Travanj 18, 2024, 20:04:48 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Evo moj akvarij molim prijedlog uređenja  (Posjeta: 5832 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zg
Evo moj akvarij molim prijedlog uređenja
« u: Lipanj 12, 2006, 10:37:00 prijepodne »


Akvarij je 100x45x45


Filter ex 700


E sada ja sam mislio plastiku izbaciti van promijeniti podlogu u sitni šljunak , sada me interesiraju vase ideje i misljenja za biljni

















zg.centar

Sve bi cure htjele spavati sa mnom, ali ja nikad nisam pospan

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Evo moj akvarij molim prijedlog uređenja
« Odgovori #1 u: Lipanj 12, 2006, 10:59:00 prijepodne »
Panjeve definitivno ostavi, ali ih slobodno malo zakriviš po dijagonali radi stvaranja dojma dubine. Lakše će biti akoti daš neku svoju ideju pa da ti ostali pomognu. Nemoj očekivati da ti drugi razmjestestvari po tvom akvariju. Bilo bi lakše da kažeš i koje bilje imaš na raspolaganju.

Offline Kive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zg
Evo moj akvarij molim prijedlog uređenja
« Odgovori #2 u: Lipanj 12, 2006, 11:16:00 prijepodne »
Panjeve nemrem nikak zaokrenuti jer ovaj u sredini je pre veliki a za biljke nemam pojma nadao sam se da ce te mi vi napisati nekaj jer bas nemam love za co2 za sada pa nekene zahtjevne biljke.Da jos pitam jel mi je pametnije vaditi pijesak van ili na njega nanjesti šljunak.
zg.centar

Sve bi cure htjele spavati sa mnom, ali ja nikad nisam pospan

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Evo moj akvarij molim prijedlog uređenja
« Odgovori #3 u: Lipanj 12, 2006, 14:29:00 poslijepodne »
Pijesak svakako van. Nisu E&D mislili okretati panj nego mu recimo desni kraj privuci blize prednjem staklu. Brodic bih ja van, osim ako te posebno veseli, plasticno bilje isto (ako mi se dobro cini). Zracnu pumpu isto van. CO2 je jeftin, pogledaj pod DIY, sigurno ce ti koristiti!
Probaj to presloziti malo pa onda opet uslikati... ako ikako mozes onda ovaj desni panj stavi tako da se ne vidi ovaj ravan rez!

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Evo moj akvarij molim prijedlog uređenja
« Odgovori #4 u: Lipanj 12, 2006, 16:04:00 poslijepodne »
Evo ti našeg prijedloga za bilje - pogledaj malo na www.tropica.com bilje koje ti se sviđa i raspitaj se postoji li ono kod nas za užicati (ili kupiti). Odredi si vrste (prema zahtjevnosti i visini) koje želiš i baci se na posao! Prvo skica (iliti ideja) na papir, a onda s biljem u akvarij - bez pijeska, sa sitnim šljunkom. Ti si u Zagrebu - imaš milijun mogućnosti, a prva sudjelovanje na okupljanju akvarista i užicavanje bilja. Nezahtjevno bilje s kojim smo mi počeli je hygrophyla corymbosa (limun), valisnerija, hygrophyla polysperma, echinodorusi i crypte - imaš varijacija na temu koliko hoćeš.

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
Evo moj akvarij molim prijedlog uređenja
« Odgovori #5 u: Lipanj 12, 2006, 21:34:00 poslijepodne »


jer ja to vidim ciklida nekog u nutra.. ako on ostaje i njemu srodni idu u akvarij ja bi ubaci jos koji obli kamen i maknuo svo bilje i plasticno i zivo...


panj, grana ... drvo ... je zakon i mislim da bi to OK izgledalo... eto moj prijedlog


ako se rijesis ciklida onda bi mi najbolje pasao uz pjesak i panj nekakav biotop.. recimo juzna amerika ,.. dakle malo E. tenelusa po rubovima uz kamenje i drvo a u pozadinu baci Heteranthera zosterifolia.. eto dvije vrste bilja (jednostavnije-prakticnije... cine mi se ne pretjerano zahtjevne ... stavis 20-tak tetri (ja bi stavio samo jednu vrstu... i mozda par koridorasa ili Otocinclus spp. (oni bi bili vrlo pozeljni no nisu cesti i neki misle kao i ja da su malo osjetljiviji od ostalih riba no navodno su dobri algojedi)


i neznam kad ce se ljudi maknuti od te tropice... i prestati preporucivati.. mislim znam da nitko ne misli lose ali po meni je to najgora stranica sto se tice bilja.. naravno prvo crtezi ... a i nema bas nesto bilja... vise se naze sastrane po nekoliko sajtova.. evo jedan koji bi po mei bio bolji od tropice;


http://www.plantgeek.net/plantguide.phpEdited by: nature
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Evo moj akvarij molim prijedlog uređenja
« Odgovori #6 u: Lipanj 13, 2006, 00:05:00 prijepodne »


Kad već linkamo:


[url]http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/plantfinder/inde x.php[/url]


http://www.plantedtank.net/plants.php


Ima puno stranica koje pomažu u odabiru bilja. Tropica nije jedina, ali mislimo da je među boljima. Zato je preporučujemo. Mislim da onaj koji se zaleti na tropicu neće pogriješiti. I svi imamo kaj naučiti od njih. Naravno i iz drugih izvora.

Offline Kive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 424
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zg
Evo moj akvarij molim prijedlog uređenja
« Odgovori #7 u: Lipanj 13, 2006, 09:13:00 prijepodne »
Citat: nature



jer ja to vidim ciklida nekog u nutra.. ako on ostaje i njemu srodni idu u akvarij ja bi ubaci jos koji obli kamen i maknuo svo bilje i plasticno i zivo...


panj, grana ... drvo ... je zakon i mislim da bi to OK izgledalo... eto moj prijedlog


ako se rijesis ciklida onda bi mi najbolje pasao uz pjesak i panj nekakav biotop.. recimo juzna amerika ,.. dakle malo E. tenelusa po rubovima uz kamenje i drvo a u pozadinu baci Heteranthera zosterifolia.. eto dvije vrste bilja (jednostavnije-prakticnije... cine mi se ne pretjerano zahtjevne ... stavis 20-tak tetri (ja bi stavio samo jednu vrstu... i mozda par koridorasa ili Otocinclus spp. (oni bi bili vrlo pozeljni no nisu cesti i neki misle kao i ja da su malo osjetljiviji od ostalih riba no navodno su dobri algojedi)


i neznam kad ce se ljudi maknuti od te tropice... i prestati preporucivati.. mislim znam da nitko ne misli lose ali po meni je to najgora stranica sto se tice bilja.. naravno prvo crtezi ... a i nema bas nesto bilja... vise se naze sastrane po nekoliko sajtova.. evo jedan koji bi po mei bio bolji od tropice;


http://www.plantgeek.net/plantguide.php








Ciklidi idu van radim biljni , cekam majstore da pomaljaju stan i onda se bacam na posao.Hvala na linkovima
zg.centar

Sve bi cure htjele spavati sa mnom, ali ja nikad nisam pospan