Travanj 19, 2024, 05:10:55 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: dwarf gourami neka bolest  (Posjeta: 1346 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CvikDasa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
dwarf gourami neka bolest
« u: Prosinac 06, 2016, 00:45:34 prijepodne »
Pozdrav svima, malo ču razdužit tako da mogu sve objasnit.

Dakle imam 80l akvarij s parom parom skalara, black skirt tetre, gourami leeri-a i imao sam par dwarf gourami-a... Na žalost ženka dwarf gouramia je crkla kolko sam ja shvatio skalarima se nije sviđala, uglavnom skalari su napadali svaku ribicu u akvariju. Neznam zašto al jednostavno tjedan dana su sve naganjali. Jednog dana kad sam se vratio s posla našao sam ju mrtvu i muški dwarf je imao ozljedu blizu usta. Dva tri dana poslje skalari su se smirili i očekivao sam da če ta rana na ustima zarast ali za sad izgleda sve gore i gore.



Uglavnom meni je to u početku izgledalo kao ugnojeni prišt ali sad je to puno jače natečeno i stvarno bih volio kada bi netko znao kako da riješim problem jer mi je stalo do njega više nego do svih ribica u akvariju zajedno.








Uglavnom izmjenu vode u cijelom akvariju radim jednom u dva mjeseca, tjedno mjenjam po 1/3 vode, očistim filter i to. Od pripravaka jedino dodajem onu tekučinu za micanje teških metala i klora. Uz to kod tjedne izmjene vode dodajem destiliranu vodu u omjeru 1:3 tako da bi malo omekšao vodu.

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: dwarf gourami neka bolest
« Odgovori #1 u: Prosinac 06, 2016, 13:50:11 poslijepodne »
proguglaj si "dwarf gourami iridovirus" ... jako malo populacije u zatočeništvu je bez virusa, najbolje ih je uzimati iz provjerenog izvora koji je "virus free" što je jako teško ... meni su vrisnule 4 patuljaste guramije od toga, sve bilo u redu, čak su se i razmnožavale, no samo odjednom dobile te kao čireve i kroz par tjedana "via wc školjka"
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline CvikDasa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: dwarf gourami neka bolest
« Odgovori #2 u: Prosinac 06, 2016, 18:42:58 poslijepodne »
Kolko vidim po internetu nema mu spasa  :( Žao mi je što si tako prošao s svojima...

Ineternet je pun koje kakvih informacija i kolko sam našao na jednom forumu kažu da nije prenosiva bolest, na drugom kažu da je prenosiva samo prema drugim gouaramiima a na trećem pak kažu da mogu zaratiti sve ribe u akvariju. Kakvo je tvoje iskustvo?

Dali da ga odma maknem van iz akvarija, da ga pustim dok bude mogao jest pa da ga onda eutanaziram? Može preporuka?

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: dwarf gourami neka bolest
« Odgovori #3 u: Prosinac 06, 2016, 18:47:54 poslijepodne »
kod mene su ribe bile u zajedničkom akvariju, samo su one stradale, odvadio sam ih jednu po jednu kako sam primijetio promjene i tretirao koječim, od cijeđenog bijelog luka, slane vode, costapura, bactopura, kako s kojom ribom, ništa nije pomoglo ... makni ribe iz akvarija svakako, e sad od volje ti hoćeš probati liječiti ili riješiti po kratkom postupku, probaj ih liječiti možda naletiš na nešto što drugi nisu primijetili pa podijeliš s nama, iskustvo je iskustvo kakvo god bilo
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline CvikDasa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: dwarf gourami neka bolest
« Odgovori #4 u: Prosinac 07, 2016, 00:19:06 prijepodne »
Dobro ništa, idem onda polako krenut s soli, samo neznam kolko će pozitivno na njega stres utjecat (manji akvarij + sol) ali barem ću znat da sam probo.

U svakom slučaju Hvala  :up: