Ožujak 29, 2024, 08:14:33 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ribnjak i zima  (Posjeta: 6145 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Teich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Ribnjak i zima
« u: Studeni 15, 2005, 00:19:00 prijepodne »
Pozdrav narode zna li tko kako dobro pripremiti vrtni ribnjak za zimu,
nov sam u ovom pa trebam pomoć jer nemam baš iskustva s tim!
Relax men!!

Offline mtomasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 142
Ribnjak i zima
« Odgovori #1 u: Studeni 15, 2005, 09:58:00 prijepodne »


Od-pozdrav narode. Bez uvrede, mišljenja sam (osobno), da fenomanalno živimo, funkcioniramo, u društvu, životu, privatno, kad komuniciramo u stilu "ja sam bolestan, koji je lijek"??


Da je napisano (opisano) kakav je ribnjak (površina, zapremina, dubina bar), imaš li u njemu bilja, ribica (kakvog, kakvih i koliko bar), možda bi mogao odgovoriti kojim podatkom!! Napiši, javi e-mail na PM, nemam vremena visiti na vezi, komunicirati riječ po riječ, za jednu zvijezdicu više.


Pozdrav
mtomasic

Offline Teich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Ribnjak i zima
« Odgovori #2 u: Studeni 15, 2005, 19:56:00 poslijepodne »
Pa može i opis! Ribnjak je volumena od 12000l izgrađen od betona,
njadublji dio je 1,25m,a najplići 25cm, ima nešt bilja (bilje je iz
obližnje močvare,pa trenutno tražim nazvie), prvi put punio vodom u 9
mjesecu ove godine,riba ima oko 40-tak komada( ukrasni
karas,babuška,šarana).
Relax men!!

Offline Teich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Ribnjak i zima
« Odgovori #3 u: Studeni 15, 2005, 20:35:00 poslijepodne »
Evo i slike ribnjaka, oko njega nije jos uređeno jer nisam više imao vremena pa sam to ostavio za proljeće.
Relax men!!

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Ribnjak i zima
« Odgovori #4 u: Studeni 15, 2005, 20:47:00 poslijepodne »


Eto i ja imam ribnjak,pa da ti reknem par saveta,kako sam ja prezimio ribnjak,kod najniže temperature ,koju sam izmertio - 27 stepeni.


Dobro je,da ti je jedan dio ribnjaka dubok više od 1 metara i poželjeno je,da imaš tamo i mulj,da se mogu ribe ukopati u njega.Ja ga u početku nisam imao,pa sam ubacio zemlju. u ribnjaku oko 1 metar dubine temperatura jeste konstantna i iznosi 4 stupnjeva,što je idealno za hibernizaciju riba ilti spavanje istih.Prije nekog ohladjenja valja ribe NE HRANITI,kako bih one bile spremne na hlad.


Prvu sam godinu stavio samo stiropor,onaj koji se kupi baš za te svrhe,no prolečni mi je rezultat bio pogiblija svih odraslih japanki sem jedne.


Drugu godinu sam stavio platične prekate,koje se inače koriste za bazene i imaju tu funkciju,da se led ne skupi skupa i rewzultat je bio:sve živo.Dakle treba obeszbediti ribnjak od totoalnog zaledjivanja,kako bih japanke imale kisika i izmenjivanje ugljen dioksida.


Neki si pomaže i tako,da puštaju da im radi ili vodopad ili nešto slično,kako bih na nekom mestu ne bi došlo do zaledjenja,mada opet proizvodjači pumpa to odsavetuju.Dobije se i girijač,mada kad se upotrebljava grijač.treba kupiti takvog,da bi grijao čitav ribnjak,jer u suprotnom,da bih grijao samo dio ribnjaka,postoji velika verovatnoča pogiblije japanki,jer bi one bile uznmemirtene nekom toplom vodom,pa bi odplivale u -.


A svidja mi se tvoj ribnjak,jer i moj je takav ko tvoj,uvek u radu,nikad završen...