Travanj 20, 2024, 00:48:55 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa  (Posjeta: 4030 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Htio bih sa vama podijeliti izradu biopellet reaktora koji se temelji na 500 litarskom modelu od Reef Dynamicsa. Nakon što sam vidio navedeni rekator na Vipkovoj temi, i nakon što je on to sve fino objasnio, poželio sam htio kupiti nešto slično tome, no kako je ponuda opreme kod nas više nego siromašna, odlučio sam se na izradu istog.

Znači dobio sam tijelo od pleksiglasa koje je bilo 780mm visine, a promjera 70mm(stijenka 5mm). Pošto je bilo previsoko prepilio sam ga na dva dijela, pa kad već radim da napravim 2 kom.

Od polipropilena je napravljeno postolje i čep. Na fotkama se vide sirovi komadi koji su korišteni pri izradi. Kao i na modelu od Reef Dynamicsa postavljen je brzi konektor, potrebno je samo ugurati crijevo da bi dobili nepropusni spoj.

Danas su mi stigle cijevi, konektori i pumpa. Ovih dana moram izbušiti rupe na tijelu, pospajati sve i to bi trebalo biti to :)   

Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #1 u: Veljača 12, 2014, 05:48:49 prijepodne »
Evo još par fotki

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #2 u: Veljača 12, 2014, 15:30:37 poslijepodne »
 :up: Pratim napredak!

Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #3 u: Veljača 12, 2014, 17:48:18 poslijepodne »
 :)

Sutra stizu i bulkovi za tijelo. U petak ili pon zavrsavam pa cu stavit update. Jedino mi jos fale crijeva i ventili s kojima cu kontrolirat kolicinu vode koja ide nazad u akv, i peleti :D No dobro, narucit cu i to ovih dana, nadam se...


Offline Otto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Sisak
  • Homo Delphinus is not just a concept!
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #4 u: Veljača 12, 2014, 19:06:31 poslijepodne »
Svakim danom se iznenadim koliko mojh sugrađana se bavi slanom vodom :klap:

Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #5 u: Veljača 12, 2014, 21:48:59 poslijepodne »
Otto znam da se Zeki972 bavi morskom, a da je iz okolice Siska. Za druge ne znam, a volio bi ih upoznati ako ih ima :)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #6 u: Veljača 12, 2014, 22:13:47 poslijepodne »
mislim nareže navoj na plexi i to fini navoj (tako mi se čini), zatim napravi i poklopac - normalno pa narezo je navoje i onda mu sve to nije dosta već i taj isti poklopac naranderira - mislim haloooooo  :D ;) :klap: :klap:
svaka čast uredno, pedantno.....
tko je bio tokar ti ili ...
gdje kupujete ventile i cijevi , a da nije u Lučkom ili u Rudešu (Zgb)
kad god dođem u bauhaus nikad nema, osim kombinacija za vrt
cijena me muči naravno

pratim dalje  :up:

Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #7 u: Veljača 12, 2014, 23:22:03 poslijepodne »
Hvala Dubravko :) Da da,fini navoj, sve zasluge idu mom starom i njegovim kolegama. Ja sam tu za dimenzije i estetska pitanja, a stari to pretvara u djelo. Kako ja kažem on radi, tu i tamo mora bit po njegovom, al' to se naknadno prepravi, tako će biti i sa postoljem, moram ga malo suziti  :)

Cijevi i ventili su iz Njemačke. To sam također upio od Vipka.
http://www.meerwasser-aquaristik.de/onlineshop/catalog/pvc-fittings-rohr-c-90.html
Ne šalju za Hrvatsku, al' na svu sreću imam bratića u Munchenu koji dođe svakih mjesec, dva pa donese što trebam. Cijene su ok.




Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #8 u: Veljača 14, 2014, 01:46:14 prijepodne »
Ništa od dovršetka reaktora u narednih 3 tjedna. Naručio sam/dobio krive manžete. Ove su za 25mm cijev a ne 20mm. Moram naručiti nove  -?

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #9 u: Veljača 14, 2014, 09:53:08 prijepodne »
Cijevi i ventili su iz Njemačke. To sam također upio od Vipka.
http://www.meerwasser-aquaristik.de/onlineshop/catalog/pvc-fittings-rohr-c-90.html
Ne šalju za Hrvatsku, al' na svu sreću imam bratića u Munchenu koji dođe svakih mjesec, dva pa donese što trebam. Cijene su ok.

Da stvarno su dobri, ja i dan danas uzimam kod njih stvari :)

A ako vec imas nekoga u .de, onda narucis ljepo, platis im preko paypala, u svom accountu kod njih namjestis ime, adresu i sve ostalo na tog svog bratica, i ti sve uredno platis, njemu dođe na kucnu adresu, i on niti ne otvara paket, naljepi novu adresu posiljatelja i primatelja iljepo gasamo prosljedi dalje tebi. Sada kada smo u EU, nema carine, PDV si platio u njemackoj (mozes birati oce platiti njemacki ili hrvatski PDV, ofc odaberes njemacki koji je 19% :) ) bez pardona ti paket iz njemacke stigne za 3-4 dana + 2 dana da stigne od ducana do njega, to ti je u tjedan dana kod tebe :)

Just a tought  ;)

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #10 u: Veljača 14, 2014, 11:42:20 prijepodne »
Kako ne šalju u RH.to je nešto provjereno ili zaključak zato što nas nema na popisu.Ja sam od njih kupio keramiku (ima tu na forumu slike ) dva ogromna paketa.Meilaš i pitaš.Odgovorili su taj čas, izračunali poštarinu ( bila je manja nego što je pisalo za Sloveniju ) platio paypalom i dobio za tjedan dana na kućnu adresu Zgb.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #11 u: Veljača 14, 2014, 11:58:17 prijepodne »
Dali su ti poslali na paypal račun za platiti ili su stavili opciju sa poštarinom na svoju web stranicu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #12 u: Veljača 14, 2014, 13:11:08 poslijepodne »
Da to me bilo malo zbunilo.Prvi put sam se s tim susreo.Nakon što sam kupio ništa me nije vodilo na paypal,već su oni stavili iznos tamo.Ušao sam na PayPal i platio.

Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #13 u: Veljača 14, 2014, 15:49:25 poslijepodne »
Zanimljivo, baš ću probati naručiti nešto :)

Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #14 u: Ožujak 07, 2014, 17:25:50 poslijepodne »
Evo ga ekipa, gotovo. Dosle su mi ispravne manzete, sve sam fino pospajao, postavio tijelo na postolje i to je to(istokarili smo prsten i kanal u postolju u koji sam namontirao taj isti prsten, i onda sam u njega ugurao tijelo da ne gubim na visini). Danas ga pustam u pogon pa cu snimiti i postaviti filmic. Zadovoljam sam kako je ispalo, jedino cu jos napraviti radijus sa zadnje strane da slijedi tijelo i bude ugodnije oku. E da, napravio sam i adapter na usisu skimmer tak da izlaz iz biopellet reaktora ide drito u skimmer.

Sent from my LT26i using Tapatalk
« Zadnja izmjena: Ožujak 07, 2014, 17:32:51 poslijepodne od db.garage »

Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #15 u: Ožujak 12, 2014, 22:43:48 poslijepodne »
Link na snimku:

Alge su se vec pocele smanjivat, za sad sam jako zadovoljan sa radom reaktora. Imam jos jedan, identican ovom, tog cu probat utrzit ako ce biti zainteresiranih, ili mijenjat za neku opremu, ribe, a mozda ga i ostavim sebi, vidjet cemo. Eto, slobodno pitajte, komentirajte ako vas nesto zanima :)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #16 u: Ožujak 14, 2014, 14:37:38 poslijepodne »
Super, koja je visina mora u sumpu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline db.garage

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Izrada Bio-Pellet reaktora koji se temelji na 500lit modelu od Reef Dynamicsa
« Odgovori #17 u: Ožujak 14, 2014, 15:35:47 poslijepodne »
Hvala, 26cm