Ožujak 19, 2024, 11:06:31 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: koi sarani  (Posjeta: 56030 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
koi sarani
« u: Studeni 21, 2016, 17:53:42 poslijepodne »
evo da se i ja javim sa svojom pricom o koi saranima . s ovim ribama sam se poceo bavit prije cetiri godine sasvim slucajno. vidio sam ih na internetu i odmah se zaljubio u njih . u pocetku to je bio doslovo mala bara bez filtracije i male kubikaze od nekih 1000 litara .
jednostavno znanje o koi saranima nisam imo gotovo nista . toliko sam se u njih zaljubio da sam poceo citat sve i svasta o njima samo da uspijem da mi ostanu zivi i zdravi i naravno da narastu sta veci  :) :)
nakon godine dana prarasli su mi tu malu baru i jednostavno sam odlucio napravit betonirani bazen od 5000 litara kojeg imam i danas .
za taj abzen sam kupio u bauhausu po meni glupost jer za mene se nije pokazalo kao neko odlicno rijesenje filter za koi sarane pise da je za 10 000 litara i u tom bazenu sam imo dvogodisnjih sarana nekih 20 komada . i taj bazen sam imo do danas znaci 3 godine sarani su se na moju radost sasvim lijepo razvijali najveci mi je imo 43 cm izmereno prekjucer. al nisam bio zadovoljan jer je bio relativno plitak bazen od nekih 70 cm i jednostavno su ribe trebale vise prostora i naravno puno puno bolju filtraciju .
a o vecem bazenu sanjam vec odavno tj cim sam se upoznao sam koi saranima .
i jednostavno je usljedilo par godina stednje i obeco sam sam sebi da kad skupim dosta para da cu si napravit velik bazen za njih .


iiiiiiiiiii sad smo dosli na red na ovaaj bazen.
znaci ovako zavrsavam bazen od 56 000 litara (vidit ce te slikice uskoro ) u kojeg sam ugradio dva bottom draina i dva skimera za lisce .
bazen je promjera 7x4 i dva metra dubine .napravljen je sa vodonepropusnim betonom na kojeg nisam moro al sam stavio i foliju za jezera debljine 1.5 mm . to bi bilo to ukratko o bazenu .
najveci problem o mojem projektu je bilo nac dobru filtraciju za toliku kolicinu vode jer sam zelio da ih uvjek vidim zdrave ida naravno rastu bez problema .
trazio sam po hrv. al nula bodova dok jednom nisam slucajno saznao za jednog slovenca koi ima firmu imate ju i na fejsu vodainvrt se zove i ima stvarno vrhunskih filtracija za ribnjake od 1000 l pa sve do 200 000 litara. i odmah drugi dan sam se covjeku javio preko maila . napisao sam mu dimenzije koje zelim napravit i nakon samo dva dana covjek mi je poslao kompletnu ponudu znaci od bottom draina pa sve do uv lampa za tu kubikazu vode. u pocetku sam ostao kad sam vidio cijenu filtracije al jbg jednom se zivi pa sam odlucio da cu napravit sve kako treba pa sam miran za poslije .evo nesto o filtraciji : znaci dva bottom draina i dva skimera vuku vodu do prvog filtra a to je media sieve 300 filter koi sadrzi grube ostatke npr.lisce problem je u tom filteru da mora bit tocno 1 cm ispod razine vode jer ide sve gravitacijski pa sam moro u bazen ugradit nadopunu vode i odvod vode tako da mi i po ljeti i po zimi bude ista  dubina . nakon prvog filtera dolazi pumpa blue eco 500 koja moze tjerat vodu do 50 000 l na sat naravno meni ce bit sve namjesteno na nekih 30 000 l nakon pumpe dolazi odlicna zamjena za ozon a to je multicyclon filter koji sadrzi u sebi mrtve alge i jako male necistoce . poslije tog filtera dolazimo do glavno a to je beadfilter 140 sa bypasom u njemu bi trebalo zavrsit ove necistoce sta produ kroz prijasnje filtre nakon tog imamo dvije uv lampe duzine 110 cm i jacine svaka 75w kroz koju je prolaz vode max 35 000 l na sat.i nakon nje jos moram sredit slap koji sam narucio bit ce od inoxa visine 50cm duzine 3 m di ce se voda vracat u bazen evo ja sam nesto objasnio nije bas detaljno al prvi put pisem svoju pricu na netu nemojte zamjerit na greskama .hvala i to bi bilo to za pocetak slike cu probat stavit sta prije budem mogao i naravno zahvaljujem svom prijatelju mozaru koji me nagovorio na ovo .....  :) :) :) :)

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #1 u: Studeni 21, 2016, 18:01:35 poslijepodne »
evo jedne uv lampicee  :) :)

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #2 u: Studeni 21, 2016, 18:14:12 poslijepodne »
pocetak slaganja cijevi

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #3 u: Studeni 21, 2016, 18:17:16 poslijepodne »
evo nesto ribica i nesto od filtracije

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: koi sarani
« Odgovori #4 u: Studeni 21, 2016, 18:23:43 poslijepodne »
Ovo je ispravan pristup izgradnje ribnjaka , prvo se dobro informiraš pa se sastaneš sa parama i tek onda kreneš u izgradnju  :up:

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #5 u: Studeni 21, 2016, 18:27:03 poslijepodne »
aa tako je i islo par godina je trebalo za sve inf i naravno pare haha

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #6 u: Studeni 21, 2016, 18:29:09 poslijepodne »
sve slike riba su iz manjeg bazena

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #7 u: Studeni 21, 2016, 18:37:19 poslijepodne »
nije redosljed slika kako treba bit al kako slike nalazim tako ih i stavljam .

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #8 u: Studeni 21, 2016, 18:44:08 poslijepodne »
 :) :)

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: koi sarani
« Odgovori #9 u: Studeni 21, 2016, 18:46:12 poslijepodne »
Imaš kakav video na youtube ?

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #10 u: Studeni 21, 2016, 18:54:54 poslijepodne »
nazalost nemam nikakav video probat cu slikama prikazat manje vise sve 

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #11 u: Studeni 21, 2016, 19:10:55 poslijepodne »
naravno oko bazena se dize zemljani nasip 1.2 m i poplocena setnica .

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: koi sarani
« Odgovori #12 u: Studeni 21, 2016, 21:06:58 poslijepodne »
Ovaj tvoj pocetak mi se cini jako poznat...valjda smo svi tako poceli...
I kod mene je Sandrino krivac sto imam koi sarane,prvi put sam ih kod njega vidio uzivo i zaljubio se u njih...
Koliko te filtracija kostala?

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #13 u: Studeni 21, 2016, 21:47:19 poslijepodne »
Hahaha a evo ja sam nesto prije vidio al ih je onda imo samo sandrino u istri za kupit al kad sam doso do njega sam osto blokiran hahahha.
A kostala je 7000 eura. :'(

Offline Ziggy76

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Muški   Lokacija: Brcko
Odg: koi sarani
« Odgovori #14 u: Studeni 22, 2016, 07:33:26 prijepodne »
Svaka tebi cast pa si ulozio toliki novac, koliko te je uopste kostao cijeli projekat na kraju?

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: koi sarani
« Odgovori #15 u: Studeni 22, 2016, 08:34:43 prijepodne »
Trebalo bi se uvest pravilo da svaki pocetnik prvo napravi đir do Sandrina...  8)

Offline s.mozar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula
Odg: koi sarani
« Odgovori #16 u: Studeni 22, 2016, 09:00:38 prijepodne »
 :D  :D :D tako ja djelujem na ljude,sljedeći korak bude uvijek lopata,i kopanje rupe...drago mi je da nas je sve više,da razmjenjujemo iskustva i uživamo u svojoj strasti :up:

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #17 u: Studeni 22, 2016, 09:04:22 prijepodne »
A cijeli projekt je kostao podosta kao da radis bazen za kupanje mozda i vise hahaha.

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: koi sarani
« Odgovori #18 u: Studeni 22, 2016, 09:07:30 prijepodne »
A kostala je 7000 eura. :'(

Pa filtracija je kao iz kojeg filma gde se prikazuje ribnjak od Hugha Hefnera ( vlastnik plyboya) koji ima ribnjak u predverju svoje vile.

Ali nešto mi nije jasno - ako si tolike novce potrošio za ribnjak,zašto nisi nabavio i koje koji bih bili dostojni stanovniki u tom tvom raju.
Verujem, da se ponosiš svojom jatom koi šarana, ali znaj, da svi mi koji nešto znamo o tome što je obični koi i šta je vrhunski koi, uvijek prvo ocijenimo ribnjak po tome što u njemu pliva, a ta ocijena kot tvog ribnjaka sa moje strane baš nije visoka.

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #19 u: Studeni 22, 2016, 09:15:31 prijepodne »
Dobar dan gosp.noktopus doc ce nesto skupljih riba dogodine unutra i sad ima dosta kvalitetnih al su jednogodisnji koii pa su dosta maleni i ne skuze se po slikama koje sad dosad stavio meni je iskreno bitno imat koie koji su meni lijepi i naravno one koje sam imo od pocetka realno nisu neke kvalitete al mi imaju sentimentalnu vrijednost jer su prve ribe koje sam imo tako da oni ce mi uvejk bit u bazenu bili lijepi ili ne .
Naravno da je uvjek ljepse vidit kvalitetne japance preko 40 cm i cijenom preko 1000 eura al narast ce i moji nadam se .uvjek tezim kupit manje  koie i gledat ih kako rastu u mom bazenu .  :) :) poslat cu slike najprije od bazena pa od ribica vidit cete da ima i neso lijepih primjeraka  :)

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #20 u: Studeni 22, 2016, 09:17:48 prijepodne »
Gosp.noktpus dal vi imate mozda firmu aquareja.si?

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: koi sarani
« Odgovori #21 u: Studeni 22, 2016, 09:47:03 prijepodne »
Da to sam ja.
Možda si pogledao i moj video mog ribnjaka.

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #22 u: Studeni 22, 2016, 09:50:40 prijepodne »
Drago mi je da sam vas upozno ovako preko neta dal se mozda sjecate jednog djecaka iz istre koji je prije par godina trazio od vas savjete oko filtracije i o kvaliteti vode da se ne pojavljuju bolesti na koi saranima .ako da ja sam taj decko jako puno ste mi pomogli da mi ribe ostanu zive i zdrave i naravno da rastu koliko im je tad prostor dozvoljavao od vas sam kupio par lijepih primjeraka prije par godina sad cu vam slike poslat samo da ih nadem.

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: koi sarani
« Odgovori #23 u: Studeni 22, 2016, 10:00:49 prijepodne »
Pa bilo je puno kupaca iz vaših krajeva, pa sad nemogu baš kazat, da se setim tebe.

Drago mi je da su ti moji savetu pomogli, jer vidim, da si samu filtreciju i sve detajle oko ribnjaka stvarno doterao u nulu.

Ali kako sam več kazao, ja ribnjak presudžujem po tome što pliva u njemu i nemoj me krivo shvatit ako ti kažem da tvoje jato koi šarana nije baš vrhunski kvalitet, verovatno su tebi sasvim uredu, a sa takvim postrojenjem i sa toliko potrošenog novca za tehniku bih očekivao malo višu kvalitetu riba u ribnjaku.
Nažalost taj viši kvalitet nije jeftin, a pomome novac kot tebe nebih smeo bit problem.
Sam sam za koje u mom ribnjaku potrošio više nego sam potrošio novca za filtraciju, pa nije mi žao toga.

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: koi sarani
« Odgovori #24 u: Studeni 22, 2016, 10:22:33 prijepodne »
ne ljutim se dapace drago mi je da ste iznesli svoje misljenje doc ce drugu godinu par shusuia kvalitetnih i kohaku koji ce doc .
evo dvije vase ribe velicine prva 41 cm druga 44 cm slika je od prosle godine