Ožujak 28, 2024, 21:23:13 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: FITOCOTE - moja iskustva  (Posjeta: 2988 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline poker71

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
FITOCOTE - moja iskustva
« u: Svibanj 05, 2016, 03:55:03 prijepodne »
Ovo što pišem je moje osobno iskustvo s fitocote gnojivom. Radi se o N-P-K + Mg gnojivu u omjerima 20:14:14 i 2 koje se postupno otapa u vodi  do 6 mjeseci. Kako sam  početkom godine krenuo u sređivanje akvarija shvatio sam da mi je podloga istrošena i da ću najvjerojatnije morati sve vaditi van i ispočetka raditi set up.Gledajući po radnjama nova podloga bi me izašla cca 400kn (denerle9in1 i manado šljunak za 240lit akv) malčice ali samo malčice mi je bilo preskupo. I odlučim se ja za fitocote gnojivo , stavim ga u posudu za pravljenje leda dosipam vode i zamrznem te utiskam u podlogu ,zasadim bilje i krenem pratiti kako se situacija razvija.Nakon cca 2 tjedna bilje je krenulo ko ludo i za sada sam jako jako zadovoljan cijenom (0,5kg -40kn) i učincima gnojiva  ,apsolutno nemam nikakvih neželjenih nuspojava alge i slična sranja. E sad sam se odlučio za jednu novu varijantu  , u akv dodajem  denerle v30 i s7 , fosfo  i kalijev sulfat te sam u 1/2 lit vode zdrobio u prah 2 jušne žlice  fitocote gnojiva i smiksao otopinu te dodajem svaka 2-3 dana po 5ml na 240lit vode .Za sada ne vidim nikakve neželjene nuspojave ,bilje bolje raste i normalno ne mjerim parametre vode jer nemam testere  :'( . Prati ću neko vrijeme kako se ponaša ova otopina u akvariju i da li je ok te ću dodavati novosti u ovaj post.