Ožujak 19, 2024, 11:30:56 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Početnička pitanja o ribici  (Posjeta: 1379 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ines97

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski  
Početnička pitanja o ribici
« u: Siječanj 17, 2015, 15:57:48 poslijepodne »
Početnik sam i dobila sam običnu zlatnu ribicu sa onim dugim repom (koja je to vrsta?) i imam jedan obični mali akvarij ( u pet shopu su rekli da je dovoljno ). Ribica ima običaj pucati balončiće na površini i što to znači? Koliki im je životni vijek ( u pet shopu su rekli 3-4 mjeseca )?
Što je od opreme najpotrebnije trenutno?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4040
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Početnička pitanja o ribici
« Odgovori #1 u: Siječanj 17, 2015, 16:07:14 poslijepodne »
Početnik sam i dobila sam običnu zlatnu ribicu sa onim dugim repom (koja je to vrsta?) i imam jedan obični mali akvarij ( u pet shopu su rekli da je dovoljno ). Ribica ima običaj pucati balončiće na površini i što to znači? Koliki im je životni vijek ( u pet shopu su rekli 3-4 mjeseca )?
Što je od opreme najpotrebnije trenutno?
da, naravno............. gle, drugo je posljedica prvog. A trgovac je tamo da proda, nazalost.
Uglavnom, imas tema o hladnovodnim hrpu, u zadnjih par dana se vec otvorilo par pa procitaj i potrazi malo po starim temama. Sve je vec napisano i bilo bi u redu da to netko i procita da ne toipkamo stalno isto bzvz.
Uglavnom, za hladnovdne trebas nekih 40-50 litara vode po ribi i dobru filtraciju jer one jako prljaju vodu. Bez toga nazalost imas taj zivotni vijek od 3-4 mjeseca. Podloga, rasvjeta, bilje su sve stvari podlozne raznim kombinacijama ali bez dovoljno prostora i dobre filtracije zaboravi na uspjesno drzanje hladnovodnih riba.