Travanj 19, 2024, 23:41:18 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: heros efasciatus  (Posjeta: 1560 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline teak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Petrinja
heros efasciatus
« u: Ožujak 10, 2016, 20:24:14 poslijepodne »
kako sam stavio u naslovu imam heros efasciatus ribeke pa me zanima što bi išlo sa njima da malo prošaram akvarij? razmišljao sam o ramirezima ili nečem tako atraktivnijem... Ciklidaši, molim savjete i prijedloge

Offline mirko77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 257
  • Lokacija: Split
Odg: heros efasciatus
« Odgovori #1 u: Ožujak 11, 2016, 01:45:35 prijepodne »
evo sam malo googlao.... "Moguće ih je držati sa ostalim srednjim i velikim ciklidima koji nisu preagresivni. Dakle, rodovi: Geophagus, Satanoperca, kao i vrste: Astronotus ocellatus, Thorichthys meeki, Archocentrus nigrofasciatus, bi trebali biti ciklidi koji mogu dijeliti zajednički akvarij sa Herosima. Malene ciklide kao i druge manje ribe treba izbjegavati jer će postati njihovom hranom. Agresivniji ciklidi, kao Nandopsis octofasciatum i Aequidens rivulatus bi mogli biti prenapasni za Herose, pa je bolje ne miješati ih."

Offline teak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Petrinja
Odg: heros efasciatus
« Odgovori #2 u: Ožujak 11, 2016, 17:14:19 poslijepodne »
hvala na pomoći, naravno ako netko ima sličnih iskustava rado bih čuo!

Offline teak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Petrinja
Odg: heros efasciatus
« Odgovori #3 u: Ožujak 12, 2016, 18:19:21 poslijepodne »
evo čitam svoj post sa kojim sam otvorio temu i vidim da je prilično šturo... pa ovako, da popravim propušteno: do sada sam se većinom bavio skalarima i odlučio sam prijeći na nešto malo drugačije...nakon pomnog odabira nabavio sam herose jer su prilično mirni i sada želim nastaviti u tom smjeru sa ribekima koji su kompatibilni. akvarij ima 260 litara i visok je 60 cm....eto, nadam se da će se još netko uključiti možda sa iskustvom ili savjetima...

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: heros efasciatus
« Odgovori #4 u: Ožujak 14, 2016, 10:56:39 prijepodne »
Bok, satanoperce ili neki od geophagosa su dobar izbor. No, ne za tu velicinu akvarija. Neki od mikrogeophagosa ce biti ok. Mozda nesto iz roda Guianacara. Prouci stanista, temperature, parametre vode.

Malo prouci iz koje regije dolaze te ribe, i sta tamo zivi, pa prema tome odaberi vrstu. Nemoj miksati kruske i jabuke.

Imas kakve slike tih riba i akvarija?
Pitam, posto mi se to cini poprilicno mala litraza za herose. Oni nisu bas malecki kad narastu.
« Zadnja izmjena: Ožujak 14, 2016, 11:04:08 prijepodne od Zorz »