Ožujak 29, 2024, 01:51:11 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Čudno....pomoć  (Posjeta: 1654 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Čudno....pomoć
« u: Lipanj 09, 2007, 21:46:00 poslijepodne »
Nešto se čudno događa mojim dosada zdravim zlaticama,molim pomozite savjetom...povremeno plivaju okomito kao da su se prejele..Pa im kasnije bude o.k ali 2 cure imaju nekakav napad pa počnu odjedniom ničim izazvane plivati jako brzo kao da imaju nekakvo ludillo i na taj način udaraju od stijenke akv.pa se odbiju to traje jako kratko,par sekundi pa onda mirno plivajz.Čudno jer to prije nisam primječivala..Što bi mogao biti uzrok?Čak je jedna pajčolanka danas nakon što je sinoć ležala na dnu kao da joj nije dobro,danas ležala totalno bočno na biljki...Da nije uzrok ovaj fishtamin?Nešto mi čudno jer mi ovo nikad nisu radile baš....a sad sam kupila te kapi-možda im škode?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Čudno....pomoć
« Odgovori #1 u: Lipanj 12, 2007, 11:02:00 prijepodne »


Sorry, sad sam tek vidio tvoje pitanje.... Bojim se da su se razbolile! Vitamini im, ako si stavila točno po uputi, nikako nisu mogli škoditi. Znaju one, doduše, nekad pošandrcati, ali ne tako jako... Jesi li gledala temperaturu akvarija? Moje nekad pobenave ako je narasla temperatura - onda zračim i smiri se stvar. No, neki dan mi je jedan dečko tako divljajući iskočio van i ubio se....


Ja bih, čisto iz preventivnih razloga, naročito radi tog čudnog plivanja, malo ih manje jedno vrijeme hranio, a zbog bočnog ležanja bi im dao jedno vrijeme ectopur i bactopur nekoliko dana...mislim da bi mogli biti problemi s mjehurom. I daj im da jedu kuhanog graška...malo da se crijeva pročiste...


Još nešto! Ovakvi se problemi javljaju uglavnom kad se nešto poremeti s vodom - provjeri sastav... I, da li su u dovoljno velikom akvariju? Naime, kako rastu, možda trebaju više prostora. Ako im je maleni prostor, onda znaju poblesavit i čudno se ponašati....


Javi što ima!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Čudno....pomoć
« Odgovori #2 u: Srpanj 01, 2007, 22:27:00 poslijepodne »
Babyboom dugo me nije bilo sorry..2 su mi bile uginule i to nove.Stara ekipa je dobro..iako...strah me je za mog najdražeg pajčolanca...držim palčeve da bude o.k ali imam loš feeling..Nije kao što je bio..ne ganja ženke,točkice mu nisu uočljive i često se osami leži na dnu kao da odmara...Nešto mi ne sluti na dobro..Znam da su jako velike temp...nadam se da je samo to u pitanju,no na repi mu se pojavi neka bijela mrlja kao da je nešto nalijepljeno,pa sam ga izolirala general tonicom u vodi ali nisam ga držala tu propisanih 7 već 4 dana pa ga vratila ženkama...ali nije kao prije...Ne lovi ih....Osamljuje se i kao da ubrzanije diše?Što mu je?Druge su ribice sve o.kNjih 3 ženke od kojih je karasica najzdravija...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Čudno....pomoć
« Odgovori #3 u: Srpanj 02, 2007, 21:20:00 poslijepodne »


Uf, grozno mi je žao ribica...


Pazi, general tonic nije lijek za zlatne - imaš specijalni tetrin gold med - to je lijek širokog spektra, al je jako blag (znači, treba barem za 1/3 pojačati dozu)- najbolji je, barem po mom iskustvu, serin bactopur ili agua munsterov medimor za bakterijske infekcije - a čini mi se da je to u pitanju! Dakle, moj je savjet da ga i dalje držiš malo izoliranim i liječiš....


To što se smirio i ne ganja cure je ok, sad im uglavnom nije vrijeme mrijesta, pa se svi malo smire. A i temperature koje su grozne im ne idu na ruku, iako svi kažu da se zlatnima ubrza metabolizam kad je toplo, moje uglavnom onda miruju i dude.


Javljaj!



Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Čudno....pomoć
« Odgovori #4 u: Srpanj 02, 2007, 22:00:00 poslijepodne »
Znači da kupim baktopur?Nadam se da će mu to pomoći....Sve su živahne osim njega a najzdravija mi je karasica koja je bila njegova prva cura-jer su bili sami,kasnije su došle još 2 novije od kojih s jednom pajčolankom ima ove male bebače..Ta karasica je fenomenalna.Vesela,brza,okretna...Najbolja mi je...Voljela bih da mi se on oporavi ali često je pri vrhu,odvaja se od njih,nećeš vjerovati Babyboom-smršavio je.Nadam se da to nije loš znak...?Malo mu se stanje popravilo nakon onog general tonica ali ako se pogorša nabavljam Bactopur.Kažeš da je najbolji?