Travanj 24, 2024, 15:49:04 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: :-(POMOR RIBA:-(  (Posjeta: 1858 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gothianer

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
:-(POMOR RIBA:-(
« u: Siječanj 02, 2008, 16:39:00 poslijepodne »


Drage kolege,


katastrofa....uginule su mi sve ribice u akvariju!!!!!!!!ima san problema sa algama itd.u zadnje vrime mi se pojavila crna koncasta alga i ribe mi dobile ICH.prvo dva teleskopa,pa 2 zlatne pa crvenkapa.ostanu 2 cika i 1 ancistrus na oko ok.ja stavim Sera Costapur 1.,3.,5. dan al mi sesti krepaju sve u istom danu.zamjenim 30-40% vode,povecam temp.na 20stupnjeva.i dodam malo vise kisika u vodu i ta 2 cika i ancistrus ok.za nedjelju dana krepa 1. cik bez ospica po sebi,samo se izvrnio,danas krepa 2. jos je ancistrus ziv i izgleda veselo jede al ce i on vjerojatno bez najave krepat.STA MI SE TO DOGADJA U AKVARIJU???


inace je 100l.2X20 sunglo,aquaglo,tem.oko 18-20C.imam i nesto biljki(cyptocoryne,anubias...).i sve je radjeno po propisu,cikliranje rasvjeta itdd.akvarij je startan ima 3.miseca.


POMAZITE!!
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
:-(POMOR RIBA:-(
« Odgovori #1 u: Siječanj 02, 2008, 20:55:00 poslijepodne »


Moja sućut za ribice!


No, bojim se da je prvenstveni uzrok neravnoteža vode! U pravilu 90% bolesti nastaje kad se nešto poremeti u vodi i onda počnu divljati uzročnici bolesti koji u pravilu žive, ali u minimalnim količinama normalno nutra i tada nisu patogeni.


Ich je zaista bolest koja nastaje uglavnom kad nešto se smrda s vodom. Dakle, svakako prekontroloraj sastav vode! I to nastoj prekontroliratisvakako pH, nitrate i nitrite, amonijak....


Iako, kako kažeš, sve su ribice uginule. Dakle, možda bi zaista bilo najbolje lijepo krenuti od početka. Time štediš na testerima, ako ih nemaš, a i tako te to čeka. Dakle, biljke izvaditi i držati barem dva ili tri puta u otopini hipermangana oko 15 minuta, s dobrim ispiranjem između. Podlogu dobro isprati pod jakim mlazom vode i onda prokuhati, opet isprati i tada koristiti ponovno. Sav filter materijal promijeniti, ostale dijelove dobro oprati...


Da, gotovo zaboravih - temperatura bi za teleskope i crvenkape trebala biti minimalno 22 stupnja, a više vole kad je 24, 25 stupnjeva. Temp od 20 stupnjeva kako kažeš da je bila je i za njih, a pogotovo za anciće definitivno premalena!


A onda, nanovo ciklirati akvač i tek tada naseliti novu ekipicu...

Offline Roman

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
:-(POMOR RIBA:-(
« Odgovori #2 u: Siječanj 24, 2008, 19:42:00 poslijepodne »
Citat: babyboom



Podlogu dobro isprati pod jakim mlazom vode i onda prokuhati, opet isprati i tada koristiti ponovno.





Koja je svrha ponovnog ispiranja nakon kuhanja???

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
:-(POMOR RIBA:-(
« Odgovori #3 u: Siječanj 24, 2008, 21:19:00 poslijepodne »
da ispereš evenutalno otpale nečistoće s kamenčića, odnosno, u njegovom slučaju, otpale zalijepljene ostatke uzročnika bolesti (eventualne)...inače je dovoljno ispirati do besvijesti novu podlogu da izađe mulj i to je to!