Ožujak 28, 2024, 20:22:15 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Multic - akvarij  (Posjeta: 1306 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Multic - akvarij
« u: Veljača 03, 2016, 21:28:18 poslijepodne »
Pozdrav svima!

Evo da vam predstavim moj mali multi-akvarij...

Akv: 60x30x30 - 54l
Filter: Haqos Expro 500
Rasveta: 13W, usmereno iza akv
Biljke: Mini valisnerija, crypocorine parva i willisii (znam da nije "biotopski", ali meni se svidja)
Hard: pesak, kamenje skupljeno tokom godina i puzeve kucice iz Lidla (puzevi su bolji nego sto sam ocekivao) + nesto dobijenih uz ribice (hvala Zeleni)
Ribice: tuce multica (hvala Zeleni)

Akv je preuredjen a multice, slozen i napunjen negde polovinom 8-og meseca i tako je "radio". Ribice su napokon nabavljene polovinom 12-og meseca.
Dugo sam razmisljao o nabavci multica i sad kad sam ih napokon nabavio vidim da sam predugo cekao. Prelepe male ribice!
Nazalost, akv mi je kod roditelja tako da ih obidjem svaki drugi dan, a izmene vode idu najcesce nedeljom.
Podelili su kucice i zasad sve ide OK.
Zadovoljan sam sa cinjenicom da su sve opuseniji i sve redje se panicno sklanjaju u kucice kad se neko pojavi ispred akvarija.

Evo par slika (cisto da vidite kronologiju):

"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline mirko77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 257
  • Lokacija: Split
Odg: Multic - akvarij
« Odgovori #1 u: Veljača 03, 2016, 23:16:59 poslijepodne »
napokon neka nova tanganyika.....  :zagrljaj:  super izgleda mulitown... ja bi samo stavio crnu pozadinu, sve ostalo za čistu peticu...

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Multic - akvarij
« Odgovori #2 u: Veljača 04, 2016, 07:21:16 prijepodne »
Hvala Mirko!

O pozadini sam i ja razmišljao, ali zasad sam odlučio da će ostati ovako.
Nadam se da će biti još bolje kad sve skupa malo ostari i pohvataju se algice. Dosad nisam imao problema sa sakupljanjem algi... ;)

"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi