Travanj 19, 2024, 12:22:22 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: upala očiju crvenouha kornjača  (Posjeta: 3368 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline llolla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
upala očiju crvenouha kornjača
« u: Kolovoz 30, 2014, 11:38:26 prijepodne »
Pozdrav svima!
Već desetak dana borim se sa upalom očiju svoje Korni koja ima 28 godina. Kontaktirala sam veterinarku, Ingeborg Bata koja mi je savjetovala da Korni odvedem veterinaru, što sam i učinila. Od tada kapamo i mažemo oči Tobrex-om a u Pet shopu sam kupila žutu otopinu kojm joj prije kapanja očistim oči (zove se Tarta medik). Veterinar mi je savjetovao da Korni držim na suhom i da ju 2 puta dnevno stavim u vodu (koja je odstajala 24 sata). Desno oko joj se počelo oporavljat i skroz ga je otvorila, međutim, lijevo je i dalje natečeno (ne kao prvih dana), povremeno otvoreno, povremeno zatvoreno. Apetit joj je odličan, vet mi je savjetovao da joj u prehranu uvedem mrkvu i jetrica (do sad sam joj davala piletinu i mljeveno meso). Na hranu joj nakapam vitaminske kapi (Turtle sun).
Jutros sam primjetila da joj oba oka suze. Desno i dalje izgleda puno bolje od lijevog.
Molila bih, ako je netko imao slično iskustvo da mi napiše što mi je činiti. Odlučila sam ju u ponedjeljak odvesti veterinaru pa me zanima, ima li netko iskustva s dr Ingeborg.



Offline cuki1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
    • www.kornjace.com
Odg: upala očiju crvenouha kornjača
« Odgovori #1 u: Kolovoz 31, 2014, 19:58:44 poslijepodne »
Napravila si sve što si mogla za svoju kornjaču. kapi i masti se upravo tako koriste i to oko 7 dana onda treba napraviti pauzu. Suzenje očiju nakon terapije je normalna pojava, oko se čisti.Ako je vodena kornjača voda treba biti besprijekorno čista. Kornjača bi po meni trebala biti odvojena od drugih kornjača u vrijeme liječenja.

Liječenje upale oka je dugotrajan proces ali ako se pravilno postupi daje odlične rezultate.
Čovjek s novom idejom je luđak sve dok ta ideja ne uspije...
 
Cuki i Bublica       www.kornjace.com

Offline llolla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
Odg: upala očiju crvenouha kornjača
« Odgovori #2 u: Rujan 03, 2014, 20:46:29 poslijepodne »
Moja Korni je dobro! Nakon onog povraćanja sam poludila od brige ali s obzirom da se to nije ponavljalo i da je ona živahna, nisam ju vodila vetu. Sigurno je to bilo od nesretnih jetrica koje je ona s guštom pojela a ja pretjerala u količini.
Danas sam ju vratila u akvarij i vidi se da gušta, odmah se popela na filter (inače to radi, ne znam zašto), sunčala, ronila...
Desno oko je ozdravilo, lijevo ide na bolje. Korni kupam u kamilici i lijevo oko 1x dnevno mažem Tobrex-om (za to vrijeme je na suhom, pod lampom).
Cuki1, bezbroj puta ti hvala!

Offline cuki1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
    • www.kornjace.com
Odg: upala očiju crvenouha kornjača
« Odgovori #3 u: Rujan 03, 2014, 22:15:48 poslijepodne »
Molim i drugi puta.
Sve što je kornjači novo, pileča srca i jetrica pogotovo, miriši i one nemaju mjere kod hranjenja. Svo meso osim svinjetine (to nemoj davati) možeš
u malim porcijama zamrznuti, poslije samo izvadiš i ne moraš brinuti. Hranu tj meso sasjeckaj na sitne komadiće i hrani ako možeš nabaviti u čipotekama ti košta oko 5-10 kn plastičnom pincetom, onda nema prljanja vode, a ti vidiš tj. sama odrediš koliko ćeš joj dati.

Kornje su lude za živom hranom, te ribom.

Kava može, a mogu ti i dati jednu tu pincetu. Uživaj.
Čovjek s novom idejom je luđak sve dok ta ideja ne uspije...
 
Cuki i Bublica       www.kornjace.com

Offline llolla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
Odg: upala očiju crvenouha kornjača
« Odgovori #4 u: Rujan 04, 2014, 20:54:33 poslijepodne »
Lijevo oko danas opet zatvoreno.
Evo je u kamilici, živahna, danas je jela(nije povraćala). Iz akvarija sam osjetila neugodan miris, nije neki stravični smrad ali možda filter više ne radi dobro...sutra idem po novi. Vodu sam joj komletnu promijenila prekjučer.

Offline cuki1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
    • www.kornjace.com
Odg: upala očiju crvenouha kornjača
« Odgovori #5 u: Rujan 05, 2014, 21:22:15 poslijepodne »
Sve je dobro dok ona jede i dobro se ponaša. Takvo lijecenje može se produžiti.
Čovjek s novom idejom je luđak sve dok ta ideja ne uspije...
 
Cuki i Bublica       www.kornjace.com

Offline llolla

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
Odg: upala očiju crvenouha kornjača
« Odgovori #6 u: Rujan 11, 2014, 13:07:00 poslijepodne »
Bok!
Korni je dobro. Pliva, jede, sunča se, kao da ništa nije bilo. Desno oko je odlično ali na lijevom kao da ima mrenu (pretpostavljam da je to oko bilo jače upaljeno).
S obzirom da mi je riknuo filter, ovih dana ću joj kupiti novi pa ako netko ima savjet, molim vas, pošaljite mi link.

Offline cuki1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
    • www.kornjace.com
Odg: upala očiju crvenouha kornjača
« Odgovori #7 u: Rujan 15, 2014, 21:46:14 poslijepodne »
Ovisno o veličini akvarija biraš potopni ili vanjski filter. Na ovoj stranici imaš Aquashop (Ivan)  Možeš ga šitati reći će ti što imaju prigodno za tvoj akvarij.
« Zadnja izmjena: Rujan 15, 2014, 21:52:53 poslijepodne od cuki1 »
Čovjek s novom idejom je luđak sve dok ta ideja ne uspije...
 
Cuki i Bublica       www.kornjace.com