Svibanj 21, 2018, 03:29:06 prijepodneNajnoviji Član: tralala

Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
1
Vrtna jezerca i ribnjaci / Odg: Skimer
« Zadnji post od melek u Jučer u 22:32:23 »
vidjeo sam to kod frenda , on je zadovoljan .. ja lično nisam takvo nešto koristio ..  ukucaj na youtube pa pogledaj najvjerovatnije da ima snimaka kako radi..
2
Vaši morski akvariji / Odg: RedSea MAX NANO
« Zadnji post od trpimirovich u Svibanj 19, 2018, 19:11:42 poslijepodne »
I malo tehnike....

Polaz i povrat za chiller desno, skimmer u sredini, lijevo je filter sock odnosno ulaz od overflowa kao i cijevi od dozirke, u sredini skimmer i LED...

TrpimirovichDesignStudio

3
Vaši morski akvariji / Odg: RedSea MAX NANO
« Zadnji post od trpimirovich u Svibanj 19, 2018, 19:08:44 poslijepodne »
Danas sam konačno, nakon izbivanja zadnjih nekoliko vikenda i tjedana od kuće, umočio ruke u tank i ugodno sam se iznenadio. Dosta toga je probujalo. Montipore digitate su počele tjerati grančice, zoe se raširile. Neke zoe su se same “presadile“ na veliki kamen i u tri tjedna od glave koju sam odrezao naraslo je petnaestak. Sad moram razmisliti da li da ih odmah postružem prije nego se rašire na čitav kamen. Mitrax se ulijenio pa su bubble alge počele rasti brže nego što ih on pojede. Chiller je u pogonu i za sada je OK. Čekam pravo ljeto pa da vidim što će biti na +38°C.

TrpimirovichDesignStudio

4
Vrtna jezerca i ribnjaci / Skimer
« Zadnji post od Maja27 u Svibanj 18, 2018, 19:46:18 poslijepodne »
Da li je netko koristio ovaj skimer. Ako je da li to valja.
5
Ostale slatkovodne teme / Po Poklanjam zlatne ribic
« Zadnji post od EnaBB u Svibanj 18, 2018, 14:34:11 poslijepodne »
Poklanjam zlatne ribice jer se selim a nisam u stanju ponjeti ih sa sobom.

Star su 5 godina i poprilično velike. Naučene su na akvarij ali mislim da bi mogle i u jezero. Moguć je dogovor oko transporta. Važno mi je da odu u dobar dom.
6
Oprema / Odg: Giesemann matrix II dimtec
« Zadnji post od zarkec u Svibanj 17, 2018, 14:28:48 poslijepodne »
evo što sam našao na njihovom netu... koliko to odgovara stvarnosti?
7
Oprema / Odg: Giesemann matrix II dimtec
« Zadnji post od zarkec u Svibanj 17, 2018, 09:05:26 prijepodne »
kako to biva, izvozio me švabo za lampu. no, ok. sad imam priliku za 4*39 w Giesemann. jel bi to bilo ok za akvarij 110*50*50 ili da ipak ganjam 6*39 w?
8
Uređenje akvarija / Odg: veliki 7000 l akvarij nova tema
« Zadnji post od zlatna riba u Svibanj 16, 2018, 07:31:50 prijepodne »
pošalješ sliku tih rupa da dam staklaru izbušit ako imaš i hvala na info za sada.
9
Bla-bla / Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Zadnji post od kinggo u Svibanj 15, 2018, 17:34:32 poslijepodne »
eto, ide polako......
malo mi se cine guste biljke kao takve ali valjda bude OK
10
Uređenje akvarija / Odg: veliki 7000 l akvarij nova tema
« Zadnji post od stomed u Svibanj 15, 2018, 07:53:50 prijepodne »
Sinteticki filter mediji kao siporax npr imaju puno vecu povrsinu koju bakterije mogu naselit ali posto ces imat puno prostora mislim da mozes i plasticne kuglice koristit, njij je lakse cistit, manje su sabijene pa npr mozes usisat ispod njih lakse. Mozes samo i spuzve koristit isto, prvo rjeda za mehanicku pa gusca iza za bio, itd..
Netrebas nista drugo
Preljev napravi, tj nek ti netko napravi tko se razumije, tko vec bude ljepio tank, treba  bit buseno staklo. Dvije cjevi, rupe trebaju.  Tako je najsigurnije i jedino takav preljev se nemoze zaglavit. Ako cijev(i) ide preko stakla uvjek se moze desit da sifon stane
A dolje u sumpu ti pumpa stoji u zadnjoj komori, vraca vodu u tank, tu se stavi mala pregrada tako da u slucaju kad bi i preljev stao, zaglavio iz nekog razloga, nema dosta vode koje ce pumpa bacit gore da se tank prelije, prije ce pumpa ostat na suhom. Tako se napravi radi dodatne sigurnosti mada kad imas 2 cijevi u preljevu jako tesko da ce nesto uci sto moze obje zaglavit, meni se nikad nije ni jedna u puno god
 Str: [1] 2 3 ... 10