Ožujak 28, 2024, 10:11:19 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Je li ova riba zdrava ?  (Posjeta: 940 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Je li ova riba zdrava ?
« u: Siječanj 08, 2013, 12:38:29 poslijepodne »
Imam jednu zlatnu ribicu u akvariju od 54l. Znam,nemojte mi prigovarat kaj nemam pravo bilje i neki kvalitetni šljunak , selim ih (nju i dva puža jabučara) što prije u akvarij od 96l sa živim biljem i kupuem još jednu zlatnu ribicu i ancistrusa, ali nisam došo tu da sad o tome blebećem. Zanima me jer je ova ribica zdrava!? Jer sve ok s izgledom, jer pliva dobro, jer se ponaša dobro......jer ima kakvih problema,deformirane peraje ili iskrivljenu kičmu......?????
P.S.-Ribica spava u desnom gornjem kutu (na površini), a ne na dnu. Ja mislim da je to normalno, ali me zanima vaše mišljenje. I hranim je raznovrsno, skoro svaki dan joj dam malo graška za bolju probavu !  :) I jer možda netko zna di ima sličnih za nabavit (iste veličine i položaj peraja,oblika tijela i boje)
Hvala vam na odgovru !




Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Je li ova riba zdrava ?
« Odgovori #1 u: Siječanj 08, 2013, 13:44:36 poslijepodne »
Što se tiče zdravlja ribe će ti odgovoriti neko pametniji, meni se osobno ne sviđaju takvi varijeteti pa ih nisam niti proučavao.

Ali vezano za kupnju riba... kao prvo upiši u profil od kud si, ovako bi mogao dobiti svakakvih odgovora!  ;)

Ako je u pitanju Zagreb onda definitivno broj jedan je ZOO Vili!  :up:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Je li ova riba zdrava ?
« Odgovori #2 u: Siječanj 08, 2013, 18:09:52 poslijepodne »
teško je iz ovog opisa reći je li malena zdrava ili ne - uostalom, je li to uopće tvoja ribica?

moraš je promatrati par dana, vidjeti je li letargična, jede li, kako kaka, ima li kakvih promjena na njoj....a tek onda zaključiti ima li kakvih zdravstvenih problema
ako misliš da ima, javi se na podforum o bolestima, pa će majstori odgovoriti i dati ti prave upute

inače, ako si u ZG, doista je zoo vili najbolji odgovor za kupnju ribica
ali i njihove ribice treba držati barem dva, pa i tri tjedna u karanteni prije useljavanja u glavni akvarij

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Je li ova riba zdrava ?
« Odgovori #3 u: Siječanj 08, 2013, 19:20:23 poslijepodne »
Riba je dosta živahna pa bi mogli reči da je relativno zdrava.

Mene brinu izrazito crvene škrge i pojedine ispucale kapilare na tijelu a što može biti znak loše kvalitete vode.

Da li mijenjaš vodu svakih 7 dana i koliko,
da li usisavaš podlogu sa usisavačem za podlogu
kolika je temperatura u akvariju

Naime hrani ju sa ljuspicama i granulicama (koje prije hranjenja malo natopi u vodi) te sa kuhanom i sitno isjeckanom blitvom, keljom, špinatom, tikvicom i dr.

Hranjenje treba za ovu ribu biti 2 puta dnevno ali vrlo malo da se ne bi prejela jer tada može dobiti zastoj u probavi i početi plutati i sl. Hrani se toliko da za cca 10 sekundi pojede svu hranu.

Molim te ispuni i ostale podatke u svom profilu (datum i godina rođenja te mjesto stanovanja) a radi lakšeg davanja savjeta.

Pozdrav.

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Je li ova riba zdrava ?
« Odgovori #4 u: Siječanj 08, 2013, 22:13:32 poslijepodne »
Je to je moja ribica, imam ju već 3-4 godine !