Travanj 25, 2024, 18:04:32 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Haqos expro 1200 vanjski filter  (Posjeta: 150603 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #700 u: Studeni 25, 2013, 13:49:28 poslijepodne »
Draž, filter se nije pokrenuo nakon nestanka pa dolaska struje ili nakon čišćenja filtera pa uključenja struje?

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #701 u: Studeni 25, 2013, 13:51:03 poslijepodne »
Nemam više namjeru polemizirati...  :-X Sve što sam imao za napisati o navedenom filteru, napisao sam...
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #702 u: Studeni 25, 2013, 14:03:57 poslijepodne »
Nemam više namjeru polemizirati...  :-X Sve što sam imao za napisati o navedenom filteru, napisao sam...


Pozdrav još jednom Draz, izvinjavam se na neugodnostima, nije stvar u polemiziranju, nazalost ako je vase ime kao što piše u vašem mailu na forumu i ako taj mail koristite za kupovinu na internetu tada ne znam gdje ste kupili filter jer nemam nikakve vaše podatke u svom sustavu naružba niti sam ikada dobio vaš mail u vezi bilo čega, naravno može biti da tražilica mojih mailova ne valja zato vas pitam da mi javite gdje i kako ste ga kupili.

Standardna je situacija,  sa bilo kojim proizvodom, kada imate problema kontaktirate trgovinu od koje ste je kupili za dodatnu pomoć, ja pokušavam osobno dati maximum pri podršci koliko je god to moguće, sam sam akvarista i znam što znači ostati bez filtera ili imati probleme sa njime, zbog toga pokušavam uvijek izaći u susret ljudima i pomoći koliko mogu. Ja ne mogu pomoći ako ne znam da je potrebna pomoć niti sam obaviješten o tome.
 

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #703 u: Studeni 25, 2013, 14:13:54 poslijepodne »
Nemam više namjeru polemizirati...  :-X Sve što sam imao za napisati o navedenom filteru, napisao sam...


Pozdrav još jednom Draz, izvinjavam se na neugodnostima, nije stvar u polemiziranju, nazalost ako je vase ime kao što piše u vašem mailu na forumu i ako taj mail koristite za kupovinu na internetu tada ne znam gdje ste kupili filter jer nemam nikakve vaše podatke u svom sustavu naružba niti sam ikada dobio vaš mail u vezi bilo čega, naravno može biti da tražilica mojih mailova ne valja zato vas pitam da mi javite gdje i kako ste ga kupili.

Standardna je situacija,  sa bilo kojim proizvodom, kada imate problema kontaktirate trgovinu od koje ste je kupili za dodatnu pomoć, ja pokušavam osobno dati maximum pri podršci koliko je god to moguće, sam sam akvarista i znam što znači ostati bez filtera ili imati probleme sa njime, zbog toga pokušavam uvijek izaći u susret ljudima i pomoći koliko mogu. Ja ne mogu pomoći ako ne znam da je potrebna pomoć niti sam obaviješten o tome.
Poštovani,
Bespredmetno je razgovarati o vašoj profesionalnosti i izlaženju ususret kod eventualnih problema sa navedenim filterom kad tu tematiku NITKO a pogotovo JA nisam nigdje spomenuo i to nije predmet ove prepiske. Naprotiv. Da sam Vas kontaktirao, vjerujem da bi mi pomogli na neki način... I izvan garantnog roka.
Ja sam samo (kao i mnogi) navodio SVOJE iskustvo sa tim filterom na MOM 200 litarskom akvariju. pametnome dosta

Kolega Kori me je pristojno upozorio da odustanem od rasprave ali nažalost nisam ga poslušao.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #704 u: Studeni 25, 2013, 14:26:28 poslijepodne »
Poštovanje Draz, nema razloga za prestanak diskusije , osobno se nadam da se niste nasli uvrijedenim ili bilo što drugo zbog mojih pitanja, problem je u tome sto koliko ja znam niste kupili filter od mene a ja ih jedini prodajem.
Osobno sam se nazalost susretao puno puta na forumu i drugim socijalnim mrezama sa losim recenzijama filtera i ostalih proizvoda da bi ispalo za vecinu da nisu nikada imali ikakve kontakte sa mnom, niti su ikada kupovali od mene.
Zbog toga prvo uvijek pitam kada je kupljen filter, pošto mi vi ne možete dati te podatke mogu samo konstatirati da ga niste kupili od mene niti ste me ikada kontaktirali za bilo kakve probleme u vezi tog filtera. Da li je to točno?
 

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #705 u: Studeni 25, 2013, 14:39:30 poslijepodne »
Nisam niti na trenutak pomislio da imaš proviziju kod ER. Ni ti ni itko tko zagovara Haqos. Niti ER ima veze sa Haqosom  (nisu ga oni proizveli, samo ga uvoze) niti ih ja povezujem s njim. On ne govori o kvaliteti i ozbiljnosti ER-a. Oni samo nude  narodu nešto što narodu treba. Jeftin filter.
Ja sam IMAO Haqos i znam o čemu pričam.
Filter sam kupio rabljeni dok je još bio pod garancijom. Niti jednom pisanom riječi ga nisam doveo u vezu s vama. Naprotiv, napisao sam gore citirano. Čak sam imao pozitivna (posredna) iskustva sa vašim webshopom.
Predmet diskusije je iskustvo sa Haqos filterom i moje iskustvo sa njim nije pozitivno. Dok je bio mlađi, radio je. Više ne radi dobro.
Vjerovatno želite aludirati na to da ga nisam kupio direktno od Vas pa nemam pravo davati ocjene o njemu. Ako nisam kupio novi auto, znači li to da ni o njemu ne mogu davati objektivno mišljenje?
Ponavljam, nisam ocjenjivao ER kao prodavatelja nego brand Haqos.
 
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #706 u: Studeni 25, 2013, 16:52:35 poslijepodne »
Draz izvinjavam se zbog problema, kako sam rekao ja mogu prihvatiti kao probleme sa haqos filterima samo za one za koje znam, nazalost za vas ne znam, htio bi takoder da razumijete i moju stranu, ovo je forum, tu se svatko moze registrirati i pisati svasta, ne tvrdim da vi lažete ili bilo što, naprotiv, ja osobno imam previše neugodnih iskustava sa lažnim kritikama. kod problema sa filterom , pogotovo ako su neubičajeni i ako su kupljeni polovni može doći zbog nestručnog rukovanja sa njime, isto tako ga svaki vlasnik moze razbiti, oštetiti, krivo postaviti, otvarati, modificirati... da bi mogao reći konkretne i točne informacije o problemu moram znati kada je kupljen i  dobiti filter na reklamaciju da bi mogao ustanoviti u čemu je problem.

Puno kritika ima zbog navodno slabog protoka, iskreno ne znam od kuda to, osim naravno kod par problema gdje je bio tehnicki problem u startu što je rijeseno sa novom glavom. Pričam o drugim navodno lošim recenzijama gdje se usporeduju jaki protoci sa haqosom, iskreno ja bas mislim da je prednost haqosa ta njezna cirkulacija. Ne znam od kuda se vadi i spaja velika brzina protoka kroz filter sa filtracijom kada koliko ja znam protok kroz filter ne smije biti brz, pogotovo za kemijsku filtraciju, takoder kompletna bioloska filtracija se ne može stvoriti ako jeprotok prebrz, prebrzi protok previse oksigenira vodu i ne moze stvoriti anaerobne zone za skidanje nitrata, takoder ne daj dovoljno vremena bakterijama da obrade otpad, možda se nešto promijenilo u zadnje vrijeme ali sva moja literatura pokazuje da spori protok kroz filter materijal je najbolji i idealan za kompletnu filtraciju.

Takoder pisete o novim filterima sa smanjivanjem i pojacavanjem protoka, ne znam od kuda da je to dobra stvar, bakterijske kolonije su ekstremno osjetljive na sve nagle promijene u kolicini kisika, temperaturi.... ako sloj bakterija ima pola dana jedan protok a pola dana drugi protok one ce krahirati vrlo brzo, bakterije moraju imati vrlo stabilnu i ujednacenu okolinu jer sve nagle promijene ih unistavaju, to se vrlo često vidi kod morskih akvarija gdje bakterije mogu krahirati za čas.

Takoder jedni od najskupljih filtera na svijetu, ako se ne vaam ksotaju 10 000 kuna pa i vise, ADA Super Jet filteri imaju upravo takakv protok, izvolite link http://www.adana.co.jp/en/products/na_filter/super_jet_filter/
Dakle super jet filter ex 600 , kapaciteta filt. materijala od 6 do 12 litara /sto spada u velike filtere/ ima protok od 5,5 do 6 lit u minuti sto bi bilo 330 - 360 litara na sat.

Zar mislite da ADA i Amano ne znaju raditi filtere te njihov protok ne valja?

Stvar je sasvim drugacija, neke filter kompanije, tkz renomirane u biti rade vrlo losu stvar stavljajuci jake protoke na kanister filtere, to ne odogovara ni jednom vidu filtracije, novi tkz moderni filteri koji imaju te cipove za ne znam sto koji povecavaju i smanjuju protok po svim spoznajama koje ja znam unistavaju bakterijske kulture na taj nacin i rade stetu filtraciji.

Protok mora biti spor, a sigurno nije sporiji od ADA filtera koji imaju 330-360 litara na sat i kaspacitet filt materijala do 12 litara, to su idealni filteri za filtraciju a za to i sluze, ako zelite cirkulaciju tada dodajte cirkulacione pumpe a ne koristiti filter za to jer je to nespojivo.
 

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg:
« Odgovori #707 u: Studeni 25, 2013, 17:07:32 poslijepodne »
Ne znam po čemu ste se osjećali prozvanim i pozvanim. Izričito sam napisao da ne povezujem ER sa mojim lošim iskustvom sa Haqos filterom.
Količina i brzina protoka u akvariju? Mislim da to zaslužuje svoju temu. I u mnogočemu ovisi o vrsti akvarija tj. faune u njemu i kakav protok zahtjeva određena populacija....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #708 u: Studeni 25, 2013, 19:28:34 poslijepodne »
količina protoka u filteru, ne akvariju, akvariji su razliciti, filtracija je ista, isti procesi filtracije su u svim akvarijim i filterima
ADA i mogu slobodno reći najskuplji i najrenomiraniji filteri na svijetu koriste protok sličan i čak slabiji od expro 1200 filtera što po nekima spada u manu tog filtera, što nije točno
Ako mislite da je sporiji protok što ga ima haqos mana to znači da ADA Super Jet filteri  ništa ne valjaju jer imaju još sporiji protok.
 

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg:
« Odgovori #709 u: Studeni 25, 2013, 19:47:46 poslijepodne »
Ne znam po čemu ste se osjećali prozvanim i pozvanim. Izričito sam napisao da ne povezujem ER sa mojim lošim iskustvom sa Haqos filterom.
Količina i brzina protoka u akvariju? Mislim da to zaslužuje svoju temu. I u mnogočemu ovisi o vrsti akvarija tj. faune u njemu i kakav protok zahtjeva određena populacija....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ne osijećam se prozvanim več po mom mišljenju tvoje loše iskustvo sa haqos expro filterima nažalost nije povezano sa expro filterom, ako si kupio polovnog može biti da je razbijen, oštećen ili na bilo koji način neadekvatno korišten od strane prvog kupca (to je samo nagadanje jer ne znam ni od kada je kupljen, što se dogodilo niti sam imao prilike vidjeti taj filter) , ne vidim razlog da mi ga prvi kupac nije vratio ako je imao problema sa njime, ima stotine radnji koje mogu utijecati na filter a rade ih korisnici koji mogu oštetiti filter a nije povezano uopće sa njegovom kvalitetom. Ako filter nece da starta poslije iskljucenja iz struje a što prvi put čujem od 2007-e od kada ih imam može biti da nije čišćen kako treba, npr korišten je u biljnom akvariju ili u akvariju sa puno riba koje jako puno prljaju ili je na ulaz stavljena spužva da spriječi male kozice, ribe, ikru... da uleti u filter.. ako se ta spužva, ulaz i sam filter dugo ne čisti a veća količina otpada zapuni ulaz filter će raditi pod opterećenjem sve dok ne izgori ili se ne ošteti električni sklop, imao sam takve slučajeve, to nema veze sa filterom , to će uništiti bilo koji filter.
Drugo što se može dogoditi i što znam da se događa, sitni pijesak, loše opran aktivni ugljen, sitne čestice bio ringova, symbionta i sličnih filtracionih materijala koji se lome a oštri su mogu ući u prostor izmedu rotora i statora, one deru magnet i koče ga te oštećuju cijeli taj sklop...
treće, ne iskopčavanje filtera za vrijeme olujnih grmljavinskih nevremena kada je struja totalno rastelovana sa velikim izbojima, prekidima i tko zna kakvim efektima na el. instalacije što može oštetiti ne samo filtere već sve el, uredaje u kuči a sa čime se više manje danas svi susrećemo ....
dakle ima stotine i stotine razloga koji mogu oštetiti filter a to nema veze sa filterom niti njegovom kvalitetom, ovakve stvari kojih se mogu sjetiti  u par sekundi što ovo pišem nisu vezane samo za expro 1200 filter već za sve filtere i sa svima sam se susretao zadnjih desetak godina, npr ocean runner pumpe koje same kostaju vise nego expro 1200 bi  poslije grmljavinskih nevremena imale rascvjetan rotor na pola, meni i drugima je za vrijeme jednog nevremena stradalo preko 4 ocean runner pumpi sa istim efektom ,rascvjetani magnet... to nema veze sa kvalitetom pumpe to je zbog el, naboja i nestabilne struje....
Ako ćemo pričati o kvaliteti i nekvaliteti nekog filtera prvo moramo doznati točne podatke o svemu, jer kako sam rekao problem uopće ne mora biti vezan za filter već za način upotrebe, tu su se javili ljudi koji ga koriste 4 godine bez problema, ja znam ljude koji ga koriste od 2007-e kada su prvi put došli, svi ti filteri su isti. razlika je samo u korisniku
 

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #710 u: Prosinac 21, 2016, 21:05:28 poslijepodne »
Kolege može malo pomoći :)

Imam haqosa već neko vrijeme,  ali sam imao malu pauzu pa sam ga upalio nakon kojih godinu dana.  Sada već radi 2 mjeseca i odjednom je protok postao ful slab.  Što bi moglo biti u pitanju,  a da nije filter medij?

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk


Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #711 u: Prosinac 23, 2016, 19:43:18 poslijepodne »
U komorama oko rotora se zna dosta nečistoće nakupiti i to treba dobro očistiti .

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #712 u: Prosinac 23, 2016, 22:34:56 poslijepodne »
U komorama oko rotora se zna dosta nečistoće nakupiti i to treba dobro očistiti .
Očistio sam rotor motora ali kako da te komore pocistim? Misliš na one prolaze u plastici gdje voda dolazi i odlazi?

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk


Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #713 u: Prosinac 23, 2016, 23:23:48 poslijepodne »
Da , ja ih čistim sa malim četkicama i jakim mlazom vode .

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #714 u: Prosinac 25, 2016, 12:11:04 poslijepodne »
Da , ja ih čistim sa malim četkicama i jakim mlazom vode .
Gdje se mogu kupiti te male četkice?

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #715 u: Prosinac 25, 2016, 14:30:09 poslijepodne »
Ja sam ih slučajno vidio u bauhausu na odjelu gdje se prodaju metle i ostala pomagala za čišćenje kuće , bile su tri ili četri u paketu za par kuna . Veličine od dva tri cm do 10 cm , idealno za naše potrebe čišćenja cijevi i pumpi .

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Haqos expro 1200 vanjski filter
« Odgovori #716 u: Prosinac 25, 2016, 14:34:47 poslijepodne »
Ja sam ih slučajno vidio u bauhausu na odjelu gdje se prodaju metle i ostala pomagala za čišćenje kuće , bile su tri ili četri u paketu za par kuna . Veličine od dva tri cm do 10 cm , idealno za naše potrebe čišćenja cijevi i pumpi .
Odlično! Puno hvala! Protok mi je sada malo bolji kak sam počistio rotor i oko rotora,  a bit će sigurno puno bolji kada sa ovime pocistim. Sretan Božić :)

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk