Ožujak 28, 2024, 19:00:15 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit  (Posjeta: 2097 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GeneralWoo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« u: Studeni 16, 2017, 11:41:12 prijepodne »
Pozdrav, moj prvi akvarij.

dakle, prije 20 dana sam dobio ovaj akvarij - prazan i posebno 2 teleskopa i jednog Corydoras-a. Jučer sam malo preuredio sve i vratio 80% stare vode.

stavio 2 Ancistrusa, Betta mužjaka i 2 betta ženke. to su spašene ribice koje su trebale biti bačene  >:(

Voda je malo mutnjikava jer je sve jučer stavljeno.

Ako sam nešto krivo napravio ili stavio, molim da me opomenete.


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #1 u: Studeni 16, 2017, 11:54:44 prijepodne »
teleskopi ne bi trebali biti u tom drustvu
a mislim da niti muska beta bas nije najsretnija
Kakva ti je to cudna mjesavina podloge?

Offline GeneralWoo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #2 u: Studeni 16, 2017, 12:39:51 poslijepodne »
Tanki sloj bijelog pijeska, pa sloj zemlje i crni pijesak na vrhu. A ova smeđa crta preko svega je odsjaj od stola  :)

Kaj se tiče ribica, znam da nisu baš jedne sa drugima najbolje rješenje ali sad ih ne mogu nigdje staviti....

Offline Iskra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Novo Čiče,Velika Gorica
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #3 u: Studeni 16, 2017, 12:48:04 poslijepodne »
teleskope pokloni ili zamijeni za neke druge ribice npr. živorotke,anubias se ne sadi u podlogu, rizom mora biti vani,izbaci škrinjicu, amforu i školjku, posadi još bilja,dodaj neko drvo, ovu tapetu sa stražnje strane zamijeni sa nekom tamnijom npr. crnom, ....a što se betta tiče, to im je prevelik akvarij,oni su slabi plivači, bili bi najsretniji u nekom manjem akvariju

Offline GeneralWoo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #4 u: Studeni 16, 2017, 12:52:40 poslijepodne »
teleskope pokloni ili zamijeni za neke druge ribice npr. živorotke,anubias se ne sadi u podlogu, rizom mora biti vani,izbaci škrinjicu, amforu i školjku, posadi još bilja,dodaj neko drvo, ovu tapetu sa stražnje strane zamijeni sa nekom tamnijom npr. crnom, ....a što se betta tiče, to im je prevelik akvarij,oni su slabi plivači, bili bi najsretniji u nekom manjem akvariju

Dakle...da mijenjam sve, jel? meni se ovako dopada, sliku mičem i stavljam tamnu jednobojnu. Ovo narančasto...rizom? ne znam kaj je to.

Offline Iskra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Novo Čiče,Velika Gorica
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #5 u: Studeni 16, 2017, 13:00:00 poslijepodne »
rizom ti je onaj donji dio, zadebljani, iz kojeg idu korijenčići...anubias se inače priveže za drvo, kamen....
btw. kakav ti je ovo kamen?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #6 u: Studeni 16, 2017, 13:03:02 poslijepodne »
Tanki sloj bijelog pijeska, pa sloj zemlje i crni pijesak na vrhu. A ova smeđa crta preko svega je odsjaj od stola  :)

Kaj se tiče ribica, znam da nisu baš jedne sa drugima najbolje rješenje ali sad ih ne mogu nigdje staviti....
kakve zemlje? Ako nisi, a nisi, bas upoznat sa tematikom, zemlja i nije najbolji izbor. A ako je tebi ovo sve smedje kaj se vidi zemlja onda bi mogao imati puno problema.
Rizom ti je onaj dio stabljike iz kojeg rastu listovi i korijenje. I on ne bi trebao biti zakopan u podlogu. Anubiase, misrosorume i slicno uglavnom vezemo za kamenje ili panjeve. Iako anubias moze biti i u samoj podlozi ako ga se ne zakopa previse a i realtivno brzo pusti korijenje pa se onda moze izvuci skroz na povrsinu.

Offline GeneralWoo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #7 u: Studeni 16, 2017, 13:11:56 poslijepodne »
nije baš zemlja....nešto za neke biljke kaj ide ispod pijeska....2-4 cm piše na paketu  :'(. Preporuka PetShopa ako mislim imati puno biljaka. Kakvih problema da očekujem?



Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #8 u: Studeni 16, 2017, 13:20:00 poslijepodne »
a ako je neka za akvarije onda nis, zaboravi. Mislio sam da je zemlja za cvijece. Ova ca ti biti problme zato jer ce ti s vremenom se pomijesati sa ovim crnim sljunkom gore, postane malo muljevita i tak. Uglavnom, skuzit ces i nauciti s vremenom.  :D

Offline Iskra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Novo Čiče,Velika Gorica
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #9 u: Studeni 16, 2017, 13:27:08 poslijepodne »
to bi možda mogao biti aquabasis....uglavnom,ako već nisi, obavezno pročitaj priručnik za početnike kojeg imaš ovdje na naslovnoj....tamo ti je puno informacija koje će ti trebati...ovdje na forumu se onda raspitaj za dalje,tu ćeš dobiti puno dobrih savjeta, nemoj vjerovati osoblju po pet centrima (osim onima za koje znamo da su ok) jer večina živi od toga da prodaju pa taman to bila i zlatna u kugli...

dobro došao u svijet akvaristike!...i samo strpljivo....

Offline GeneralWoo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Moj prvi akvarij - Wave 90 lit
« Odgovori #10 u: Studeni 16, 2017, 13:30:52 poslijepodne »
to bi možda mogao biti aquabasis....uglavnom,ako već nisi, obavezno pročitaj priručnik za početnike kojeg imaš ovdje na naslovnoj....tamo ti je puno informacija koje će ti trebati...ovdje na forumu se onda raspitaj za dalje,tu ćeš dobiti puno dobrih savjeta, nemoj vjerovati osoblju po pet centrima (osim onima za koje znamo da su ok) jer večina živi od toga da prodaju pa taman to bila i zlatna u kugli...

dobro došao u svijet akvaristike!...i samo strpljivo....

Hvala....obožavam se brinut za životinje i biljke a i isprobavati nove stvari. Bit će voljene, mažene i pažene.