Travanj 25, 2024, 09:14:39 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Vulkanit nakon dvije godine?  (Posjeta: 1752 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veseljko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-malešnica
Vulkanit nakon dvije godine?
« u: Veljača 22, 2014, 15:38:33 poslijepodne »
Dvije godine imam kao hranjivu podlogu vulkanit. Zanima me koliko dugo ona može trajati, tj koliko dugo je hranjiva za biljke?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Vulkanit nakon dvije godine?
« Odgovori #1 u: Veljača 22, 2014, 16:19:12 poslijepodne »
mislim da vulkanit nije sam po sebi previse hranjiv.. a to ti sve ovisi, koliko podloge imas, koliko bilja, kako mjenjas vodu i sta unosis u akvarij. i sami unos hrane na kraju zavrsi kao gnojivo bilju a ako nemas puno/zahtjevnog bilja ja nebi mjenjao podlogu sigurno, ima tu posla:)  a uvjek mozes hranit i tekucim gnojivom i/li dodati nesto u samu podlogu pa ju obogatiti, kupovno ili mozes napraviti sam prihranu za biljke.  ja sam u podlogu dodavao osmocote i glisnjak, prilicno jeftina solucija..

Offline veseljko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-malešnica
Odg: Vulkanit nakon dvije godine?
« Odgovori #2 u: Veljača 22, 2014, 16:31:50 poslijepodne »
imam 3L vulkanita na dnu, preko toga imam neko sitni šljunak, jel ima neko gnojivo koje stavim u tu podlogu pa da otpušta hranjive tvari a biljke kroz duže vrijeme?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Vulkanit nakon dvije godine?
« Odgovori #3 u: Veljača 22, 2014, 16:44:03 poslijepodne »
imas takvo gnojivo u obliku tableta za prihranu u pet shopu, a imas i jeftiniju opciju pa da kupis osmocote gnojivo u granulama u nekom vrtnom centru pa to stavljas u podlogu. mogu se nabavit i prazne kapsule pa ih puniti gnojivom, glisnjakom, itd pa stavljati kod korjena biljke.. ima vise nacina