Ožujak 29, 2024, 00:09:54 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: totalni nab 120x50x50  (Posjeta: 10696 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
totalni nab 120x50x50
« u: Studeni 21, 2016, 11:08:03 prijepodne »
Otvaram temu sa zakasnjenjem, nisam se mogao natjerati da pisem.

Nakon godinu dana skupljanja informacija i opreme napokon krece akcija

Akvarij - 120x50x50
Filter - Haqos Expro 1500
Grijac - 200w
Rasvjeta - 2x54w T5 + reflektori (115cm), lampe JBL Solar Ultra Natur i Solar Ultra Color
Rezim svjetla - 2x4h i pauza od 2h izmedu (timer mi je tjedni pa su pinovi na 2h)
Podloga - 50L JBL Manado

Biljke - anubias nana, cryptocoryne wendtii green, microsorum pteropus, limnophila sessiliflora, hidrocotyle tripartita, hygrophila corymbosa angustifolia, hygrophila corymbosa stricta, pistia

Datum punjenja 16.08.2016.
« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2016, 11:15:40 prijepodne od halina »
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #1 u: Studeni 21, 2016, 11:16:50 prijepodne »
Super slozeno, treba vremena da se razraste, no bit ce to fenomenalno. Ja odma u startu natrpam biljki, pa onda kasnije nemam gdje s njima...

Ova hygrophila je stvarno dobra biljka, vidjet ces u koliki grm ce se brzo pretvoriti. Moj problem je sto sam "ljubitelj" algara (ancistrusa LDA16 i sl...) koje nisam adekvatno hranio, pa su mi je ko krave obrstili jedan dan, oporavitnce se, no treba vremena...

Edit: mislim da bi trebao razmaknut ulaz i izlaz filtera, na suprotne strane akvarija...

Sent from my Huawei G8

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #2 u: Studeni 21, 2016, 11:49:39 prijepodne »
24.09.2016.

Prvih mjesec dana je bilo bez dodavanja bilo cega sa izmjenama vode svakih 14 dana 50%. Biljke su pocele polako propadati od donjih listova, ali nakon pocetka doziranja PPS mix, profito i EC vidno se popravlja stanje. Izmjene svakih 10 dana 30% - 50%.
Mucim muku sa algama, ali me ne opterecuju previse. Malo zelene po staklu, dosta BBA (panj i rubovi biljaka) i smede (nema di nema). Prilikom promjene vode rucno odstranjivanje koliko se moze.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #3 u: Studeni 21, 2016, 12:47:37 poslijepodne »
25.10.2016

Tripartita podlegla algama i izbacena iz akvarij. Mahovina, panj i microsorum se ne vide od crne i smede alge, a ni ostale biljke nisu u boljem stanju.
Napokon useljene prve ribe, 7 sijamskih algojeda. Dan prije promjenjena voda uz dodavanje JBL Biotopol. Zao mi je samo sto nemam slike da popratim stanje.
Stavljen je i skimmer jer mi je masni film bio na vodi i nisam ga mogao rjesiti nikako.

20.11.2016.

Skoro mjesec dana od useljenja riba, algi skoro pa nema. Obrstili su cijeli panj i 95% akvarija, ostalo je jos na mahovini nesto malo i u gornjoj zoni na listovima.
Nisu ostavljeni da gladuju, svaki drugi dan dobiju i tabletu. Malo sam gnojenje smanjio, mozda je i to pomoglo (jedino vidim da ne odgovara bas za pistiu).
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #4 u: Studeni 21, 2016, 13:22:23 poslijepodne »
Super slozeno, treba vremena da se razraste, no bit ce to fenomenalno. Ja odma u startu natrpam biljki, pa onda kasnije nemam gdje s njima...

Ova hygrophila je stvarno dobra biljka, vidjet ces u koliki grm ce se brzo pretvoriti. Moj problem je sto sam "ljubitelj" algara (ancistrusa LDA16 i sl...) koje nisam adekvatno hranio, pa su mi je ko krave obrstili jedan dan, oporavitnce se, no treba vremena...

Edit: mislim da bi trebao razmaknut ulaz i izlaz filtera, na suprotne strane akvarija...

Sent from my Huawei G8

Dobro je postavio ulaz i izlaz filtera. Ovako treba biti postavljeno radi cirkulacije vode. Jedino ako želi podesiti visinu spray bar-a pa će cirkulacija biti još bolja ( ja bi skratio cijev i približio površini ). Zato je limun tako savinut jer je odmah na udaru mlaza.

Akvarij super izgleda i lumun je bas lijep!



Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #5 u: Studeni 21, 2016, 13:27:14 poslijepodne »
Super slozeno, treba vremena da se razraste, no bit ce to fenomenalno. Ja odma u startu natrpam biljki, pa onda kasnije nemam gdje s njima...

Ova hygrophila je stvarno dobra biljka, vidjet ces u koliki grm ce se brzo pretvoriti. Moj problem je sto sam "ljubitelj" algara (ancistrusa LDA16 i sl...) koje nisam adekvatno hranio, pa su mi je ko krave obrstili jedan dan, oporavitnce se, no treba vremena...

Edit: mislim da bi trebao razmaknut ulaz i izlaz filtera, na suprotne strane akvarija...

Sent from my Huawei G8

Dobro je postavio ulaz i izlaz filtera. Ovako treba biti postavljeno radi cirkulacije vode. Jedino ako želi podesiti visinu spray bar-a pa će cirkulacija biti još bolja ( ja bi skratio cijev i približio površini ). Zato je limun tako savinut jer je odmah na udaru mlaza.

Akvarij super izgleda i lumun je bas lijep!
Kad sam malo bolje razmislio, spraybar gura vodu gore i kad dolazi do kraja, odbija se i vraca po zemlji, skupljajuci prljavstinu... Upravu si.

A reci mi, posto ja imam Haqos EX 500, jel i meni bilje da koristim spraybar ili onaj usmjereni izlaz, aq je kocka, 35*35*35, sad koristim usmjereni izlaz?! Tek sam skopčao filter, pa nisam probao obe varijante. Hvala i sory za off topic pitanje...

Sent from my Huawei G8

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #6 u: Studeni 21, 2016, 13:34:42 poslijepodne »
Super slozeno, treba vremena da se razraste, no bit ce to fenomenalno. Ja odma u startu natrpam biljki, pa onda kasnije nemam gdje s njima...

Ova hygrophila je stvarno dobra biljka, vidjet ces u koliki grm ce se brzo pretvoriti. Moj problem je sto sam "ljubitelj" algara (ancistrusa LDA16 i sl...) koje nisam adekvatno hranio, pa su mi je ko krave obrstili jedan dan, oporavitnce se, no treba vremena...

Edit: mislim da bi trebao razmaknut ulaz i izlaz filtera, na suprotne strane akvarija...

Sent from my Huawei G8

Dobro je postavio ulaz i izlaz filtera. Ovako treba biti postavljeno radi cirkulacije vode. Jedino ako želi podesiti visinu spray bar-a pa će cirkulacija biti još bolja ( ja bi skratio cijev i približio površini ). Zato je limun tako savinut jer je odmah na udaru mlaza.

Akvarij super izgleda i lumun je bas lijep!
Kad sam malo bolje razmislio, spraybar gura vodu gore i kad dolazi do kraja, odbija se i vraca po zemlji, skupljajuci prljavstinu... Upravu si.

A reci mi, posto ja imam Haqos EX 500, jel i meni bilje da koristim spraybar ili onaj usmjereni izlaz, aq je kocka, 35*35*35, sad koristim usmjereni izlaz?! Tek sam skopčao filter, pa nisam probao obe varijante. Hvala i sory za off topic pitanje...

Sent from my Huawei G8

Možda je bolje koristiti spray bar jer ublaži izlaz vode, ali za te manje akvarije stvarno ne znam. Jednom sam imao mali kožičnjak i na tom filteru nisam imao spray bar tako da stvarno ne znam. netko sa više iskustva će znat :)

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #7 u: Studeni 21, 2016, 18:00:59 poslijepodne »
Moj problem je sto sam "ljubitelj" algara (ancistrusa LDA16 i sl...) koje nisam adekvatno hranio, pa su mi je ko krave obrstili jedan dan, oporavitnce se, no treba vremena...

Preskocio sam ancistruse jer kopaju, a i bez njih su mi biljke plivale prvih 45 dana (dok se nije manado slegnuo). Morat cu uskoro opet presadivati jer mi je korjenje od hygrophile krenulo van iz podloge, a ima jako razgranat korjen kad se razraste.
Ovaj tjedan planiram ubaciti jos riba unutra, samo neznam dal da cory ili jato tetri.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #8 u: Studeni 21, 2016, 19:03:05 poslijepodne »
Još da ovaj monitor prikazuje sve statistike akvarija... :D

Anyway, vidim da te alga dobro napala. Meni je to itekako dobro poznato stanje, ali evo, nema je više, riješio sam. :D

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #9 u: Studeni 22, 2016, 11:19:39 prijepodne »
Upravo smo imali pokusaj samoubojstva, ali uspjesno je sprijecen. Jedan sijamac iskocio van iz akvarija i pravovremeno vracen unutra, nadam se da nece biti posljedica.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #10 u: Studeni 23, 2016, 14:36:42 poslijepodne »
Ja sam izgubio 4 skupo plaćene Amano kozice zbog otvorenog akvarija. Nakon toga izradio poklopac s "anti-jump" zaštitom. Čovjek uči na pogreškama. :D

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #11 u: Studeni 23, 2016, 14:42:10 poslijepodne »
Ja sam izgubio 4 skupo plaćene Amano kozice zbog otvorenog akvarija. Nakon toga izradio poklopac s "anti-jump" zaštitom. Čovjek uči na pogreškama. :D
I ja sam izgubio 2x po 2 amano kozice, no nisam odustao od akvarija bez poklopca, al od kozica jesam :)

Edit: Ostalu siću ne brojim, no i nije neka količina...

Sent from my Huawei G8

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #12 u: Studeni 23, 2016, 23:11:43 poslijepodne »
Ekipa dobila i drustvo danas, 12 neonki i 8 cory (mislim da je paleatus). Ispricavam se zbog stakla, ali ga cisitim kada mijenjam vodu.

It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #13 u: Studeni 24, 2016, 15:57:07 poslijepodne »
Jesi li neonke slikao taman kada si ih stavio,a?  :)

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #14 u: Studeni 24, 2016, 16:19:19 poslijepodne »
Jesi li neonke slikao taman kada si ih stavio,a?  :)

Ubacene su poslije 13h prije posla, a slikane navecer oko 23h. Danas je vec druga price, ima ih po cijelom akvariju. A cory lete do povrsine i pistiu navlace.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #15 u: Studeni 25, 2016, 11:01:26 prijepodne »
I ja sam izgubio 2x po 2 amano kozice, no nisam odustao od akvarija bez poklopca, al od kozica jesam :)

I moj je još uvijek "otvoreni", samo ima mrežicu gore :D

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #16 u: Studeni 25, 2016, 11:24:00 prijepodne »
I ja sam izgubio 2x po 2 amano kozice, no nisam odustao od akvarija bez poklopca, al od kozica jesam :)

I moj je još uvijek "otvoreni", samo ima mrežicu gore :D
Bio sam nbavio mrezicu za taj aq, 1*1 kvadratici, no nisam je iskoristio tu, al sam iskoristio na malom aq kod bette: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=103106.msg935170.msg#935170

Mogao bi jos nabavit iste mrezice, ako ce to pomoci? Kakvu ti koristis?

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #17 u: Studeni 25, 2016, 13:41:47 poslijepodne »
Ja koristim onu mrežicu za komarce, bijelu iz bauhausa. Kvadratići su cca 1-2mm, u biti sam napravio pravokutni okvir od letvica veličine 100x40 (veličina akvarija) i na njega zaklamao tu mrežicu. Budem ti uploadao sliku kad dođem doma. Isprva sam se bojao da bi mogla odbijati dosta svjetlosti jer je gusta mreža, ali iskreno, ne vidim nikakvu razliku golim okom.

Više ništa ne ide van akvarija. :D

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #18 u: Studeni 25, 2016, 14:28:12 poslijepodne »
Ja koristim onu mrežicu za komarce, bijelu iz bauhausa. Kvadratići su cca 1-2mm, u biti sam napravio pravokutni okvir od letvica veličine 100x40 (veličina akvarija) i na njega zaklamao tu mrežicu. Budem ti uploadao sliku kad dođem doma. Isprva sam se bojao da bi mogla odbijati dosta svjetlosti jer je gusta mreža, ali iskreno, ne vidim nikakvu razliku golim okom.

Više ništa ne ide van akvarija. :D
Imao sam i ja takvu ideju, probao s takvom mrezicom, crna mreza za komarce, meni je bila razlika u svjetlu.... Cudno da je kod tebe nema?!

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #19 u: Studeni 25, 2016, 15:01:16 poslijepodne »
A sigurno ima razlika i kod mene, ali kažem da je ne vidim na oko. :) Ja imam LED rasvjetu 20x5W Cree LED (WW, NW i CW boja).

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #20 u: Studeni 30, 2016, 00:55:51 prijepodne »
Danas dosao sa posla i ima se sto vidit. Jedan sijamac se malo napuhnuo, sumnjam na bloat. Lovio sam ga jedno sat vremena da slikam i evo. Donji dio je napuhnut i kakica nije crne boje kao kod ostalih.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #21 u: Studeni 30, 2016, 14:24:05 poslijepodne »
Pripazi da nije dropsy. Jer ako jest, van s njime, ionako mu spasa nema. Ja sam izgubio 4 ribice zbog tog đubreta. Probao sam liječiti 3 i nijedna nije uspjela.

Offline halina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Osječko-baranjska županija
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #22 u: Studeni 30, 2016, 23:28:25 poslijepodne »
Pripazi da nije dropsy.
Nisam primjetio da su ljuskice i oci bile izbacene, ali trenutno nije ni bitno.
Ujutro nas je jedna neonka napustila, nisam nista cudno primjetio na njoj. Nakon uklanjanja sam promijenio 30% vode uz dodavanje biotopol, bio je napuhnut na ocigled.
Veceras probam izbrojiti koliko ih ima, a svi samo jure. Uz strpljenje svih sedam na broju i ne primjetim ni jednog da je napuhnut.
It’s like the Batcave, only shit.
pocetnickih 300L

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #23 u: Prosinac 01, 2016, 07:38:30 prijepodne »
Pripazi da nije dropsy.
Nisam primjetio da su ljuskice i oci bile izbacene, ali trenutno nije ni bitno.
Ujutro nas je jedna neonka napustila, nisam nista cudno primjetio na njoj. Nakon uklanjanja sam promijenio 30% vode uz dodavanje biotopol, bio je napuhnut na ocigled.
Veceras probam izbrojiti koliko ih ima, a svi samo jure. Uz strpljenje svih sedam na broju i ne primjetim ni jednog da je napuhnut.
Ja sam imao sličnu situaciju sa gold aymonierom, s tim da sam to primjetio uvečer, već sutra je bio :dead: Neko mi reče da je neka trbušna vodenica ili tako nešto, neznam, al nije ni bitno, davno je to bilo :)

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: totalni nab 120x50x50
« Odgovori #24 u: Prosinac 01, 2016, 09:15:56 prijepodne »
Koliko ih često hraniš. Probaj pauzirati hranjenje na jedan-dva dana, pa vidiš hoće li se što promijeniti, a nakon toga im daj malo skuhanog graška bez "korice". Možda se prejedu, pa se napušu. Kod mene se to znalo isto događati, iako ne više od jedne ribice u jednom trenutku.