Ožujak 28, 2024, 20:28:25 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: King's Stone  (Posjeta: 10724 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #25 u: Listopad 26, 2016, 18:34:10 poslijepodne »
evo akvarij je konacno potopljen, danas...ja sam zadovoljan kako sada izgleda, ali ni ne pomisljam da sada mogu da se opustim...naprotiv

zato cu vas odmah zamoliti da mi pomognete sa savjetima...da koliko toliko spreman docekam ono sto dolazi...

zanima me sto predlazete da ucinim po pitanju foto perioda i htio bih vas zamoliti za neke savjete i trikove vezane uz borbu s algama jer cini mi se da ce taj rat biti neizbjezan :D
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #26 u: Listopad 26, 2016, 18:38:46 poslijepodne »
Jesi potopio?

cekao sam da mi stigne drop ceker i staklene cjevcice pa sam malo odgodio potapanje...evo, konacno sam sve skupio...to je to...
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: King's Stone
« Odgovori #27 u: Listopad 26, 2016, 19:59:49 poslijepodne »
Jesi potopio?

cekao sam da mi stigne drop ceker i staklene cjevcice pa sam malo odgodio potapanje...evo, konacno sam sve skupio...to je to...
Stvarno super izgleda... Ja sam bas ljubitelj kockica, ova je fenomenalna. Jedino na čemu ti istinski zavidim, to je taj pregradni filter, ja sam se tu baš pokajao... Mozda na kraju napravim preljevni, neznam ni sam.

Ako sam dobro sabrao, ti imas oko 20litara + 8 litara filter?

Sent from my Huawei G8


Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: King's Stone
« Odgovori #28 u: Listopad 26, 2016, 21:01:06 poslijepodne »
Vidim imas isti difuzor kao i ja, sa tim difuzorom vanjski bubble counter ti nije potreban jer je difuzor sam po sebi counter, ona lulica se napuni do pola sa vodom i tu brojis mjehurice.

Drop checker sam uzeo kao i ti i moram reci da nisam bio zadovoljan sa njim, otopina je bila plavkasto-zelenkasta u checkeru a ribe dna izvrnute a sve ostale na povrsini hvatale zrak...kada sam nabavio onaj drugi (*) sa vecim otvorom od tada nema problema.

Eto, samo moje iskustvo.

(*) o ovome sam govorio

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #29 u: Listopad 26, 2016, 22:33:26 poslijepodne »
Jesi potopio?

cekao sam da mi stigne drop ceker i staklene cjevcice pa sam malo odgodio potapanje...evo, konacno sam sve skupio...to je to...
Stvarno super izgleda... Ja sam bas ljubitelj kockica, ova je fenomenalna. Jedino na čemu ti istinski zavidim, to je taj pregradni filter, ja sam se tu baš pokajao... Mozda na kraju napravim preljevni, neznam ni sam.

Ako sam dobro sabrao, ti imas oko 20litara + 8 litara filter?

Sent from my Huawei G8
Hvala! :)
Da, tako nekako...
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #30 u: Listopad 26, 2016, 22:37:30 poslijepodne »
Vidim imas isti difuzor kao i ja, sa tim difuzorom vanjski bubble counter ti nije potreban jer je difuzor sam po sebi counter, ona lulica se napuni do pola sa vodom i tu brojis mjehurice.

Drop checker sam uzeo kao i ti i moram reci da nisam bio zadovoljan sa njim, otopina je bila plavkasto-zelenkasta u checkeru a ribe dna izvrnute a sve ostale na povrsini hvatale zrak...kada sam nabavio onaj drugi (*) sa vecim otvorom od tada nema problema.

Eto, samo moje iskustvo.

(*) o ovome sam govorio


Pa i ja sam uocio to sto kazes, boja je ista pojacao ili smanjio co2.
Da li si koristio tekucinu koju si dobio s njim i u novom drop cekeru ili? Ako jesi koliko si kapljica stavljao?
TikaTaka, MadaFaka

Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: King's Stone
« Odgovori #31 u: Listopad 26, 2016, 23:52:21 poslijepodne »
Da, isti reagens.
Onaj okrugli sam uzeo zbog reagensa jer sa ovim zaobljenim nije dolazio.
Ali ispostavilo se da nevalja, vjerojano jer je otvor premalo pa premalo CO2 ulazi u kupolu
Stavio sam 15-ak kapi, unutra ima malo manje nego na ovim sa fotke.
Zamjena svaka 2 tjedna i sada sljaka  kako treba.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #32 u: Listopad 26, 2016, 23:59:21 poslijepodne »
Da, isti reagens.
Onaj okrugli sam uzeo zbog reagensa jer sa ovim zaobljenim nije dolazio.
Ali ispostavilo se da nevalja, vjerojano jer je otvor premalo pa premalo CO2 ulazi u kupolu
Stavio sam 15-ak kapi, unutra ima malo manje nego na ovim sa fotke.
Zamjena svaka 2 tjedna i sada sljaka  kako treba.
Iz istog sam ga razloga kupio i ja :D
Sutra idem po ovaj sa slike, frendu ne treba pa ce mi ga ustupit, rijeseno :)
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: King's Stone
« Odgovori #33 u: Listopad 27, 2016, 00:27:41 prijepodne »
Da, isti reagens.
Onaj okrugli sam uzeo zbog reagensa jer sa ovim zaobljenim nije dolazio.
Ali ispostavilo se da nevalja, vjerojano jer je otvor premalo pa premalo CO2 ulazi u kupolu
Stavio sam 15-ak kapi, unutra ima malo manje nego na ovim sa fotke.
Zamjena svaka 2 tjedna i sada sljaka  kako treba.
Iz istog sam ga razloga kupio i ja :D
Sutra idem po ovaj sa slike, frendu ne treba pa ce mi ga ustupit, rijeseno :)
I ja sam kupio isti ovaj kao na slici, ocekujem da stigne svakog dana. Kolega me uputio na vrijeme, a i sam sam bio pomislio na taj okrugli :$

Sent from my Huawei G8


Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #34 u: Listopad 27, 2016, 10:58:01 prijepodne »
...
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #35 u: Listopad 27, 2016, 11:00:49 prijepodne »
Jesi potopio?

cekao sam da mi stigne drop ceker i staklene cjevcice pa sam malo odgodio potapanje...evo, konacno sam sve skupio...to je to...
Stvarno super izgleda... Ja sam bas ljubitelj kockica, ova je fenomenalna. Jedino na čemu ti istinski zavidim, to je taj pregradni filter, ja sam se tu baš pokajao... Mozda na kraju napravim preljevni, neznam ni sam.

Ako sam dobro sabrao, ti imas oko 20litara + 8 litara filter?

Sent from my Huawei G8
kakav filter imas?
« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2016, 11:11:15 prijepodne od Zoomba »
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: King's Stone
« Odgovori #36 u: Listopad 27, 2016, 11:11:35 prijepodne »
Jesi potopio?

cekao sam da mi stigne drop ceker i staklene cjevcice pa sam malo odgodio potapanje...evo, konacno sam sve skupio...to je to...
Stvarno super izgleda... Ja sam bas ljubitelj kockica, ova je fenomenalna. Jedino na čemu ti istinski zavidim, to je taj pregradni filter, ja sam se tu baš pokajao... Mozda na kraju napravim preljevni, neznam ni sam.

Ako sam dobro sabrao, ti imas oko 20litara + 8 litara filter?

Sent from my Huawei G8
kakav ti filter imas?
Hang on, 200l/h. Filter je dobar i nečujan, imam u njemu spuzve, kuglice, no kako bilje raste, bojim se da ce to postati malo, a imam dosta riba... Razmisljam da kupim jedan jaci hang on od 500l/h, no neznam ni sam...

Edit: u pocetku je to trebala biti kocka za 1-5 riba i malo bilja, ali stvarnost je drugscija.

Kad mi je momak koji radi aq, predlagao tu varijantu kao kod tebe, falilo mi je 5cm prostora. Sad bi radije da sam nekako navuko tih 5cm, nego sto se ovak zajebajem, a i za preljevni nema mjesta sad, sta je- tu je.

Sent from my Huawei G8

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #37 u: Listopad 27, 2016, 11:46:08 prijepodne »
sad sam ponovo premjerio akvarij, zapremina filtera je 6 litara...
ja sam imao takav i preko cijelog zadnjeg dijela akvarija - 54l + filter...evo tu mozes pogledati https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=85107.0

u principu sam prezadovoljan s takvim filterom. zapremina mu je ogromna, u njega stane brdo filter materijala tako da nije moguce da voda ne bude cista...
prva ti komora sluzi kao taloznik, a ujedno u nju utrpas i grijac tako da se ne vidi...
a odrzavanje da ne spominjem...uvjek mi je prva barijera prljavoj vodi sinteticka vata...izrezem brdo kocaka dimenzija koje mi odgovaraju tako da kad mijenjam vodu ne moram rezati...posto je to otvoren filter jednostavno zamjenim vatu tako da ostatak filter materijala prakticki ne moras ni cistiti...
jedino sto je minus tog filter je to sto nemas tu slobodu da kad mijenjas postav hladno odlijepis npr. crnu pozadinu i nalijepis mutnu, bijelu ili koja ti vec treba...i da, vidi se usis u filter(resetkice) i ispuh(ona mala cjevcica od pumpe)
kad bi imao akvarij od 200 litara i kad bi u njemu radio neki biljni skejp mislim da bi gledao da uzmem neki kanister filter...
p.s. na ovom linku sam slagao bitop tako da mi se pozadina u akvariju nije ni vidjela...napravio sam sjenu tako da si uzivo imao dojam da nema pozadine nego je samo mrak...

TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: King's Stone
« Odgovori #38 u: Listopad 27, 2016, 12:47:56 poslijepodne »
sad sam ponovo premjerio akvarij, zapremina filtera je 6 litara...
ja sam imao takav i preko cijelog zadnjeg dijela akvarija - 54l + filter...evo tu mozes pogledati https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=85107.0

u principu sam prezadovoljan s takvim filterom. zapremina mu je ogromna, u njega stane brdo filter materijala tako da nije moguce da voda ne bude cista...
prva ti komora sluzi kao taloznik, a ujedno u nju utrpas i grijac tako da se ne vidi...
a odrzavanje da ne spominjem...uvjek mi je prva barijera prljavoj vodi sinteticka vata...izrezem brdo kocaka dimenzija koje mi odgovaraju tako da kad mijenjam vodu ne moram rezati...posto je to otvoren filter jednostavno zamjenim vatu tako da ostatak filter materijala prakticki ne moras ni cistiti...
jedino sto je minus tog filter je to sto nemas tu slobodu da kad mijenjas postav hladno odlijepis npr. crnu pozadinu i nalijepis mutnu, bijelu ili koja ti vec treba...i da, vidi se usis u filter(resetkice) i ispuh(ona mala cjevcica od pumpe)
kad bi imao akvarij od 200 litara i kad bi u njemu radio neki biljni skejp mislim da bi gledao da uzmem neki kanister filter...
p.s. na ovom linku sam slagao bitop tako da mi se pozadina u akvariju nije ni vidjela...napravio sam sjenu tako da si uzivo imao dojam da nema pozadine nego je samo mrak...
Za razliku od kanister filtera, mislim da je jedina mana sto ga nemozes izmjestit. Isto tako, lakse ušuškat 2-3 rupice, nego cijelu cijev. Slijedeci akvarij cu definitivno raditi s takvim filterom!

Evo sta imam u planu, onako na prvu, ovaj L, od 500l/h, s tim da cu izbacit vate, ubacit spuzve, kuglice... http://www.ebay.com/itm/162224121354

Sent from my Huawei G8


Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #39 u: Listopad 27, 2016, 12:59:01 poslijepodne »
aj molim te zalijepi mi link ako imas otvorenu temu sa svojim akvarijem
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: King's Stone
« Odgovori #40 u: Listopad 27, 2016, 13:02:44 poslijepodne »
aj molim te zalijepi mi link ako imas otvorenu temu sa svojim akvarijem
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=102338.0

Sent from my Huawei G8


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: King's Stone
« Odgovori #41 u: Studeni 17, 2016, 20:48:20 poslijepodne »
susjed, sto se dogadja? nema nesto updatea, a bas me zanima kako gura pod vodom... nadam se da je sve ok.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #42 u: Studeni 24, 2016, 19:35:04 poslijepodne »
susjed, sto se dogadja? nema nesto updatea, a bas me zanima kako gura pod vodom... nadam se da je sve ok.

uf...ide, a i suprotno :D

nisam u zadnje vrijeme radio neki apdejt posto cekam da vidim da li ce se bilje uspjeti izboriti...u biti vecina bilja napreduje, ali ne kako bih htio i kako mislim da bi trebalo...nekako to i gura...najvise me brine kuba koja je moze se reci bas popila kavu...
dobar dio nje je odumro, ali cini se da polako baca nove listice...
da li je razlog prelazak iz dugog emerznog uzgoja pod vodu ili je ubija sve sto podloga ispusta u vodenu stup pojma nemam...mislim da je i jedno i drugo...
dat cu svemu jos vremena, a ako ne bude islo na bolje onda cu probati isprazniti akvarij, pocupati bilje...nasuti neku kupovnu podlogu kao tampon izmedju supstrata i vodenog stupa pa ponovo posaditi bilje...
narucio sam i deset wajld kozica, ali zbog zime samo je jedna stigla ziva...njoj bar za sad kemija vode ne smeta...kazem bar za sad jer je u akvariju tek 2 tjedna...
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: King's Stone
« Odgovori #43 u: Travanj 19, 2017, 10:12:53 prijepodne »
evo da odradim zavrsni post kad je u pitanju ovaj pokus :D

javno priznajem da sam kapitulirao...
nisam se dao tek tako...probao sam i sa kupovnom podlogom kao tamponom izmedju zemlje i vodenog stupa, prednji dio gdje je bila kuba sam probao prekriti pijeskom, radio sam ceste izmjene vode i sve sto mi je palo na pamet...ali nista...mogao sam se jos muciti, ali sam odustao...
polako, ali sigurno sam gubio bitku s algama...ako netko iz ovoga nesto nauci, bit ce mi drago...ja sam naucio :D

hvala svima na komentarima, savjetima i kritikama :zagrljaj:
TikaTaka, MadaFaka