Ožujak 28, 2024, 18:33:08 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Okrug reef 210*50*55  (Posjeta: 154716 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Okrug reef 210*50*55
« u: Rujan 21, 2014, 10:12:13 prijepodne »
Prije svega pozdrav svima. Dakle krecem u novi projekt. Do sada sam imao samo jadranski akvarij 200 L ( moglo bi se rec pilot projekt ). Iako sam fasciniran nasim prekrasnim Jadranom nakon par kava i razgovora jedan gospodin iz Splita ( hm hm GROF ) me slomija "lako slomit dasku koja je vec nacikla "  :D da idem na trope. Pratim ucestalo vise manje sve teme i stvarno san se nacita poprilicno toga ali prakticki jos nista ne znam. Za ovaj projekt sam se odlucija jos u sjecnju i od tada polako kupujem opremu i skupljam neke osnove.

Posto sam s prvim tankom bio brzoplet ( nisan slusa savjete ) i prosa kalvariju cijana i ne zacikliranog akvarija koji je za cudo prezivija sve te moje greske i jos je ziv vise manje s ovim sam odlucija stvarno polako jer da se ponovimo po milijunti put ili plati kurvu ili plati likara.

E sad nakon par rijeci uvoda da i kazem malo o opremi i samom tanku. Planiram raditi LPS/softy + fish tank. Koliko san razumija do sada sta san procita ne zahtjeva toliko rasvjete kao neke druge kombinacije reef tankova.

Tank dimenzija 210*50*55 (d/s/v) 10mm staklo made by GROF
Sump 100*42*42 takoder made by GROF
Preljevni tank za RO 25*40*50 made by GROF
Frame dimenzija 210*50*82 , 35*35 4 mm primer + hempel enamel bijeli sjajni
Obloga trenutno u izradi
Skimmer: Reef Octopus NWB200 ( nova aquatrance pumpa 3000 S )
Fluid reaktor 1 : Reef Octopus NF800B ( ovaj ce biti upotrebljen za bio pelete )
Fluid reaktor 2 : Reef Octopis Nf300 ( mislim da je ovaj model koji ce biti koristen samo za ugljen )
Povratna pumpa : Jebao DC6000 s kontrolerom
Wavemaker Jebao WP-40 13000 L/h
Cirkulacijska pumpa Aquamacro 10000 L/h F5 model
RO uredaj neman pojma koji model uglavnom 300L/dan
Rasvjeta "DIY - made by me" viseca 5 x flood led 10 w + 4 x led star 6000k marine blue za moon + traka led 5630 1200 lumena. Nisan jos testira povise tanka ali lako je dodat jos jer imam poprilicno led 10000 k white i 5630 led trake ako bude malo svitla.
Kupljeni salifert testovi : Ca, Mg, KH, NO3, NO2, PO4, amonija
Refraktometar x1 ebay
PH meter x1 ebay
LR ce biti jadranski cca 60kg
Koraljni pjesak 40 kg kupljen u blua vece i srednje granulacije ( ne znam u mm jer koliko vidim to su sve mrvljeni koralji i skoljke )
Grijac Jager 300 W

Ne znam da li san sta zaboravija od opreme. Nakon sta dodem do LR planiram iskoristit stari tank dimenzija 80*50*50 ( stari jadran ) za obavit ispiranje LR. Mislim stavit cirkulacijsku pumpu cca 5000 L + hang on skimmer Red Sea prizm deluxe + grijac unutar tanka skupa s kamenjem i raditi izmjene svaka 3 dana da iz LR ispadne sta vise nezeljenih stvarcica. Nakon 15-20 dana ovog tretmana mislim slagat scape i onda krece faza cikliranja ( koliko traje da traje nije mi prisa jer mislim da je ovo najbitnija stavka za uspjesan tank ). Fazu cikliranja bi obavlja bez svjetla ( ne znam sta ovde mislit jer su misljenja podiljena ali virujem Grofu i on mi je dao taj savjet ). U pogon bi odma stavija grijac, skimmer, pumpe, rekatore s bio pelletima ( za start samo 100 ml ) te aktivni ugljen. Takoder filter sockovi su spremni.

Zbilja bi bija zahvalan za bilo kakav savjet, kritiku i bilo kakvu pomoc jer mislim ostati sta duze s ovim tankom. Motaza samog tanka ce biti obavljena 4.10.2014. te ce od tada bit i vise slika.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #1 u: Rujan 21, 2014, 18:24:36 poslijepodne »
Čestitam na početku mora...jedino mislim da nećeš biti zadovoljan s rasvjetom kako je zamišljena. Mogao bi imati spot light ali ovisi i koliko ćeš je podignuti...

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #2 u: Rujan 21, 2014, 22:57:26 poslijepodne »
Čestitam na početku mora...jedino mislim da nećeš biti zadovoljan s rasvjetom kako je zamišljena. Mogao bi imati spot light ali ovisi i koliko ćeš je podignuti...

Da slazem se u misljenu Renta. Mislim da cu morat jos dodavat. Nisan bas razumija ovaj spotlight. Mislis da ce ce biti previse fokusirano? Sta se tice visine planira san cca 30cm povise razine mora.Ove trake sta san narucija 5630 kazu da imaju jace osvjetljenje za 30% u odnosu na 5050, ako ima ko iskustva bio bih zahvalan. Pogleda san dosta filmova na jubitu ali tesko je vidit razliku.

Jos jedno pitanje kada se krene u fazu cikliranja da li odma ici s podlogom ili cekati dok parametri padnu pa onda dodati podlogu?

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #3 u: Rujan 22, 2014, 08:37:53 prijepodne »
Da, moglo bi biti fokusirano svijetlo jer je veliki razmak između ledica a i 30 cm iznad vode neće biti dovoljno da izbjegneš spot light- kao u disku. Osim, ako ti se to sviđa, ima nas svakakvih. ;)

Za pijesak, svatko će ti reći drugačije. Osobno volim kad cikliram akvarij da u isto vrijeme cikliram i pijesak, osim ako baš očekuješ tonu detritusa iz kamenja...pa bi onda bilo praktično da se detritus počisti prije dodavanja pijeska.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #4 u: Rujan 22, 2014, 13:49:05 poslijepodne »
moje iskustvo i jedino jer mi je ovo prvi morski je to da sam fakat išao skroz polako sa svime!
kamen sam nabavio od Grofa i on zna koliko ga je vrtio kod sebe, a ja sam ga još kod sebe vrtio minimum još cca mjesec dana. Šamarao sam ga direktno sa strimicama nebi li šta još sa njega otpalo. Nakon toga sam 60 kg pijeska isprao sa tekućom hladnom vodom doslovce kao oni papci koji su tražili zlato po Americi i našli šipak. Za razliku od njih ja sam dobio svako zrno isprano i čisto i tada sam ga ubacio u more. Ubacio kamen te ciklirao cca 6 mjeseci s time da sam nakon 4-5 mjeseci ubacio claunove (2kom) unutra da malo kenjkaju i svjesno ih žrtvovao ukoliko nešto nebude ok, no sve je prošlo super i danas su tu! Svijetlo sam zapalio nakon cca 2 mjeseva i to polako tj. zapalio sam kompletnu rasvjetu ali sam sjenčao akvarij tako da tamo gdje su mi se alge jače razvijale tamo sam stavljao 1 cm debljine bijeli stiropol koji je sprečavao direktno svijetlo a opet nešto propuštao i tako sam se igrao . Nakon nekog vremena se počela pojavljivati cijano po pijesku koju sam kad se je nakupila onako nepretjerano ciljano usisao i taj se proces doslovce preko noći zaustavio, ostatak algi po kamenu također i njih sam jedan dan samo usisao i od onda je sve pic-pic (kuc-kuc) . Mislim da je najvažnije da si sam sa sobom rasčistio da nema žurbe i da ide sve polako tada će rezultati biti ok a i imaš pored sebe čovjeka koji zna o moru sve tako da nemaš brige ! :klap:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #5 u: Rujan 22, 2014, 15:19:39 poslijepodne »
Hvala decki na odgovorima. Strpljenje je kljuc svega i malo srece  ;). Ako budem ima jos kakvih pitanja bit cu dosadan i pitat  :D. Za sada toliko od mene update ide nakon montaze i naravno slike.

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #6 u: Rujan 23, 2014, 00:16:40 prijepodne »
Traka ti mora biti zaštićena plexiem ili staklom inače se brzo zamuti, a pitanje je da li na duge staze izdrži u morskom okruženju.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #7 u: Listopad 02, 2014, 23:58:33 poslijepodne »
Evo mali update. Danas napokon stiglo staklo. Main tank je tu i dosa je u komadu  :up:. Ovim putem zahvaljuje Grofu sta je ima strpljenja i volje to sve doc pospajat i rjesit ono s gradela  ;). Uglavnom umoran san i trenutno mi se ne da puno pisat pa evo par slikica. Uskoro update. Zivi kamen se vadi uskoro i iden na filtraciju u posebne tankove prije cikliranja.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #8 u: Listopad 03, 2014, 00:03:50 prijepodne »
I jos malo slicica

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #9 u: Listopad 03, 2014, 07:35:10 prijepodne »
Kolega samo da te pohvalim i da ti čestitam na novom projektu koji za sada izgleda i ide fantastično!
Vidim da je pristup pravi, prava oprema, nista se ne prepušta slučaju i siguran sam da će ovo biti jedan odličan akvarij!
Pratim sa zanimanjem nastavak teme! Bravo još jednom!  :klap: :klap: :klap:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #10 u: Listopad 03, 2014, 07:58:53 prijepodne »
Kolega samo da te pohvalim i da ti čestitam na novom projektu koji za sada izgleda i ide fantastično!
Vidim da je pristup pravi, prava oprema, nista se ne prepušta slučaju i siguran sam da će ovo biti jedan odličan akvarij!
Pratim sa zanimanjem nastavak teme! Bravo još jednom!  :klap: :klap: :klap:

Kolega hvala  ;)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #11 u: Listopad 03, 2014, 09:36:14 prijepodne »
Odlično, nisam ni sumnjao da neče biti ok!  Grof je dobitna kombinacija! :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #12 u: Listopad 03, 2014, 09:41:25 prijepodne »
Btw
Šta drži filter čarapu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #13 u: Listopad 03, 2014, 10:08:18 prijepodne »
Imam pitanjce: za što će ti dva reaktora?
Što planiraš smjestiti u njih?

I još nešto, vidim tu svakakve sreamice...moja sugestija je uzmi tunze, skuplje, ali brate to drži godinama!

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #14 u: Listopad 03, 2014, 11:04:20 prijepodne »
Btw
Šta drži filter čarapu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nista ugurane 2 cijevi od preljevu unutra taman drzi fino  :)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #15 u: Listopad 03, 2014, 11:05:40 prijepodne »
Imam pitanjce: za što će ti dva reaktora?
Što planiraš smjestiti u njih?

I još nešto, vidim tu svakakve sreamice...moja sugestija je uzmi tunze, skuplje, ali brate to drži godinama!

Veci reaktor za biopellete manji za ugljen. Jebao wp40 je zvir i mislim da ce bit dovoljna.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #16 u: Listopad 03, 2014, 11:23:12 prijepodne »
Btw
Šta drži filter čarapu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nista ugurane 2 cijevi od preljevu unutra taman drzi fino  :)
nije mi jasno ovo... možeš slikati?
Jer ne znam kako će čarapa stajati bez nekog nosača...

Odlučio si se definitivno za biopelete?
Ja recimo šibam bez njih, samo ats (zasada) i ugljen od prvog dana i sve mi je odlično.
Bz ikakvih biopelete i fosfat removera, kod mene je manje stvari više u ovom slučaju.
Jučer sam mjerio baš parametre, nitrati mi na nuli, fosfati 0,08.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #17 u: Listopad 03, 2014, 15:19:01 poslijepodne »
Btw
Šta drži filter čarapu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nista ugurane 2 cijevi od preljevu unutra taman drzi fino  :)
nije mi jasno ovo... možeš slikati?
Jer ne znam kako će čarapa stajati bez nekog nosača...

Odlučio si se definitivno za biopelete?
Ja recimo šibam bez njih, samo ats (zasada) i ugljen od prvog dana i sve mi je odlično.
Bz ikakvih biopelete i fosfat removera, kod mene je manje stvari više u ovom slučaju.
Jučer sam mjerio baš parametre, nitrati mi na nuli, fosfati 0,08.

Da idem s peletima ali  oprezno ( 100 ml ) pa kakvi budu rezultati mjerenja dodavat oduzimat. Fosfat removerne mislim koristit znaci samo bio pelleti i ugljen.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #18 u: Listopad 03, 2014, 16:16:34 poslijepodne »
Zanimljiv izbor opreme, i jako dobar pocetak, barem s tehnicke strane, bit ce to odlicno, samo strpljenja.

Rijec dvije o opremi.

Dok ces sa Mf300 biti i prezadovoljan ako ces ga koristiti za AU, bojim se da ovaj veci model mf800 i biopeleti nisu nikakva sreca, i da neces biti zadovoljan. Osim ako ovo nije neki novi i poboljsani model (u sto sumnjam), konstrukcijski on i nije za biopelete, prvenstveno mislim na onaj donji "plate", protok mu je preslab i lose rasporedjen, dok si na nekoj manjoj kolicini peleta radi fenomenalno, fino ih okrece, medjutim cim dodjes na neku ozbiljniju kolicinu (300ml i nadalje), pocimaju problemi s mrtvim zonama i losim okretanjem peleta. Naravno, uvijek mozes staviti jacu pumpu pa kompenzirati to i dobiti bolji protok, ali reaktor je sam po sebi preskup da bi se isplatilo nekakvo dodatno ulaganje.

Dodatni problem je, s peletima je u pocetku sve igra "dodaj-oduzmi", a kako je reaktor konstrukcijski napravljen tako da jednostavno moras odvrnuti poklopac, SVE izvuci van, dakle cijev s obadvije plate, pelete u posudu, pa pola prospes kod vadjenja, pa tako stalno....ja sam odustao, i presao na reaktor s jednostavnim poklopcem, kojeg maltene u radu mozes otvoriti, i bez ikakve muke dodati ili oduzeti peleta koliko treba.

Tu bi ti mozda bolji izbor bio neki od d-d reaktora, ili kad novi reef octopus reaktori nebi bili toliko bezobrazno skupi, neki od njih, jer je rjesenje s ljevkom na dnu (umjesto klasicne prorezane ili rupicaste plate) puno bolje i ucinkovitije.

Isprobano s NP biopeletima (klasicnim), mozda ti i budes zadovoljan i kod tebe bude sve funkcioniralo odlicno, moje iskustvo i zakljucak je da je ovo primarno reaktor za "praskaste" medije (au,po4 i slicni mediji), za pelete ipak nije primarno ni zamisljen.

Sto je jebao pumpi tice, mislim da nisi nista pogrijesio sto si uzeo njih a ne tunze, pumpa radi odlicno svoj posao, stvarnih mana i nema, a govoriti o nekoj "dugovjecnosti" je relativan pojam, ne postoji niti jedan razlog zasto ove pumpe nebi mogle raditi jednako dugo (i kvalitetno) kao i puno skuplji proizvodi.

Dodatna prednost je sto uz sitno ulaganje i modifikacije ova pumpa (mislim na sve jebao modele) postaje totalno prilagodljiva u smislu protoka, brzine, potrosnje i svega.

Sad tek vidim, planiras koristiti ro bio spheres, mislim da su one "konstrukcijski" malo drugacije, odnosno vece od np peleta, pa pripazi na ovo gore receno, mozda se one doziraju u manjim kolicinama, pa ni neces doci do neke kolicine koja bi mogla predstavljati problem reaktoru.
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2014, 16:20:25 poslijepodne od Damir_Sl »

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #19 u: Listopad 04, 2014, 00:25:47 prijepodne »
Drago mi je da je tank napokon u kuci sad ide lipi dio akvaristike, samo molim te ovaj put polako i pametno i slusaj ;-).
Da sad malo odgovorim za opremu i carape. Imam isti fluid reaktor koji koristim s istim biopeletama na tanku od 600l jadran - koristim reaktor vec par mjeseci, meni idealna kolicina peleta je oko 270ml i reaktor ih mucka savrseno bez ikakvih problema i praznog hoda. Slazem se da je malo blesavo konstruiran radi izmjene ili dopune peleta, ali ne radi se to svaki dan.
Sto se bicava tice od samog pocetka idealno stoje bez ikakvih pomagala kada su obe cijevi uvucene u nju... nema ispadanja, Upoznat sam s projektom i znam da ove dvi stvari imamo iste i radi bez problema.

P.S. Prijatelju odjelo sam opra, stigle mi nove peraje i maska cekam samo poziv i skacem da izvadim potrepstine za nastavak projekta.

Lp

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #20 u: Listopad 04, 2014, 18:54:31 poslijepodne »
Moguce je da su ro peleti "konstrukcijski" drugaciji od NP-a, mozda je rijec i o manjoj kolicini, no kod mene cca 400ml u ro reaktoru nije islo bez problema.

Naravno, nemoj ovo shvatiti doslovce, nisam primjetio nista da ne stima, niti imao ikakav problem koji bih direktno vezao za kombinaciju peleti+reaktor, vec cisto onaj moj dojam da tu nema dovoljno protoka i okretanja peleta, posebice kad uzmes koliko "jaka" pumpa ih pokrece.

Znaci nisam kritizirao, samo predlozio da obratis paznju, ako dodjes do neke vece kolicine peleta, mozda ces morati poduzimati dodatne akcije.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #21 u: Listopad 04, 2014, 21:25:35 poslijepodne »
Evo i slike kako izgleda dvije cijevi u carapi i zbilja je cvrsto.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #22 u: Listopad 05, 2014, 18:15:35 poslijepodne »
Ma ne kazem da si kritizirao, i znam da su namjer vise nego dobronamjerne, samo sam odgovorio na komentar da imam isti reaktor i da radi odlicno, prvi put kad sam ga pokrenuo u njemu sam imao druge pelete koji mi je trebalo 450ml za moj tank i mogu reci da bolje mucka vecu kolicinu. Kad smo kupovali ove reaktore receno je da je to nova verija 2014 godina.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #23 u: Listopad 06, 2014, 19:38:45 poslijepodne »
Spojena rasvjeta unutar sumpa  :)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #24 u: Listopad 10, 2014, 08:22:26 prijepodne »
Ovjesena rasvjeta. Dakle 3x10w cool white, 2x10w royal blue + 30x3w 6500K marine blue + 10x3w cool white 10000K. U nedilju se vadi LR ako sve bude ok i ide u plasticni tank na ispiranje cca 20-30 dana s izmjenama svako 3 dana. Unutar tanka u kojem ispirem LR stavljam 2x5000L stream pumpe. Do iduceg javljanja  :)