Travanj 18, 2024, 20:14:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: mrijest corydoras paleatus - što radim krivo  (Posjeta: 2429 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ruby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
mrijest corydoras paleatus - što radim krivo
« u: Siječanj 07, 2015, 14:25:55 poslijepodne »
Pozz

prije nekog vremena dobio sam 2 corydoras paleatus (prema svim slikama imam par, jedan ima zaobljene (normalne peraje) a jedan ima leđnu i prednje peraje izrazito dugacke (mogu zakaciti slike naknadano) Inace su iste velicine (zenka nije izrazito veca od ovoga s dugim perajama)

Oducio sam ih pokusati razmnoziti prema uputi (http://www.akvarij.net/index.php/slatkovodna-akvaristika-othermenu-43/uzgoj-othermenu-124/156-razmnoavanje-corydoras-paleatusa)

- stavio sam ih u drugi aq 10L bez podloge, stavio anubijas filter i grijac. Voda je izvorska iz Ivanščice.
- hranio sam ih domacom hranom (salata, mrkva, piletina).
- kad sam ih premjestio jednostavno samo miruju i tu i tamo jedan ide gore dole po zrak.
- Jucer sam usisao podlogu i izvadio trecinu vode, iskucio grijac i filter.. temp je oko 19/20

Do sad nikad jos nisam u velikom aq od 120 litara vidio po staklu jajasca. (ODrasli moliy, cistac i sijamac, mali moli i gupy)

U cem je kvaka?

P.s. znam da bi ih trebalo biti vise ali se nikad nisam s time bavio pa evo odlucio nesto promjeniti.

Hvala na svim sugestijama i pomoci

pozz


« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2015, 14:30:17 poslijepodne od ruby »

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: mrijest corydoras paleatus - što radim krivo
« Odgovori #1 u: Siječanj 12, 2015, 06:01:11 prijepodne »
..pod uvjetom da su par i spolno zreli,mrijestit će se..ne treba ih previše ni hraniti u mrijesnom da se ne stvara podloga za gljivice...akvarij treba staviti na neko mirno mjesto,bez rasvjete,bočne stranice omotati sa tamnim papirom(ili novinama),kako bi se par osjećao sigurnije i započeo sa mrijestom...temp. je ok,kao i djelomična izmjena vode što je dodatni stimulans....i još nešto,ženka se prije pokrene ako je sa dva mužjaka,iako se mrijesti samo sa jednim...ako ni to ne upali,onda ipak sačekati da ribe budu malo starije...

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: mrijest corydoras paleatus - što radim krivo
« Odgovori #2 u: Siječanj 12, 2015, 07:43:48 prijepodne »
Samo strpljenja.... Ribe će obaviti svoje kada za to osjete potrebu

Offline ruby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: mrijest corydoras paleatus - što radim krivo
« Odgovori #3 u: Siječanj 14, 2015, 11:39:21 prijepodne »
ah..
samo su mi mirovale u aq i to mi je bilo cudno pa sam ih nakon tjedan dan vratio u aq. nabaviti cu si jos primjeraka pa cu pokusati tada.
Jel uobicajeno da su pretezno mirne na dnu?
Koliko sam ja skuzio imam par.. e sad... kako kaze blackTihi.. strpljen - spasen ;)

ajde

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: mrijest corydoras paleatus - što radim krivo
« Odgovori #4 u: Siječanj 14, 2015, 12:22:31 poslijepodne »
..to je normalno ponašanje,izuzev pred mrijest,kada ženka počne ići po staklu gore-dolje,a mužjaci je prate...

Offline Pscydad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 134
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: mrijest corydoras paleatus - što radim krivo
« Odgovori #5 u: Siječanj 15, 2015, 11:13:14 prijepodne »
Osim svega, na ženkama se pred mrijest vidi da su stvarno pune jaja, krupne su, izgledaju natečeno. Ako to nije slučaj, nemoj ih niti ostavljati u malom akvariju. Inače, meni se uredno mrijeste i ostavljaju jaja na staklu i bilju u velikom, dobro zabiljenom i normalno napučenom akvariju, obično nakon promjene vode. Imam četiri ženke i šest muških u osnovnom jatu i jedno pet malih (oko dva mjeseca). Mrijest traje po nekoliko sati i jaja obično opstanu dovoljno dugo da ih stigneš skinuti (recimo žiletom) i premjestiti u poseban akvarij. Ako ne ciljaš na masovni uzgoj (radi prodaje), svaki put možeš pokupiti dvadesetak jaja, od kojih će ti i bez velikih problema opstati dovoljno malenih. U urednom akvariju za mlađ, razvit će se sva oplođena jaja, ali će neoplođena postati pljesnjiva i treba ih maknuti. Mladi se izlegu poslije pet do sedam dana i prvo žive na ostatku žumanjčane vrećice, a kad ga potroše treba ih početi hraniti. Najbolje sitna artemija, ali meni su opstajali i na mikro hrani za riblju mlađ. Jako je važna higijena dna. Za otprilike dva tjedna mogu se priključiti ostalima.