Travanj 25, 2024, 11:27:31 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Velika dvojba  (Posjeta: 6857 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #25 u: Travanj 25, 2010, 00:24:17 prijepodne »
Pozdrav! Lijepo si uredila akvarij! Doduše, kad ribice malo narastu, vjerojatno će ti ipak početi čerupati biljke, ali to je normalno :).
Inače, zračna pumpa može slobodno cijelo vrijeme raditi, stavi je na neku srednju jačinu, da ti voda nije previše uzburkana.
Što se tiče hranjenja iz ruke... zlatne to začas mogu naučiti, ipak su veliki proždrljivci ;), samo malo strpljenja. Recimo, zgodno je to pokušavati s graškom (kuhanim, oguljenim), jer se neće otopiti dok držiš ruku u vodi i čekaš da ti priđu ;).
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #26 u: Travanj 25, 2010, 09:54:39 prijepodne »
moje svinjice obožavaju mrkvicu i to je bilo prvo što su mi uzimale iz ruke. a sad već i listiće papaju iz ruke.
i obožavaju kad ih poslije papice češkam po trbušćićima :buw:
samo se što više igraj s njima i pripitomit će se in no time!

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #27 u: Travanj 25, 2010, 22:21:57 poslijepodne »
Super su male gice, kako ih vi zovete. Ponašaju se ok, a čini mi se da su si pronašle prostor u akvariju koji im je kao neka soba. Ispod filtera, a sve je zaklonjeno zavjesom od valisnerije. Stalno tamo odlaze i nešto rovare. Danas su dobile papati malo ananasa, to je bilo prvo što sam im ponudila da nije njihova hrana i da su htjele jesti. Nisam pretjerivala, samo par mrvica jednoj i drugoj, da vidim kako će reagirati i nakon toga su dobila svaka po dva listića hrane (je li to premalo?)

Stavljala sam ruku unutra, držeći komadićak ananasa među prstima, prilazile su mi blizu, ali nisu skužile da držim hranu, ali prišle su tako blizu da sam ih mogla dodirnuti, jedna je prišla čak da mi "onjuši" ruku, ako to one rade tako?

I dragome se sviđaju i kaže da su zanimljive i lijepe.

Puževi danas chilaju na filteru, pratim stalno hoće koji probati izaći kriz rupe za žice na poklopcu, ali mislim da im kućica ne bi prošla, ipak su veći od prolaza

Još uvijek ne znam koliko često hraniti i koliko hrane. Evo napisala sam koliko sam im danas dana (za cijeli dan), pa recite jel to premalo ili previše. Toplovodne ribice sam hranila 6 dana u tjednu, jednom dnevno ne previše, ali uvijek su tu bili coriji koji su se počastili ostacima (njih 6), a sada se još uvijek držim onoga, bolje manje, dok mi ne kažete kako vam se čini jedan njihov obrok, premalo ili taman?

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #28 u: Travanj 25, 2010, 23:08:46 poslijepodne »
Evo samo da prijavim, upravo mi je krepucnio puž. Do maloprije se držao za filter, a onda sam čula udaranje kućice o staklo i vidim, filter ga nosi po površini, kad sam posegnula unutra da ga izvadim, ribice mi prišle. Izvadila puža i išla dati ribicama još hrane, ovaj put iz ruke i jedu, jedu mi iz ruke  :heart: :heart: :heart:, preslatke su  :) :) :)

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #29 u: Travanj 25, 2010, 23:15:49 poslijepodne »
nije krepucnuo, vjerojatno je uzeo malo previse zraka pa ne moze potonuti.. pusti ga samo u aq, sumnjivo je ukoliko bude 1-2 dana na istom mjestu... ;)
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #30 u: Travanj 25, 2010, 23:20:53 poslijepodne »
Uh, ok, ja sam ga izvadila na ručnik van, pošto ga nisam mogla priljepiti nigdje, lupao je po staklu siroće, zračna pumpa mi je na max, a i filter radi dobro.
Evo stavila sam ga u bokal s malo akvarijske vode, ali pluta siroće...ostavit ću ga tako do ujutro...pa ćemo vidjeti

p.s. 23:56, puž je živ i vraćen je u akvarij  :up:



« Zadnja izmjena: Travanj 25, 2010, 23:57:12 poslijepodne od Ribica plava »

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #31 u: Travanj 25, 2010, 23:54:00 poslijepodne »
poklopi bokal da nekud ne odseta... :D
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #32 u: Travanj 26, 2010, 10:55:27 prijepodne »
p.s. 23:56, puž je živ i vraćen je u akvarij  :up:
A ja mu već presudio smrt -? Pa kad si rekla da je mirniji puno od ovog drugog pa sam si kontao da je fakat mrtav, a nije se ni mrdao. Nekad počinjem sumnjati u svoj status akvariste... -? :(

U svakom slučaju, drago mi je da je živ  :zagrljaj:
FILIP (Valpovo)

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #33 u: Travanj 26, 2010, 18:37:13 poslijepodne »
Joj, ja sam tako 2 nenamjerno poslala u vječna lovišta misleći da su mrtva... dok mi netko nije rekao da su se "nagutali" previše zraka...
Živine su ti prekrasne i preslatke  :)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #34 u: Travanj 26, 2010, 18:59:34 poslijepodne »
Filipe, eto već si legao kad je moj puž pokazao znakove života, ali sva sreća pa se radilo samo o mom neiskustvu.

U akvariju je danas veselo, puževi standardno, a vidim pliva i dosta "trakica" valisnerije, izgleda su si pronašle zanimaciju, ali neka, to je njihova vodena soba i ne mogu im ništa zabraniti.
Upravo su dobile papati, serine listiće. Ananas od jučer, je čini se, jako dobro prošao jer ne pokazuju da im je loše sjeo.

Smiju li jesti banane? znam da je puna škroba, ali po malo, mislim da im ne bi trebalo škoditi.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #35 u: Travanj 26, 2010, 22:28:01 poslijepodne »
nemoj bananu!
ona ima neke sastojke (ubi me, nisam stručnjak da znam koje) koje ribice teško probavljaju!
možeš im slobodno davati sve vrste povrća (skuhanog ili poparenog (prelivenog vrelom i odmah hladnom vodom), a s voćem budi oprezna jer svako voće sadrži šećere .... dakle, minimalno, i vrlo vrlo rijetko!

a hraniš ih tako da popapaju za minutu-dvije sve što si im dala - ostalo će i tako kopati i pljuckati po podlozi!

moja je preporuka da ih hraniš više puta na dan pomalo....minimalno dva puta
jednom tjedno neka budu na dijeti (dakle, bez papice), ili uzmi pravilo, recimo, srijeda i subota nema večere...
jednom tjedno svakako obrok od povrća koji bi trebao sadržavati i grašak zbog regulacije probave i kao preventiva problemima sa mjehurom i crijevima...

i, sredno s pajcekima!  :)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Velika dvojba
« Odgovori #36 u: Travanj 27, 2010, 19:38:48 poslijepodne »
baby, dobro da si mi rekla za bananu. Neću im je nuditi onda nikada.
Povrće je ipak sretniji izbor, no čini se da moje zlatice nisu navikle na takvu hranu. Ne znam hoće li se zaintresirati ako im budem često nudila (npr. list blanširanog špinata), ali za sada jedu isključivo listiće hrane, neće mi čak ni nutrafinove pellete (tako piše na kutijici). Ponudila sam im ih već 2 puta, ali ne žele ih uopće jesti...

Graška ću pripremati, prijao bi i meni već, koliko ga dugo nisam jela. Budem im to ponudila onda jedan dan i iskreno se nadam da će navaliti kao na ananas