Travanj 19, 2024, 22:54:16 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: olympus sp-810uz  (Posjeta: 3763 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
olympus sp-810uz
« u: Prosinac 19, 2011, 09:40:21 prijepodne »
mislim o nabavnji ovog fotica :D

i ima tko iskustva sa njim ili sp-800 ( jer je sp-810 prethodnik sp-800 ) ?

pa ako tko ima tog fotica moze li mi objavit koju sliku? :) 

hvala! :)
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: olympus sp-810uz
« Odgovori #1 u: Prosinac 20, 2011, 13:47:18 poslijepodne »
Ni s jednim ni sa drugim ali imam njihovog prethodnika iz zadnje godine prošlog stoljeća (C2100UZ). Moja preporuka bi bila npr. Canon SX130IS - košta znatno manje(koliko uopće košta taj SP810?) sad ga se već može naći po 1100-1200. Radi posao i lijepo stane u džep. Osim možda ako ti je baš presudno da kamera mora imati najveći opseg zuma na svijetu, autopanoramu, prepoznavanje patkica, WiFi i što sve još nisu nabrojili u reklami da ima. Ako baš želiš bolju super-zoom kameru za nešto više novaca dosad je već na ovom forumu ustanovljeno da je najbolji Panasonic Lumix.

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: olympus sp-810uz
« Odgovori #2 u: Prosinac 21, 2011, 09:17:15 prijepodne »
a velim jer nije bas nektako velika cjena a fotic je tanak samo sto ima veliku lecu i onu izraslinu za baterije a ja zelim da ima takav zoom i stabilizator slike i HD snima ... ja olympsa koristim vec dugoo i prethodni je bio olympus i prije njega pa mi se svidaju olympusi a ja imam hobby fotografiranja i na moru slikam gustere na kamenu kak se sunca i zmije itd ali s ovim mojim to nije moguce jer ovaj ima x5 optical zoom a guster pobegne kad dojdem blizu... cjena je 2000-2300 kn !
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: olympus sp-810uz
« Odgovori #3 u: Prosinac 24, 2011, 10:44:17 prijepodne »
Dobro ako slikaš guštera na suncu onda je takva kamera još OK. Olympus je doduše krajem prošlog stoljeća izumio "super zoom" kameru i tada je C2100 bio najbolji ili barem među najboljim takvim fotićima no danas Olympus nije ništa posebno u toj kategoriji zato ti kažem da pogledaš što nudi konkurencija i za koje novce. Neki ozbiljniji test sa fotkama bojim se da ćeš teško naći, samo tehničke podatke jer se takvi modeli više ne smatraju za "ozbiljne" kamere, pogledaj npr. na http://www.dpreview.com

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: olympus sp-810uz
« Odgovori #4 u: Prosinac 24, 2011, 21:46:05 poslijepodne »
ja imam 610 uz, isto sve kao 810 samo je zoom 22 a ne 30,al mogu ti reći da nisam još nikada slikao zumirano do kraja,tako da ti taj zum i nije neka presudna stvar,a inače aparat je ok,veliki display,atraktivan izgled,ima sve te gluposti,sve u svemu dobar :up:

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: olympus sp-810uz
« Odgovori #5 u: Prosinac 25, 2011, 18:14:15 poslijepodne »
ima 36x zoom... i dvostruki stabilizator slike
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: olympus sp-810uz
« Odgovori #6 u: Prosinac 26, 2011, 10:43:12 prijepodne »
Baš me zanima kako radi taj dvostruki stabilizator slike  :devil:  MIslim da je jedini razlog što moja povijesna kamera nema dvostruki stabilizator slike nego samo stabilizator slike zato što se onda još nisu sjetili u reklamnom odjelu da to mogu napisati.
Inače ako uspoređuješ kamere po tehničkim podacima pogledaj kolika je najveća žarišna duljina u mm (odnosno 35 mm ekvivalent dotične) ako te prvenstveno zanima slikanje divljih životinja iz daljine to ti je važnije nego koliko X je zoom. Vidi primjer: Taj SP-810 ima po podacima 36X zoom i najveću žarišnu duljinu (ekvivalentnu) 864mm dok moja kamera ima 10X zoom i najveću žarišnu daljinu 380mm - jednostavna računica pokazuje da to nije 36/10=3.6 puta dulje kao što bi možda neki naivac očekivao nego samo 865/380=2.25 puta dulje. Razlika je naravno zato što SP-810 ima širi široki kut, 24mm umjesto 38 na mojoj kameri što daje nedostajućih 1.4X.

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: olympus sp-810uz
« Odgovori #7 u: Veljača 28, 2012, 11:09:11 prijepodne »
ja zadovoljan ... mislim da je dobar za tu cijenu  8)
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2