Travanj 26, 2024, 18:01:06 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Akvarij od 60 l-zlatica, pajčolanka i neplanirani šubunkin-  (Posjeta: 2639 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hrvoje_VZ

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Varaždin
Akvarij od 60 l-zlatica, pajčolanka i neplanirani šubunkin-
« u: Travanj 03, 2012, 22:00:09 poslijepodne »
Eto, naslov govori više-manje sve...Imam akvarij od 60l, u pogonu je nekih 10 dana. Nije bio cikliran, nisam ni znao što je to zapravo, niti čuo za to, jer je sve krenulo s tim da je kćerkica dobila na poklon zlaticu, ne u kugli, nego u kuglici od nekih litru vode (ako)  :roll:.
Onda smo žena i ja trčali brže bolje, još isto popodne po novi akvarij, kupili taj od 60 l i odmah ga opremili i stavili ribicu istu večer unutra.
Kupili smo odmah i jednu pajčolanku, da ne bude baš sama.
Ideja nam je bila da dodamo možda još samo jednog misgurnusa i to bi bilo to.No, eto, došla baka u posjet i donjela sa sobom, sva presretna, jednog šubunkina.
I kaj sad? Jel bi ovaj akvarij od 60l bio dosta bar za neko vrijeme za njih troje? Istrošili smo se prilično (neplanirano) pošto smo kupili i stalak za 800 kn (ok, to je  za malo veći akvarij, ali bio je jedan-jedini).
Misgurnus sad ne dolazi u obzir?
Kolka je opasnost, s obzirom da akvarij nije ciklirani, da mi sve ribice uginu...? -?


Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Akvarij od 60 l-zlatica, pajčolanka i neplanirani šubunkin-
« Odgovori #1 u: Travanj 03, 2012, 22:40:44 poslijepodne »
Da...
Pročitaj vodić za početnike: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=13668.0.
Nemoj stavljat treću ribu, pogotovo ne jer akvarij nije zacikliran. Podhitno stavi bakterije u filter. Mjenjaj 30% vode tjedno i stavi zračnu pumpu (zlatne vole vodu bogatu kisikom). Dok su male 60l je dosta za dvije, bilo bi i na duže staze dosta za dvije pajčolanke, al za šubunkina nije jer je to veelikka riba.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Akvarij od 60 l-zlatica, pajčolanka i neplanirani šubunkin-
« Odgovori #2 u: Travanj 03, 2012, 23:33:42 poslijepodne »
Kolko sam skužio imaš znači karasa,pajčolanku i šubunkina?

tu ti je članak pa si pročitaj o zlatnima

http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=565:zlatna-ribica-carrasius-auratus-zanemarena-ljepotica&catid=20:anci&Itemid=63

Kakav filter imate?
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline PercyKnight

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Odg: Akvarij od 60 l-zlatica, pajčolanka i neplanirani šubunkin-
« Odgovori #3 u: Travanj 29, 2012, 14:26:50 poslijepodne »
šubunkini narastu relativno veliki, do 40cm tako da njega daj nekom ko ima 100+ litara aqv a sebi uzmi misgurnusa i nekoliko gupija(vrlo su maleni, ali slatki, kote se ko ludi :D) .

Offline DirektorSvemira

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij od 60 l-zlatica, pajčolanka i neplanirani šubunkin-
« Odgovori #4 u: Srpanj 17, 2012, 16:38:18 poslijepodne »
poz! imam 6 karasa cca 3,4 i 5cm 2 misgurnusa 2 kineska algojeda i 1za staklo,i došao je 1 beta borac crveni, dvije male pumpe i sad kad je vruće dodana jedna zračna da malo obogati vodu kad je vruće.sve u 55l evo godina, ribe odlične nema smrtnih slučajeva,živahne samo tako :zagrljaj:
« Zadnja izmjena: Srpanj 17, 2012, 16:43:00 poslijepodne od DirektorSvemira »

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Akvarij od 60 l-zlatica, pajčolanka i neplanirani šubunkin-
« Odgovori #5 u: Srpanj 18, 2012, 09:02:51 prijepodne »
direktore - bez ljutnje - imaš PREVIŠE ribica u malom akvariju!
sve je u redu - možda
ali ....... krenut će, kad tad, pobolijevanja....smrti....koje će biti "neobjašnjive"...
da ne govorim o tome da se ribice neće lijepo i pravilno razvijati i može doći do deformiteta peraja i repova
ili problema s kralježnicom!

neću dalje.....puno smo o tome lamentirali na ovom podforumu!

samo ću ti reći da imam u  ogromnom akvariju ribice koje su narasle do 45 cm duljine!!!!
a jednu sam imala u 120 litrašu koja je narasla 38 cm!!! srećom, uz jabučare je bila sama i nije joj bome bilo baš lijepo!
nekoliko sam udomila takvih deformiranih iz akvarija od 30 - 50 l....tek sad, nakon dvije godine što su kod nas su se te nesretne
perajice i repovi počele "odmotavati" i donekle opuštati (jedna je imala rep poput harmonike složen!!!!)

pa sad.....

Offline DirektorSvemira

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij od 60 l-zlatica, pajčolanka i neplanirani šubunkin-
« Odgovori #6 u: Srpanj 23, 2012, 02:03:19 prijepodne »
direktore - bez ljutnje - imaš PREVIŠE ribica u malom akvariju!
sve je u redu - možda
ali ....... krenut će, kad tad, pobolijevanja....smrti....koje će biti "neobjašnjive"...
da ne govorim o tome da se ribice neće lijepo i pravilno razvijati i može doći do deformiteta peraja i repova
ili problema s kralježnicom!

neću dalje.....puno smo o tome lamentirali na ovom podforumu!

samo ću ti reći da imam u  ogromnom akvariju ribice koje su narasle do 45 cm duljine!!!!
a jednu sam imala u 120 litrašu koja je narasla 38 cm!!! srećom, uz jabučare je bila sama i nije joj bome bilo baš lijepo!
nekoliko sam udomila takvih deformiranih iz akvarija od 30 - 50 l....tek sad, nakon dvije godine što su kod nas su se te nesretne
perajice i repovi počele "odmotavati" i donekle opuštati (jedna je imala rep poput harmonike složen!!!!)

pa sad.....
Nema ljutnje zato smo tu. ALI kao što rekoh ribice su smo tako vesele,razigrane uvijek nešto čeprkaju,traže kljucaju kamenčiće igraju se tako da me strah išta dirati po aq. da nešto ne poremetim.A i pravilno se razvijaju i rastu nema "nikih"(rekao bi jedan čovjek) anomalija.Pa tako i ovaj betan što je stigao prije 2 mj. se ponaša kao karasi,  kao da je odrastao sa njima u "čoporu".Dakle, znam da se ovo kosi sa pravilima struke ali eto. Da sam išta primjetio bila bi intervencija i udomljavanje ali za sada nema potrebe pa ćemo da vidimo.A do tada okorjeli aqvaristi neka pucaju ja ću da se branim :-[ koliko mogu.Naravno da neću dozvolit da mi u aq od 60 cm plivaju ribetine od 20-30 cm ,kad dostignu neku "konzumnu"veličinu letiće u jezerce i to je to.Takav je i bio prvobitni plan, kako su brzo napredovale mislio sam da će za par mjeseci postati stvarno velike jer su došle baš minijaturne,s obzirom kojim tempom su rasle.I onda bi slijedilo udomljavanje a aq bi postao topli za gupye,švertove i ostale nemani i imao bih samo jedan aq..Tako su ovi sada u 20l  i čekaju bolja vremena.Zapravo volio bih ja imati 2 velika aq 200-300l ali nema mjesta u stanu i ovako sam podvrgnut teroru :punch: >:(ukućana a šta bi tek bilo da donesem 300l :o.al ko zna možda jedan dan i poludim :roll:. pozdrav

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Akvarij od 60 l-zlatica, pajčolanka i neplanirani šubunkin-
« Odgovori #7 u: Srpanj 24, 2012, 12:44:46 poslijepodne »
kako god....tvoja odluka i tvoja odgovornost za tvoje ribice....

iako ponovno moram naglasiti da ne samo da imaš premalen akvarij već i ribice koje ne idu zajedno
a kad ti uginu ili se razbole....pa, možeš kriviti isključivo ....znaš već koga!