Ožujak 29, 2024, 00:07:24 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kupovina Diskusa  (Posjeta: 18954 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vijeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Kupovina Diskusa
« u: Siječanj 26, 2016, 16:20:26 poslijepodne »
Zanima me gdje su najkvalitetniji diskusi u hr za kupiti.. Prije godinu dana kupio sam 5 kom u tenji i do sada nisu nista narasli .. Cuo sam da su najkvalitetniji kod Gospodina
Ivice Krajceka u osijeku i jeli tko kupovao tamo diskuse hvala ...

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #1 u: Siječanj 26, 2016, 16:40:07 poslijepodne »
Možeš kupiti tamo u Osjeku,vjeruj mi...Iskreno ja nikad nisam imala diskuse,pa sad ne znam...Ipak ti kupi kod Ivice,mislim da se nećeš pokajati.
volim ribice

Offline RedFish

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek (Josipovac)
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #2 u: Siječanj 26, 2016, 17:33:42 poslijepodne »
Provjeri i u Petlandu u Osijeku. Strossmayerova ulica.
“Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli, već zbog dobrih ljudi koji ništa ne poduzimaju”
Albert Einstein

Offline vijeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #3 u: Siječanj 26, 2016, 17:47:31 poslijepodne »
Uredu hvala  :D :D

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #4 u: Siječanj 27, 2016, 05:56:53 prijepodne »
ima ih u petlandu, stendkeri su, vlasnik ih drži u izvrsnim uvijetima pa ti ih preporučujem što se samih diskusa tiče, drži ih u ro vodi koju tretira s dennerle remineral preparatom, kolega je uzeo 2-3 komada i stavio ih u svoj akvarij koji ima u pogonu već godinama s 10-ak discusa, čim su došli ovi novi prestali su jesti i ima malo problema s njima zato pazi u kakve ćeš ih uvjete staviti, kad je kupovao te stendkere meni je poklonio 3 marlbora, eno ih već dva mjeseca samo rastu ko kvasac, žderu i debljaju se u 50%ro:50%pipovači
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #5 u: Siječanj 27, 2016, 07:25:07 prijepodne »
Možeš kupiti tamo u Osjeku,vjeruj mi...Iskreno ja nikad nisam imala diskuse,pa sad ne znam...Ipak ti kupi kod Ivice,mislim da se nećeš pokajati.
Nikad nisi imala diskuse, a daješ savjete da se neće pokajati ako kupi kod Ivice...
Na temelju čega možeš davati takav savjet?
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #6 u: Siječanj 29, 2016, 08:25:48 prijepodne »
...ja mogu...

Offline cipli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 116
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: pula
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #7 u: Siječanj 29, 2016, 12:38:27 poslijepodne »
 uzeo u sl.brodu kod nekog tipa 6 kom u prvoj turi ljetos i ostalo je 5kom nisu mrdnuli glede veličine mršavili su i jako loše su izgledali očistio sam ih od svih nametnika i sad su dobro udebljali,ali ne rastu poslje sam uzeo još 14kom od njega isto ih tretirao ljekom od parazita i ovi su ok rastu i debeli su a za toga ivicu sam čuo da ima dobre ribe

Offline cipli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 116
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: pula
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #8 u: Siječanj 29, 2016, 12:51:18 poslijepodne »
 vidim da monstrum kaže da stavlja pola ro a pola špinovača ja stavljam špinovaču samo jednom tjedno mijenjam trečinu vode na 300lit. i to direktno iz špine u istri je tvrda vola koliko znam

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #9 u: Veljača 01, 2016, 13:26:46 poslijepodne »
i ja mogu!
Btw
Hrvoje i Ivica uzgajaju discuse više nego što većina od vas prisutnih ima godina!
Neću ni pokušati objašnjavati koji ugled kod discusara uživaju njih  dvojica na Balkanu,a i u Europi

Offline krix

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #10 u: Veljača 02, 2016, 18:33:43 poslijepodne »
i ja mogu!
Btw
Hrvoje i Ivica uzgajaju discuse više nego što većina od vas prisutnih ima godina!
Neću ni pokušati objašnjavati koji ugled kod discusara uživaju njih  dvojica na Balkanu,a i u Europi

Potpisujem. Ivica će i pomoći savjetom, lijekom, itd...

Offline vijeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #11 u: Veljača 02, 2016, 18:54:45 poslijepodne »
Hvala svima puno ...

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #12 u: Veljača 03, 2016, 08:14:47 prijepodne »
i ja mogu!
Btw
Hrvoje i Ivica uzgajaju discuse više nego što većina od vas prisutnih ima godina!
Neću ni pokušati objašnjavati koji ugled kod discusara uživaju njih  dvojica na Balkanu,a i u Europi

Potpisujem. Ivica će i pomoći savjetom, lijekom, itd...
Kriplom itd...
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #13 u: Veljača 03, 2016, 09:16:02 prijepodne »
svaka razina kvalitete ima i svoju cijenu ,kod uzgajivaća,koju treba i platiti. Za manji novac ide i smanjeni kvalitet,a za neubičajeno mali novac,ide i mali kvalitet,netko bi rekao pa i kripl..
1ootinjak €urića naviše,su dobri primjerci kod uzgajivaća u Italiji(onog koji je bio na akterFestu2014), svaka jako snižena cijena ima svoj razlog,a i svaka roba ima svog kupca.
Dobra roba ima i dobru cijenu,nekom je to visoko ,nekom ,ne...uostalom tko nema za platiti ,neće vjerovatno imati ni za pravilno hraniti i ostalo..
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2016, 09:23:53 prijepodne od sinisa1hr »

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #14 u: Veljača 03, 2016, 12:03:55 poslijepodne »
svaka razina kvalitete ima i svoju cijenu ,kod uzgajivaća,koju treba i platiti. Za manji novac ide i smanjeni kvalitet,a za neubičajeno mali novac,ide i mali kvalitet,netko bi rekao pa i kripl..
1ootinjak €urića naviše,su dobri primjerci kod uzgajivaća u Italiji(onog koji je bio na akterFestu2014), svaka jako snižena cijena ima svoj razlog,a i svaka roba ima svog kupca.
Dobra roba ima i dobru cijenu,nekom je to visoko ,nekom ,ne...uostalom tko nema za platiti ,neće vjerovatno imati ni za pravilno hraniti i ostalo..
Slažem se sa svim napisanim OSIM ako za redovnu cijenu (po kojoj se redovno prodaju svima) dobiješ kriple. To onda nikako nije u redu.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline krix

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #15 u: Veljača 03, 2016, 12:37:31 poslijepodne »
i ja mogu!
Btw
Hrvoje i Ivica uzgajaju discuse više nego što većina od vas prisutnih ima godina!
Neću ni pokušati objašnjavati koji ugled kod discusara uživaju njih  dvojica na Balkanu,a i u Europi

Potpisujem. Ivica će i pomoći savjetom, lijekom, itd...
Kriplom itd...

Citiraš me pa da odgovorim...
Nemam razloga nikom držati stranu, no Ivicu znam godinama i prijatelji smo. Vidio sam u temi o nabavci diskusa kako si ti prošao i nemam razloga da ti ne vjerujem. Uostalom slike koje si postavio pričaju za sebe. Žao mi je da si takvu ribu dobio, no poznavajući Ivicu, stvarno mi nije jasno kako ti je to uopće poslao i je li ti barem pristao zamijeniti ribu koju si s pravom reklamirao. To što je tebi uvaljeno je dno dna i s pravom si ogorčen.

Pokretač teme je iz Vinkovaca, pa sa mu zato sugerirao Ivicu. Dobrih 15 godina sam imao diskuse i vjeruj mi, skupa je to škola. Niti je bio izbor, niti sam ja imao blage veze tako da sam kupio štuke, a ne diskuse, utamanio ih klorom, jednom sam čak dofurao kugu s jednim ramirezom i ode 15 odraslih za jedno prijepodne. Upoznao sam i Ivicu i Birgeša, Miju, Bogana, a i od tog Slovaka sam uzimao... To su samo neki.

Diskusi su skup i zahtjevan sport. Sretno svim diskusarima, ja sam prešao na malawi  :)

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #16 u: Veljača 03, 2016, 13:13:09 poslijepodne »
i ja mogu!
Btw
Hrvoje i Ivica uzgajaju discuse više nego što većina od vas prisutnih ima godina!
Neću ni pokušati objašnjavati koji ugled kod discusara uživaju njih  dvojica na Balkanu,a i u Europi

Potpisujem. Ivica će i pomoći savjetom, lijekom, itd...
Kriplom itd...

Citiraš me pa da odgovorim...
Nemam razloga nikom držati stranu, no Ivicu znam godinama i prijatelji smo. Vidio sam u temi o nabavci diskusa kako si ti prošao i nemam razloga da ti ne vjerujem. Uostalom slike koje si postavio pričaju za sebe. Žao mi je da si takvu ribu dobio, no poznavajući Ivicu, stvarno mi nije jasno kako ti je to uopće poslao i je li ti barem pristao zamijeniti ribu koju si s pravom reklamirao. To što je tebi uvaljeno je dno dna i s pravom si ogorčen.

Pokretač teme je iz Vinkovaca, pa sa mu zato sugerirao Ivicu. Dobrih 15 godina sam imao diskuse i vjeruj mi, skupa je to škola. Niti je bio izbor, niti sam ja imao blage veze tako da sam kupio štuke, a ne diskuse, utamanio ih klorom, jednom sam čak dofurao kugu s jednim ramirezom i ode 15 odraslih za jedno prijepodne. Upoznao sam i Ivicu i Birgeša, Miju, Bogana, a i od tog Slovaka sam uzimao... To su samo neki.

Diskusi su skup i zahtjevan sport. Sretno svim diskusarima, ja sam prešao na malawi  :)

Sve napisano je na mjestu. Moraju se znati sve strane medalje.
Pozdrav
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline dinozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: zadar
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #17 u: Veljača 03, 2016, 16:36:09 poslijepodne »
apsolutno je suvišno pričati o Ivici i što taj čovik znači za te ribe i ta je priča nebitna jer svi koji žive diskuse znaju dobro o čemu pričam a onaj tko drži sinje more tih riba i vrši uzgoj i uzgaja svoju ribu isto zna o čemu pričam -ogroman trošak a o znanju da ne pričam o tim ribama-tako da takvi ljudi i ne postoje kod nas -jednostavno ih nema.. i ja vrlo poštujem takve kolege -neda mi se postavljati sad slike njegovih riba da nebi ispalo da ga nešto reklamiram ali takvih riba i ne postoji uopće kupiti negdi kakva je eto trenutna situacija   :up:

Offline krix

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #18 u: Veljača 03, 2016, 17:25:50 poslijepodne »
apsolutno je suvišno pričati o Ivici i što taj čovik znači za te ribe i ta je priča nebitna jer svi koji žive diskuse znaju dobro o čemu pričam a onaj tko drži sinje more tih riba i vrši uzgoj i uzgaja svoju ribu isto zna o čemu pričam -ogroman trošak a o znanju da ne pričam o tim ribama-tako da takvi ljudi i ne postoje kod nas -jednostavno ih nema.. i ja vrlo poštujem takve kolege -neda mi se postavljati sad slike njegovih riba da nebi ispalo da ga nešto reklamiram ali takvih riba i ne postoji uopće kupiti negdi kakva je eto trenutna situacija   :up:
Odlican komentar. Ivica doslovce zivi s diskusima, a osim izuzetan je tip. Da se javi svaki treci koji je zadovoljan forum bi bio zagusen.

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #19 u: Veljača 03, 2016, 17:52:33 poslijepodne »
Već dvije godine imam njegove diskuse,bilo je nešto gubitaka ali s ostatkom sam i više nego zadovoljan.Najbolji diskusi koje sam imao do sada.
Who dares-wins!

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #20 u: Veljača 04, 2016, 07:23:43 prijepodne »
apsolutno je suvišno pričati o Ivici i što taj čovik znači za te ribe i ta je priča nebitna jer svi koji žive diskuse znaju dobro o čemu pričam a onaj tko drži sinje more tih riba i vrši uzgoj i uzgaja svoju ribu isto zna o čemu pričam -ogroman trošak a o znanju da ne pričam o tim ribama-tako da takvi ljudi i ne postoje kod nas -jednostavno ih nema.. i ja vrlo poštujem takve kolege -neda mi se postavljati sad slike njegovih riba da nebi ispalo da ga nešto reklamiram ali takvih riba i ne postoji uopće kupiti negdi kakva je eto trenutna situacija   :up:
Odlican komentar. Ivica doslovce zivi s diskusima, a osim izuzetan je tip. Da se javi svaki treci koji je zadovoljan forum bi bio zagusen.
Ja se slažem da je Ivica izuzetan uzgajivač diskusa i znalac kakvih nema u Hrvatskoj (to naravno nitko ne može osporiti), ali onoga trenutka kada je prevario samo jednog naivnog (novog) diskusara, a nije samo jedan u pitanju, onda mu sve ljudske osobine padaju na samo dno njegovog akvarija.
Da, naravno da ima vrhunskih riba, uostalom dobivao je i nagrade na natjecanjima za njih, ali nemojte ne dopuštati da se zna i druga strana medalje.
Svoju sam priču napisao nekoliko desetaka puta i opet ću ako treba jer mi to nitko ne može zabraniti. Prvo jer me nije sram priznati da sam prevaren, a drugo jer se nemam koga ili čega bojati za razliku od drugih koji su mi se javljali privatnim porukama i prižali podršku navodeći da su i oni sami prevareni.
Ivica Krajček je običan prevarant koji me je namjerno prevario, čuo i pročitao nekoliko puta da ga prozivam na forumu i na facebooku i nije našao trenutak morala da mi se ispriča ili da me demantira. Zbog tog razloga ću na svaku njegovu pohvalu iznijeti protuargument jer želim da se zna istina.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline dinozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: zadar
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #21 u: Veljača 04, 2016, 12:59:12 poslijepodne »
ja da sam kupija kod bilo koga 5-6 ribica malaca kao ti kod Ivice i plaćao ih 10e kom i da bi zbog toga vršija non stop prozivke da je neko prevarant ma nema šanse pa ljudi putuju po europi pa malce plaćaju po bar 30e kod poznatih uzgajivača pa donesu pojedine primjerke totalni trokuti sa kljunovima pa nitko nikog ne proziva ka ti Ivicu tako da to tvoje apsolutno niti malo ne stoji ali ako je tebi to gušt samo nastavi

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #22 u: Veljača 04, 2016, 13:25:07 poslijepodne »
ja da sam kupija kod bilo koga 5-6 ribica malaca kao ti kod Ivice i plaćao ih 10e kom i da bi zbog toga vršija non stop prozivke da je neko prevarant ma nema šanse pa ljudi putuju po europi pa malce plaćaju po bar 30e kod poznatih uzgajivača pa donesu pojedine primjerke totalni trokuti sa kljunovima pa nitko nikog ne proziva ka ti Ivicu tako da to tvoje apsolutno niti malo ne stoji ali ako je tebi to gušt samo nastavi
Ivica je svima prodavao te malce po 10€, ne samo meni. Ta je bila cijena za sve, redovna. Samo što su neki dobili vrlo lijepe i dobre ribe, neki kriple.
Deset riba sam kupio, ne pet-šest. Znači 100€. Taman da sam i jednu kupio za 10kn, prevara je prevara pogotovo ako je bila namjerna.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #23 u: Veljača 04, 2016, 23:04:22 poslijepodne »
A možda neke i namjeno "prevari" :)

Svako od nas je dobio neke šugave ribe što se krepale što našom krivicom a neke jer su bile loše. Nije u pitanju samo zakržljala riba nego mislim i na bolesti koju ti netko pošalje sa ribom ali nitko nikoga ne proziva.

Prošle godine je harao discus plague kod ovih što ih poznajem ali nitko to nije sponjiao a pokrepalo je jako puno riba. Meni osobno je Ivica pomogao izvući preostale ribe.

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Kupovina Diskusa
« Odgovori #24 u: Veljača 05, 2016, 07:21:42 prijepodne »

Svako od nas je dobio neke šugave ribe što se krepale što našom krivicom a neke jer su bile loše. Nije u pitanju samo zakržljala riba nego mislim i na bolesti koju ti netko pošalje sa ribom ali nitko nikoga ne proziva.
Da, velika je razlika da li ti netko svjesno pošalje zakržljale ribi ili nesvjesno bolesne ribe. O namjernom slanju bolesnih riba ne želim ni govoriti. To je samo dno dna. No teško je to dokazati.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani