Travanj 25, 2024, 12:34:58 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci  (Posjeta: 7789 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline thorus

  • Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« u: Svibanj 23, 2015, 11:16:21 prijepodne »
Inače, sva sredstva koja se prodaju akvaristima nemaju (i ne moraju) imati ispisani sastav (na proizvodu).
Problem je što se firme koje prodaju/zastupaju bezobrazno reklamiraju u stilu magičnog pripravka koji rješava sve probleme.
Vrlo često ta "sredstva" su iznimno skupa, a zapravo im je sastav običnih (tzv. "bulk" kemikalija).
Kad se kupuju u neakvarističkim dućanima, ili kad se pripravljaju samostalno od kemikalija koje se mogu kupiti u običnim dućanima cijena im je i 100 puta manja.
Mene osobno jako nervira taj konzumerizam od strane nekih trgovaca/zastupnika- kupi gnojivo, pa buknu alge, pa kupi sredstvo za uklanjanje algi, pa kupi sredstvo za uklanjanje ostataka sredstva za uklanjanja algi itd.
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2015, 15:57:23 poslijepodne od thorus »

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #1 u: Svibanj 23, 2015, 14:28:46 poslijepodne »
Slažem se s tobom kako bi rekli djelomićno iz jednostavnog razloga što je malo kemićara koji se bave akvaristikom.
a onda još manje biologa koji će razumijeti ili znati što i kada u kojem obliku primjeniti.
Dakle za takve proizvode su se opredjelile specijalizirane firme koje imaju znanstveike sa svih potrebnih podrućja,kao i terenske istraživaće,koji donose zapažanja sa biotopskih podrućja i onda se napravi plug &play proizvod za široke mase i komercialnk dostupne proizvode koji su provjereni i optimalno usmjereni,i imaju uputstva i mjere predostrožnosti
kod nekih firmi bolje kod nekih slabije ovisno i iskljućivo  o strućnosti timova i dobroj namjeri pojedinih proizvođaća,a to opet ovisi o tradiciji,strunosti,financijama  i sl.
kad bi svi sve znali i mogli onda ni tvoje radno mjesto ne bi postojalo jer priroda nudi sve što je potrebno za ljećenje,pa ni Pliva ne bi trebala kemićare ;)

Dakle sve ima svoje zašto!

Dakle ponta ovakvog pojednostavljenja nekog podrućja je zaista uvredljiva za granu koja se bavi akvaristikom,a i sam sebe kompromitiraš i svoju djelatnost,kada ljude upućuješ na nešto što po zdravlje može biti opasno - ako se ne rukuje na ispravan naćin.
To je ko da kažeš narkomanu da mu ne trebaju heptanoni jer postoji korijen biljke koji se može naći u prirodi i riješava te ovisnosti :)
i naravno  raste,ali je daleko i teško dobavljiv.....samo se bolje ćuva nego KOKA :D :D
Ili prodaje se  droga pod osvježivać prostora i kako ga puk koristi.

Mislim da u najmanju ruku nisi dobronamjeran,kad ne strućnim ljudima sugeriraš nešto što ne razumiju i mogu imati ćak po svoje zdravlje štetnostj.

Ja po ovom tvom obrazloženju mogu shvatiti samo kao poruku ,nemojte kupovagi ništa pogotovo što zastupa moja fjrma i ljudi nemojte kupovati ama baš ništa što  je gotov proizvod,koji je skup jer je neko uložio u taj prozvod sve gore navedeno!

Dakle nemojte kupovati aute,televizore,mobitele,SUMAMED,Andol  8) jer naravno sve to možete sami napraviti i to za 100 puta jeftinije 8)

Kako ovakve poruke shvati osim kao jal protiv uspješnosti,jer da nije tako svi bi bili sve i raj na zemlji bi još samo mesiju ćekao :D :AkTer: :klap:

Ps.
meni je osobno kod nas uzor Tedesci,Rimac,Todorić i sl., a tebi ? :)

Pišem na pametnom telefonu :D pa isprika ako ima grešaka a ja sam dalekovidan i stara škola :up:

To smo mi Hrvati :up:
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2015, 14:41:16 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #2 u: Svibanj 23, 2015, 14:56:16 poslijepodne »
Još bi samo dodao
akvaristi
pogotovo REEFeri nemojte ni slučajno kupiti JBL BIO NITRAT EX jer jedino ovaj je jedinstven i radi drugačije i "pobio" je koralja i koralja  ;) :D :D
svi drugi koji se trebaju vrtit ko ringišpil i samo tako rade posao to ,je to :up: :up:

Ali JBL bješte ljudi od toga glavom bez obzir :D :D :D
Te hrane ,kemije,oprema ma to je napravilo svjetski genocid,pobilo pola akvarija na planetu :klap:
A SICCE a to je druga priča pa to struju pušta i kod susjeda,ne mogu ljudi televizor gledati,u akvariju ribe pretvori u bolonjez
A Juwel...ma to vam uopće nije staklo to vam je najlon smrznuti i drži ga pljuvaćkka  :D :D :D :D
 
Bit će nama bolje,ali u mjesecu LIMBURGU :up: :D :D :D :zagrljaj:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #3 u: Svibanj 23, 2015, 15:28:18 poslijepodne »
oš bi samo dodao  :roll:
akvaristi
pogotovo REEFeri nemojte ni slučajno kupiti JBL BIO NITRAT EX jer jedino ovaj je jedinstven i radi drugačije i "pobio" je koralja i koralja  ;) :D :D
svi drugi koji se trebaju vrtit ko ringišpil i samo tako rade posao to ,je to :up: :up:

Ali JBL bješte ljudi od toga glavom bez obzir :D :D :D
Te hrane ,kemije,oprema ma to je napravilo svjetski genocid,pobilo pola akvarija na planetu :klap:
A SICCE a to je druga priča pa to struju pušta i kod susjeda,ne mogu ljudi televizor gledati,u akvariju ribe pretvori u bolonjez
A Juwel...ma to vam uopće nije staklo to vam je najlon smrznuti i drži ga pljuvaćkka  :D :D :D :D
 
Bit će nama bolje,ali u mjesecu LIMBURGU :up: :D :D :D :zagrljaj:

PS.
nešto gledam kao i svemu kod nas nešto mi fali na ovom forumu ,pogotovo na čelnim pozicijama -?

tražim pa ne vidim ljude koji bi bili kompetentni za ovakav forum po struci,osim gospodina s kojim se prepucavam čiji veći  :)
npr. biolizi,ihtiolozi,geolozi,parazitolozi,bakteriolozi,bihevioristi...pa čak bi kod nas dobro došla i KRIPTOZOLOGIJA ;)


Također bi volio da se kada se god iznose neka riješenje po sistemu DIY varijante
1. da se iznese gdje se to može kupiti-ne linkovi-adresa prodajnog mjesta
2.koliko košta količina za akvarij od cca 500 litara
3.kako se priprema
4. kako se postupa ukoliko dođe do neželjenih efekata
5. kako se preventivno sanira nastala šteta,uzroci i dr.
6. iskustva takve primjene (osobna)
7.učinak na duži period
8.također i odgovornost onoga koji daje preporuku za puštanje pojedinih supstanci u promet
9.naputak o zaštiti onioga koji će time rukovati,te naćin i preporuka kako zbrinjavati takva sredstva (pogotovo koncentrate)
10. način i zaštita u smislu preporuke kako ne bi kao neodgovorni pojedinci ugrozili prirodu ili namjerno ubili neku životinju-

Tada bi to bio posao i ja bi ga osobno podržao kao akvarista-hobista-profesionalac.


Kao što sam tisuću puta rekao,a kao što sam i dotičnom gospodinu "Thorusu" na upit da li bi moja firma DDL distribuirala HR proizvode za akvaristiku-teraristiku ?
Što sam odgovorio ;
Da nitko sretniji od mene,ukoliko se ispune svi kriteriji koji moraju zadovoljavati ;

1 kvaliteta
2 karakteristike
3 neometanu dostupnost na tržištu
4 prihvatljiva i konkurentna cijena


Idemo ljudi delati....manje brbljati i svi bu mo imali više i LEVI i DESNI :) :up: a akvaristi najviše,jer se budu mnogi od hobista i zaposlili u takvoj TVORNICI  :)

A tek onda idu pravne struke da nam osiguraju nesmetan rad i kompetenciju ;)

Ako neko ima želju i volju da imamo svoje HR proizvode ONDA TO BUDITE SIGURNI DA SAM TO JA !

SAMO PAZI SAD OVO !

Samo pod uvjetom kvalitete minimalno Njemačke,dosljednosti SICCE-a i želji za JAPANSKOM kvalitetom i filozofijom.
Tada će nam sva vrata biti otvorena :up:

ps.
i bez HR jala ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #4 u: Svibanj 23, 2015, 15:30:47 poslijepodne »
oš bi samo dodao  :roll:
akvaristi
pogotovo REEFeri nemojte ni slučajno kupiti JBL BIO NITRAT EX jer jedino ovaj je jedinstven i radi drugačije i "pobio" je koralja i koralja  ;) :D :D
svi drugi koji se trebaju vrtit ko ringišpil i samo tako rade posao to ,je to :up: :up:

Ali JBL bješte ljudi od toga glavom bez obzir :D :D :D
Te hrane ,kemije,oprema ma to je napravilo svjetski genocid,pobilo pola akvarija na planetu :klap:
A SICCE a to je druga priča pa to struju pušta i kod susjeda,ne mogu ljudi televizor gledati,u akvariju ribe pretvori u bolonjez
A Juwel...ma to vam uopće nije staklo to vam je najlon smrznuti i drži ga pljuvaćkka  :D :D :D :D
 
Bit će nama bolje,ali u mjesecu LIMBURGU :up: :D :D :D :zagrljaj:

PS.
nešto gledam kao i svemu kod nas nešto mi fali na ovom forumu ,pogotovo na čelnim pozicijama -?

tražim pa ne vidim ljude koji bi bili kompetentni za ovakav forum po struci,osim gospodina s kojim se prepucavam čiji veći  :)
npr. biolizi,ihtiolozi,geolozi,parazitolozi,bakteriolozi,bihevioristi...pa čak bi kod nas dobro došla i KRIPTOZOLOGIJA ;)


Također bi volio da se kada se god iznose neka riješenje po sistemu DIY varijante
1. da se iznese gdje se to može kupiti-ne linkovi-adresa prodajnog mjesta-PO MOGUČNOSTI PRIMARNO HRVATSKE FIRME
2.koliko košta količina za akvarij od cca 500 litara
3.kako se priprema
4. kako se postupa ukoliko dođe do neželjenih efekata
5. kako se preventivno sanira nastala šteta,uzroci i dr.
6. iskustva takve primjene (osobna)
7.učinak na duži period
8.također i odgovornost onoga koji daje preporuku za puštanje pojedinih supstanci u promet
9.naputak o zaštiti onioga koji će time rukovati,te naćin i preporuka kako zbrinjavati takva sredstva (pogotovo koncentrate)
10. način i zaštita u smislu preporuke kako ne bi kao neodgovorni pojedinci ugrozili prirodu ili namjerno ubili neku životinju-

Tada bi to bio posao i ja bi ga osobno podržao kao akvarista-hobista-profesionalac.


Kao što sam tisuću puta rekao,a kao što sam i dotičnom gospodinu "Thorusu" na upit da li bi moja firma DDL distribuirala HR proizvode za akvaristiku-teraristiku ?
Što sam odgovorio ;
Da nitko sretniji od mene,ukoliko se ispune svi kriteriji koji moraju zadovoljavati ;

1 kvaliteta
2 karakteristike
3 neometanu dostupnost na tržištu
4 prihvatljiva i konkurentna cijena


Idemo ljudi delati....manje brbljati i svi bu mo imali više i LEVI i DESNI :) :up: a akvaristi najviše,jer se budu mnogi od hobista i zaposlili u takvoj TVORNICI  :)

A tek onda idu pravne struke da nam osiguraju nesmetan rad i kompetenciju ;)

Ako neko ima želju i volju da imamo svoje HR proizvode ONDA TO BUDITE SIGURNI DA SAM TO JA !

SAMO PAZI SAD OVO !

Samo pod uvjetom kvalitete minimalno Njemačke,dosljednosti SICCE-a i želji za JAPANSKOM kvalitetom i filozofijom.
Tada će nam sva vrata biti otvorena :up:

ps.
i bez HR jala ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline thorus

  • Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #5 u: Svibanj 24, 2015, 09:27:17 prijepodne »
Ne želim ulaziti u polemike.
A i valjda je prekršeno 10-tak pravila ovog foruma.
Pravila:
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=92795.0
Od izravnog prepucavanja, bezobraznog reklamiranja, politike, pa do "vikanja".

Samo jedan očiti primjer:
Citat:
No ono što sam ti htio savjetovati jer ljudi uvijek pitaju koliko to traje-ONOLIKO KOLIKO GA PUNIMO ! -?

kAKO TO ZNATI ?
Uzmemo JBL SiO2 TEST i sve znamo  ;) u ovom slučaju

Offline thorus

  • Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #6 u: Svibanj 24, 2015, 16:27:47 poslijepodne »
Postoje iznimni trgovci - dobronamjerni voljni pružiti dodatnu informaciju.
Svaka čast delbiju, bradi iz Zoo Vilija, Vladeku iz Zoo Cityja, ali takvih je jako malo.
Trgovci su tu da prodaju stvari.
Što više to bolje za njih.
Posebice se ističu kemijski "pripravci".
Postoje testovi, zatim pripravci koji uklanjaju nešto (neki spoj - npr. silikate), zatim gnojiva (mix određenih spojeva - npr. fosfate), te sredstva za poboljšanje kvalitete vode (reguliraju određeni spoj - npr. pH) itd. itd.
Par činjenica:
- testovi su često neprecizni i netočni (posebice ovi jeftini koji se temelje na obojenju).
Evo tu je jedan od nedavnih lijepih primjera:
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=99478.0
- pripravci koji uklanjanju nešto, vrlo često uklanjaju sve neselektivno, pa tako pripravak koji se zove "Uklanjivač silikata", osim silikata uklanja i druge tvari, sve anione ovisno o afinitetu ionske smole koja se koristi - pa tako "uklanjivač silikata" može uklanjati fosfate, nitrate itd..
Članak o ionskim smolama:
http://nzic.org.nz/ChemProcesses/water/13D.pdf[/i]]http://nzic.org.nz/ChemProcesses/water/13D.pdf
- korištenjem takvih pripravaka se može stvoriti disbalans u vodi koja može uzrokavati lančanu reakciju npr. boom algi ili slab rast i propadanje biljaka.
- onda se dodaje gnojivo koje pospješuje rast biljaka, sastav gnojiva je često neprecizan i previše se dodaje (primjer toga je napisao svojevremeno brada - da uporaba određenog gnojiva izaziva rast algi i uz njega se preporuča koristiti/kupiti sredstvo za uklanjanje algi).
- onda se stvara dodatni disbalans pa se preporuča koristiti sredstvo za bistrenje vode.
- korištenje tog sredstva zapravo uklanja gnojivo (npr. FFM uklanja gnojivo) pa onda nema nikakve funkcije i baca se novac.
- sredstvo za snižavanje pH ne djeluje u tvrdoj vodi
Svaka od ovih stvari je poprilično skupa.
Npr. spomenuti FFM je suspenzija zeolita i bočica košta 60tak kn. Tu na ovom portalu je izašao vrlo lijepi znanstveni članak u kojem je opisano što je zapravo FFM:
http://www.akvarij.net/index.php/slatkovodna-akvaristika-othermenu-43/kemija/780-easy-life-ffm-ili-fluid-filter-medium
suspenzija  koncentracije 40 g/l  zeolita (60-80%klinoptilolita i 40-20% mordenita)
Ja istu suspenziju pripravljam sebi za 100injak puta manju cijenu.
Da me se ne shvati pogrešno, nisam protiv pripravaka, dapače i sam ih koristim.
Ali trudim se razumijeti što i kako koristiti.
Jedno je preporučati korištenje beskorisnih pripravaka, a drugo korištenje pripravaka koje su višestruko jeftiniji u diy varijanti.
Jako lijepi primjer mogućnosti priprave gnojiva u diy varijanti se može naći tu na ovom forumu.

Zaključak: bitno je poznavati (kemijske) principe, pa onda koristite pripravke ciljano na uzrok (trgovci tu ne pomažu, oni zarađuju).

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #7 u: Svibanj 24, 2015, 17:01:13 poslijepodne »
Krivi ti je koncept teorije. To što nešto košta 100kn ne znači da je trošak za "to nešto" 100 kn već se tu naplaćuju i znanje i tehnologija izrade potrebni za dobivanje gotovog pripravka. Osim toga svaki industrijski proizvod prolazi kontrolu kvalitete i sastava, dok kod DIY varijante toga nema, odnosno svatko odgovara za sebe.

Ako si ti sam sposoban prirediti i napraviti otopine kakve su potrebne tvom akvariju onda BRAVO  :klap:, ali zato što netko ne zna ili ne želi se potruditi oko toga onda nemoj kriviti masone, iluminate i trgove zašto je nešto skuplje u takvom obliku.
Svako znanje i rad se naplaćuju, ne znam zašto bi tu akvaristički pripravci bili iznimka.

Inače jako mi ide na živce to "prirodno" i "sam znam napraviti sve bez obrazovanja" način razmišljanja jer kao farmaceut se naslušam toga svakodnevno i jedino što mogu reći je da ima više štete od koristi s tim!
X

Offline thorus

  • Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #8 u: Svibanj 24, 2015, 17:52:33 poslijepodne »
Nisi uopće razumio moj post.
I napomenuo sam da nisam protiv pripravaka dokle god su korisni.
Osim toga ne okrivljujem nikoga.
Znam ja što je "added knowledge", ali ovo nije primjer toga.
Otopinu za čuvanje pH metra zovu "Special solution for pH metar", a najobičnija je 3 M KCl.
"Filter fluid medium" je suspenzija zeolita, a "SilicatEx" je jaka anionska izmjenjivačka smola.
Zastupnik je tvrdio da je SilicatEx zapravo "obična željezna hrđa".
I kakvim ti sad pričaš kontrolama kvaliteta.

E sad da ti ja reklamiram homeopatski pripravak kao nešto vrhunsko - ugrađeno znanje, tehnologija, ind. proizvod koji prolazi sve kvalitete bla. bla. košta 100 kn i liječi sve!
Tvrdim da je potrebno podići razinu znanja (kemije) i kritičnog načina razmišljanja i to je sve!

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #9 u: Svibanj 24, 2015, 18:27:43 poslijepodne »
To što predstavnik neke firme nema pojma što prodaje to onda odražava ozbiljnost same firme, u te rasprave neću ulaziti jer svi nastoje prodavati svoju maglu na najbolji mogući način s "najboljom namjerom".

Ono s čime se ne slažem je tvoje "zašto prodaju maglu pod zlato" odgovor je jer mogu!

Otopinu za čuvanje pH metra zovu "Special solution for pH metar", a najobičnija je 3 M KCl.
Ja ne znam koliko košta takva otopina, ali 500g krutog KCl je 70ak kuna iz čega se mogu dobiti 2L 3M otopine KCl. Kod svega navedenog treba napomenuti kako taj KCl mora biti izvrsne čistoće da bi služio za čuvanje i kalibraciju pH metra, a takav KCl se ne prodaje fizičkim osobama koliko je meni poznato zbog potencijalnog krivog korištenja (eutanazija životinja).

Da sumiram, lijepo je to da su neki proizvodi banalne soli s vodom, ali su skupi i upakirani pod nekim šmensi imenom - zašto bi to čovjek kupio? jednostavno jer ne zna sam to napraviti ili jer ne zna da je to najobičnija glupost! Tu onda uletavaju predstavnici/trgovci koji imaju "spiku" ali ne nužno i znanje i onda ljudi to kupe. Nije za kriviti trgovce jer budala na svijetu ima dosta i uvijek će i biti!

Slažem se s tobom da ljudi nemaju pojma kemiju, ali trebamo li se sad mi boriti protiv svijeta zbog toga?! naravno da ne!

Samo za tebe:
"dajte mi sodu bikarbonu bez aluminija" 

X

Offline thorus

  • Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #10 u: Svibanj 24, 2015, 19:03:27 poslijepodne »
Samo za tebe:
"dajte mi sodu bikarbonu bez aluminija"
Pa jesi im prodao takvu? Specijalnu bezaluminijsku. Iskreno sumnjam. Vjerujem da si pojasnio ljudima što im prodaješ.

A i tu je bilo od koloidnog srebra pa do homeopatije.
Niti ja ne želim uopće ulaziti u rasprave s ljudima na taj način.
Bio sam zalokao topic, pitao mišljene drugog moderatora/admin i on je rekao da bi volio čuti moj odgovor na nečije tvrdnje.
Pa sam ga odlokao i splitao.

Ipak se ne slažem sa tobom da su ljudi glupi i da takvi trebaju ostati.
Ima pametnih ljudi, te ljudi koji su voljni proučiti, svi smo bili neznalice u jednom trenutku, uključujući i tebe i mene.
I nas su varali i obmanjivali. I nisam se baš dobro osjećao tada.
Ne znam možda sam radio predugo na Faksu, i mislim da trebamo educirati ljude.
Pojasniti.
Previše je tu poluistina.
Zato sam i prije par godina napisao par članaka na ovom portalu.
Mislio sam da ih nitko ne čita, ali se ispostavilo da je bilo odjeka.
To je valjda moja "borba" kako ti veliš.
Držati ljude u neznanju nas vodi sjevernoj koreji, a tamo ne želim biti.
Dobrodošao!  ;)

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #11 u: Svibanj 24, 2015, 23:38:27 poslijepodne »
Probat ću biti kratak i direktan,jer vidim da je ovaj smjer isključivo poznat redakciji i određenoj grupaciji,što se gura meni ali ja znam ko sam,
što sam,što predstavljam,koga đ(čega) i zašto!
Sada ću objasniti priču koja se provlači cca 10 godina na ovom forumu i izgubila je u tom periodu veliku kompetenciju i članstvo baš radi ovakvih upadica sa "zaštitnim obrazloženjem" ;)
Naime ja kad pišem pišem sve iz glave i na onoj razini koja će prosječnom akvaristi sugerirati o kakvoj se približno vrsti kemije radi,jer kad se spomene "kemija" onda su svi skeptični i jasno s razlogom jer je malo kemičara ili onih koji ju razumiju da bi "kemijali" pa se služimo približno poznatim nazivima sličnih ili približnih materijala kako bi dali do znanja da nije neki bučkuriš koji niktko ne želi u svojoj zdjeli.

Pa kad spominješ ljude koje znaš,probaj znati da ta referenca osim onih i Zg-a (starim igračima) nije poznata pa mislim da ti je ovaj vid reklame i pokušaja satisfakcije u ovom slučaju bezvrijedan,zašto? pa većinu koju si naveo znam i ja i što sad ? :)
Ne razumijem što si htio reći time kada si prozvao troje od bar 1000 djelatnika iz branše u HR-pa ja pitam tebe koga reklamiraš i u kojem interesu,a koga s kojim pravom i saznanjem omalovažavaš od njih 997 ?
Pa te pitam kakva je to reklama bradi iz Zoo Vilija, Vladeku iz Zoo Cityja-tko ju plaća i gdje?
Što je Ivan iz aqua shopša tuntlek,ili možda Dragec iz pet centra,ili možda,ili možda Hrvoje iz Pande,ili Komadina iz Pet cluba,ili Marko Dekleva iz MrPeta.....dokle ćemo i što ćemo,koga to imamo na gušteraći!!!!
Zaboravljaš da ja znam više od svih relevantnih čimbenika na ovom forumu i pet shopovima-znaš li koji je moj posao?
Ili ti samo smeta to što radim?
Znaš li koliko sam ja akvarista Fresh a koliko REEF ?
Koliko amater ,a koliko profesionalac ?

Reći ću ti nja kako to ide;
idemo od kraja pa unazad 10 godina... ;)

Igrom slučaja naveo si EASYLIFE i onda još i LINK-zgodna reklama  :up:
pitanje-poznaješ li još koji sličan proizvod i razliku između njih ? :) ili znaš samo taj....?
Neki dan me pitao Renta koji je moj interes,pa evo protupitanja sa odgovorom !
Onaj tko promiče BIOTOP,NUTRICIONIZAM,Savjetuje i daje riješenja jer je poznati akvarista i uspješan U HR,kako u Freshu tako i u REEF-u!
Neki dan si ušao u raspravu o nekom elementu iz REEF smjera i nakon toga navodiš da ne znaš koje su optimalne(prirodne) vrijednosti ali si uletio jer sam ja u igri :klap:
Koju si poruku poslao?
Idemo dalje kada se treba lječiti riba koje ljekove "prepisujete" SERA -ne vidim da da je SERA u oglašivačkom plaćenom podforumu ;) :klap:
No na žalost SERE sa ljekovima na žalost više nema U HR bar onima koji su dobro radili isto kao i JBL,no ko je čuo za JBL...što ćeš sad?
Da ti ja kažem kada me je jedan g. sa akvarij neta kontaktirao želim li da on na blogu piše o našim proizvodima i za to hvala bogu treba financijsku pomoč :klap: :klap: :klap: reko hvala ne treba mi imamo PLAĆENI PODFORUM i o našim proizvodima piše NAŠ akvarista sa pazi sad ovo 37 godina staža u slatkoj,REEF 11 godina ,amater 22 godine,profesionalac 15 godina :) 8)
I što sad?-sad zovi SERU  :up:
Dakle imamo pobjednika :up: :D :D :D
Ajmo dalje vidim da se na ovom forumu reklamira ,a nije PLAĆENO ! ILI možda je :)
TETRA,SERA to već vrapci na grani znaju(mada čast firmi (jer je jedina u zaostatku za nekoliko koraka iza JBL-a)ali ima dobrih stvari :up:
pa onda idemo malo do JEBAO,pa ebay,ATI,TUNZE,reef octopus,pa ma nema smisla nabrajati  i pitanje ko plaća te reklame??? i kome?

Ispada da se kod nas baš moraš praviti glup i nevješt da bi uspio u gluposti i posle se čudio -KO JE KRIV,JA SAM KRIV,TI SI KRIV -KO JE KRIV :D :D :D

Mogu te "shvatiti" kad ja pričam kao akvarista o proizvodima koje koristim i nemoj zaboraviti iste i zastupam,a NE
zastupam jedno a radim sa drugim ili ničim ;) :D :D
Ali onda tu i tamo uleti netko koga je iz duge tame prosvjetlio JBL proizvod ili SICCE (dobro tu ne to je tehnika) ;) to nije tvoja struka ,opipljivo je i danas gotovo da nema konkurenciju :) i čovjek navede ko za vraga sve što ste mu savjetovli,skoro raz...je cijeli akvarij i podjeli iskustvo ali JBL NEEEEEEEEEEE-to je Tabu na slobodnom forumu  :up: :klap: :klap: :D :D
I što sad čovjek ode i pitanje oće li se vratiti :'(kad vidi u što se upustio :up:
No dečka ne znam ali bi ga  rado počastio ma gdje bio ja putujem i poznajem cijelu Hrvatsku,a sada i dragu mi DEŽELU!
Tako da ponuda za pivkana ili što već uvijek vrijedi,za sve dobronamjerne i čestie iskrene AKVARISTE :up:

Sa druge strane znam da ti je to struka,ali nemamo li neki zakon o kemijskim elementima za slobodnu prodaju ;) NISI MI ODGOVORIO?
Btw ja sam svojedobno hhtio kupiti Kalij klorid treba mi za kupaonu  ;) :D i gle vraga neće ga nitko prodati NE SMIJE ako nisam pravna osoba koja se time bavi :'( :'( :klap: :klap: :klap: 8)
Sad se ja pitam ko to dila i od kuda enormne kemijske preparate na ovom forumu,ko ima interes i koji je postotak u igri,jer bogati farmaceuti kud nas truju još i ribe "opskrbljuju ":D :D :D

Pa tako to malo o reklamama ;) i poštivanju pravila ovog foruma
Inače za silikat ex je pravi link  ;) neče te ugristi  ;)
OVDJE https://www.jbl.de/en/aquatics-freshwater-products/detail/3204/jbl-silikatex#info

Pa onda neki dan bi jedan od moderatora da mu ja "pišem" kemijske i fizikalne analize radova za ono što je mogao naučiti preko NG-a samo da želi,pa bi frustracije liječio na meni i uzimao meni dragocjeno vrijeme kao ti sada :klap: :klap: :klap:

Gospodo imate-kupite knjige učite :up: ne coppy paste na forumi se vidite svašta piđše :D :D :D

I onda još za kraj kad već ovako ljepo časkamo,molim moderatora-e da mi objasne iz PRAVILNIKA !
1 ŠTO I TKO SMIJE PISATI KAO AKVARISTA g.mizerak je u ovom slučaju AKVARISTA,DDL ZAGREB samo reklamira,opisuje,educira i kaže gdje se i što može nači  :)
2.ako ne onda molim da se obrišu svi postovi DO SADA koji sadrže IME bilo kojeg PROIZVODA-PROIZVOĐAČA !
3.Da se obrišu svi LINKOVI koji upućuju na REKLAMIRANJE NEKOG proizvoda,a nisu u plaćenom forumskom djelu SPONZORA! ;)
4.Da se napišu svi elementi koji su preporučeni za akvaristiku,a nisu akvaristički proizvodi već se preporučuju na KUPNJU u SLOBODNOJ PRODAJI-gdje?Tko i Kako ? AKO JE SVE SLOBODNO !

Usput meni je nestalo Kalija u MOM MIZA REEF-u,pa bi molio adresu trgovine gdje mogu kupiti jedno kilu- dvije jer ne znam koji je vrag da mi u KORALJNOM AKVARIJU NESTAJU TRACE ELEMENTI ;) :'( :'( :'(

Evo ovo treba shvatiti ozbiljno jer smo u nekim djelovima prešli granicu zdravog ukusa i kada pišete pravila onda ih se i držite !

ps.
Nisi mi odgovorio što je sa Heptanonima,ANDOLOM,SUMAMEDOM  ima li kakva zamjena u slobodnoj prodaji ;) ili je to sveti gral 8)
Ili možda ne bi bilo zgodno da netko iz PLIVE vidi da radimo na GENERICI ;) :D :D :D

Dakle ili se bavimo AKVARISTIKOM ili se pozdravimo sa mozgom,kako bi ti rekao jer TRGOVCI,a još k tome TRGOVCI-AKVARISTI i još nepotkupljivi....uuuuuuuuuuuuuuu  ubit će nas ta pošast ;)

Razmislimo o Pandorinoj kutijici jer čačkajući po rupi može izletiti MEGALODON - hranu su mu našli prije par godina PATULJASTI KIT -ŽIVU ;)
a mislili ljudi izmro 8)

PS.
Ja ne pričam o onome što ne znam IZ PRAKSE !
Nemoj ni ti o REEF-u u kranju ruku je degutantno.

I kad ste se već okomili na mene  braćo MODERATORI:) PA KOLKO VAS IMA :D :D :D :D

samo polako TO SAM Ssamo JA Goran Mizerak REEF EXPERT ;) :up: :klap: :klap: :klap: :klap:

Pa kad oćeš nekog okriviti radi to ko muškarac,moraš imati stav i stil-ovako izgleda svakom imalo pametnom da je ovo brod bez kormilara,a jedro STE-SMO davno izgubili !

SAD ME INTERESIRA JER ISTINA PODLJEŽU čo-BANU ;)
Ili ćemo smiriti strasti pa igrati pošteno,jer nekome će žuć i gušterača iskočit ,a vjerujte to neću biti ja  ;)ž

ZAPAMTITE OVO SVI  8)
Nema boga iznad mene ,a niti sam ja ispod njega. boga MI!

I još nešto,kada ćete gospodo prestati ubijati DISKUSE???
Tražim po netu ali nikako da nađem link sa ono
ide krava Rio Negrom,rikne,srce joj ispadne u vodu,smiksano NARAVNO :) i nahrani sirote DISKUSE  ;)

LP
Mudrost je majka prirodnih :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #12 u: Svibanj 24, 2015, 23:49:31 poslijepodne »
I još nešto kada nešto brišete,onda ostavite BIT da ljudi znaju o čemu pričamo i kako pričamo 8)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #13 u: Svibanj 25, 2015, 08:36:55 prijepodne »
btw kada pričamo o nećemu kako nešto radi zašto to radi i kako riješiti probleme;

dobronamjerni ,iskusni,provjereni napišu to ovako,ne sastav jer je ovo proizvod koji je namijenjen za AKVARISTE ne za KEMIČARE ;)
A sastav ako nekog interesira onda će mu to otkriti prijatelj koji se razumije u to i reći di da kupi takav sastav ili mu dati naputak kako da ga napravi i naravno kao što u kemiji nema ni jedne "štetne " supstance za ljude i okoliš možete svašta s time,bacajte u odvod,nemojte kod pripravaka koristiti nikakve mjere zaštite i ako vam se nešto dogodi...e onda autor kaže niste me razumijeli ILI niste nešto dobro zamiješali  :D ?

No ovo je BIT i provjerena učinkovitost kao i za sve ostale proizvode način primjene,učinak i nus pojave nalaze se transparentno napisane uz svaki proizvod  :up:

JBL SilicatEx
Solves problem of diatom algae
Eliminates the algae nutrients
silicate and phosphate from fresh and saltwater
Absorbs up to 5000 mg SiO2
For 200 – 400 l
• Filter granulate to reliably remove silicate from fresh water and
saltwater.
• Thereby eliminating the basic nutrients of undesirable diatom (brown
coating), which often occurs when fresh water is added.
• Monitored by JBL SiO2 Silicate Test
• Also eliminates phosphates, limiting the growth of other algae.
• Simple to use with net bag provided.
• For use in all JBL fi lters from the CristalProfi range as well as all other
fi lters with containers for fi lter material.
• Creates conditions similar to the natural biotope.
Instructions for use:
Where does the silicate in mains water come from?
Silicon is one of the most common elements in the world. As a result
of the weathering of silicate rocks, silicon is washed into surface and
ground water in the form of silicate. Depending on the composition of the
rocks in a particular area, the mains water will contain varying amounts
of dissolved silicate. Mains water can contain up to 40 mg/l and, on rare
occasions, even more. Silicate is non-toxic and there is no threshold set
in the regulations governing the quality of drinking water.
What is the signifi cance of silicate for the aquarium?
The signifi cance of silicon for aquariums is as a nutrient for algae
(diatoms), some aquatic plants (e.g. hornwort), as well as sponges
(e.g.Tetraxonida) and many other invertebrates. When a new aquarium is
set up, the fi rst sign of settlement is a brown coating of algae (diatoms).
Because of their skeleton of silicon, this algae is slightly rough to the
touch, clearly distinguishing it from slimy algae. This coating disappears
when the aquarium is run in and suffi cient competition from other algae
and micro organisms has established itself. This also signifi cantly
reduces the amount of silicate in the water. Filtering through JBL
SilicatEx prevents the occurrence of this algae. Any coating of diatoms
quickly disappears through fi ltering with JBL SilicatEx.
We recommend the following values:
Freshwater: approx. 1 mg/l to 2 mg/l can be tolerated.
Saltwater: max. 1 mg/l-REEF značajka-dakle Jadran,vodovod i sl. ;)
Important note:
JBL SilicatEx may lower the carbonate hardness, thereby also lowering
the pH level indirectly. Therefore, it is advisable to monitor carbonate
hardness, especially at the beginning of the treatment. In case the
carbonate hardness drops below the desired level, it is recommended
to raise the alkalinity by adding JBL AquaDur for freshwater aquariums
or salts for salt water.
UK
If there is no reduction in the coating after more than two weeks of
fi ltering through JBL SilicatEx, it is fairly certain that the coating is not
diatom but rather bacteria which do not process silicate as a building
material. It is not possible to remove these bacteria (reddish or bluish
coating, normally referred to as slimy algae) by eliminating silicate, from
the scientifi c point of view. Such coating can be combated by increasing
the oxidation-reduction potential and eliminating organic nutrients
(siphon off sediments, give less food etc.).
It should also be mentioned that diatoms, like all other algae, need
phosphates as a nutrient, too. It can also be the case that no diatoms
occur in aquariums with a considerable level of silicate because the
amount of phosphate is too low. In addition to absorbing silicate, JBL
SilicatEx also absorbs phosphates, thereby reducing the two vital
nutrients of diatoms at the same time. The basic nutrients of other algae
are also eliminated simultaneously.
Application:
Fill JBL SilicatEx into the net bag provided and rinse briefl y under
running water to remove any particles rubbed off in transport. In the
case of JBL External Filters in the CP e range, remove the central cutout
section in one or more foam pads (F3 in the fi lter description) and
place JBL SilicatEx in a net bag in the remaining foam ring. In other
external fi lters, place a net bag of SilicatEx between two layers of foam
or fi lter fl eece. In JBL Internal Filters of the CP i range, fi ll SilicatEx
directly into the fi lter basket available as an accessory, rinse briefl y in
running water and place the fi lter basket in the bottom module of the
fi lter. SilicatEx can only be used in other fi lters if there is a provision for
the use of bulk fi lter material.
Biological settlement on the surface of the product can reduce the
absorption capacity of JBL SilikatEx. After one to two weeks in
operation, the material should be washed in running water, kneading it
slightly to remove any biological settlement. High levels of phosphate in
the water reduce the capacity of the material to absorb silicate.
Replace when tests with JBL SiO2Test or JBL PO4Test show no
indication of further reduction in the silicate or phosphate levels.
Contents: 500 g / 400 ml
62549 00
JBL GmbH & Co. KG
67141 Neuhofen
Germany

Lp
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #14 u: Svibanj 25, 2015, 08:59:01 prijepodne »
Tako "trgovci" opisuju svoj proizvod oni koji lažu i obmanjuju ,a pardon OVO JE PROIZVOĐAĆ,btw JBL nema svoje labaratorije-tamo sam vidio neku ekipu u bijelom,sigurno su došli raditi povremeno sa šumarskog ogranka-skidanje kore.
Ali gle čuda nisu naveli koji je to materijal-i u proizvodu,baš se pitam ZAŠTO ?
Inače svi proizvodi za domaćinstvo,konzumaciju i sl . imaju ama baš sve "napisano" no ne bi to bio problem kad bi radili ono za što se prodaju pa ispada da je danas sve isto -?

No poznajem jednog "poznanika" inaće inžnjer kojem je sve isto(EINHEL,MAKITA,AEG) inače tehnička struka radio u telekomunikacijama...više ne radi,valjda je sve ISTO,a neko traži razliku jer da je sve isto BILI BI SJEVERNA KOREJA i MI i ROBA ;)

Neki su možda ISTI ja sam različit :D :D i volim različitosti i dok ih bude bit će prosperiteta,kod nas bi svi htjeli biti isti i zato kaskamo jedno 50 godina za prosjekom svjeta,ali sve ZNAMO ,A NIŠTA NE RADIMO I NIŠTA NISMO NAPRAVILI i sa ovakvim prepucavanjima NEĆEMO GOSPODO nikad ništa ni napraviti.
Osim iznimaka no ONI SU RAZLIČITI i u manjini 8)-ONI RADE I IZVOZE :up:jer kod nas nemoš podat ništa kad je sve BULK kemija imamo mi jeftino iz KINE-to su proizvodi SAMO TAKVI :up:

To što nema garancije obično,što stvarno samo oni znaju što je unutra,kad meću u dječje igračke sirovine koje ne bi metnuo ni susjedu ,šta tek meću u AKVARIJSKE PRIPRAVKE-pa pseće meso im je dobro-ZAŠTO GA NE BI JELI ? :D :D
Mi smo ljubitelji životinja :klap: :klap: :klap:

Nitko o KINI ništa kod nas o tome,MA ona je jeftina i dajte ljudi si pomognite :klap: :klap: :klap: 8)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #15 u: Svibanj 25, 2015, 09:01:57 prijepodne »
E sad idem delat ono od čega se živi i što će nekome pomoć i pomaže :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline thorus

  • Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #16 u: Svibanj 25, 2015, 11:01:00 prijepodne »
@gmizerak
Jako je teško čitati tvoje postove.
Koja je to struja svijesti.
Zapravo, ne razumijem te.
Nitko nije protiv JBL niti Sicce-a niti bilo čega što ti zastupaš.

Čovjek se javio sa savjetom, kako je riješio problem s kojim se susreo u svom akvariju.
Koristio je Silicate Ex i riješio problem.

Ja sam mu zahvalio i pohvalio studioznost.

A ti si mu počeo drobiti o potrebi za testovima, za stalnim korištenjem (što više to bolje).
Onda si krivo informirao da je riječ o "običnoj željeznoj hrđi"!
I počeo pisati o koječemu, usput se reklamirajući:
Citat:
No ono što sam ti htio savjetovati jer ljudi uvijek pitaju koliko to traje-ONOLIKO KOLIKO GA PUNIMO ! -?

kAKO TO ZNATI ?
Uzmemo JBL SiO2 TEST i sve znamo  ;) u ovom slučaju


ps.
svaka kanta ima dno  :D :D

No kao što si i sam zaključio ,a sve piše na proizvodu željezni oxid skida i fosfate,pa treba naći mjeru  :up:

Na što je on lijepo zahvalio i rekao da je riješen problem, da ne trebaju testovi:
Citat:
SiO2 test mi je nepotreban kad imam zivi tester smedje boje u akvariju koji je nepogresiv i free  ;)

Za zivotni vijek se ne bunim, specijaliziran medija koji traje 8+ mjeseci je super, da je 6 mjeseci dobro je.


E tu sam se ja uključio.
I objasnio o čemu se radi.

Ovaj tvoj ispad mi je nejasan!

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #17 u: Svibanj 25, 2015, 12:26:50 poslijepodne »
Drago mi je da vidim razum na horizontu :up:

Naime ja sam govornik i imam premalo vremena da provodim više vremena na forumu,pa pišem da što prije pokušam ono što na predavanjima znam raditi i po nekoliko sati,ovdje u par rečenica....to je nemoguće za kvalitetno objašnjenje zato ide između redova i to je kako ti kažeš teško loviti,no ja držim sve u glavi i ne idem po citatima i traženjima ko je što kad rekao od riječi do riječi,no...
Dakle kako i na koji način ,a mislim da je kratko i jasno najbitnije reći što je još potrebno čovjeku koji je napokon došao do riješenja i da zna da taj nesretni pripravak ima i KAPACITET ,a pošto kod nas nitko ništa ne MJERI jer kako ti kažeš sve je marketing i netočno ;) zato sam čovjeka uputio da mjeri da zna da će jednog dana VREĆA BITI PUNA i da ako ima iste resurse SILICIJ  će opet napraviti svoje ....
dakle samo zato VIŠE da zna što i sa čime treba računati  :)

Ja nemam vremena svakom pojedino objašnjavati što i kako nešto na nešto djeluje,kako to riješiti i sl. i nije mi to neka BRIJA,
oni koji ćitaju DDL ZAGREB znaju osnovne stvari ,oni koji ne čitaju NE MOJE POSTOVE (knjige) LUTAJU ,
a pazi sad ovo SANDUČIĆI MI PUNI ...zašto ?
JER NEKI ČLANOVI NE ŽELE DA SE VIDI ŠTO I KOGA PITAJU,a ja moram iz svih navedenih razloga svakom pojedino objašnjavati što,kako,gdje!!!!!!!
Jer član ne želi da se svađa sa ovakvim sra....ma >:(
I što Mizerak glumi Isusa jer želi svima pomoći DA U INTERESU SVIH !...PA NEDA MI SE BRATE ! 8)

Umjesto da pišemo ovdje meni se mobitel pretvorio u KLON FORUM,oK MENI JE TO POSAO,ali postavljam pitanje kome je u interesu
tjerat ljude ako je već otvoren kao javna ploča gdje će se iznositi iskustva,gdje kupiti,što kupiti i kada će se tražiti čija etiketa može ,a čija ne može....
Jer ako je to tako gospodo onda ovo nije akvaristički forum već ,INTERESNI ali NE TRANSPARENTNI i prešutno Uvjetovano namijenjen PODOBNIMA !!!! koji su to i ko to ima obraza ??????

I onda ja kao akvarista nosim jeb....i križ zato što sam akvarista i vidi vraga još je i trgovac :klap: :klap: :klap:

Pa kome da se ja klanjam i zašto ?

Ja sam u životu sve sam stvarao,svojim znanjem,iskustvom i radom !
Ja nemam putra na glavi i slobodno šećem svijetom ,nikom nisam dužan,a bogami ni meni nitko nije ostao dužan-zato sam takav kakav jesam .
Ono što ne znam pitam i naučim jer mene su tako učili,a učili su me da je znanje majka đepa i da ga je ljepo prenjeti POTREBITIMA-nikako NAPAČENIMA !

Nadam se da se neću morati sa istim pričama objašnjavati za 2,5 ili 10 godina jer i ovo dobronamjerni znaju unazad 10-ak godina.

Mizerak pomaže-ne odmaže !
Ja imam malo poveću odgovornost iza sebe da bi se igrao sa nečim za što nemam potrebe :up:

A ono što zastupam i BIRAM je ono što vrijedi ,a ne što će mi netko DATI !

nadam se da će se svijest promijeniti na dobrobit svih i ne se loviti za sitnice ,već riješavati KRUCIALNE STVARI I PROBLEME :up:

lp
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline thorus

  • Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #18 u: Svibanj 26, 2015, 09:27:34 prijepodne »
Trgovci prodaju.
Znanstvenici imaju tendenciju da objasne principe.
Nebitno im je tko je proizvođač.
Bitno je dobro razjasniti znanost iza fenomena.

@g.mizerak
Kad se već meni uporno obraćate.
Ponovo sam pročitao sve napisano.
Mogu samo zaključiti da imate golemi ego i veliku taštinu.
Reakcije koje ste ovdje pokazali su reakcije isfrustriranih i nemoćnih ljudi.
Posebice zazirem od ljudi koji o sebi pričaju u 3. licu, i koji sebe smatraju vrhunskim ekspertima i imaju potrebu svima drugima dijeliti savjete.
Iako kemičar po struci uopće ne zalazim na morsku akvaristiku koja je još kompleksnija od slatkovodne jer se ne smatram kompetetnim (nemam morski akvarij).
To više čudi što ste u živo bili sasvim ugodan sugovornik koji je pružio sve tražene informacije.

Par savjeta:
Pročitajte pravila foruma!
Uvažavajte sugovornike!
Na topicu namjenjenom sponzorima pišite o svojim proizvodima (koje zastupate) koliko god hoćete!
Pišite malim slovima, pristojnije je!
Smanjite uporabu "smajlija" kontraproduktivni su!
Fokusirajte se na "ontopic" temu, pričate o svemu i svačemu i teško je pratiti o čemu uopće pišete!
Kad želite dati informaciju možete paste-ati link, ne morate copy-pasteat web izvor!
Pomaže kad pročitate što su prethodnici na topicu napisali.

Što se mene tiče, ovo je zadnji put na ovom forumu da se vama obraćam!

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #19 u: Svibanj 26, 2015, 16:11:30 poslijepodne »
A što da ti odgovorim kad si sve rekao,
Drago mi je da ti se sviđa jedna moja strana,no u svijetu kakvom živimo ni pet strana nije dovoljno...no.
Moja reakcija je bila na akumuliranu "podobnost" i obratno na ovom forumu,te preljevanje i skretanje pažnje,sa biti.
Meni je drago da si kemičar i da imaš znanja o kemijskim tvarima i ne bi bilo dobro da nije tako,ali shvatimo da na proizvod koji se vani prodaje i troši normalno,jer radi kod nas se banalizira i ide priča "to možeš kupiti u špeceraju" ja sam pitao ,gdje,kako i dalje nisi dao odgovor.
Ja također volim DIY i to kao tehničke struke vrhunske stvari izrađujem,i cijeni DIY kod drugih sposobnih ali kvalitetan i funkcionalan te estetski DIY.
Ali sa kemijom se baš ne igram ako nemam sve relevantne čimbenike,pa zato koristim provjerene proizvode za takvo riješavanje problema.
A ti se odnosiš o takvim proizvodima kao da se malte ne nalaze u pekari i gle trgovci te varaju!!!
Pakako bi ti reagirao da tebi netko na taj način omalovažava struku.
I što da ja kažem? :klap: :klap: pa ne, moramo jednom reći dosta,nije to frustracija pa nama ide fantastično kao i meni osobno,
Zašto?
pa zato jer imamo kvalitetne brandove,provjere(osobno) na nizu akvarija,cijene su kod nekih kao i vani ,neki trgovci su gramzivi-na to ne mogu-mo utjecati.
Ali na nepotizam moramo i možemo utjecati-šutnja nije zakon ;)
Sorry na smailićima ali su mi tako dragi jer diraju u bit čovjeka i on ih osjeća...

Ja nisam zlopamtilo ali imam stav(uz njega mora ići ego jer ako nema ega,di smo ko u politici "psi laju karavane prolaze",a narod čeka bolje dane..kako,zašto,što smo poduzeli.

I bez ljutnje ja tvoju titulu ne osporavam i ne vrijeđam,nemoj ni ti moju(pa ni trgovaca),moja  koja btw službeno glasi "prodajni savjetnik" bitna razlika za onog tko ju razumije i poznaje značenje.
Dakle nemoj se dati vrijeđati i omalovažavati ali nemoj to ni drugima raditi,ne potkopavati nešto za što nemaš razloga i činjenica jer ima stara uzrečica koja je zločesto bezobrazana ali ima poruku a glasi "čovjek ponekad ne zna gdje je više šupalj gore ili dole".

Tako da smo ovdje puno rekli i pitali!
Odgovora smo dobili malo i puno toga prešutili!
Dakle uvijek vrijedi ona stara "život nije što zamišljaš već što ti se događa"-John Lenon
Sve je rekao ali ništa time nije riješio  :)

Nije da moja mora biti zadnja ali na "pitanja" uvijek rado odgovaram-to mi je na kraju i posao :up:

Lp
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #20 u: Svibanj 26, 2015, 16:24:26 poslijepodne »
Citat:
ja sam pitao ,gdje,kako i dalje nisi dao odgovor.
Kemika za kemikalije, ali prodaje samo na kile i pravnim osobama  8)

Koliko sam ja shvatio thorus ne omalažava tvoju struku, kao ni ja, ali ni ja ni on ne volimo kad netko hvali svoje jer "svatko svog konja hvali" bez da zna osnove tog proizvoda.
Ti ne znaš osnove kemije, bez obzira što si sve ono što si gore napisao. Ako znaš kad se nešto koristi ne znači da i razumiješ zašto se to nešto koristi i zašto to nešto djeluje. Znati nije uvijek isto što i razumijeti!
Vidio sam post kod slika-nešto gdje pišeš kako nemaš iskustva sa zeolitima, a oni jesu jedno te ista stvar kao i ono što stoji u naslovu teme.

Radim malu digresiju, neki dan slušam prodavačicu u mulleru kako uvjerava ženu kako je baš neka krema dobra za nju, baš ta je ph neutralna i ne šteti koži - naravno da prodavačica nema pojma da neutralni pH je 7, ali da se za kožne pripravke uzima izohidričnost od 5,5, dakle ta krema je blago kisela ali je prodavačica daje pod "neutralna" jer na kremi tako piše iako ona to nije!

Poveži konce!
X

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #21 u: Svibanj 26, 2015, 19:08:36 poslijepodne »
Ma sve pet što se tiće kemijskog poznavanja ali ja nisam kemićar i naravno da za tako dubokim ulaženjem bi bio apsurd da sada idem istraživati na što i kako reagira željezni sulfat ,a kako zeolit koje su im mane,a koje su im prednosti.
To rade stručnjaci na pojedinim podrućjima.
Niti je bitno akvaristu znati takve detalje već da li radi ili ne,to je najbitnije,a banaliziranje oko kreme i ph e to je već druga prića i tu razinu ako ne piše na kremi kako će znati,ako piše e onda je problemu.
ali ono što je u akvaristici bitno je da se znaju osnovna kemijska i fizikalna svojstva,ali ne i od kakve plastike je napravljen kanister,ali da je kvalitetom postojan i nakon 5 godina to je bitno.
Dakle nemojmo odvlaćiti vodu na mlin di nam paše,meni nije to struka,a bogami ni 99% akvarista i kada bi svi znali sve detalje,već bi davno bili u svemiru..
Dakle kemićari u Jbl naprave proizvod moje je da ga isprobam i vidim kako radi u praxi,ako radi i daje rezultata to je to.
Sad se može povući paralela da kod nekog radi kod nekog ne,i sad ide prića šta si stavio kad si stavio,a niko ne traži da se poštuju svi elementi koji su vezani i ispravni za akvaristiku,od dekora pa do kemije...
Evo Thorus kaže da se ne razumije u morsku,
pa nisam ni ja školovan biolog ali idem uvijek od izvora i ćitam
kakva je voda kompletan sastav,kakav je okoliš u kojem nešto živi i onda mu dajem sve što treba ,ništa polovićno i uz iskustvo rezultati su tu,a za kemiju se brinu proizvođaći u koje imam povjerenja samo iz razloga što sam se uvjerio po sistemu probe.
Bilo bi jako dobro da imamo javne zakonske analize bilo kojih proizvoda iz svih segmenata pa bi onda to bio posao.
onda bi ljudi znali stvarno da li su dali novce za puno manju vrijednost,ali toa nema,zašto,da se možemo igrati.
Jer nema analize,nema kategorizacije.
jedina kategorizacija je iskustvo i dobra namjera proizvođaća i trgovca.
Tako da ti meni možeš prićati o ionima do imendana,meni je bitno da li radi ili ne i kako
To je poanta,a osnove i šire osnove ali biologije u ovoj branši treba znat,ali kemijska svojstva apsorbera ne tolikoj mjeri osim osnove.
Da nije tako onda ja iza sebe ne bi imao uspješan akvarijski staž.
Dakle priroda i morski nisu teški samo joj treba dati što joj pripada i to je poanta.
Dakle slušanje i iskustvo.



život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #22 u: Svibanj 26, 2015, 20:50:01 poslijepodne »
S obzirom da sam pisao na mob pa isprika ako ima grešaka ali ne mogu odoliti izazovu,
naime taj izazov ima ime a zove se licemjerstvo-zašto?
ja sam pitao ,gdje,kako i dalje nisi dao odgovor.
Kemika za kemikalije, ali prodaje samo na kile i pravnim osobama  8)


Naravno i još treba napisati za koje pravne osobe!
dakle ovdjej e evidentno da se krše mnoga pravila kako struke,tako i zaštite potošača,konzumenta i na kraju samog korisnika koji je dobio pojašnjenje od osobe koja(se poziva na struku) bez imena i prezimena i širokoj masi nudi mogućnost u vidu rješenja problema po jeftinijoj opciji,ali čovjek nema iza sebe garanciju ako ne daj bože krene nešto po zlu po njegovog ljubimca za ljude manja šteta ali za za korisnika doći će do pitanja ;
Gdje ste to kupili?
Tko vam je to prodao?
Na čiju preporuku ste sredstvo koristili ?
Na osnovu čega je pušten preparat ili kemijsko sredstvo u ovom slučaju u promet osobama koje nisu ovlaštene da rukuju sa istima bez deklarirane i službene procedure ovlaštene od strane pravne osobe koja mora stajati iza takvih radnji?

Di to ima za kupiti,ah ne mogu ja isfurat će mi netko koga znam da radi u branši i sl.
Ja na ovom forumu imam Ime i Prezime -Goran Mizerak,
sad postavljam pitanje kada se preporučuju kemijski pripravci ovdje na forumu pod nick imenom,tko će snositi konsekvence na gore navedena pitanja?
Sad je to Željezni sulfat,sutra će se neko dosjetiti pa će koristiti šta ja znam cijanid za dezinfekciju i sl.

a licemjerju nigdje kraja,idemo dalje na ovom forumu kad neko ima problema prvo su savjeti ovo ono nitko ne pita što je unutra,zašto je unutra nego ,ovak,onak i kaj bućkuriš i ode akvarista...jer pričamo o molekulama  umjesto o biologiji ,geologiji i kemiji osnovnoj vezanoj za ovo područje,kako stvarno riješiti problem i zašto je nastao?
I što sad nekom se (kaže meni u ovom slučaju) povrijedio ego ? ne nije meni nego toj osobi smeta moje prisustvo i uspješnost mene i moje firme na ovom području,ljudi to prepoznaju jer malo ih se opeklo od mene i mojih preporuka, što ja znam nitko,ali od "stručnih" savjeta ovdje o kremama i ph faktoru nitko se nije pomogao.
No da nekom opako mrsim račune što me pitao Renta koji mi je interes da moj-naš interes je da budemo kao što već i dugo jesmo uspješni,kvalitetni i dobro namjerni-tržište je to prepoznalo !
Kome smeta ,a uvijek malima jer bi svi po babi i po stričevima,a foleri neka plaćaju ;)

Bit će ovo dugo štivo.....
Kad pričamo o trgovcima,sad ja pitam jesu li i veterinari trgovci?-jesu naravno?
Pa kako ovaj vid struke ne prepoznaje tj. ne zna ili zna jako malo o nutricionizmu?
Ali jako dobro prepoznaje rabate i odgode plaćanja! :D :D ;)
a tako kategorizira preporuku robe koju prodaje!-dakle pustimo priče o trgovcima,pa na kraju svi su ovdje trgovci samo se ne vidi jasna namjera,ali se vidi i netko kome smetam sad to otkriva!
To ste vi tražili gospodo ne ja
Kako jedan veterinar koji je na lošem glasu sve rješava i proljeve i ukočenja,kolike,temperature-sve inekcija (sedativ) :klap: :klap:
znate kak ga-ju zovu Mr. inekcija :up:
Jel to struka,jel mogu pričati o ovome naravno da mogu(shih-tzu) osobno iskustvo i znate zašto sam u pravu,jer odem po drugo mišljenje (pas je imao proljev(kolike)-a koka dijagnosticirala oštećenje kičme :klap: :klap:
Pa gle ovo odem na vet .faks a tamo moj šogor stručnjak do Beča i natrag (profesor,docent i šta ti ja znam koje sve titule nema-ali sve NIKAD OKALJANE  ;)u oftamologiji,kirurgija specijalizirana kralježnica i glava 8)
Tko je on,pa svi znaju,samo je jedna takva osoba u Hrvatskoj,bez skromnosti,oni koji imaju veze sa strukom znaju ;)
Drugi dan šogi ustanovi da je pas ok, da su samo kolike u igri,a naš Lux ili Luka od milja malte već trebao po invalidska kolica.
Dakle super struka-trgovac,dakle kukolja ima u svim porama društva :'(
Pa tako kategorizira preporuku robe koju prodaje!-dakle pustimo priče o trgovcima,pa na kraju svi su ovdje trgovci samo se ne vidi jasna namjera,ali se vidi i netko kome smetam sad to otkriva!
To ste vi tražili gospodo ne ja.

Onda odemo u drugu branšu,a di me nađe :D :D strojari :up:
Zastupnik za huskvarnu! moj omiljeni garden alat oduvijek :up: :up:
,idem ja kupit kosilicu,moja riknula getriba 8 godina,Honda motor radi ko i prvog dana,ali noge ne slušaju :D pa reko 2000 soma popravak,reko za 5 somića upiknem novu ,a getribu ću na ovoj popraviti kad budem imao vremena...I tako ja panjevima sve ispričam i kažem koji model i dođem po nju za tjedan dana....
I sad ide priča,a ja sa ženom (svjedok)
Pamti-te imam 8 godina jednu kosilicu,sve znaju ;)
A da li vama treba baš ovaj model?
recimo imamo ovu sa Brigsovim motorom-povoljnija je,ja panjkoti a u koji ku...ac da skupljam travu(nema košare)..nije slušao...aha,pa dobro dođite da vam objasnim osnove...-ti si dečko lud i pitam ga da li je osim pričanja naučio slušati >:(
Pa da ali ovo je novi model,pa ti si idiot čovječe ovo je kosilica sa hondinim motorom GVC 170(kojeg ima 8 godina i kasnije se ispostavi da znam više od servisera..strašno,ima getribu,kreni stan i varijabilni gas,malč,skupljanje i trava sa strane-di je problem....ok smiri se balavander i stavlja ulje ja tamo platim.
Kad veli mali nakon 5 sati dođite da vam promjenimo ulje ,ja reko jesi ti lud ja ću iz Zagorja tebi furat kosilicu ,a ulje promjenim uz pivu,10 min...
Reko nagnem je (nije to brigs) :D :D iscuri ulje,stavim drugo i pjevaj!
Kad čuješ drugog irvasa nesmijete okretati motor ,zalit će se mašina,ja kuham pogledam mašinu da Japanac nije što pronjenio ali Japanac može samo na bolje..
Pitam ja a kako vi vadite ulje na,kaže na vakum,a ja a slitine ako ih ima...pa nema ;) ;)
Ma ja reko daj čovječe kosilicu i idi u PM.
Odem pogledam mašina ista,pogledam uputstva nutra ljepo piše ulje se mijenja nagne mašina i to je to.
Dakle u ovom slučajun nisu pročitali ono što piše u njihovim uputstvima-struka-današnja :D :D :D
Znaš kad ću više kupiti išta kod njega,bez obzira što znam što trebam-na nigdarjevo..

I tako pustimo se trgovaca u svakoj branši ima kukolja pa tako i u kemijskoj,
da me neće netko uvjeriti kada se plasira nešto na tržište i zna se za što će služiti,da li to prijavite nadležnim tjelima jer smatrate da je kontraproduktivno ili se razmišlja o plaći i poslu ;)

Čast izuzecima i poštenima,ali po stanju nacije veliki broj hoda bez obraza na žalost,a Hrvatska je samo ogledalo ovakvih nepoćudnosti jer bi se svi sa svime bavili i bili najpametniji...a ne ide

Dakle da ne prićamo zašto krava ne nosi gaće,ajmo pričati o
Biotopu,geologiji(kakav dekor da kakav ne),kemiji,da ali o štetnosti pojedinih komponenti na biotop,a ne o molekularnoj fizici i kako prevariti sustav,prehrani(nutricionizmu),kako pravilno i adekvatno hraniti ribe i sl.
To je bit akvaristike,a ne koji ion koliko drži,pa kak ti znaš koliko drži ako ga nemaš sa čime izmjeriti??

Dakle gospodo(kemičari) ako želite pričati o kemiji onda vas molim da objasnite u JBL-u njihovim kemičarima zašto varaju akvariste,ako vi smatrate da ih varaju.

A ja ću po 500-ti put ponoviti JBL ima vrhunske proizvode,JBL radi u interesu akvaristike (naravno i osobne) jer samo budala radi badava!
JBL ima stručnjake na svim poljima,ima više proizvoda od svih konkurenata zajedno nu branši,inovativni su ,kvalitetni i dobro namjerni.
Da ja stojim iza toga jer u 10 godina nema proizvoda kojeg nisam isprobao i da ne znam kakav je.
Osim igračaka to ostavljam Kinezima(brodovi i avioni :D :D) ne znam što im to treba ali dobro....ima nas svakakvih

Ne uzimam ono što znam da je kod drugog bolje i u čemu je specijalizant SICCE -pumpe-za akvaristiku NO1 na svijetu-ajde pobij tvrdnju :) 
sa druge strane da li znate tko je patentirao prvi lijek za Ichthyophthirius multifiliis ???
Pa JBL,a svi lupaju po Tetri,peri ,žderi (osim Sera-OK -ali je nema...nema je više,ali JBL ima
Šatro se traži Bactopur direct (nema ga kod nas) ,a za JBL FURANOL nitko nije čuo na forumu :D :D :D :D
Malo prozirno to sve,ali prije ili kasnije sve bude jasnije i sljepci progledaju,ako je žena dobra :)

Na kraju krajeva zašto je Toyota korola najprodavaniji model na svijetu,a kod nas Golf?
Zašto ja samo vozim Japance?

Zato je su dobri,kvalitetni,dosljedni ,trajni ne idu po servisima osim na žalost onih 30% dijelova koji moraju biti Evropski radi cijene(carine)....
da je tome tako uvijek sam bio alergičan kad mi kažu PRVA UGRADNJA djela -odmah znam da nema veze sa Japanom,pa tako u 12 godina sa svojom Toyotom servisa još vidio nisam(samo redovni,ulje i kočnice),ali zato od prošle godine 11 mj. kočnice uzeom (PRVU UGRADNJU ATF -Njemačke) i što cijuće mi ovih dana nešto,neugodno mi je Toyota je bešumna,odem do frenda,gledamo,kad ono buraz pa tebi se pakne odljepile od odloge,tu strši pa struže po disku......
To te ja pitam ATF made in germany,6 mjeseci,pola skinuo pola bacio :klap: :klap:
To je materijal i to su trgovci koji preporučuju mrak proizvod :up: :up:
Ali što nemaš iskustva imaš struku pa joj vjeruješ,a ovaj ne zna što je jutros jeo...

Zato pustimo se pustih priča i primimo se akvaristike,imam,a valjda i vi nešto radite ili ćemo se do imendana častiti sa mađioničarskim trikovima o zečevima,a trebali bi se baviti AKVARISTIKOM !
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #23 u: Svibanj 26, 2015, 21:56:16 poslijepodne »
Pucaš ko kokica  :D

Nitko (barem ne ja) nije napao JBL ni tebe, ali koliko vidim ti sad daješ krive primjere za sve - pouka tvog pisanja je zanemarimo neke profesije jer nitko ne radi svoj posao kako treba osim nekih?! Tako sam ja shvatio što je pisac napisao, ali možda je samo pisac htio reći da su jastuci placi, ne znam 8)

E sad ću ti ja nešto napisati vezano za lijekove u akvarijima jer to je moja osnovna struka i moja diploma. Kad vidim kako ljudi ubacuju antibiotike (metronidazole, eritromicine i sl) u akvarije bez prvo se savjetovati sa VETERINAROM a ne NEUKIM NARODOM! Zašto "neukim narodom" jer osim školovanih nitko od ovdje prisutnih ne zna mehanizme djelovanja i brojne nuspojave vezane za lijekove, a posebno za antibiotike koje se po ovom forumu bacaju na kile kad god ribi zasvrbi palac. Pod nuspojave ne mislim da proljev kod ribe, već javljanje rezistencije kod bakterija u akvariju pa kad se "akvarist" razboli od "nepoznate bakterije" i nakon toga organi počnu otkazati tko će biti kriv? Farmaceutska industrija?!

Protuargument tome je - jeli se tko razbolio? nije (možda) još, ali ako se samo jedan razboli to potvrđuje moje nerviranje.

Dakle ponovit ću sličnu stvar od posta gore, to što je netko koristio neki antibiotik za nešto i to što je njemu pomoglo ne znači da je taj "akvarist" postao stručnjak za lijekove! Dakle kad preporučaš JBL FURANOL ili kako već, bolje čovjeku preporuči da se savjetuje sa stručnijom osobom koja će znati da možda takav antibiotik nije najbolja opcija - konkretno kod ovog primjera ne znam zašto bi ubacivao nitrospojeve u akvarij jer se ti antibiotici temelje na stvaranju reaktivnih nitrita koje akvaristi ne žele u akvariju!

Eto, mislim da je ova tema odletila u krivom smjeru! :zagrljaj:
X

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #24 u: Svibanj 26, 2015, 22:29:34 poslijepodne »
Ova tema je definitivno otišla u krivom smjeru,samo to reci onom ko ju je započeo i zakačio vjerojatno iznerviran prisutnošću.

A sad što se tiče struke i diplome koji je to veterinar za ribe stručan po pitanju ribe u HR ?
Nemoj molim te mlatit praznu slamu,nezna velika većina o onome od čega žive (pas-mačka),a kamoli riba -reptil.
Iz Šibenika me zove čovjek jer mu veterinar 8ima javni akvarij) ne zna riješiti ancor crva ,a kamoli dijagnosticirati...riješio u minutu na poziv i opis-slika-sa čime e neču ti reći,zašto jer idemo u kriviom smjeru dovoljno je znati da je JBL.
Nadalje veterinar ne poznaje razliku između kolike i povrede kralježnice,da mi nije mala bila tamo (ja nisam na žalost) i da nisam u ovoj branši,e bogami bi fasovala.
sa druge strane još dok sam ja dolazio na faks kao klinac (12 god)na području ribarstva su se bavili samo šaranom i i pastrvom,kad sam došao strugati ribe,radi daktilogirusa čekao sam pola sata da žena nađe parazita u knjizi i šta kupaj u formalinu,riba ako joj ne otpadne koža-izlječena.

Pa to radite i danas-je..o prazikvantel-udri po formalinu :up:
Jedino od čega se može čovjek od životinje razboliti je virusna infekcija,a to vi lječite ko ljudi nekad tuberkulozu rakijom.
Od farmaceuta se malo ko pomogao ,a danas ste omiljena branša i vole vas ljudi(pametni) uf sreći nema kraja.
proizvodi su ili placebo ili ako to ne ide onda ga razboli da ga lječiš.. pa mene bi bilo sramota na ovaj način se isticati u javnosti sa strukom koja je jedna od najpodmitljivijih grana ovog društva.
Pa po bolnicama vam plaze takve bakterije da nesmiješ ni pivu popit preko puta,već si candidu albicu u najmanju ruku pobro...a kad uđeš onda si njihov-vaš :up:

Koje gluposti pričaš,di je u svijetu zabilježena zaraza ribe na čovjeka osim trakavice,ako istu pojede ne pečenu dobro?
Kad se čovjek zarazio od čimpanze,a ne obratno?
veterinari pse cijepe protiv bjesnoće svake godine ,a cjepivo drži (3 godine) da naše je među najačima MERIAL :D :D
Zašto kod nas svake godine ,pa zato jer se kod nas od ulaska u EU nađe uvijek 1 bjesna lisica,početkom decembra :klap: :klap: :klap:

Pa o čemu ti pričaš nemoj se sramotiti,ne znaš što sve druga strana zna.....
daj rađe ribicama jesti ,ja sam u međuvremenu svojima i vodu izmjerio i dok ovdje prodajete priču za malu djecu ustanovio da mi9 fali MG-a čak 120 mg/L :)  sa JBL TESTOM naravno,jel laže pa ne laže fali mi koraline pa reko da vidim,jel me iskustvo ili oči varaju ....ne to je iskustvo i test.

sa tim sitnim provokacijama rađe odite mititi (pardon lobirat)dućane i ustanove medicinskog smjera jer se halabuka i remetinec malo smirio od prošle godine :klap: :klap: :klap:

mene bi bilo osobno sram započinjati ovakvu temu ,a sjediti na vrućem krumpiru i još biti bahat i prodavati kako ti kažeš obično puku maglu.

Ma jeste ekipa,ne bi krava pojela.
Zašto se ne upitaš zašto ovu temu prate gosti,a ne prijavljeni članovi ;)

jeste forum dogurali do savršenstva,a onda se čudite što ljudi otvaraju svoje forume,bježe po faceu i uz piće imaju samo riječi hvale i kažu pa ko je još na forumu(pa meni je ovo posao,ne znam koji je tvoj posao,ali vidim da je daleko od dobronamjernog...žao mi je što sam ovdje ali na žalost ovdje u pokušaju da se od tradicije vrati bar malo...ruši se jako puno!

Nekom smetam :)

Znaš što moj direktor kaže?
Miza ja više volim da te mrze nego da te  vole!
Pa ti vidi,mene mrze slični ovakvom pristupu već 10 godina,a mi sve uspješniji :up:

Znaš kako se kaže nema đabe ni u stare babe...prijatelju  ;)


život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #25 u: Svibanj 26, 2015, 22:35:03 poslijepodne »
 a vidim i po godinama imaš iskustva...da nisi i doktorirao u međuvremenu?
google radi zapalit će se tražilica :) :) :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #26 u: Svibanj 26, 2015, 22:47:50 poslijepodne »
Toliko si krivih stvari napisao u zadnjem postu da se vise necu ni trudit pisat. Tebe nitko ne smije dirat, ali ti smijes pisat po ostalim profesijama. BRAVO!

I bas me zanima kako izgleda "ljudska" bakterija posto se od ostalih ne mozemo zarazit, netko bi treba opet ponovit osnove biologije ;)
X

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #27 u: Svibanj 26, 2015, 23:05:12 poslijepodne »
Nažalost, ovo je gadljivo za čitati....

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #28 u: Svibanj 26, 2015, 23:25:50 poslijepodne »
Da slažem se da je gadljivo ćitati istinu,ona boli pogotovo kad se jedno radi a sasvim drugo prezentira i radi a sve pod krinkom destabilizacije oćito mene.
Samo istina je vidno drugaćija .
i svako pametan vidi kud ide.
što se tiće biologije dok sam ju ja provodio ti još nisi bio u planu,a što se tiće literature i dokumentaraca trebat će ti bar 10 godina da dostigneš moje znanje iz biologije,a o ihtiologiji da ne prićam.
i to je bolje da kreneš odmah ako ti je to interes,jer ako  nisi završjo to što si krenuo,poćni što prije.
Samo mi objasni što to znaći niko ne smije na mene?
Pa ko to ide na mene :klap: :klap:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #29 u: Svibanj 27, 2015, 00:00:40 prijepodne »
Nisam rekao da je gadljivo citat samo tvoje postove niti te spomenio , nego je gadljivo citat ovakva prepucavanja koja ne vode nigdje i vrjedjanje svih mogucih profesija i ljudi koji se njima bave..
Od mene toliko..

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #30 u: Svibanj 27, 2015, 00:05:08 prijepodne »
I da napomenem nemam nis protiv nikog...niti ikom drzim stranu..
Mozda bolje umjesto prepucavanja da dogovrimo neko takmicenje u rostilju:)
 :up:

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #31 u: Svibanj 27, 2015, 00:08:36 prijepodne »
Pucaš ko kokica  :D

Nitko (barem ne ja) nije napao JBL ni tebe, ali koliko vidim ti sad daješ krive primjere za sve - pouka tvog pisanja je zanemarimo neke profesije jer nitko ne radi svoj posao kako treba osim nekih?! Tako sam ja shvatio što je pisac napisao, ali možda je samo pisac htio reći da su jastuci placi, ne znam 8)
Da na pravom si putu shvaćanja,papir trpi svašta,a tek forumi :up:

E sad ću ti ja nešto napisati vezano za lijekove u akvarijima jer to je moja osnovna struka i moja diploma.
Od diplome do prakse je jako dugi put -pitaj Njemce ;)
Kad vidim kako ljudi ubacuju antibiotike (metronidazole, eritromicine i sl) u akvarije bez prvo se savjetovati sa VETERINAROM a ne NEUKIM NARODOM! Zašto "neukim narodom" jer osim školovanih nitko od ovdje prisutnih ne zna mehanizme djelovanja i brojne nuspojave vezane za lijekove, a posebno za antibiotike koje se po ovom forumu bacaju na kile kad god ribi zasvrbi palac. Pod nuspojave ne mislim da proljev kod ribe, već javljanje rezistencije kod bakterija u akvariju pa kad se "akvarist" razboli od "nepoznate bakterije" i nakon toga organi počnu otkazati tko će biti kriv? Farmaceutska industrija?!
Da bilo bi nam-mi drago da nam objasniš!

Protuargument tome je - jeli se tko razbolio? nije (možda) još, ali ako se samo jedan razboli to potvrđuje moje nerviranje.
Jesmo li sami u svemiru?

Dakle ponovit ću sličnu stvar od posta gore, to što je netko koristio neki antibiotik za nešto i to što je njemu pomoglo ne znači da je taj "akvarist" postao stručnjak za lijekove! Dakle kad preporučaš JBL FURANOL ili kako već, bolje čovjeku preporuči da se savjetuje sa stručnijom osobom koja će znati da možda takav antibiotik nije najbolja opcija - konkretno kod ovog primjera ne znam zašto bi ubacivao nitrospojeve u akvarij jer se ti antibiotici temelje na stvaranju reaktivnih nitrita koje akvaristi ne žele u akvariju!
Od kuda ti da sam ja preporučio antibiotik i k tome još u akvarij??!
a ti misliš čovjek tražio bactopur direct-a ja ponudio Furanol....pa tako reci,preciznost ti nije baš najajača strana ili sječanje?

Eto, mislim da je ova tema odletila u krivom smjeru! :zagrljaj:
Što si rekao da si završio?
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #32 u: Svibanj 27, 2015, 00:11:42 prijepodne »
I da napomenem nemam nis protiv nikog...niti ikom drzim stranu..
Mozda bolje umjesto prepucavanja da dogovrimo neko takmicenje u rostilju:)
 :up:
Alal ti vera,konačno glas razuma,
samo imamo jedan pronlem;
teško da će se stari moj na tom roštilju neko najesti od prevelikog izljeva žući :D :D

A i sve ima svoje granice ukusa i biranja društva.... šteta ali odlična ideja i vrlo pozitivna :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #33 u: Svibanj 27, 2015, 00:32:25 prijepodne »
Krivi ti je koncept teorije. To što nešto košta 100kn ne znači da je trošak za "to nešto" 100 kn već se tu naplaćuju i znanje i tehnologija izrade potrebni za dobivanje gotovog pripravka. Osim toga svaki industrijski proizvod prolazi kontrolu kvalitete i sastava, dok kod DIY varijante toga nema, odnosno svatko odgovara za sebe.
Interesantno objašnjenje nisam znao za te procese kalkulacije troškova,interesantno znači sve košta,odlično.
Ali kad mu spomeneš fotokemiku i pravne osobe ,a čovjek da ušpara par kuna,otruje sam sebe i ko zna što čega,onda si je sam kriv :up:baš mi je to zgodno,nisam razmišljao o tome :up:

Ako si ti sam sposoban prirediti i napraviti otopine kakve su potrebne tvom akvariju onda BRAVO  :klap:, ali zato što netko ne zna ili ne želi se potruditi oko toga onda nemoj kriviti masone, iluminate i trgove zašto je nešto skuplje u takvom obliku.
Svako znanje i rad se naplaćuju, ne znam zašto bi tu akvaristički pripravci bili iznimka.
Da to si u pravu ,zašto bi bili pa nisu to neki najamni radnici koji se bore za koricu kruha

Inače jako mi ide na živce to "prirodno" i "sam znam napraviti sve bez obrazovanja" način razmišljanja jer kao farmaceut se naslušam toga svakodnevno i jedino što mogu reći je da ima više štete od koristi s tim!
Ovo mi je jako zgodno dobro kemijaš bez obrazovanja,jer si kemičar...naravno
kako ti ide varenje,zidanje ili recimo ful kontakt,prevođenje Kineski na Hrvatski..mislim pitam to onako kad vpuno toga znaš sam bez orazovanja.....to je hvalem vrijedna osobina,u stvari još nisam upoznao osobu koja to sve tako može bez "obrazovanja"

Inače dugo nam je trebalo od piramida do awaksa,šteta što nije više ljudi prije bilo kao ti zasigurno bi danas već letjeli u trečoj dimenziji :up:

U stvari Klinac ti si meni jako drag :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #34 u: Svibanj 27, 2015, 00:43:52 prijepodne »
Toliko si krivih stvari napisao u zadnjem postu da se vise necu ni trudit pisat. Tebe nitko ne smije dirat, ali ti smijes pisat po ostalim profesijama. BRAVO!
Ko kaže da mene nitko ne smije dirati?
Moja žena to pravo ima po difoltu :)
Ti si valjda mislio dirati po inteligenciji,e to pravo nema niko ;)
Da to si lijepo napisao profesija,nekad je to bila čast danas rijetka iznimka da budeš svoj,da ne prodaješ muda pod bubrege i gledaš kak zaje... bližnjeg svog...da žalosno :'(


I bas me zanima kako izgleda "ljudska" bakterija posto se od ostalih ne mozemo zarazit, netko bi treba opet ponovit osnove biologije ;)
Kak izgleda ljudska bakterija,pa čekaj malo ti si farmaceut a 100-ne bakterija koka ovih onih ti nazivaš ljudskim bakterijama...tu si ptico :klap:
No ne znam kak ih zovu ali znam da recimo da mačju leukemiju zovu FeLV :)
No nije još ni jedan čovjek umro od iste :D :D

Idemo mi na Biologiju care moj :D :D i znaš kaj nemoj nikom reći to je ipak virus....brrrr
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #35 u: Svibanj 27, 2015, 02:04:26 prijepodne »
Toliko si krivih stvari napisao u zadnjem postu da se vise necu ni trudit pisat. Tebe nitko ne smije dirat, ali ti smijes pisat po ostalim profesijama. BRAVO!

I bas me zanima kako izgleda "ljudska" bakterija posto se od ostalih ne mozemo zarazit, netko bi treba opet ponovit osnove biologije ;)

Inače btw. nešto mi vrag nije dao mira  ;) pa išao malo gledati tvoje stručne radove (postove)na polju akvaristike i moram ti priznati da si me oduševio razinom znanja na ovom području i sad zaista povlačim sve što sam rekao.. :-[..mislio sam da je moj kritičar šarlatan i provokator,ali sam se neugodno iznenadio kada sam vidio razinu stručnosti... -?
zaista kapa dolje i što se tiče tvoje diplome---neka je nama takvih....imamo svjetlu budućnost :up:

samo tako naprijed,evo ja ti skidam kapu ....ma nema do foruma,pogotovo stručnih jer sad u stvari vidim u kakvoj zabludi ja živim,a ne mogu zamisliti kako je tek amaterima :klap: :klap: :klap:

Naprijed klinac samo tako i nisi ti obični klinac,moraš sad već promijeniti nick u napredni klinac :up:

Ja sam mislio da ja nekaj znam,ali sad sam poljuljan tak da idem prileč :up:
Budi ti meni živ i zdrav i neka žive naše,pardon tvoje glowing fish sretno i pokaži ti nama što je biologija i antibiotik.....ma čovječe u kojem sam ja mraku živio  :'( :'(

ps.
Ako ikad budeš imao koju viška,a znam de ćeš ih ti prvi razmnožiti daj mi rezerviraj par komada glowing fish da napokon izađem iz mraka :'( :'(
kaj.?...lova ma nije opće bitna cijena samo peri...samo daj pliz da su onak prirodno različitih boja.
Nekak ne volim kad je jedna vrsta ....sva ista....brr...monotono ,kaj ne ?:)

E baš ti hvala,jako si drag...aj bok sad moram ići spavati jako je kasno ...ali čuj daj odmah me zvrcni ak vidiš da je koja u gravitaciji...sam se dobro izrazil..ma nema veze aj bokić :heart:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #36 u: Svibanj 29, 2015, 00:37:34 prijepodne »
Eto i mene
Gorane,sjebo si J.R.R. Martina,napisao si bratbratu 4 puta više u ovim postovima nego on u svih svojih 9 knjiga"Game of Thrones",
ali,kao i kod njega-saga se nastavlja :D :D