Ožujak 28, 2024, 23:48:37 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: propadanje mlađi skalara (paučina-plijesan)  (Posjeta: 1063 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline baldovski

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: split
propadanje mlađi skalara (paučina-plijesan)
« u: Rujan 11, 2014, 16:01:17 poslijepodne »
Pozdrav,

U jednom akvariju od cca 70 litara imam uparen par skalara koji redovito polažu ikru na za to predviđeni tuljak. Nakon šta ribice polože jajašca taj tuljak prebacim u manji akvarij od cca 40 litara gdje neposredno uz tuljak namjestim kamen sa zrakom zbog "provjetravanja" ikre.U tom akvariju uz filtraciju malom pumpom temperaturu vode držim na 28 stupnjeva isto kao i što je temperatura vode u akvariju iz kojeg je tuljak prebačen. Već treći put za redom mi se događa da iako vodu tretiram sa mycopurom ipak dio ikre pobijeli (što uredno skinem s tuljka čim primjetim) a nakon šta se iz ostatka jajašaca rode male ribice one nastradaju kroz jako malo vremena od plijesni tj.nekakve paučine koja ih zarobi u klupko i ribica se više iz toga ne oslobodi i ugine. Pokušao sam i sa baktopurom nakon šta se ribice rode ali efekta nije bilo.Moram napomenuti da prije izlijeganja ribica dno akvarija počistim.Ne mogu pronači korak u kojem griješim pa molim za savjet...hvala unaprijed