Ožujak 29, 2024, 13:15:11 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno  (Posjeta: 11341 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« u: Srpanj 14, 2007, 20:52:00 poslijepodne »
Malci zlatnih ribica kojima je oko mjesec i pol-2 tek im je 5 mm otprilike dužina-ugibaju mi a neznam od čega?Odvojeni su od odraslih,stavljam vitamine i sve je bilo o.k u početku.Sad primjetim da vuku za sobom nekakve sitne prozirne tvorevine koje su pokupile na dnu vjerovatno jer pretpostavljam da bi se to moglo unutar 48 h stvoriti od sićušnih ostataka hrane-kao neka sitna sluz?Oni to vuku na perajicama i čini mi se da im nažalost to ometa i plivanje.Par uginulih malaca je gubilo orijentaciju,vrtili su se oko svoje osi i "padalli"kao da su okrenuti naopako..Molim vas recite mi kako da spasim ova mala 4 junaka koja su ostali od desetina njih?Bilo ih je u početku 30 ak jajašaca a sad...Ima li nade da pomognem ikako ovim malim herojima da ostanu na ovom surovom svijetu jer su jako željeni i voljeni?Hvala vam unaprijed. P.s-od čega su im te niti-kao sluz na donjem dijelu perajica-kao da su se u nekakav mulj uvalile?Čini mi se da im to ometa razvoj?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #1 u: Srpanj 14, 2007, 21:07:00 poslijepodne »


Brzo im izmijeni vodu! Svu! Stavi im iz drugih akvaèa pola, a pola èiste vode! I, posoli je (èajna žlièica na 10 l vode), stavi temperaturu na 28 stupnjeva, i nabavi, ako možeš kod veterinara, prazinon (to su tabletice protiv parazita koje se daju pesekima i macama), ide jedna tabletica na 40 do 50 l vode! Ili, ako to ne možeš nabaviti, onda probaj s medimorom, no bolji je prazinon!


da, ako ne možeš nabaviti niti jedno od toga, ali mislim da bi prazi.. trebao imati svaki veterinar, onda ništa nego medazol, on je antibiotik, ali ide i protiv parazita, samo jako pazi na koncentraciju - 250 mg tabletica ide na 50 l vode - dobiješ ga u svakoj ljekarni (cendraš da su ti ribice bolesne, pa rado prodaju)


I, javljaj!Edited by: babyboom

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #2 u: Srpanj 14, 2007, 21:16:00 poslijepodne »
One su trenutno u 3,5 l vode jer mislim da im razina vode ne smije priječi 15 cm.Koliko soli ide na to?Zar zlaticama sol?babyboom tako mi ih je žao..,u mom gradu nema ništa od tih ljekova.P.s prije sat vremena sam svu vodu promijenila.Hej da stavim sad za početak i kao jedini ljek koji imam General tonic??Što misliš?
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #3 u: Srpanj 14, 2007, 21:23:00 poslijepodne »
Sad sam im stavila Tetra medica general tonic-piše da je za sve ribice i da je za parazite,rane bakterijske infekcije..itd.Kako mi nije uopće palo na pamet da je to u pitanju?Nadam se da nije kasno za njih.Babyboom s obzirom da liječenje traje oko 7 dana-što s hranjenjem sad?Da li im smijem davati dok je to u vodi?Sad im je oko 5 l vode i par kapi tog lijeka..Što ću s izmjenom?Tek nakon 7 dana?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #4 u: Srpanj 14, 2007, 21:27:00 poslijepodne »


Ovak, mislim da im sad možeš staviti i više vode, veæ su preko mjesec dana!A hranjenje samo malo smanji!


Vodu mijenjaj svaki drugi dan, i lijek ponavljaj svaki puta. No, probaj nabavit to za parazite, stvano je efikasno! Iskakat æe sve van, da je užas....


Ako ne uspiješ nabavit, javljaj! Idem sad, al ču pogledat forum ujutro!


Edited by: babyboom

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #5 u: Srpanj 14, 2007, 21:30:00 poslijepodne »
Vodu sam i mijenjala svaki drugi dan što je najžalosnije,neznam u čemu je kvaka..To za parazite nema kod nas u gradu sto posto...Hej kako sad da ih hranim ako je ovo?Ipak da stavljam?
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #6 u: Srpanj 14, 2007, 21:31:00 poslijepodne »
Piše da se lijek stavlja samo jednom?Kako to-da mora stajati 7 dana...
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #7 u: Srpanj 14, 2007, 21:41:00 poslijepodne »


Vikingica koliko ja znam tera medica general tonic je za ljecenje tropskih ribica a ne hladnovodnih. jesi sigurna da pise da se mogu ljecit hladnovodne ribice? Kod tog ljeka ljecenje traje 7 dana. Za tih 7 dana se ne mjenja voda i nema se sta ceprkat po aq dok traje ljecenje. nakon 7 dana se promjeni dio vode uaq cca 30% i stavi se aktivnu ugljen na par dana da kemijski procisti vodu. Jedino ako se nije pojavio neki general tonic koji moze ici i za ljecenje hladnih riba.


Znam za ljek tetra medica gold med on je sirokog spektra djelovanja za hladne ribice bar koliko ja znam. Ako ti je slucajno aktivi ugljen u filteru izvadi ga van jer onda nis od ljecenja. I procitaj jos malo bolje ta uputstva, ja sam ga davno koristila vec sam i neke stvari zaboravila. I pojacaj aeraciju (kisik) i malo podigni temp jedino ako nije zbog topline ustanu sama od sebe visoka temp.Edited by: duda
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #8 u: Srpanj 14, 2007, 22:19:00 poslijepodne »
Zlatni bebači su mi u kugli..njima nema ugljena.Hvala ti na tako iscrpnoj pomoći..piše mi na ovom tonicu da je za sve slatkovodne ribe...nadam se da je dobro što sam im to stavila.Nadam se da će preživjeti...
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #9 u: Srpanj 14, 2007, 22:25:00 poslijepodne »
A joooj piše da je za slatkovodne a onda na etiketi s prijevodom piše kod toplovodnih ribica,tješi me jedino što sam jednom svom zlatnom pajčolancu stavila taj lijek prije 2 tjedna i pomoglo je das mu se povuće neka crvenkasta ranica na glavi...kao neka infekcija .Nakon par dana što sam ga izolirala s par kapi tog p-povuklo mu se.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #10 u: Srpanj 14, 2007, 22:33:00 poslijepodne »
Cuj moj skromni savjet da bolje da hladnim ne stavljas taj lijek. Jer to je ljek ipak za toplovodne trop ribice. Imas tetra medica gold med za hladne ribice i sirokog spektra djelovanja je to sam ti gore napisala, a imas jako dobar ljek koji moze i za hladne naravno medimor isto sirokog spektra djelovanja. Cuj da ne bacas lovu bez veze uvjek dobro procitaj koje ljekove uzimas. Ovak se zaletis pa ni ljeka ni para. No meni se cini po opisu da bi to mogli bit paraziti. Dalio riba vuce za sobom bjeli izmet? ako da mozes probat sa medazolom u apoteci za ljude kupis zamoli ih da ti prodaju kazes da je za ribice.
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #11 u: Srpanj 14, 2007, 22:46:00 poslijepodne »
Ne..ne vuče izmet. Nego one su toliko sitne da je to zbilja jedva uočljivo...ali čini se da im to visi samo s prednjih perajica tj.bočnih i prozitno je...Nažalost u mom gradu nema tih lijekova za ribicei čini mi se das je bolje da im ostane ovaj tetrin general sad kad je već unutra pa ćemo vidjeti...Nadam se da će pomoći...
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #12 u: Srpanj 14, 2007, 22:48:00 poslijepodne »
Nisam se zaletila za ovaj lijek,imala sam Bette prije pa je ovo bio njihov lijek pa mi je u nedostatku ičeg drugog sad pala na pamet ideja da to stavim...A joooj kako bih voljela da prežive ali čini se da su šanse manje od 50 posto...
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #13 u: Srpanj 15, 2007, 10:57:00 prijepodne »
Babyboom tužna vijest..čini se da će od će 4 sad ostati 2......
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #14 u: Srpanj 15, 2007, 13:11:00 poslijepodne »


E, pa to nije nešto debelo u redu! Čuj, ajde lijepo još danas drži general tonic, a sutra u apoteku, kupi medazol i ODMAH ga primijeni. Naravno, prije toga promijeni vodu, kako sam ti već rekao, i daj im više vode, dost su veliki sad.


Držim ti palce!


Javi što se dešava! Sad moram ići, al navečer sam opet tu!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #15 u: Srpanj 15, 2007, 22:20:00 poslijepodne »
Mislim da će do sutra od 2 ostati jedan...koji ima najmanje tih sitnih niti što vuče ispod sebe...Sad sam im promijenila vodu i nema im general tonica u njoj-mislim da im nije baš to bilo rješenje..Babyboom-što misliš smije li se staviti sol?I za što je ona?
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #16 u: Srpanj 15, 2007, 23:04:00 poslijepodne »
Kolegice "razocarat cu te" sta nije sad odgovorio babyboom( da se malo nasalim)sol im mozes staviti nece ima naskoditi. Ide ti 1 cajna zlicica na 15 lit vode i pojacaj kisik ako nisi. Najbolje ako si u mogucnosti da kupis sol sera ectopur ako nema moze npr i aquasalz prodac. So pomaze kod nekih oboljenja npr mnogi su s njom izljecili "bjele tockice" također ju je dobro stavit ako ribica ima neku ranu na tjelu da se ne inficira i da ranica prije zacijeli. Kod blagih napada plijesni i ektoparazita isto pomaze. Naravno da sve ribe kao ni cistaci ne podnose sol, no tvojim mozes stavit kako rekoh nece im smetati. nebih ti bas preporucila obicnu kuhinjsku sol jer je toksicna. No ako nemas ove akvarijske soli stavi ovu kuhinjsku nece naskodit ako se ne stavlja ucestalo. samo sol razmuti ucasi aq vode i onda razlij po ag. Edited by: duda
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #17 u: Srpanj 15, 2007, 23:14:00 poslijepodne »


Evo me, oprostite, ali zadržao sam se vani, a idem opet van!


Duda je potpuno u pravu! Stavi im sol, ali i, ako imaš pumpu za zrak,to im možeš stavit u kuglu! A sutra u apoteku! Neće ništa biti ako do sutra imaju samo sol! Ona je inače prva pomoć kad je neka frka. A povisit temperaturu je dobro jer onda se parazitima skraćuje životni vijek, pa uz lijek brže krepaju i oslobode ribicu!


Sol nemoj koristit onu kamenu (tuzlansku), ali morsku možeš! I, ako možeš sutra nabavi te lijekove, i ectopur od sere, to je isto sol, al posebno napravljena za ribice!


Držim palce! Javljaj!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #18 u: Srpanj 16, 2007, 11:11:00 prijepodne »
Ja sad idem u trgovinu ali nažalost u mom gradu je čudo ako imaju iti jedan lijek ta određenu vrstu ribice.Ostala je jedna i sad se nadam da ću joj uspjeti spasiti život.Znači Tetra gold ste rekli i ectopur,nadam se da će biti ali čisto sumnjam..Držite mi palčeve...Jadan bebač ostao je sam...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #19 u: Srpanj 16, 2007, 11:17:00 prijepodne »


baš mi je žao beba! Lijek se zove Tetra gold med! A ako nema njega, nabavi od Sere, bactopur i, svakako ectopur (sol)! Moguće da serinih lijekova imaju, a oni su dosta dobri!


Javaljaj!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #20 u: Srpanj 16, 2007, 12:41:00 poslijepodne »
Dragi moj prijatelju..nema ništa,a ti mi ne vjeruješ.Još se prodavač usudio reči da im to "ne ide" jer da se ljudima više isplati uzeti novu ribicu!?!?Tužno..to je kao da čovjeka nakon nekoliko godina zamjene drugim zar ne?Zbilja me šokirao.Našla sam jedino mycpour i to je sad stavljeno mom malcu Zlatanu,to je za te gljivične infekcije "ukrasnih"ribica...Ništa drugo moji prijatelji nemaju u dućanu,kaže ljudi ne kupuju,ne "isplati im se"...Grozno..Nadam se da će Serin Mycpour pomoći...Molim vas držite fige jer u često slučajeva upali nada koju par ljudi imaju zajednički za nešto dobro...Sad je sam jadan,baš mi ga je žao..Još mi prodavač sa ironičnim smješkom na izlasku kaže "čisto sumnjam da će ti uspjeti ali eto.."...Svašta...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #21 u: Srpanj 16, 2007, 13:12:00 poslijepodne »
Ne bih bio prost, ali sr...e! Nadam se da će pomoći, iako nisam baš previše optimističan! Mislim da bi medazol (to je lijek za ljude, ima ga u svakoj normalnoj apoteki) prije pomogao, no.....probaj....ti si "mama" malenog Zlatkeca! Držim mu od srca palce, da se brzo oporavi!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #22 u: Srpanj 16, 2007, 21:49:00 poslijepodne »
Neznam..još jadničak vuće na perajici tu sitnu "paučinu"...Lječenje traje 3 dana,s tim da se svaki dan dodaje po kapljica...Znači ujutro još jednu i prekosutra..Dok god vidim tu "paučinu"čini se da mu ne pomaže.Za 2 dana ću pokušati sad soli.Koliko soli ide na 5 l vode?
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #23 u: Srpanj 16, 2007, 23:14:00 poslijepodne »
na 5 lit vode stavi negdje 1/3 zlicice soli, a kao da solis jaja. Kad je tako mala litraza. Inace kad stavljas sera mycopur mozes se dodati isera ectopur nece skoditi.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #24 u: Srpanj 17, 2007, 11:01:00 prijepodne »


Kako je Zlatkec? Jel mu štogod bolje!


Kako duda kaže, uz lijek možeš bez brige odmah staviti sol! Može samo dezinfekcijski djelovati a neće smanjit efikasnost lijeka!