Travanj 24, 2024, 21:13:02 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: gljivice ili...?  (Posjeta: 2392 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline macondo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
gljivice ili...?
« u: Siječanj 06, 2004, 17:12:00 poslijepodne »


unatrag dva tjedna crne neonke imaju po tijelu bijele pamučne flekice, kako sam ih kupila prije mjesec dana u "Belugu", otišla sam tamo i saznala da su gljivice. kupila sam TetraMedica FungiStop. problem je u tome kaj je već druga kura liječenja gotova, a njima nije bolje! ponašaju se ok, jedu i živahne su al te gljivice su još prisutne i čini mi se da se šire pa počinjem sumnjat dal je dijagnoza točna. povisila sam i temperaturu...(u akvariju imamjoš irodostomuse, koriće i botiu macracanthu i zasad su zdrave, al se bojim da njima ne našteti lijek...). TeNkS
AnaM

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
gljivice ili...?
« Odgovori #1 u: Siječanj 07, 2004, 08:47:00 prijepodne »
Vidio sam to,mislim da se ne radi o gjivicama,niti o bilo kojoj drugoj bolesti,pošto se u ponašanju riba ne primjećuje ništa karakteristično za bolesti,a manifestira se samo na crnim neonkama(H.herbertaxelrodi).Po meni,to je nekakva promjena u pigmentaciji kože koja je morala biti nečim uzrokovana,ali za sada još ne znam sa čim.Bitno je da pojava nije zarazna,te da ribice od toga ne ugibaju.

Offline macondo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
gljivice ili...?
« Odgovori #2 u: Siječanj 08, 2004, 10:50:00 prijepodne »
hvala hrvoje na odgovoru, no čini mi se da su ipak neka stvorenja jer sam jučer skužila na termometru(!!!) jednu takvu fleku pa bum probala s još jednom kurom liječenja, pa kaj bude bude...pozdrav
AnaM

Offline Maro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1466
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik
gljivice ili...?
« Odgovori #3 u: Siječanj 08, 2004, 11:12:00 prijepodne »
Pokušaj uslikati ako je izvedivo
Dubrovnik

Offline macondo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
gljivice ili...?
« Odgovori #4 u: Siječanj 16, 2004, 09:12:00 prijepodne »
hojahoj! misterij je riješen, ipak su bile gljivice, sad su ribice ok. štoviše, upravo zamijetih da su mi se 4 neonkice odvojile od jatai sakrile između drveta i trave. gledam ih kaj sad to one tam rade, kad ono: jedna svako malo ispusti po 1 jajašce, ostale naravno odmah u akciju i papaju, nemrem vjerovati...
AnaM