Ožujak 28, 2024, 21:19:22 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: juwel rio 180  (Posjeta: 5783 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
juwel rio 180
« u: Siječanj 04, 2018, 17:07:47 poslijepodne »
pozdrav svima,kupio bih taj juwel rio 180 ali imam nedoumicu,uzeti sa t5 lampama ili led rasvjetom?Vele da svi prelaze na led ,medjutim negdje sam citao tu na forumu da je led rasvjeta puno jaca od ovih t5 lampi,pa bih molio za savjet, ledice štede struju ali ipak savjet dobrodosao,hvala unaprijed

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #1 u: Siječanj 04, 2018, 17:33:17 poslijepodne »
ako ti razlika u cijeni nije problem, uzmi LED...manje zagrijava, manje troši struje, ne mijenjaš lampe svakih godinu dana pa i tu uštediš... Gledaj na to kao na isplativu investiciju...
Što se jačine tiče, pretpostavljam da su Juwelovci  dobro to proračunali , odnosno da je snaga rasvjete podjednaka...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #2 u: Siječanj 04, 2018, 17:33:44 poslijepodne »
Ovak, ne znam kolika je razlika u cijeni ali..... Ako te muci samo jacina rasvjete, uvjek postoji opcija kontrolera. Koji kosta, ali obzirom na ustedu u struji i cijeni samih T5 cijevi koje moras mijenjati i nije tak strasno. A sama LED konzola ti ima isto lumena kao i T5 varijanta tak da tu ne bi trebalo biti problema.
Naravno, ako mislis imati ciklide onda je to previse u bilo kojoj varijanti i svakako trebas kontroler uz LED.

edit: eto, deda se pozurio  :D

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #3 u: Siječanj 04, 2018, 17:52:43 poslijepodne »
puno vam hvala,nasao sam u pet centru, led varijanta 2100 kn, imaju trenutno t5 i led varijantu po istoj cijeni.U aquashopu je led varijanta oko 2400 kn,znaci led :up:

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #4 u: Siječanj 04, 2018, 17:55:19 poslijepodne »
Ovak, ne znam kolika je razlika u cijeni ali..... Ako te muci samo jacina rasvjete, uvjek postoji opcija kontrolera. Koji kosta, ali obzirom na ustedu u struji i cijeni samih T5 cijevi koje moras mijenjati i nije tak strasno. A sama LED konzola ti ima isto lumena kao i T5 varijanta tak da tu ne bi trebalo biti problema.
Naravno, ako mislis imati ciklide onda je to previse u bilo kojoj varijanti i svakako trebas kontroler uz LED.

edit: eto, deda se pozurio  :D

sad tek vidim,ciklidi su u pitanju :up: imate mozda kakav link za te kontrolere? :up:

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #5 u: Siječanj 04, 2018, 18:01:59 poslijepodne »
https://www.ebay.com/itm/132200685704  ne znam jel ovo kaj vrijedi?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #6 u: Siječanj 04, 2018, 18:14:50 poslijepodne »
ne, trebas bas juwelow
http://www.egzotika.hr/hr/led/4050-helialux-led-controler.html
i ako se odlucis za taj rio onda kontroler svakako uzmi kod Matije jer ga nigdje neces naci za tu cijenu

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #7 u: Siječanj 04, 2018, 18:32:43 poslijepodne »
ok ,hvala jos jednom :up:

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #8 u: Siječanj 04, 2018, 19:43:00 poslijepodne »
Ovak, ne znam kolika je razlika u cijeni ali..... Ako te muci samo jacina rasvjete, uvjek postoji opcija kontrolera. Koji kosta, ali obzirom na ustedu u struji i cijeni samih T5 cijevi koje moras mijenjati i nije tak strasno. A sama LED konzola ti ima isto lumena kao i T5 varijanta tak da tu ne bi trebalo biti problema.
Naravno, ako mislis imati ciklide onda je to previse u bilo kojoj varijanti i svakako trebas kontroler uz LED.

edit: eto, deda se pozurio  :D

ovo za ciklide je znaci prejako svjetlo? Pitam  jer bas ne mogu naci neke odgovore

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #9 u: Siječanj 04, 2018, 20:10:42 poslijepodne »
ili ako se moze iskljuciti jedna lampa,izvaditi iz lezista ali je pitanje da li bude radilo svjetlo bez jedne lampe jer sam tu nasao na forumu da je samo jedan prekidac za svjetlo.Malo čudno da je tako ali ako se jedna lampa pokvari znaci da ni druga ne svijetli,

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #10 u: Siječanj 04, 2018, 23:40:40 poslijepodne »
Ovak, ne znam kolika je razlika u cijeni ali..... Ako te muci samo jacina rasvjete, uvjek postoji opcija kontrolera. Koji kosta, ali obzirom na ustedu u struji i cijeni samih T5 cijevi koje moras mijenjati i nije tak strasno. A sama LED konzola ti ima isto lumena kao i T5 varijanta tak da tu ne bi trebalo biti problema.
Naravno, ako mislis imati ciklide onda je to previse u bilo kojoj varijanti i svakako trebas kontroler uz LED.

edit: eto, deda se pozurio  :D

ovo za ciklide je znaci prejako svjetlo? Pitam  jer bas ne mogu naci neke odgovore
pa cuj, ja ciklide nisam nikad drzao, ali obzirom da uz njih ne ide bilje onda ti ne treba niti svjetlo.
Jedna T5 lampa nece raditi sama.

Online Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #11 u: Siječanj 05, 2018, 07:46:31 prijepodne »
Krivo, brisi...

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #12 u: Siječanj 05, 2018, 09:48:53 prijepodne »
Čudno da neće jedna lampa raditi,nisam električar ali je vjerovatno neki paralelni spoj između lampi,valjda

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #13 u: Siječanj 05, 2018, 09:52:17 prijepodne »
Ovak, ne znam kolika je razlika u cijeni ali..... Ako te muci samo jacina rasvjete, uvjek postoji opcija kontrolera. Koji kosta, ali obzirom na ustedu u struji i cijeni samih T5 cijevi koje moras mijenjati i nije tak strasno. A sama LED konzola ti ima isto lumena kao i T5 varijanta tak da tu ne bi trebalo biti problema.
Naravno, ako mislis imati ciklide onda je to previse u bilo kojoj varijanti i svakako trebas kontroler uz LED.

edit: eto, deda se pozurio  :D

gledajući tudje ciklidne akvarije po netu,pa imaju dosta jako osvijetljene akvarije
ovo za ciklide je znaci prejako svjetlo? Pitam  jer bas ne mogu naci neke odgovore
pa cuj, ja ciklide nisam nikad drzao, ali obzirom da uz njih ne ide bilje onda ti ne treba niti svjetlo.
Jedna T5 lampa nece raditi sama.

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #14 u: Siječanj 05, 2018, 09:53:55 prijepodne »
Nisam dobro napisao :rolleyes: gledajući po netu, ljudi imaju dosta jako osvjetljene ciklide

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #15 u: Siječanj 05, 2018, 10:02:01 prijepodne »
pa ne znam kaj je tebi jako osvjetljeno ali.......
Nemas potrebu imati jaku rasvjetu ako ne drzis bilje. Koje se u pravilu ne drzi sa ciklidima. Mozda kakva valisneria ili slicno kaj tak i tak ne treba puno svjetla.
Jako svjetlo je samo problem jer ces imati gro algi.

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #16 u: Siječanj 05, 2018, 12:12:09 poslijepodne »
Pozdrav ja imam Juwel Rio 180 godinama sa t5 varijantama bas sam nedavno mjenjao lampe i sa sigurnoscu je kod mene radila samo jedna lampa jedno pol godine , bilo mi je previse svjetla za nezahtjevno bilje i skinuo sam prednju i ostavio samo jednu da radi tako da ti postoji i ta opcija ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #17 u: Siječanj 05, 2018, 12:19:25 poslijepodne »
Hvala na info-u :up:

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #18 u: Siječanj 05, 2018, 12:46:07 poslijepodne »
IMO, bzvz je za iste novce uzeti T5 jer sama helialux konzola kosta pola toga. Trebala tebi ili ne. Taman i da uzmes kontroler.
A ako bas iskljucivo znas da nikad neces drzati bilje, uzmi samo staklo i slozi neku T8 rasvjetu za 100-200 kuna i jos ti ostane za posteni vanjski filter.

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #19 u: Siječanj 05, 2018, 16:23:12 poslijepodne »
To bi bilo najbolje,ali- treba znati složiti akvarij.Prije par mjeseci sam pitao staklara na Selskoj koliko bi koštalo staklo za 120 litri akvarij, Dobio ponudu od 800kn,8 mm što mi izgleda dosta skupo a još ga treba i zalijepiti.Ne znam kako bi to ispalo jer sam malo gledao po forumu kako to ljudi rade ali jedno je gledati a drugo složiti da ne bude poplave..Ovo gore dobro kažeš,zašto uzimati t5 kad isto košta led,valjda su na akciji :up:

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #20 u: Siječanj 05, 2018, 16:26:11 poslijepodne »
Sviđaju mi se jako ti biljni akvariji,sa malim ribicama,ciklide isto volim gledati pa možda danas sutra i promijenim postav akvarija

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #21 u: Siječanj 05, 2018, 18:14:23 poslijepodne »
A gle, ima ljudi koji na ciklidne mbune zapiče metalhalidne lampe na maksimalno... rastu alge po kamenju, a što ono mbune jedu? :)

Svakak se može igrati... ja ću sad presložiti tangu svoju i gledam neko slabo led svjetlo da mi malo troši i ne radi lampe po 3d pozadini...

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #22 u: Siječanj 05, 2018, 18:34:23 poslijepodne »
je,bas gledam klipove,ima svasta.Ove led koje dolaze kod nas su neke multilux, ledice u prozirnoj neonki

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #23 u: Siječanj 05, 2018, 18:41:16 poslijepodne »

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: juwel rio 180
« Odgovori #24 u: Siječanj 05, 2018, 19:53:40 poslijepodne »
IMO, bzvz je za iste novce uzeti T5 jer sama helialux konzola kosta pola toga. Trebala tebi ili ne. Taman i da uzmes kontroler.
A ako bas iskljucivo znas da nikad neces drzati bilje, uzmi samo staklo i slozi neku T8 rasvjetu za 100-200 kuna i jos ti ostane za posteni vanjski filter.

gledao sam taj kontroler, fino radi :up: