Ožujak 28, 2024, 23:56:55 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno  (Posjeta: 11339 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #50 u: Kolovoz 08, 2007, 19:50:00 poslijepodne »


zbilja...ha,ha nije ti lako .KadDuda i japočnemo s našim šalama..he,he.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #51 u: Kolovoz 08, 2007, 20:06:00 poslijepodne »
ah......

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #52 u: Kolovoz 08, 2007, 20:10:00 poslijepodne »
Ma tko ti kaze kolegiceda se ja salim?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #53 u: Kolovoz 08, 2007, 20:22:00 poslijepodne »
a, da si opasna, to znamo........ a i da se voliš šaliti, i to znamo........

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #54 u: Kolovoz 08, 2007, 20:28:00 poslijepodne »
Misliš na Dudu ili...?Zašto je opasna?...
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #55 u: Kolovoz 08, 2007, 20:33:00 poslijepodne »
Ajd, ajd necemo dalje... bolje mu je da suti..
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #56 u: Kolovoz 08, 2007, 21:00:00 poslijepodne »
Ohohooooooooo
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #57 u: Kolovoz 08, 2007, 22:15:00 poslijepodne »
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #58 u: Kolovoz 09, 2007, 15:43:00 poslijepodne »
E, djevojke moje - nije fer - vas dvije, a ja jadan jedan, sam i osamljen ....

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #59 u: Kolovoz 09, 2007, 17:04:00 poslijepodne »
Ha,ha ma nije ti loše,što se žališ vidiš da nisi sam...imaš nas 2 kolegice.
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #60 u: Kolovoz 09, 2007, 20:55:00 poslijepodne »
Upomoć! Moj najdraži mužjak zlatnih pliva bočno i ne diše! Nakon minut se trzne i nastavi biti u tom čudnom stanju...uginuti će! Ne reagira na ništa,pluta...Što mu je? Pomozite molim vas???
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #61 u: Kolovoz 09, 2007, 20:59:00 poslijepodne »
Uginuo je čini se...ja ga nemam snage takvog baciti...Nemogu vjerovati,plačem kao kiša. To mi je bila najdraža i prva ribica.Zašto???
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #62 u: Kolovoz 09, 2007, 21:07:00 poslijepodne »


Ajmeeeeeee, pa kako - jel pokazivao kakve druge simptome? Bio napuhan, jeli jeo, kad se to desilo? Jel su mu se škrgice otvorile? Jel su mu ljuskice se nakostriješile? Sumnjam na bakterije - no nisam uopće siguran ..... podsjeća me to na Peru - on je tako otišao za manje od 24 sata, ali su mu ljuskice se nakrostriješile i počele otpadat....


Užas, baš mi je žao .... jadničak maleni.... Stavi ga u papirnatu maramicu i vrećicu i zamrzni, a onda kad budeš imala prilike, zakopaj ga (ja imam cijelo maleno groblje na gruntu)....uf, razumijem te skroz!


No, idemo sad razumno! Jel se ostale ribice ponašaju normalno? Prati ih pažljivo, i čim nešto primjetiš, odmah viči - iako je to možda pad imuniteta, mogla bi biti i upala mjehura, no to bi se vidjelo prije....Daj im zasada preventivno malo soli u vodu (pol žličice na 10 l vode, čak manje) i svakako vitamine ako imaš....


Kakvo je stanje bilo s temperaturom? Jesi li im možda naglo promijenila vodu?


Ma, filozofiram napamet...neću više.... Javljaj kako su ostale!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #63 u: Kolovoz 09, 2007, 21:13:00 poslijepodne »
Stalno je pokazivao te simptome,hvatao zrak,peraja mu je bila spuštena većinom, čudno se ponašao,lako ga je bilo uhvatiti mrežicom za mijenjati vodu...Mislila sam da je to samo zbog vrućine...a izgled mu je bio normalan.Nije mjehur jer nije plivao naopako...ljuske normalne,kao da mi je falilo kisika.Najčudnije je to što kao da je čakao da se pozdravi jer ja sam tek sad primijetila..jadan,vjerovatno je on u takvom stanju bio cijeli dan.I nakon par doslovnih "trzaja"..minut ne bi disao onda bi se trznuo pa opet i uginuo...Vjerovatno su vrućine veliki problem.Sinoć sam promijenilia vodu i stavila fishtamin(kako na njemu piše da je samo za stres)???Čudno..da bar znam uzrok?Molim vas recite ako itko zna?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #64 u: Kolovoz 09, 2007, 21:20:00 poslijepodne »


Bojim se sa nije u pitanju temperatura već bakterijska infekcija. Zašto? To samo zna onaj striček gore na nebu... Fishtamin mu nije mogao škoditi, dapače... No, kod ovakvih ludih promjena temperature zraka, mijenjaju se i temperature vode - ribicama padne imunitet, i onda im je dovoljno da jednu bakterijicu više imaju u svom organizmu, pa da stradaju .... To su krhki mali organizmi u vrlo umjetnom ambijentu, koliko god se mi trudili....


No, bit će ribica, moraš ga prežaliti! I, molim te, ubuduće, čim primjetiš nešto čudno na ribicama, ODMAH nam javi! Može?

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #65 u: Kolovoz 09, 2007, 21:47:00 poslijepodne »
Hvala...hoću.Njemu je duže već bilo takvo stanje ali svi ste govorili to je normalno..Sjećaš se kad sam rekla da se čudno ponaša 2 mjeseca od kad su mu nestale točkice,da je osamljen da pliva spuštenih peraja itd...e pa ni onda mi nitko nije rekao.Nema veze,hvala na pomoći.Laku noć.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #66 u: Kolovoz 09, 2007, 22:09:00 poslijepodne »


Joj kolegice sad procitala i jako m ije zao, stvarno mi je zao ribice.neznam sta da kazemDa nebi i drugima tako bilo nedao bog, daj prati ostale ribe, dobro prati njihovo ponasanje. Dali jedu, kako plivaju, ima l ista po tjelu cudno, i uzmi i povecalo pa prouci svaku da si ziher. Mjenjas li redovito vodu i imaju li kisika dovoljno? usisavas li im dno? jer one dosta kakaju i zagađuju vodu. Naadm se duboko da nisu podivljali parametri vode. kako kazes da je ovaj vec dugo bio takav velim opet prati ostale da mozes na vrijeem reagirat ako bude potrebno. Nadajmo se da nije zarazio ostale ribe. sretno kolegice!
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #67 u: Kolovoz 09, 2007, 22:28:00 poslijepodne »
hvala...Voda im je sad totalno promijenjena...jedu normalno...Sad su 3 cure same." karasice i mala bucka pajčolankica koja je izgubila svoju ljubav -preluijepog velikog pajčolanca s predivnim kitnjastimrepom...Mislim da će one biti o.k a karasice su jako zdrave...Nadam se da će biti dobro.Stavila sam im 4 kapi fishtamina u čistu novu vodu na 18 l...Normalno plivaju...Hvala na pomoći Duda...srce si.Neću ga nikad prežaliti jer je to bila moja prva zlatna ribica koju sam dobila za rođendan od najbolje prijateljice...Svaki trenutak kad pogledam akvarij plače mi se i tako mi ga je tužno gledati bez omiljene ribice..sad je tako prazan....Mislim da neću kupovati novu ribicu..neka ostanu cure...same.
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #68 u: Kolovoz 09, 2007, 22:33:00 poslijepodne »
P.s ja ti vodu mijenjam svakih 4 dana maximalno..temeljito.Stavljam 3-4 kapi na 18 l vode.Isperem im staklene kamenčiće temeljito itd..tako da nemam potrebe usisati dno...ali mislim da je ovih dana prije zadnjeg mijenjanja vode bila voda dosta mutna jer mi se čini da su ih moji previše hranili dok sam bila na poslu.vjerovatno u takvoj "mutnijoj"vodi nije bilo dovoljno kisika i kad sam promijenila vodu možda mu je to bio neki šok ili je u vodi bilo nekih sastojaka od hrane jer sam primjetila da je dosta hrane bilo na dnu i vjerovatno na ovoj vrućini ona puša nešto..neke spojeve tko zna...Sto posto se od truljenja hrane nešto rastvorilo od te hrane...
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #69 u: Kolovoz 09, 2007, 22:38:00 poslijepodne »
Oprosti Duda totalno sam u rastroju pa sam zaboravila napisati :3,4 kapi Fishtamina...Mislim da je od ostataka hrane ili nečeg u vodi jer je bila mutnija nego inače do sinoć kad sam je promijenila i danas je uginuo.Bio je prelijep,s ogromnim,dugim repom...Ljepotan.Sad je pajčolankica ostala bez svoga životnog partnera...Ovo me je tolik pogodilo da nemogu vjerovati..samo mi suze oči pa ne vidim ni tipke ni što pišem...Duda laka noć i hvala i tebi i Babyboomu na savjetima...
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #70 u: Kolovoz 09, 2007, 22:44:00 poslijepodne »


Neeeeeeeeeeeeeeeeee, ne mjenjaj svu vodu, neeeeeeeee, ni u ludilu kolegice. ma nemaq potrebe mjenjati svu vodu u aq. Jeste da hladne ribice prljaju jako vodu i mute je. I one trebaju dosta jak filter uistinu dobru da tako velim filtercinu i hladne ribice trebaju daleko vise kisika neg ove tropske ribe. Nije cudo sta oboljevaju. Dobro da si rekla izgleda da utom grmu lezi zec. Kad tako cesto ijos svu vodu mjenjas to sve unistis. Dovoljno je da mjenjas recimo svakih 7-10 dana i to jedno 15-20% najvise. Jer jednom tjedno se mjenja znaci tako redovito da nema potrebe vece kolicine mjenjati.


Sada si pobile sve poz bakterije i total si unistila bio ravnotezu u aq. I to jos svaki 4 dan i komplet vodu. Nmeoj to radit, sad ako imas poz bakterije sibni unutra npr sera nitrivec ili cycle. I dodaj vitamine koliko ide na litrazu. Nije cudo sta se to desava ribicama. I jos ih tako i sokiras i jasno mi zasto se to sve desava. I kamenicce nereba vadit i prat i unutra su bakterijice isto kako one zlockave tako i dobre. Neg kupit ili napravit onu spravicu za usisavanje dna.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #71 u: Kolovoz 09, 2007, 22:48:00 poslijepodne »
Stavi dole normalni sljunak koji kupis u zoo shopu i mici te staklene kamencice. svakako stavi normalni sljunak kak spada i koju biljkicu da imaju ista prirodnoga unutra i one ce ti bit prezahvalne. Ovako su u samom umjetnom, cuj i ovako mi svi te nase ribice drzimo u zatocenistvu pa kad je tako da im onda bar koliko toliko omogucimo sta bolji i kvalitetniji zivot, koliko je god moguce. I hrani u malim kolicinaam ali cesce igledaj da hrana ne pada na dno. Cekaj da pojedu pa opet stavi a ne da pluta i paad dole. Onda zagađujes vodu i samo gore radis.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #72 u: Kolovoz 09, 2007, 23:03:00 poslijepodne »
Nemas m ista pobogu zahvaljivati, a nisam nista ni ucinila. A na kraju krajeva cemu ovaj forum i sluzi. Ajd nemoj se sad toliko sekirati, znam kako je jer i ja sam imala frke s ribaam koliko volis. Zbog njih sam skoro bankrotirala i rasformirala cjeli aq i spremila u ormar. I nakon nekoliko mjeseci ponovno pocela. Eto ako ti je to neka utjeha, ajd po malo doci ce sve na svoje. Samo nemoj toliko cesto mjenjat vodu a pogotovo ne svu kolegice. Sad je ta voda jalova da tako kazem. I cuj taj aq treba se sad ustvari ciklirati. To je kao da si pocela ispocetka kolegice. U biti tebi se aq ni ne uspije zaciklirati jer kazes da mjenjas vodu svaki 4 dan, a cikliranje bar 2 tjedna ito je minimum od minimuma. ajd bit ce dobro samo nemoj vise tako. Sta god treba slobodno pitaj i ako treba sta kupit cu ti uzet iposlat nije problem uopce samo javi slobodno. I stavljas li aquasafe ( sredstvo za pripremu vode)?Edited by: duda
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #73 u: Kolovoz 10, 2007, 17:42:00 poslijepodne »
Nema aquasafe nažalost...Znači svako par dana samo dio vode? Ali kako onda s dnom?Ostati će opet prljavo...Šljunak nemogu staviti jer kako ću ga vraćati svaki put kad operem akvarij...joooj.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #74 u: Kolovoz 10, 2007, 18:03:00 poslijepodne »


Kolegice ovako: aquasafe bi trebaal stavljati kod god stavljas vodu u aq. To je sredstvo za pripremu vode. Jer voda sadrzi klor i stetan je za ribice. A aquasafe otapa taj klor i teske metale uvodi. I kad mjenjas vodu najbolje da imas jednu kanticu u koju ces nalit vodu i pustit tu vodu da prenoci. Nikad nemoj iz spine direkt u aq nikad. Znaci nalit ukantu vodei nalit aquasafe i nek prenoci i onda ljevaj u aq.


Vodu nebi trebala sad mjenjati neg pustit da se aq ciklira. Jedno bar 15 dana da tako pustit i svakako bi ti preporucila da stavljas jedno 10 dana za redom sera nitrivec pozitivne bakterije. Stavlja 10 daan slobodno za redom. Jer ribe su unutra, voda nije nicim tretirana, svu si vod u mjenjala, aq nije cikliran. bakterije suZato ti i kazem stavlaj nitrivec da malo naselis tih bakterije i ubrzas cikliranje koje je jako bitno. i da se uspostavi ta biloska ravnotez ( da postane bio aktivan )


Sta se tice dna: sljunak nikad se ne vadi iz aq osim ako se mjenja podloga ili taak nesto. Nikad sljunak van kod ciscenja jer dole se isto nalaze bakterije koje su bitne. Time sve to ubijas a to nije dobro. A riblji izmet sa dna ces rijesit tako sta ces dole taj sljunak usisati. Imas kupit u zoo shopu spravicu za ciscenja dna za aq. samo pitaj i znat ce oni. I s tim se usisava riblja kakica. A sljunak stavi kako spaad za aq a taj stakleni ili kakav je vec vadi van to ne valja i steti ribama. Ako nema za kupit utvom mjestu javi m ise na pp i ja cu ti kupit sta treba i poslati. Ovako nikad neces na zelenu granu istalno ces imat problema, ribicama nije tako dobro vjeruj mi kolegice. I vitamine dodavaj isto. I sta god ti ni jasno pitaj slobodno.


Bilje je isto jako bitno ito pravo naravno. Za zivot i zdravlje ribica i uspostavu bioloske ravnoteze. Kupi bar brzorastuce vodena kuga i rogolist ikoju algu cladophoru. Bar to ono najosnovnije ak nis drugo.Edited by: duda