaista interesiraju.. a nemam koga drugog pitati..)



@ krajten.. hvala na preporuci za čistaće.. gledao sam malo na netu i sviđaju mi se..



@ branko.. ako zaista imaš viška i iz Zg-a ili okolice si.. bilo bi super..



@ pandorica.. eto gledao sam sad taj filter i čitao malo recenzije po netu.. izgleda da sam našao pobjednika..






Zagreb

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #11 u: Siječanj 06, 2006, 14:17:00 poslijepodne »
po meni je taj filter the best a nije preskup... al opet kako zelis i naravno koliko novaca imas...

grijac ces dobiti uz filter ako jos imaju te ponude.
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #12 u: Siječanj 06, 2006, 14:26:00 poslijepodne »
grijač ti je dovoljan od 75W, ali i sa 100W nećeš pogriješiti,... imaju na sebi termostat,... namjesti ga na 25°C

Offline sjenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #13 u: Siječanj 06, 2006, 15:27:00 poslijepodne »
Eto nakon sada već skoro dva sata čitanja na netu.. odlučih se za barem
3 - 4 corydoras pande.. sad pitanje.. koliki omjer mužjaka i ženki ??



I kojeg čistaća da još stavim uz njih..


Zagreb

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #14 u: Siječanj 06, 2006, 15:35:00 poslijepodne »


meni tetrin grijač u 160 l drži temperaturu konstantno - taj grijač (uz vanjski ex600 ti preporučam jer ga i ja imam) je izvrstan. najbolja, tj. najčešćatemp je 25


moj DIY 100x40x40 tank koštao je sve skupa 300 kn, a kaj se tiče poklopca i vode postoji više mogućnosti: izbušiš rupe na stražnjoj strani promjera 3-5cm jedno 4-5 njih i to ti sprečava kondenziranje vode - ak to ne pomogne montiraš stari ventilator za procesor na kompiću koji dosta tiho radi i nemaš uopće problema s vodom - ili staviš stakleni pomični poklopac između vode i neonki, ali onda te muči kamenac na staklu.


poklopac mi je od laminata, ali sljedeći će biti od tanje iverice jer se laminat spigal - no, za dužinu tvog akvarija dobro je bilo kaj - pazi samo da nemaš negdje drvo koje nije zaštićeno od vlage


kaj se riba tiče izračunaj si cm odraslih u odnosu na litražu za broj riba, a ribe je najbolje u aq rasporediti po mjestu koje zauzimaju - ribe površine imaju usta okrenutaprema gore, ribe sredine imaju usta prema sredini, a ribe dna usta okrenuta prema dolje - dobra fora, ne?

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #15 u: Siječanj 06, 2006, 17:21:00 poslijepodne »
Sto se grjaca tice ja sam kupil tetrin 300w za ak od 200l posto mi je u sobi malo hladnije al uvijek je bolje uzet malo jaci grijac.


A filter svakako uzmi vanjski i to pomogucnosti sto bolji ovisi kolko para imas.


Sto se tice pijeska dobro je stavit neku pdlogu za biljke pa na nju sljunak, ja sam npr uzo starom pijesak navodno vadjen iz drave presijo ga da ostane sljunak od 0,5 pa do 3mm debljine prokuho ispro i izgleda skroz dobro


Sto se tice svijetla ja bi ti preporucio da si uzmes reflektore za ove lampe il da napravis od neceg npr alu folije il tak neceg.


Sto se tice poklopca napravi ga od sperploce i premazi sa nekom uljanom farbom da ga zastitis od vlage mislim da je to najftinija solucija


Ak sam nekaj krivo reko nek me neko ispravi
Zagreb/Maximir

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #16 u: Siječanj 06, 2006, 19:37:00 poslijepodne »
sto se tice corydorasa pandi vjerojatno ces ih kupiti u nekom ducanu gdje su mlade i zbog toga nije moguce razolikovati muzjake od zenki... tek kada spolno sazriju vide se razlike (zenka je deblja gledano iz pticje perspektive i malo veca od muzjaka).

eto to je to... kada sve nabavis i stavis u funkciju, zasadis bilje = cekanje 2-3tjedna da se akvarij zaciklira i polako useljavaj prve stanovnike...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline sjenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #17 u: Siječanj 06, 2006, 19:43:00 poslijepodne »
Hmm hvala vam svima... kako budem nailazio na probleme budem pitao.. za sada znam puno i ne znam ništa...



Cijelo popodne sam preslagivao neonke.. stavio foliju iznad njih.. ispred pomično staklo.. eto to malo još uredio..


Zagreb

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #18 u: Siječanj 06, 2006, 19:48:00 poslijepodne »
samo polako i sve ce biti ok... drzimo ti fige   ...

samo pitaj kada zapnes (ja i sada imam pitanja i svako malo zapnem hehe)
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #19 u: Siječanj 06, 2006, 19:52:00 poslijepodne »
e da, ovo sto ti je krajten napisao za otocincluse - to su najmanju algojedi ali ih treba biti dosta (mislim cak preko 5) da bi obavljali funkciju cistaca algi...
ako neces njih uzmi ancistruse - oni su veci, muzjaci do 12-13cm, zenke su malo manje...

a za lisce uzmi sijamskog algojeda, ali pazi da ti trgovci ne podvale laznjaka - nesto tipa flying fox...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline sjenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #20 u: Siječanj 06, 2006, 19:54:00 poslijepodne »
heh sada se već vidim u situaciji.. printam sijamskog algojeda..
izletavam u zoo shop i sumnjičavim okom uspoređujem... i onda trgovac
doleti a njega pogledam još sumnjičavijim okom
Zagreb

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #21 u: Siječanj 06, 2006, 20:18:00 poslijepodne »
otprlike tako... ja sam se zaje... pa kupila jednog sijamca a drugog foxa... pa kasnije jos 2 sijamca
i sad imam obitelj sijamaca i foxa outsidera
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline sjenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #22 u: Siječanj 06, 2006, 20:22:00 poslijepodne »
Ne znam... samo znam da bih poludio da mi utrpaju krivi ribicu.. mrzim
aljkavost.. koda mene tip traži ronhill a ja mu dam walter pa dajte malo profesionalnosti..
Zagreb

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #23 u: Siječanj 06, 2006, 20:25:00 poslijepodne »
hehe al kako ih prodaju jako malene vise manje po ducanima, moras dobro izbeciti oci da te ne zaj... zalosno ali istinito... a kasnije najcesce ne zele zamijentii ribu... i tako to unedogled...
zato-printaj sliku i karakteritistike i ravno u ducan kada budes kupovao ribe
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline sjenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Prvi akvarij i pomoć oko njega..
« Odgovori #24 u: Siječanj 06, 2006, 20:29:00 poslijepodne »
MA imam osječaj da ću i povečalo uzet.. pa nek me čudno gledaju..



Ono što me muči je da sam početnik.. a takve je uvijek najlakše
zaribat.. i onda počnem puhat na prazno... i ispadne da sam neki
zajedljivi tip


Zagreb