Ožujak 29, 2024, 02:27:18 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: mali biljni problemi  (Posjeta: 2275 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cosmo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 832
mali biljni problemi
« u: Siječanj 10, 2004, 10:10:00 prijepodne »
imam onak dosta bilja u akvariju i neko mi fakat super uspjeva,kao npr cryptocoryne,anuabias i pogotovo limun sa kojim neznam kaj ču i di ču više,dok mi npr. echinodorus,mislim da je major-imam nekoliko komada-počeo žutiti i to dosta što mi se nikad nije dešavalo,e da imam i zelenu cabombu koja je postala iz svjetlo u tamno zelenu.
mene sad zanima kak da to žučenje prestane tj da mi bilje počne još bolje rasti,akvarij je 112 litara,imam 3 osram flora lampe,koristim od Tetre CO2-koji i nije nekaj brijem-i tu i tamo dodam plant gro. nadam se da če mi netko moči reći u čemu je problem,ja sumnjam u podlogu koja nažalost baš i nije nekak složena.
sorry na podužem postu i pozdrav....
Zagreb/Hrvatska

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
mali biljni problemi
« Odgovori #1 u: Siječanj 10, 2004, 14:30:00 poslijepodne »
možda nema dobru cirkulaciju kroz korijenje ako je podloga prekompaktna, a možda se i kolje sa nekom od biljaka u akvariju...ako vam je čudno zašto neke biljke rastu super a druge rikavaju, dok te iste super rastu u drugim akv. sa istom podlogom i svjetlom -nek vam ne bude...neke vrste biljaka koriste iste mikroelemente pa jače uspijevaju, slabije rikavaju..da ne spominjem i neke tvari koje ispuštaju kako bi zaje.... druge biljke...ako ti neće rast major, posadi neki drugi tip...

Offline cosmo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 832
mali biljni problemi
« Odgovori #2 u: Siječanj 10, 2004, 16:23:00 poslijepodne »
ok,tnx
Zagreb/Hrvatska