Travanj 26, 2024, 11:08:03 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Trebam pomoc  (Posjeta: 1280 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Graf Kiky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Trebam pomoc
« u: Svibanj 20, 2014, 16:28:53 poslijepodne »
dakle u zavrsnoj sam fazi slaganja novog smjestaja za moju kornjacu

nedavno sam dobio akvarij od 80 litara i potaknut slikom s interneta odlucio sam na njega nadograditi jos jedan akvarij
tako da u donjem ima samo vodu a gore ima kopno
to je sve zavrseno ali ostalo mi je par stvari oko kojih se ne mogu odluciti ili nemam ideju kako sloziti

1. kopno mu je komad stakla i na njega bih stavio nesto da ne bude cisto staklo..ideja je bila zeleni tepih ili tako nesto jednostavno neznam sta da stavim pa pomozite
2. kako sloziti plohu za penjanje na kopno posto nema mogucnosti ljepljenja na bocno staklo
3. posto lampa za suncanje svijetli direkt na kopno u vodi ce mi biti mrak i neznam kako da slozim rasvjetu da mi osvjetli vodu a da mi ne baca previse svijetla van akvarija..

eto toliko nadam se da imate ideja
tokom dana cu stavit slike da si lakse predocite o cemu pricam

hvala unaprijed i LP

Offline Graf Kiky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Trebam pomoc
« Odgovori #1 u: Svibanj 20, 2014, 19:49:04 poslijepodne »
evo par slika

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Trebam pomoc
« Odgovori #2 u: Svibanj 21, 2014, 19:12:00 poslijepodne »
Pozdrav,

na staklenu platformu mozes jednostavno zalijepiti samoljepivu tapetu sa slikom imitacije kamena. Također mozes staklo premazati dvokomponentnom epoksidnom smolom i gore posuti sljunak ako zelis hrapavu povrsinu po kojoj se kornjaci nece sklizati. Ovo je primjer samoljepive tapete:


Samu rampu za penjanje mozes zalijepiti ispod splatforme pomocu staklenih trokuta. Dodatne slike i uputstva za izradu mozes pronaci ovdje: LINK
Staklenu platformu nije preporucljivo ljepiti u akvarij jer ce ti biti tesko cistiti dio akvarija ispod platforme.


Sto se tice rasvjete najbolje je da po duzini cijelog akvarija instaliras UVA-UVB neonku. Na taj nacin ces osvjetliti cijeli akvarij i osigurati da ti kornjaca ne razvije metaboicku bolest kostiju. Spot lampa/reflektorica koju spominjes da ce biti iznad kopna je potrebna za grijanje, ali ona jednostavno ne pruza UVA-UVB zracenje.
Po slikama koje si postavio bi trebao moci s unutrasnje drvenog okvira poklopca instalirati jednu neonku. Kako bi izbjegao da ti neonka ne baca svjetlost u ostatak sobe mozes na nju staviti reflektor koji ce usmjeravati svu svjetlost prema dolje:

I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Graf Kiky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Trebam pomoc
« Odgovori #3 u: Svibanj 21, 2014, 21:37:06 poslijepodne »
hvala na odgovoru

ovo za penjanje s trokut staklima se uopce nisam sjetio...taman mi je stakla ostalo tako da je to super ideja

ciscenje nece biti problem posto sam gornji akvarij slozio da ga samo dignem (potpuno je odvojiv) radi lakseg ciscenja

i tapeta za podlogu je super ideja

prije sam joj lijepio kamenje silikonom ali posto je sklona trganju kamenja i zvakanju silikona zaobisao bi tu opciju

sutra vjerojatno idem za zg tako da cu odmah uzet tu uvb lampu

kad joj vec radim prikladan smjestaj da dobije nakon 7 godina zivota i prikladnu lampu jer nebih htio da se razboli ili ostanem bez nje..to je ipak vec clan obitelji

još jednom hvala na pomoći =)