Ožujak 28, 2024, 12:56:33 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: totalni nab 120x50x50  (Posjeta: 10680 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #25 u: Prosinac 08, 2016, 11:12:38 prijepodne »
Evo i prvi listovi izvan vode
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #26 u: Prosinac 08, 2016, 15:13:16 poslijepodne »
Evo i prvi listovi izvan vode
Super, koja je ovo biljka. Ja sam probao s ludwigom, no odustao sam, jer su mi donji listovi zakržljali, pa me to nerviralo... U biti, malo ce joj trebati da se prilagodi van vode i onda to ide lagano. Meni je jedan savjetovao da povremeno nakvasim listove...

Sent from my Huawei G8


Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #27 u: Prosinac 08, 2016, 15:19:19 poslijepodne »
Zaboravih napisati, hygrophila corymbosa stricta.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #28 u: Prosinac 19, 2016, 20:41:09 poslijepodne »
Mala invazija puzeva i nije vise tako mala, ima ih po cijelome akvariju  >:(. Razmisljao sam da uzmem botie, u biti botia lohachata mi je dostupna (njih 5, a toliko bi i uzeo da nije sama jedna ili dvije).
Koliko sam citao vole se skrivati po spiljama, a ja imam samo umjetni kamen koje je kao spilja. Ali tamo mi se zadrzavaju sijamci. Savjeti dobrodosli.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #29 u: Prosinac 19, 2016, 21:47:22 poslijepodne »
Mala invazija puzeva i nije vise tako mala, ima ih po cijelome akvariju  >:(. Razmisljao sam da uzmem botie, u biti botia lohachata mi je dostupna (njih 5, a toliko bi i uzeo da nije sama jedna ili dvije).
Koliko sam citao vole se skrivati po spiljama, a ja imam samo umjetni kamen koje je kao spilja. Ali tamo mi se zadrzavaju sijamci. Savjeti dobrodosli.
Kupi helena puzeve. Efikasni, neprimjetni, ne smetaju ostalim ribama... 3-4 helene i kroz kratko vrijeme ces imati cist akvarij! Provjerena metoda, licno meni bolja varijanta nego botia...

Sent from my Huawei G8


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #30 u: Prosinac 20, 2016, 04:31:34 prijepodne »
Slazem se za helene svakako puno bolja opcija a i lijepi su,kasnije ih ako imas dosta puzeva njima za hranu mogu da ti se razmnoze za izvoz

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #31 u: Prosinac 20, 2016, 10:12:46 prijepodne »
Mala invazija puzeva i nije vise tako mala, ima ih po cijelome akvariju  >:(. Razmisljao sam da uzmem botie, u biti botia lohachata mi je dostupna (njih 5, a toliko bi i uzeo da nije sama jedna ili dvije).
Koliko sam citao vole se skrivati po spiljama, a ja imam samo umjetni kamen koje je kao spilja. Ali tamo mi se zadrzavaju sijamci. Savjeti dobrodosli.
ne zelis imati botie u akvariju gdje ti je podloga manado  :D

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #32 u: Prosinac 20, 2016, 10:51:25 prijepodne »
ne zelis imati botie u akvariju gdje ti je podloga manado  :D
Zato se i dvoumim, jer sam citao da i kopaju do dna akvarija. Ne svima, ali bilo je slucajeva. Onda su botie po ponasanju isto kao i anci.
Bez razmisljanja idem na helene. Zahvaljujem svima.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #33 u: Prosinac 20, 2016, 12:00:56 poslijepodne »
Isto tako smanji hranjenje,jer od tu pocinju problemi sa previse puzeva

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #34 u: Prosinac 20, 2016, 12:25:33 poslijepodne »
Isto tako smanji hranjenje,jer od tu pocinju problemi sa previse puzeva
Mislim da hranjenje nije problem, jer i dok nije bilo riba puzevi su vec poceli polako. Svaki drugi dan hranim, po dvije tabletice (jedna za cory, druga za sijamce) i malo listica za neonke.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #35 u: Prosinac 25, 2016, 22:59:40 poslijepodne »
Danas ujutro bilo malo ciscenje za blagdane, pa smo porezali lisce sto je pocelo propadati. Za presadivanje i ostale radnje treba malo vise vremena, pa cemo to obaviti u novoj godini.

Tek je 4 mjeseca, ali evo slike za usporedbu.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #36 u: Siječanj 13, 2017, 00:55:55 prijepodne »
Prosli tjedan smo malo pravili reda u akvariju. A 09.01.17. je zaplivalo 10 rhodostomusa i 10 serpae tetra. Ako nisam u pravu sto se tice serpa nek me netko ispravi.
Koliko sam gledao po netu one su crvene uglavnom, a ove moje srebrne. Vise mi vuce na phantom, ali nema takvu lednu peraju.
Napokon su se i cvijetovi pojavili.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #37 u: Siječanj 14, 2017, 09:13:20 prijepodne »
Upravo smo imali pokusaj samoubojstva, ali uspjesno je sprijecen. Jedan sijamac iskocio van iz akvarija i pravovremeno vracen unutra, nadam se da nece biti posljedica.
Trebalo mu je skoro sva mjeseca da pokusa ponovno, a ovaj put je i uspio :dead:. Kada smo ga nasli bio je skoro kao bakalar, dobro je zapamtio u koje vrijeme nema nikoga.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #38 u: Siječanj 14, 2017, 10:20:35 prijepodne »
Prosli tjedan smo malo pravili reda u akvariju. A 09.01.17. je zaplivalo 10 rhodostomusa i 10 serpae tetra. Ako nisam u pravu sto se tice serpa nek me netko ispravi.
Koliko sam gledao po netu one su crvene uglavnom, a ove moje srebrne. Vise mi vuce na phantom, ali nema takvu lednu peraju.
Napokon su se i cvijetovi pojavili.
Mozes li malo bolje uslikat rasvjetu ili je malo opisati?

Jesi imao poteskoca sa hygrophilom dok je izasla iz vode, jesi ju trebao na neki nacin adaptirati, prskati ili nesto slicno?

Sent from my Huawei G8


Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #39 u: Siječanj 14, 2017, 11:51:15 prijepodne »
Rasvjeta je 2x54w t5 115cm na kanalici 4x6 sa odsjajnicima, lampe JBL Solar Ultra Natur i Solar Ultra Color.
Nisam nista vlazio dodatno. Kada izade iz vode listovi izgube vlagu i skupe se, a sutra su vec normalni. Najveci problem je kad se podvuce pod lampu pa spali listove, jer ide prema svjetlu.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #40 u: Siječanj 17, 2017, 22:40:23 poslijepodne »
Evo i malo vise cvijetica, a pocela je i druga grana cvijetati
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #41 u: Veljača 28, 2017, 00:12:36 prijepodne »
Upravo smo imali pokusaj samoubojstva, ali uspjesno je sprijecen. Jedan sijamac iskocio van iz akvarija i pravovremeno vracen unutra, nadam se da nece biti posljedica.
Trebalo mu je skoro sva mjeseca da pokusa ponovno, a ovaj put je i uspio :dead:. Kada smo ga nasli bio je skoro kao bakalar, dobro je zapamtio u koje vrijeme nema nikoga.
Ovi sijamci periodicno pokusavaju samoubojstva, +-45 dana. Prije nekih 7 dana jedan je opet iskocio van, ali smo ga na vrijeme vratili.

Malo smo pravili reda na predzadnjoj izmjeni vode, pistia se utrostrucila, a sve ostalo je po starome. Evo i koja slikica
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #42 u: Veljača 28, 2017, 07:46:05 prijepodne »
Upravo smo imali pokusaj samoubojstva, ali uspjesno je sprijecen. Jedan sijamac iskocio van iz akvarija i pravovremeno vracen unutra, nadam se da nece biti posljedica.
Trebalo mu je skoro sva mjeseca da pokusa ponovno, a ovaj put je i uspio :dead:. Kada smo ga nasli bio je skoro kao bakalar, dobro je zapamtio u koje vrijeme nema nikoga.
Ovi sijamci periodicno pokusavaju samoubojstva, +-45 dana. Prije nekih 7 dana jedan je opet iskocio van, ali smo ga na vrijeme vratili.

Malo smo pravili reda na predzadnjoj izmjeni vode, pistia se utrostrucila, a sve ostalo je po starome. Evo i koja slikica
Akvarij ti izgleda super, podloga je nevjerovatno cista, sto je za svaku pohvalu :)

Ti bar svoje sijamce spasis, mojim nije bilo spasa, do sada su 3 iskocila. Taman ga udomacim, odhranim, naucim na algu a on iskoci kad nisam kuci :/

Ta vodena salata je opasna biljka, raste bas brzo, za koji tren prekrije povrsinu. Ja samo ostavljam po par pelcera, ostalo poklanjam, bacam... Kod tebe ima izgleda idealne uvjete, mirna povrsina, dobro svjetlo... Najgora je za koridorase, krenu po zrak i stop, pa :death: - u jednom aq sam izgubio 2 koridorasa najvjerovatnije zbog toga, od tad je drzim na minimumu...

Sent from my Huawei G8


Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #43 u: Veljača 28, 2017, 08:25:03 prijepodne »
Ta vodena salata je opasna biljka, raste bas brzo, za koji tren prekrije povrsinu. Ja samo ostavljam po par pelcera, ostalo poklanjam, bacam... Kod tebe ima izgleda idealne uvjete, mirna povrsina, dobro svjetlo... Najgora je za koridorase, krenu po zrak i stop, pa :death: - u jednom aq sam izgubio 2 koridorasa najvjerovatnije zbog toga, od tad je drzim na minimumu...

Pistia mi je tek unazad 30+ dana pocela napredovati, prvih 3-4 mjeseca je stagnirala i nije previše rasla. A za cory nemogu reci da idu extra prema povrsini, dapace zavlacili su se povremeno pod pistiu pa korijenje cistili.
Nisam bas zadovoljan sa rasporedom biljaka, a i uredivanje bilo cega mi nije jaca strana. Bilo bi vrijeme da ponovno pregledam filter, a trebao bih crijeva skratiti i ocistiti.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #44 u: Veljača 28, 2017, 09:47:10 prijepodne »
Ta vodena salata je opasna biljka, raste bas brzo, za koji tren prekrije povrsinu. Ja samo ostavljam po par pelcera, ostalo poklanjam, bacam... Kod tebe ima izgleda idealne uvjete, mirna povrsina, dobro svjetlo... Najgora je za koridorase, krenu po zrak i stop, pa :death: - u jednom aq sam izgubio 2 koridorasa najvjerovatnije zbog toga, od tad je drzim na minimumu...

Pistia mi je tek unazad 30+ dana pocela napredovati, prvih 3-4 mjeseca je stagnirala i nije previše rasla. A za cory nemogu reci da idu extra prema povrsini, dapace zavlacili su se povremeno pod pistiu pa korijenje cistili.
Nisam bas zadovoljan sa rasporedom biljaka, a i uredivanje bilo cega mi nije jaca strana. Bilo bi vrijeme da ponovno pregledam filter, a trebao bih crijeva skratiti i ocistiti.
Koridorasi su dvodihalice i vjerujem, kad krene po zrak, moze se desit da zapne medju korjenjem. Znas i sam kad treba zraka, panika, tamo- vamo i :death:

Kod mene se to desilo, nisam mogao naci drugi uzrok smrti, posto sam par puta primjetio da krene gore, pa poludi, nezna gdje bi, pa ja sklonim salatu i on nastavi... Mislim, to nemora znacit da ces i ti imati tih problema. Jedino pazi da ne zakrci prolaz svjetla drugim biljkama...

Ja pak imam drugi problem. Estetika me ubi kao i potreba za biljkama. Vjerujem da, kad bi neko rasformirao moj akvarij povrsine 35x35, da bi mogao komotno zasaditi 100x50 :)

Sent from my Huawei G8


Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #45 u: Kolovoz 15, 2017, 23:36:05 poslijepodne »
Evo sutra je godina od kako je sipana voda u akvarij i posadeno.
Tu sam redovito, ali nisam imao bas previse vremena za neke novosti (od kad zena pocela raditi nema se bas previse vremena).
Situacija je stabilna, bilo je malo gubitaka u ribljem fondu ali nista kriticno (nestalo mi par rhodostomusa, neonkice 2-3 samo oslabe i uginu).
Malo je dungla , ali to cemo rjesiti s vremenom. Pistia mi je 98% propalo, crypte su se dobro rasirile, a ostatak je u normali.

It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #46 u: Rujan 18, 2017, 20:51:15 poslijepodne »
Ma super izgleda ovako  samo ostavi đunglu  :klap:
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #47 u: Rujan 18, 2017, 21:33:11 poslijepodne »
Ma super izgleda ovako  samo ostavi đunglu  :klap:
Jos nisam, ali moram pod hitno sisati. Ne mogu vise ni ribe do hrane :'(. Prvo moram rukom napraviti rupu ili dvije u toj dungli i tek onda mogu nahraniti ribe.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L