Travanj 25, 2024, 00:29:55 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Varijeteti zlatnih ribica  (Posjeta: 2612 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ribica_D

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Ženski  
Varijeteti zlatnih ribica
« u: Travanj 10, 2014, 13:51:39 poslijepodne »
Nakon mnogo istraživanja i uzaludnog informiranja, zanima me zna li netko odgovor na slijedeće pitanje: ima li u RH za kupiti različite varijetete zlatnih ribica kao što su ryukin, butterfly telescope, tosakin, itd.? Ono što često vidim u pet centrima su karasi, kometi, pajčolanke, orande i ponekad teleskopi. Zbog čega je izbor tako ograničen i postoji li ipak nada za posjedovanje ovakvih ljepotica? :) Hvala na odgovoru.

Offline hrgamonster

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Nova Sela
Odg: Varijeteti zlatnih ribica
« Odgovori #1 u: Travanj 10, 2014, 16:17:34 poslijepodne »
Tesko da ces sta drugo nac to se nekad slucajno zaleti
a razlog je taj sto jos uvijek kod nas nema velikog zanimanja za zlatnim ribicama
a i dugo zive ako im osiguras uvijete danas ju kupis i imas narednih 10god sigurno  :)
hrga88

Offline ribica_D

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Ženski  
Odg: Varijeteti zlatnih ribica
« Odgovori #2 u: Travanj 10, 2014, 16:47:39 poslijepodne »
a i dugo zive ako im osiguras uvijete danas ju kupis i imas narednih 10god sigurno  :)

Pa, neka, dapače, u tome i jest poanta. :) Želim ljubimce na duge staze, a ne da im je životni vijek godinu dana...

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Varijeteti zlatnih ribica
« Odgovori #3 u: Travanj 10, 2014, 21:50:13 poslijepodne »
teleskopi, lavlje glave, crvenkape se mogu bez veceg problema pronaci u shopovima.

Ove ostale tesko ces slucajno naletjeti na njih, jedino da ti ih netko ciljano negdje nabavi. razlog je naravno cijena, jer veci primjerci (ljepsi) lavljih glava npr, kostaju od 50-100, pa si misli kolika bi bila cijena nekog varijeteta kojeg nitko drugi ne prodaje. Neisplativo za drzanje u trgovini i uvaljivanje uz teglice i kugle, kako obicno zlatne ribe budu prodavane.

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Varijeteti zlatnih ribica
« Odgovori #4 u: Travanj 10, 2014, 21:54:19 poslijepodne »
Postoji dosta dobar izbor kod naših susjeda Mađara. Oni su puno bolji u tome za razliku od nas. :)
Sad i nije problem prenijeti ribe, potrebno je samo imati račun.
Pričao mi frend da su išli kupovati akvarijske ribice u Mađu, navodno ih nisu ništa gledali a razlog je ulazak Hrvatske u EU. :)

Offline ribica_D

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Ženski  
Odg: Varijeteti zlatnih ribica
« Odgovori #5 u: Travanj 10, 2014, 23:24:59 poslijepodne »
Neisplativo za drzanje u trgovini i uvaljivanje uz teglice i kugle, kako obicno zlatne ribe budu prodavane.


Nažalost, zlatice su itekako podcijenjene i zato nevine plate životima. Kugle nisu ni za veći cvijet, a pogotovo ne za živo biće. Ne znam samo koliko edukacije još treba ljudima da shvate kako se odnositi prema tim ljepoticama.


Postoji dosta dobar izbor kod naših susjeda Mađara. Oni su puno bolji u tome za razliku od nas. :)
Sad i nije problem prenijeti ribe, potrebno je samo imati račun.
Pričao mi frend da su išli kupovati akvarijske ribice u Mađu, navodno ih nisu ništa gledali a razlog je ulazak Hrvatske u EU. :)

Moram priznati da to nisam znala! Definitivno dobar razlog za put susjedima... ;)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Varijeteti zlatnih ribica
« Odgovori #6 u: Travanj 10, 2014, 23:42:36 poslijepodne »
sto ces,tako je kako je, nazalost.

puno lakse je uvaliti karasa za 20 kn s pripadajucom kuglom za 50kn, nego tu istu kuglu za 50kn + lavlju glavu od 150kn....

Offline crvenkapa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
Odg: Varijeteti zlatnih ribica
« Odgovori #7 u: Travanj 12, 2014, 16:55:11 poslijepodne »
Koje su to ribice zlatne perle ? Da i nema bas puno varijanti zlatnih ricbica kod nas u zoo cytia sam vidio bijelog teleskopa bezobrazo skup 90 kuna .

Offline ribica_D

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Ženski  
Odg: Varijeteti zlatnih ribica
« Odgovori #8 u: Travanj 13, 2014, 14:14:19 poslijepodne »
Pearlscale goldfish ili riba perlica. Jako, jako lijepa i zanimljiva riba...

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Varijeteti zlatnih ribica
« Odgovori #9 u: Travanj 13, 2014, 15:30:35 poslijepodne »
u zoo cyitiju ti oni nemaju pojma što i kako prodaju ja sam kupio teleskopa crvenkapicu znaći bijelog teleskopa sa crvenom kapicom za 20 kn jer su ga prodavali pod obične pajčolanke ,tako sam i tamo kupovao anubijas(i to veliki) za 25 kn  jer su mi ga naplatili pod nešto drugo(a cijena tog anubijasa im je 60 kn tada bila ako se nevaram) isto sam kupovao staklaste somiće i dobio sam 5 kom a platio 3 jer ovaj nije skužio da je ulovio 2 viška tako da su mi oni jako jako dragi  :D :D ;)